PDA

View Full Version : Рзбиване на мечти.



StoichoRusinov
10-29-2013, 17:46
От нашия клас има едно момче, на име Фуркан. Той иска да стане самолетен нещо си там, не го разбрах, но мисля, че е важно. Та знам, че не ми влиза в работата, ама да му кажа ли или не. Много обаче ме дразни като ми говори.
-Аз ще ставам Самолетен инжинер, аз съм роден за това и прочие.
А оценките му по математика са 5,4,3 май още само двойки не изкарвал. Да не говорим, че той общо взето по всико е с "хубавите оценки", но да чукаме на дърво, че тези фикс идеи никога няма да ме застигнат.

Да бъдем реалисти. Ако е грешка да му казвам. Кажете как да се успокоя и просто да не избухна някой ден и да взема да му го изръся в лицето. При което той ще се разреве, всички ще застанат разбира се зад този чийто мечти са разбити и ще ме игнорират месеци на ред.

Какво да правя, срещали ли сте такива хора на живо.

А най-лошото- седи до мен :-(

anonymous895156
10-29-2013, 17:46
:(

CoNviCt
10-29-2013, 17:55
Шизофрения.

Баща Ти
10-29-2013, 18:23
Оплакваш се във форум, че съседът ти по чин, има мечти? Интересно...

Illusion772
10-29-2013, 18:40
От нашия клас има едно момче, на име Фуркан. Той иска да стане самолетен нещо си там, не го разбрах, но мисля, че е важно. Та знам, че не ми влиза в работата, ама да му кажа ли или не. Много обаче ме дразни като ми говори.
-Аз ще ставам Самолетен инжинер, аз съм роден за това и прочие.
А оценките му по математика са 5,4,3 май още само двойки не изкарвал. Да не говорим, че той общо взето по всико е с "хубавите оценки", но да чукаме на дърво, че тези фикс идеи никога няма да ме застигнат.

Да бъдем реалисти. Ако е грешка да му казвам. Кажете как да се успокоя и просто да не избухна някой ден и да взема да му го изръся в лицето. При което той ще се разреве, всички ще застанат разбира се зад този чийто мечти са разбити и ще ме игнорират месеци на ред.

Какво да правя, срещали ли сте такива хора на живо.

А най-лошото- седи до мен :-(

Тсссс ти сериозно ли ? Като те дразни просто му го кажи в лицето и тва е.
Всички са имали някакви разбити мечти , така че колкото по-рано го разбере толкова по-добре за него.

Котка.
10-29-2013, 18:47
:(

+ 1

mancho
10-29-2013, 19:05
абе пожелавам му наистина да стане инженер на газотурбинни двигатели и ако те дразни толкова много му кажи да спре да ти говори и го игнорирай

hristo99
10-29-2013, 19:05
Такива хора са хипер дразнещи. Един от миналия ми клас викаше "Шъ стана историк, шъ стана географ, шъ ида във великотърновския университет и там шъ уча география и история", едва ли не да пукаме от яд. На НВО изкара 2 по БЕЛ, 2 по математика, а оценките му по география и история не му ги помня, но не бяха от най-добрите. Не знае къде се намира Средиземно море, нито кога е създадена България, но историк и географ ще става... И след резултатите от НВО самочувствието на това същество изобщо не падна... На такива просто им казваш "не ме е*е какъв ще станеш" и това е. А тоя Фуркан само бърбори тези неща, за да се докаже, да изпъкне. Има нещо много гнило в него. Такива, които толкова много се хвалят, да знаеш, че стотинка не струват, но те се опитват всячески да докажат обратното. Ами, не им се получава.

muhatacece
10-29-2013, 19:07
Еми, премести се бе ... Или просто го игнорирай :) Или подходи по-деликатно. Питай го: А знаеш ли колко усилия трябва за тая работа и т.н :) Не му избухвай, че ти може да си този с разбитото лице :D

Rebel_Point
10-29-2013, 20:09
Абе остави момчето.

flearness
10-29-2013, 23:55
Оценките не са мерило на възможности и могат да се подобрят.На тази възраст бях добра по съвсем различни предмети.Вие двамата трябва да сте едва 5-6 клас някъде,не знаеш какво може да се промени.Предлагам ти първо да разбереш повече за тази негова мечта.Задавай му въпроси като защо е избрал това,защо е толкова твърдо решен,знае ли какво се иска и т.н. и се опитай по деликатен начин да изразиш своето мнение.

