PDA

View Full Version : Нещо различно.



Lilanda
10-30-2013, 12:55
Не смятам да ви споделям, по-скоро искам да поспорим малко. 8-)

Става въпрос за следното-вчера след дъъъъъъълъг разговор с двама приятели /супер сладката двойка 8-) :D/ на тема чувства, стигнахме и до въпроса за любовта. Всеки сподели по нещо за себе си, било то сегашна или отминала тръпка. Тогава момчето спомена една фраза, която ме накара да се позамисля. Всички сме я чували, но сигурно не на всеки тя прави кой знае какво впечатление. Говоря за прословутото "Старата любов ръжда не хваща.".

Та какво мислите? Така ли е?

Аз ще споделя малко по-късно мнението си по въпроса. 8-)

П.С.: Надявам се темата да ви е интересна. ;д

girlwithblueeyes
10-30-2013, 13:07
Не поне според мен .Преди някой пак да ми е скочил

За мен единственни и незаменими хора няма . Нито пък смятам че някой заслужава да го обичаш за цял живот .

102
10-30-2013, 13:08
Всяко нещо оказва влияние върху личността ни. "Старите любови" също. Всяко едно момиче с което съм бил ми е дало нещо. Не съжалявам за никоя мома с която съм бил. Който опише тва чувство.. дето се появява, когато видиш бивша и те връхлетят спомени... ше го черпа на следващата форумна среща.. ГАхАХхаГ/.

AnarchyBoy
10-30-2013, 13:15
Ъмм да.. хваща..
102 е прав, че оказва влияние, може би връзките ни/ и провалите им, ни изграждат от части като хора..
Но, старата любов хваща ръжда.. (обясних ти с пример защо :) )
Не трябва да се съжалява за отминали връзки пак както каза 102, защото няма смисъл да съжаляваш за нещо, което така или иначе не можеш да промениш,
но общо взето, лафовете тип "там където е горяло, ще гори отново" са пълни глупости.. :lol:
В 99 % от случаите връзките приключват, по НЕ арен начин за един от двамата, а понякога и за двамата..
Което малко или много създава предпоставка, че няма как да се получи нещо в бъдеще.
Също така, когато човек е наранен, примерно при раздяла.. той автоматично включва човека, с когото се е разделил към графа "познати" (почти винаги).
Естествено понякога се случва така, че всичкото това което казах, са пълни глупости и ръжда наистина не хваща, но това е много много рядко.

vas4e3to0
10-30-2013, 13:16
50/50. И да, и не. Зависи каква е била любовта между вас, когато сте били заедно, дали сте били щастливи заедно и до колко сте разчитали един на друг. Аз като си видя бившите гаджета, на някои много им се радвам, но за други не искам и да говоря. Всичко зависи от това дали наистина си обичал човека, с когото си бил. Но понякога, както facebook статусите казват, ти липсват спомените с този човек, не самият той.
То и зависи от това какъв човек си. Аз мога да си харесвам някого само за ден-два, така че на мен ми е по-лесно да хлътна към някое от бившите си гаджета, отколкото на тези хора, които наистина страдат след раздялата, изпитват по-силни чувства и са били наранени.
Или общо казано, зависи човекът, с когото си бил преди и чувствата, които си изпитвал към него.

102
10-30-2013, 13:19
Ъмм да.. всичкото това което казах, са пълни глупости.

АХхаХ.

AnarchyBoy
10-30-2013, 13:20
^ :D Е понеже ти подкрепих мнението, излиза, че и твоите простотии са пълни глупости, ма т'ва само понякога.. :lol:

102
10-30-2013, 13:25
Подкрепа не щем, само да не ми са пречи.

AnarchyBoy
10-30-2013, 13:25
АXхаX. :D

urlittlelady
10-30-2013, 13:36
аз съм твърдо съгласна с този израз поради не една причина! :D не може да ме убедите в противното! :D

Lilanda
10-30-2013, 13:42
аз съм твърдо съгласна с този израз поради не една причина! :D не може да ме убедите в противното! :D
Така. Такъв отговор очаквах.

Та имам въпрос към теб. Приемаме, че си супер влюбчива и годишно имаш поне една 'любов' /не говорим само за споделена/. Съответно ставаш на 60 и вече си се влюбвала в около 40-50 човека. Всеки от тях ли ще помниш след като си твърдо съгласна с израза? Или вече отдааааааааааааавна ще си забравила повечето от тях?

Примера е чисто хипотетичен.

