PDA

View Full Version : Проблеми с кучето



muhatacece
10-29-2013, 18:49
Здравейте на всички. Преди седмици писах тема за куче, от къде мога да си намеря да е малка порода и т.н.. Е, намерих си :) Дълго космест Джак Ръсел Териер на 3 месеца :) От 4 дни е в нас и е много превъзбуден, няма спирка, освен когато се умори ... Преди имах кучета, но много ги лигавих и ...Не искам и то да става така :) Държа го вкъщи и разбира се го разхождам, но превъзбудеността му е проблем ... Не може да ти се отдаде сериозно. Все трябва да направи нещо. Почваш да му размахваш пръст с г/д повишен тон, той почва да ти гризе пръстта и т.н .. Взет е от зоологически магазин и не е излизал от клетка 3 месеца .. Искам да е дисциплиниран, игрив, но не прекалено както сега И ДА ПИКАЕ И АКА НА ПЯСЪК ! Сложил съм му пясък от деня, в който го взех(преди 4 дена), а той го разнася из къщата .. Трябва ми начин да се успокои и да ме слуша :) Не искам да е недисциплиниран :) Имам още едно в двора, големичко, което е лигаво от 7 години и ... естествено не кучето е виновно, а аз ... На кратко-искам да ме слуша и как да го научи на команди ?

Mladenoff
10-29-2013, 19:12
Да се беше поинтересувал от породата. Тия са си такива, пълни олигофрени са тия кучета :D Ама покрай тях никога не може да ти е скучно, т'ва е плюсът:D

Котка.
10-29-2013, 19:16
Още от малко на кучето трябва да му се поставят правила.
По National Geographic дават "Говорещия с кучета"...защо не го гледаш някой път, ще научиш доста неща.Една приятелка и купиха мъжка каракачанка и вече е на 1 година, а тя не е спряла да се занимава с нея, да я дресира, възпитава и т.н., като прави всичко правилно.Казвам, че този сериал много ще ти помогне.Кучето си иска грижи (а и не само кучето, де).Нормално е да му се играе след като е малко, просто се научи да поставяш граници и то да ги спазва.
Както казва тя, изисква много постоянство, нерви и време.

muhatacece
10-29-2013, 19:29
Сиизър Милан го знам :) Гледам си го редовно, ама как точно ще намеря епизод с моя проблем и точната порода ? Той няма СПИРКА. Постоянно си яде играчките, седна ли да си поиграя малко с него той не ме оставя ... От периода, в който е станал от сън, който е 3-4 часа не ме оставя ... Не съм запознат много с дресировка, до сега не съм дресирал, но както съм написал и имам желание :) А и нямам друг избор :D

Goddess
10-29-2013, 21:01
Тези породи са си такива. Можеш да го научиш на команди, можеш да го научиш да се разхожда без каишка и да се връща при теб като го викнеш, но с хиперактивността му няма как да се справиш, тя просто няма общо с възпитанието, в кръвта им е. Ако вече има 3та ваксина и може да излиза - много, мнооого тичане и игра му трябва, за да се умори и като се приберете да кротне. Имаме 2 ръселчета в квартала - луди по цялата глава са.. ;д По 1-2 часа разходки, тичане, гонене на пръчки и всевъзможни предмети, само това помага според стопаните им.

muhatacece
10-29-2013, 21:18
А как да го науча, след като е толкова активен ? Пробвах едно упражнение за команда "ела" държа парче кренвирш в ръка и със малки стъпки се отдалечавам, следователно той идва при мен, ама след като опита кренвирша ПОЛУДЯВА :D Или след, като опита нещо вкусно не ме оставя на мира, ям си той ми дращи стола, дере ме и т.н :D Как да го дресирам при такова положение ?

Goddess
10-29-2013, 21:32
Не го карай да идва заради кренвирша. Викай му "ела" и когато дойде, чак тогава му го дай като награда. Няма да се получи веднага, все пак е още бебе, но точно сега е времето да почнеш активно да се занимаваш с възпитанието. Аз имам мини шпиц - и те са много темпераментни и диви. Първите дни, когато беше вкъщи си мислих, че с нормалния ми режим на живот е свършено! :D Но вече е на 10 месеца и е щуро, но все пак послушно куче. Думичката "Не" я научи от съвсем малък. Никога не съм упражнявала някакви наказания спрямо него или пък бой. Когато правеше нещо нередно, му казвах "не", а ако не изпълнеше - съвсем леко го тупвах по дупето, размахвах пръст и пак повтарях "не". И към днешна дата, ако го видя да прави нещо нередно, викам го по име и размахвам пръста и той прибира ушите, почва да маха с опашка и да скача по мен, така се извинява. :) Научи го като за начало на "Не", "Пусни" (много е важно особено за навън, когато налапа нещо от земята) и "Ела". Като за начало ще трябва да го поощряваш за всяка изпълнена дори и по случайност команда, докато не свикне да ги изпълнява, защото така трябва. Успех, взел си си абсолютно торпедо :D, но с повече търпение ще е ок.

muhatacece
10-29-2013, 21:37
Аз ако му размахвам пръст, той ще го изгризе :D Но щом породата му е такава, няма проблеми :) Ще го изтощавам на 100 % в парка :) Благодаря много :) Лок

Goddess
10-29-2013, 21:47
И хапането трябва да коригираш, не бива да си мисли, че е игра. :) И да - енергията му трябва да се изразходва доколкото може, защото не е виновно, че я има и трябва да си я избие някъде - в случая вкъщи, ако не е успял навън.. Успех. :)

tori
10-29-2013, 22:06
Звучи толкова сладко, прииска ми се и мен да ме закача така някое животинче.

an7raks
10-29-2013, 22:08
Пускай му нацистки маршове и го бичувай.

tori
10-29-2013, 22:10
Пускай му нацистки маршове и го бичувай.
Садист.

an7raks
10-29-2013, 22:15
Садист.
Това е дисциплина! Няма да ми щъка наляво-надясно безцелно, ще марширува и ще прави чистки в ромските махали!

anonymous708973
10-29-2013, 23:26
Да се беше поинтересувал от породата. Тия са си такива, пълни олигофрени са тия кучета :D Ама покрай тях никога не може да ти е скучно, т'ва е плюсът:D

Бе... май ти си олигофренът. Териерите са едни от най-умните кучета.