StoichoRusinov
10-30-2013, 04:45
Оплакваш се във форум, че съседът ти по чин, има мечти? Интересно...

Аз не се оплаквам, че има мечти. Просто е много дразнещо някой непрекъснато да ти дудне. Какъв ще стане. Опитвал съм колкото се може по-деликатно да му кажа. Веднъж изкара двойка на едни, ама елементарни работи. В шести клас по ЧП. Всички си предадоха тестовете пет минути след започването на часа, а той решава до края на часа една задача на която и давам 1 от 100 трудност и изкара двойка, пфъ, че дори не я реши цялата. Като му връчиха хубавата оценка, след няколко минути ми вика:
-Ама тва няма значение, аз ще стана самолетен инжинер.
Тогава аз му викам:
-Да ама друг път. Знаеш ли тва колко е трудно. Не се изисква само да помниш имената на някакви си самолети там.-Помни имената на поне сто самолет и изтребители.- Трябва труд, а щом математиката не ти върви, скоро с тва темпо дето решаваш задачи и количеството задачи които решаваш у дома. Ще те издигне, до самолетен инжинер, тогава когато Моцарт, стане от гроба и ми засвири, то тогава ти ще станеш инжинер.
Той се разрева, Ана мария я нямаше та нямаше големи последствия. Това беше тест от раздела физика.

Баща Ти
10-30-2013, 05:15
Глупави малки деца.

BlackEyedPeas
10-30-2013, 05:40
Завиждаш, че ти нямаш мечти ли?

Hidayet
10-30-2013, 07:04
Какви драми само. Кажи му, че те дразни с поведението си, или просто го игнорирай и глупостите му да ти минават покрай ушите.

Nakadah
10-30-2013, 07:15
Първо:


Той иска да стане самолетен нещо си там, не го разбрах, но мисля, че е важно.

1 ред по-късно в същия пост:


Аз ще ставам Самолетен инжинер

Дали е възможно някой да каже, че си много тъпо пърче? Първо не знаеш какво той иска да стане после казваш какво ТИ мислиш, че той иска да стане. И как реши, че оценките от 3-ти клас са определящи за бъдещето на човек? И как точно ще му "разбиеш" мечтите? А аз ако ти разбия твоите? Ко ши стани?

Това да си дете не е лесно.... Малко им е училището щом имат време за такива глупости....

~LadyCrawley~
10-30-2013, 07:54
First world problem!!!!

Hayashi
10-30-2013, 10:17
Не се притеснявай, в България без проблем ще стане. Само парички за диплома да има.

girlwithblueeyes
10-30-2013, 11:46
А ти кой си че да казваш кой какъв ще стане ?

То не че с тези оценки има как но все пак.

tori
10-30-2013, 11:51
Кое му е лошото да има мечти? И защо ще се бъркаш пък точно ти? Дали ще ти е приятно на теб да ти изтърсят такова нещо? Да ти имам мисленето.

girlwithblueeyes
10-30-2013, 11:57
Кое му е лошото да има мечти? И защо ще се бъркаш пък точно ти? Дали ще ти е приятно на теб да ти изтърсят такова нещо? Да ти имам мисленето.

Защото е лесно да се правим на голямата работа и да потъпкваме чуждите стремежи и желания .Защото ние сме най-великите .

NissaN
10-30-2013, 12:00
Абе на тебе кво ти пука той за какво си мечтае да става иМжинер (Не инжинер а имжинер тоест няма да стане).

anonymous895156
10-30-2013, 12:19
блаблабла

Наистина сте много зле. Дали сега искаш да ти направим набързо характеристика за това, къде е най-вероятно да свършиш? Защото за седмокласник размишляваш и пишеш... ъхъ.
Не го приемай като обида, а се опитай да осъзнаеш грешките си и да ги поправиш.

anonymous895156
10-30-2013, 12:23
"шъ ида във великотърновския университет и там шъ уча география и история"