AnarchyBoy
10-30-2013, 13:45
:lol:

girlwithblueeyes
10-30-2013, 13:46
Аз пък се чудя как може да обичаш някого пък за цял живот ?

vagarious
10-30-2013, 13:49
Аз пък мисля, че този израз се отнася само за тази любов в живота, която е веднъж.Нали знаете .. Човек само веднъж се влюбва истински, само една любов разтърсва целия му свят и само една любов го връхлита с непозната до момента сила.И хубаво, и лошо .. човек взима и се научава за напред само от една единствена ИСТИНСКА ЛЮБОВ.Всичко след това може пак да е истинска любов, но нещата са коренно различни от тази първата.Всеки от нас я е имал, всеки от нас е бил нараняван от такава любов. ;)

102
10-30-2013, 13:50
Аз пък се чудя, полагате ли някви усилия да сте толкова малоумни...?

girlwithblueeyes
10-30-2013, 13:51
Кое ми е малоумното това че не смятам че някой е най-най-най и трябва да го обичам цял живот .?Ами ок тогава съм малоумна .

AnarchyBoy
10-30-2013, 13:53
:D Flame-Wars <3

Lilanda
10-30-2013, 13:54
Мониче, мисля, че говореше на мен. :lol:

girlwithblueeyes
10-30-2013, 13:55
Едва ли Линка най-вероятно е било за мен :lol:

RagioL
10-30-2013, 14:13
Аз нямам впечатление такова нещо като любов да съществува, още по малко и ръжда да не хваща.
По-скоро някакво привличане което с времето отминава.

RagioL
10-30-2013, 14:18
Като започнат да раздумат познати разни сапунени романи и се чудя аз ли не съм в ред или те.

takecare
10-30-2013, 15:53
Има някой любови, които не се забравят просто. И на мен сега да ми свирне първата любов, ставам и заминавам. В кръга на шегата, наистина първата ми любов сега и сега все още го срещам често и ми потръпва стомаха. Както казват хората "Някой хора ти остават тръпка". Друг е въпроса дали ти искаш да се връщаш назад. Като се замислиш няма смисъл да се връщаш, ако знаеш, че резултатът винаги е един същ. Колкото и голяма и силна любов да сте имали, няма смисъл да се връщаш. Ако ви е писано, ще сте заедно.

AnarchyBoy
10-30-2013, 16:00
Има някой любови, които не се забравят просто. И на мен сега да ми свирне първата любов, ставам и заминавам. В кръга на шегата, наистина първата ми любов сега и сега все още го срещам често и ми потръпва стомаха. Както казват хората "Някой хора ти остават тръпка". Друг е въпроса дали ти искаш да се връщаш назад. Като се замислиш няма смисъл да се връщаш, ако знаеш, че резултатът винаги е един същ. Колкото и голяма и силна любов да сте имали, няма смисъл да се връщаш. Ако ви е писано, ще сте заедно.

:lol: Противоречиш си малко..

"fool me once shame on you fool me twice shame on me".

Веднъж връзката развалена ли е, прекъснало ли е всичко.. Край, това е.. и няма връщане назад..
Потръпва ти заради спомените ви, не заради самият човек, щом вече не си с него.. :)

takecare
10-30-2013, 16:04
Да, така e. Първата любов те кара да израснеш, това е. И все пак много зависи от връзките. Лесно е да се каже ей така, но причини за раздяла са много, така че лесно е да кажеш "Няма да се върна". Всичко е, както го почувстваш.

pandabear
10-30-2013, 16:05
ъхА, и току-виж се порежеш на ръждата... пък ако нямаш и ваксина за тетанус...ойде коньо у реката

shmatarok
10-30-2013, 16:05
Аз пък мисля, че този израз се отнася само за тази любов в живота, която е веднъж.Нали знаете .. Човек само веднъж се влюбва истински, само една любов разтърсва целия му свят и само една любов го връхлита с непозната до момента сила.И хубаво, и лошо .. човек взима и се научава за напред само от една единствена ИСТИНСКА ЛЮБОВ.Всичко след това може пак да е истинска любов, но нещата са коренно различни от тази първата.Всеки от нас я е имал, всеки от нас е бил нараняван от такава любов. ;)

Това, но без последното изречение. Някои са били нараняващите, някои не са и няма да я изпитат, за някои това тепърва предстои.

heartshapedbox
10-30-2013, 16:11
Според мен не се има предвид, че "не хваща ръжда" и винаги човек би се върнал при бившата си половинка. Става въпрос за това, че ако си обичал някого, винаги има нещо като "остатъчен ефект" и ти притръпва нещо в корема, дори и изобщо да не искаш да си с този човек отново.

urlittlelady
10-30-2013, 18:18
Така. Такъв отговор очаквах.

Та имам въпрос към теб. Приемаме, че си супер влюбчива и годишно имаш поне една 'любов' /не говорим само за споделена/. Съответно ставаш на 60 и вече си се влюбвала в около 40-50 човека. Всеки от тях ли ще помниш след като си твърдо съгласна с израза? Или вече отдааааааааааааавна ще си забравила повечето от тях?

Примера е чисто хипотетичен.

