PDA

View Full Version : КАКВО ДА СЛЕДВАМ...



krusuto
10-29-2013, 17:26
Здравейте. На 17 години съм, в 11 клас и колкото и да отлагам, трябва да направя един доста важен избор и той е какво искам да уча, когато завърша средното си образование. Колебая се между няколко неща, за това ще ги споделя с вас и искрено се надявам, че вие чрез опита си, ще ме посъветвате кое е най-доброто решение.
1. Специалността към, която съм се насочила от няколко години е право, в Софийския университет. Честно казано професията е печеливша, но трудно реализираща се без връзки и т.н. или по-скоро така ме отчайват повечето... Интересна ми е тази наука, но не мисля, че ще задържи интереса ми 6 години...
2. PR или връзки с обществеността... запознала съм се с нещата, които се изучават, харесват ми, но всъщност има ли развитие в България и къде е най-добре да се учи, в НБУ, в УНСС или в СУ?
3. Журналистика... чудя се между УНСС и СУ, а според вас кой е по-добрия вариянт?
4. Последното нещо, което доста ме разколебава напоследък е да уча в Англия... уча в Езикова гимназия, мога да твърдя, че знам английския език и разговоримо и като граматика, е разбира се винаги има какво да науча... ако уча там бих искала да е отново PR, журналистика или.............. актьорско майсторство. Тъй като в България трудно вече можеш да бъдеш перспективен български актьор, освен вече наложилите се като такива, може би решението е да учиш това някъде другаде? Кой университет в Англия е най-добрия за изучаване на актьорско майсторство и може ли образованието да се плати също със студентски заем?

И ТАКА............Коя от тези специалности е с най-добра реализация? От това, което ви написах повечето сигурно са останали с впечатление, че съм доста неориентирана и истината е, че в главата ми е пълна каша и наистина съм доста объркана...Надявам се да ми помогнете.

martin97
11-03-2013, 06:55
Не мислиш ли,че е жалко ние да ти помагаме във взимането на избор,от който ще се определи останалият ти живот?Изключи компютъра и се замисли какво искаш,колко си готова да дадеш,за да го постигнеш.Животът си е твой и ти трябва да решиш какво ще правиш с него!