класа и половина

StoichoRusinov
10-30-2013, 13:54
Не знам какво да кажа. Но някои с "и" защото са много хората, които ем не четат ем, пък се заяждат за роботи които изобщо не са свързани по темата. Първо не ми пречи да има мечти да си мечтае, да мечтае колкото си иска. Направо и да не ходи на училище заради тия мечти, ама да не ми го натяква непрекъснато. В 7 ми клас сме чакат ни матури, Физика, биология и какво ли още не. Тези матури имат един бал. Този бал ни вкарва в различни гимназий. Аз може да изпускам букви ( това е заради скапаната клавиатура). Но на тестовете не те карат да се изразяваш, а да отговаряш на въпроси свързани с българската граматика - Обособени части в шести клас, наклонения и т.н. А относно моето изразяване за което Димитър, който е страхотен. Непрекъснато прави забележки в независимо в коя тема пиша. Да си сложи ръцете си върху клавиатурата, да метне през прозореца и тогава да ми НАПИШЕ кое по-точно в моето изразяване е грешно. На съчинения имам петици и шестици по някога ми намаляват оценките заради правописните грешки. Но не можеш да очакваш от едно четиринадесет годишно момче перфектна граматика, да мисли точно, ама точно като теб. Чел съм сеанс с психолог. Хубаво е да. Но ако "Страхотният" е пък чак такъв перфектен автор, писател и дъра бъра, само ще кажа, че ако е на 14. Няма как пък да пише абсолютно, безпогрешно, перфектно и всичко най-хубаво, нали? Човек с една две дори и три калпави книги и двадесет калпави съчинения, стоящи нищожно пред нещо голямо, от доказал се автор не може да се нарече такъв.


Които е завършил български филология да вдигне ръка. Ако Димитър е завършил точно това, ще взема лаптопа и ще го хвърля през прозореца. След което с черен маркер ще напиша върху бяла тениска- Загубеняк и цяла седмица ще ходя с нея.
Имам мечти и често те са били разбивани, но аз се опитвах, исках да стана математик. Скъсвах си гъз* от решаване на задачи, боляха ме очите нощем. Отидох на олимпиада и завърших на стотно място. Да има как да си скъсаш гъз* и пак да не стане, има как. Повече няма да коментирам. Тези хора които имат да казват нещо като "страхотния" да го казват, а тези хора които познават такива хора, знаят за какво говоря.

Още нещо искам да кажа. Днес например Фуркан ми обяснява, как знае всичките столици. Да знае ги. Но той е такъв тип човек според мен, който учи само това което му харесва и очаква да успее, а това което мрази, а то е по-необходимото, го слага в един шкаф и повече никога не го отваря, но той очаква да постигне нещо. Е не става така.

Пожелавам му "УСПЕХ".

anonymous895156
10-30-2013, 14:22
Всъщност съм на 14 години и съм в осми клас, много далеч съм от страхотното и перфектното. Радвам се, че ти харесват моите произведения.
Мога да говоря много за това, какво не ми е приятно във всеки човек, затова избягвам да го правя. Но ти си само на 13-14 и точно сега ти е времето да решаваш като какъв да започнеш да се развиваш, да започнеш да четеш книги, да оправиш правописа си (не ти правя забележка за него, мога да кажа, че е на добро ниво) и да обогатяваш общата си култура.
Съжалявам, ако не съм вникнал в написаното от теб правилно, но на места то е доста неразбираемо.
Това, което ми е неприятно в писането ти (в частност в тази тема), е, че често отделните изречения са несвързани, липсва смислово разграничаване и т.н. и може би само ти си разбираш постовете напълно. Опитвай се да редактираш всеки свой пост така, че да ти звучи възможно най-добре, а ако искаш да изкорениш този проблем завинаги - чети много качествени книги и научни статии. Както и да е, може би само на мен ми се струва така.
А колкото до съученика ти - ако ти е неприятен, просто го игнорирай. В противен случай ще покажеш, че се чувстваш застрашен от него.