дори и да бъда много влюбчива, и да говорим за петдесет души, към които съм имала нещо - може и да не ги запомня всички... но ще запомня един, който е променил коренно живота ми, който е преобърнал света ми, и към когото винаги ще имам нещо, дори и да е нещо минимално...
дори и да не сме били заедно, винаги е имало нещо между нас, дори и да не сме го показвали, и след всичките тези години продължава да го има... и не се срамувам да го призная. А за останалите 49? Те не могат да ме разтърсят толкова дълбоко, колкото е успял той без да му целуне и без каквото и да е от сорта на по интимните неща :D съвсем сериозно!

CoNviCt
10-30-2013, 18:27
Незаменими хора има. Всъщност нещото, което може най-категорично да бъде обявено за незаменимо, е човек(характер, личност). Всяка личност е незаменима. И неповторима. Неподражаем сбор от чувства, мисли, качества(изградени и вродени). Ако счупиш чаша - купуваш си нова. Тя може да не е точно същата на външен вид, но ще има същите функции. Ако разглеждаш човек по този начин, то условно той също би бил заменим. Но човек не е чаша. Той също ще ти носи кафето сутрин, както друг преди него, но с кафето(пиенето му, приготвянето му и т.н.) ще ти образува и някакви емоции, които ще бъдат неповторими. Емоции, предизвикани от неговия сложен и необикновен характер.

tori
10-30-2013, 18:32
Няма незаменими хора. На мнение съм, че с много хора би ти било също толкова добре, колкото и със онзи, който си провъзгласила за единствен. Няма незабравима любов.

Lilanda
10-30-2013, 18:35
Ъмм..Не съвсем. Тогава какво става със "Старата любов се забравя с нова.".

Имам предвид, че за да имаш нещо към останалите 49, независимо колко силно е, трябва първо да превъзмогнеш въпросния един. След като си го превъзмогнала дали винаги ще имаш нещо към него?

И още нещо-може този един да промени коренно живота ти и след него друг да направи същото. Светът е голям, хора всякакви. Шанса да срещнеш човек, който да преобърне живота ти на 180 градуса е голям. Тогава чувствата ти към кой от двамата ще "надделеят"?

Мисълта ми е, че винаги /почти/ има един човек, който да те накара да превъзмогнеш първия. Говорим наистина за превъзмогване, а не за самозалъгване. Съответно старата любов хваща ръжда. Не е задължително това да стане, но все пак хваща.

Плюс това, /връщам се на случая с 50-те 8-)/ след като си се влюбила, повтарям ВЛЮБИЛА, в останалите 49, дали и те няма да са оставили нещо в живота ти и със всеки следващ дали ти няма да си се променяла все повече и повече?

Тоест този един ще е променил в една посока живота ти, но след това тe ще сa го променили постепенно в друга.

Естествено, говоря глупости...

едит: Това беше към urlittlelady. :)

an7raks
10-30-2013, 18:38
Това е поредната клиширана глупост по темата.

CoNviCt
10-30-2013, 18:47
Незаменими хора има. Всъщност нещото, което може най-категорично да бъде обявено за незаменимо, е човек(характер, личност). Всяка личност е незаменима. И неповторима. Неподражаем сбор от чувства, мисли, качества(изградени и вродени). Ако счупиш чаша - купуваш си нова. Тя може да не е точно същата на външен вид, но ще има същите функции. Ако разглеждаш човек по този начин, то условно той също би бил заменим. Но човек не е чаша. Той също ще ти носи кафето сутрин, както друг преди него, но с кафето(пиенето му, приготвянето му и т.н.) ще ти образува и някакви емоции, които ще бъдат неповторими. Емоции, предизвикани от неговия сложен и необикновен характер.

Lilanda
10-30-2013, 18:50
^Неповторими, не незаменими.

Това, че ти е донесъл някакви емоции предизвикани от характера му, не значи, че някой следващ няма да може да ти донесе повече и по-добри.

Съгласна съм с tori напълно.

urlittlelady
10-30-2013, 18:50
Lildanda към този един, както казах вече, винаги ще имам нещо, независимо дали ще съм още 49 :D

Всеки човек те променя по някакъв начин, дори и да не си влюбен в него. Имам предвид, хората от средата, в която се движиш и прекарваш най-много време те оформят като личност и т.н, но това е друга тема вече. Та така, въпросните 49, в които се влюбвам :D ме променят по някакъв начин, но не толкова на дълбоко. Ето един пример - след този въпросен един съм имала две по-задълбочени връзки - те ме промениха, и бях влюбена. Това, че са ме променили обаче, не значи, че мога да забравя него. По едно време мислех, че към него нищо не е останало, но не беше така. Дори сега съм влюбена и съм щастлива, но той си остава той. може да не е чак любов, но е нещо, което и аз не мога да опиша. И дори и да се влюбя в стотина души [малко нереално звучи, ама образно казано] той си остава той.