StoichoRusinov
10-30-2013, 14:29
Такива хора са хипер дразнещи. Един от миналия ми клас викаше "Шъ стана историк, шъ стана географ, шъ ида във великотърновския университет и там шъ уча география и история", едва ли не да пукаме от яд. На НВО изкара 2 по БЕЛ, 2 по математика, а оценките му по география и история не му ги помня, но не бяха от най-добрите. Не знае къде се намира Средиземно море, нито кога е създадена България, но историк и географ ще става... И след резултатите от НВО самочувствието на това същество изобщо не падна... На такива просто им казваш "не ме е*е какъв ще станеш" и това е. А тоя Фуркан само бърбори тези неща, за да се докаже, да изпъкне. Има нещо много гнило в него. Такива, които толкова много се хвалят, да знаеш, че стотинка не струват, но те се опитват всячески да докажат обратното. Ами, не им се получава.
Е евала, ти си единствения който отговори коректно по темата. Благодаря ти.

StoichoRusinov
10-30-2013, 14:35
Игнорирай човек който в лицето ти дърдори тия работи и ще ти дам приз. Обещавам извинявай за коментарите просто от една седмица на сам изшизофренясах. Просто учене, учене, презентаций, вестник. Борби за шестици ужас, валеряна ми свърши, а Фуркан започна да го отнася всичко. Брат ми почнах да го бия масово, заради това. Питат ме нещо крещя, ама крещя. Дори оня ден тва го направих на госпожата по история. Досещаш се какви бяха последиците. Ама това не е по-темата.

anonymous895156
10-30-2013, 14:47
Имам мечти и често те са били разбивани, но аз се опитвах, исках да стана математик. Скъсвах си гъз* от решаване на задачи, боляха ме очите нощем. Отидох на олимпиада и завърших на стотно място. Да има как да си скъсаш гъз* и пак да не стане, има как.
Тоест цялата ти "омраза" към Фуркан е свързана с насъбрали се в теб комплекси, че не си надарен математик (и не само) като някои твои съученици и не можеш да станеш такъв, независимо колко се трудиш? Неприятно е, но и аз исках да съм певец, докато не стигнах до жестоката истина.



Още нещо искам да кажа. Днес например Фуркан ми обяснява, как знае всичките столици. Да знае ги. Но той е такъв тип човек според мен, който учи само това което му харесва и очаква да успее, а това което мрази, а то е по-необходимото, го слага в един шкаф и повече никога не го отваря, но той очаква да постигне нещо. Е не става така.

Няма важни и маловажни предмети. В такъв случай за каква необходимост може да става въпрос?
Ако това, което му харесва, се припокрива с това, с което наистина иска да се занимава, къде е проблемът? И защо трябва да те интересува кариерното ориентиране на хора, които са ти неприятни?

StoichoRusinov
10-30-2013, 16:59
Той иска да стане ракетен инжинер, о най-накрая се сетих за пълното понятие. По география не учим столиците, но той ги знае, това изобщо не влиза където и да било. Знае два изтребителя, е повече са и си мисли, че е горямата работа. Това не исках да го споделям,ама наистина до някъде избивам комплекси, защото като ми повтаяря какъв ще стане ми напомня на мен преди.:-[ За последен път не ме интересува кариерното ориентиране на хората. А като го гледам така Фуркан, мисля, че животът ще ми покаже късия край, след известно време, както на мен ми го показа преди година. Ох колко сълзи изревах, а той сигурно като разбере какво го чака ще си изреве очите. А как ги изкара 3000 поста. Междодругото ти към какво си се ориентирал щом си 8 клас.

Баща Ти
10-30-2013, 17:42
Ти си от тия, дето мама и тате им казват, че трябва да зубрят по всички предмети и да сервилничат на учителите, за да успеят в живота.

Истината е, че нито на някой му пука за оценките ти, нито къде си учил.

hristo99
10-30-2013, 18:50
Фуркан някога казвал ли ти е как ще осъществи мечтата си?

anonymous895156
10-31-2013, 13:26
Той иска да стане ракетен инжинер, о най-накрая се сетих за пълното понятие. По география не учим столиците, но той ги знае, това изобщо не влиза където и да било. Знае два изтребителя, е повече са и си мисли, че е горямата работа. Това не исках да го споделям,ама наистина до някъде избивам комплекси, защото като ми повтаяря какъв ще стане ми напомня на мен преди.:-[ За последен път не ме интересува кариерното ориентиране на хората. А като го гледам така Фуркан, мисля, че животът ще ми покаже късия край, след известно време, както на мен ми го показа преди година. Ох колко сълзи изревах, а той сигурно като разбере какво го чака ще си изреве очите. А как ги изкара 3000 поста. Междодругото ти към какво си се ориентирал щом си 8 клас.

Не виждам какъв е проблемът ти, аз знам страните и столиците в Африка и Азия от шести клас (влизаше в един проект), а такова нещо може да ти бъде само от полза. Даже е препоръчително човек да се интересува от неща, свързани с областта, към която се е насочил, и да оставя на по-заден план всичко останало. В случая на теб ти е неприятно това, че той работи по мечтите си, или това, че ти не го правиш?
Не знам до какъв извод си стигнал, че си изревал много сълзи, но те уверявам, че 1. С това мислене има да изревеш още много 2. Трябва да се научиш да живееш с мисълта, че не си добър математик/спортист/художник и никога няма да бъдеш, в противен случай ще се комплексираш още повече.
В професионален план не съм се ориентирал към нищо конкретно, може би ще трябва да пренаредя приоритетите си, но засега се интересувам от почти всичко.

StoichoRusinov
10-31-2013, 14:07
Грешката е моя. Днес се убедих. Просто му казах да спре, той ме разбра и повече изобщо не ми говори за своите мечти. Говорихме си нормални теми и ми беше приятно да си бъбря с него. За първи път не ми говори за ракети и за неща които общо взето не ме интересуват и няма и да ме проинтересуват. Доста съм доволен, надявам се вече да не ми пълни главата с глупостите които го интересуват. В шести клас не се учат столиците или поне ние не ги учихме. Ти от къде знаеш, че не съм добър спортист, което е вярно, но от къде го разбра и от къде знаеш, че не съм добър художник което пак е вярно. Но съм изключително щастлив, че Фуркан. Вече няма да ме занимава и за в бъдеще ще помоля да не се отговаря толкова остро,ако пак пиша нещо/

an7raks
10-31-2013, 14:22
А ти от къде си толкова сигурен, че не си му досаден с твоите "нормални теми"?

StoichoRusinov
10-31-2013, 14:34
Просто нямаше какво да кажеш и съвсем самостоятелно прецени, че ще бъде добре да си напишеш нещо там. Ей,тъй за повече постове.

an7raks
10-31-2013, 14:40
ДА, детската ми мечта е да събера 10 000 мнения в teenproblem.
Благодаря, че помогна с малоумната си тема!

StoichoRusinov
10-31-2013, 17:36
Благодаря ти за благодарноста. А темата е малоумна наистина ;-)

Баща Ти
10-31-2013, 18:54
От малоумен автор - малоумна тема.

~The Smile~
11-01-2013, 18:33
От малоумен автор - малоумна тема.

+1

Ospi
11-02-2013, 21:46
Не пич, не е единствения онзи горе с мнението конкретно по темата. Той е единствения, който имаше еднакво мнение с теб ;). Заеби го тоя Фуркан, нека мечтае. Няма лошо в това.

StoichoRusinov
11-03-2013, 13:47
От малоумен автор - малоумна тема.
От малоумен модератор малоумен коментар.

BloodyDreamer
11-04-2013, 19:08
Опитах се да ти прочета последния пост, ама беше толкова неграмотно написан, че нищо не схванах. Better luck next time.

О, ма то имало още една страница... :D Говорех за последния пост от първата страница.

Lucho
11-05-2013, 19:22
Аз не знам за толкова години във форума дали съм срещал по-тъпа тема изобщо.

Иначе димитър. продължава да се изживява като учителка-лелка около педесетте с 26 години трудов стаж.

ARTPOP
11-05-2013, 19:51
Аз предлагам да си избереш ти някаква професия и да му пълниш ти главата с глупости по цял ден. Нека види, че не е приятно и той сам ще спре.

anonymous895156
11-05-2013, 19:53
Иначе димитър. продължава да се изживява като учителка-лелка около педесетте с 26 години трудов стаж.

оооо, отдавна не сме се виждали

Lucho
11-06-2013, 19:58
Аз предлагам да си избереш ти някаква професия и да му пълниш ти главата с глупости по цял ден. Нека види, че не е приятно и той сам ще спре.


Я кажи направо, с Фуркан ли сте се скарали?! Аз чак сега зацепих, че ти си същия/същата от другата тема. Ако е с него направо някой модератор да ги обединява, ще е по-прегледно.