колкото до "старата любов се забравя с нова" - това не е така. Нали все пак, мое мнение е, не държа всички да мислят така :D

CoNviCt
10-30-2013, 18:51
Няма незаменими хора. На мнение съм, че с много хора би ти било също толкова добре, колкото и със онзи, който си провъзгласила за единствен. Няма незабравима любов.

Това е тъжно и наивно. Би ти било по-добре или по-зле с друг човек, но никога не би било същото. Обясних защо. Добре/зле не е мярка за заменимост/незаменимост.

CoNviCt
10-30-2013, 18:51
^Неповторими, не незаменими.

Това, че ти е донесъл някакви емоции предизвикани от характера му, не значи, че някой следващ няма да може да ти донесе повече и по-добри.

Съгласна съм с tori напълно.
Жалко е, че не разбираш.

tori
10-30-2013, 18:52
^Неповторими, не незаменими.
Мда. Всеки човек е различен, различни са и чувствата, които ти причинява. Различни са и спомените. Точно за това казвам, че „с много хора би ти било също толкова добре, колкото и със онзи, който си провъзгласила за единствен".

Lilanda
10-30-2013, 18:57
Lildanda към този един, както казах вече, винаги ще имам нещо, независимо дали ще съм още 49 :D

Всеки човек те променя по някакъв начин, дори и да не си влюбен в него. Имам предвид, хората от средата, в която се движиш и прекарваш най-много време те оформят като личност и т.н, но това е друга тема вече. Та така, въпросните 49, в които се влюбвам :D ме променят по някакъв начин, но не толкова на дълбоко. Ето един пример - след този въпросен един съм имала две по-задълбочени връзки - те ме промениха, и бях влюбена. Това, че са ме променили обаче, не значи, че мога да забравя него. По едно време мислех, че към него нищо не е останало, но не беше така. Дори сега съм влюбена и съм щастлива, но той си остава той. може да не е чак любов, но е нещо, което и аз не мога да опиша. И дори и да се влюбя в стотина души [малко нереално звучи, ама образно казано] той си остава той.

колкото до "старата любов се забравя с нова" - това не е така. Нали все пак, мое мнение е, не държа всички да мислят така :D
Всичко е в главата ти, ако питаш мен.

Както казах примера с 50-те е чисто хипотетичен, но ако приемем, че е реалност...Извинявай, ама това са 50 човека. Искаш да ми кажеш, че ти ще изпитваш същата изпепеляваща любов /поне аз това разбирам от думите ти/ към въпросния след 49 човека, които са ти показали, че ти е много по-добре без него?

AnarchyBoy
10-30-2013, 18:58
Lildanda към този един, както казах вече, винаги ще имам нещо, независимо дали ще съм още 49 :D

Всеки човек те променя по някакъв начин, дори и да не си влюбен в него. Имам предвид, хората от средата, в която се движиш и прекарваш най-много време те оформят като личност и т.н, но това е друга тема вече. Та така, въпросните 49, в които се влюбвам :D ме променят по някакъв начин, но не толкова на дълбоко. Ето един пример - след този въпросен един съм имала две по-задълбочени връзки - те ме промениха, и бях влюбена. Това, че са ме променили обаче, не значи, че мога да забравя него. По едно време мислех, че към него нищо не е останало, но не беше така. Дори сега съм влюбена и съм щастлива, но той си остава той. може да не е чак любов, но е нещо, което и аз не мога да опиша. И дори и да се влюбя в стотина души [малко нереално звучи, ама образно казано] той си остава той.

колкото до "старата любов се забравя с нова" - това не е така. Нали все пак, мое мнение е, не държа всички да мислят така :D

Хмм, каква ли била реакцията на половинката ти, ако види това?
А как ще реагираш ти, ако видиш нещо подобно, от него?

Lilanda
10-30-2013, 18:58
Жалко е, че не разбираш.
Жалко е, че се опитваш да набиеш твоето мнение в нашите глави.

CoNviCt
10-30-2013, 19:08
Не се опитвам да го променя. Мразя споровете. Каквито и аргументи да изтъкна, каквато и картина да опитам да ти покажа, няма да има значение. Ти няма да искаш да я видиш. Няма дори да искаш да опиташ. Няма да мога да те пречупя. Това е твоето мнение на този етап от живота ти. Няма да си го промениш в спора. Трябва да видиш сама това, което се опитвам да покажа. Или друго, по-добро.
Мразя диалозите. И хората.

DisappointedDreamer
10-30-2013, 19:13
^Неповторими, не незаменими.

Хубава поправка.


Това е тъжно и наивно. Би ти било по-добре или по-зле с друг човек, но никога не би било същото.

Защо трябва да е същото, за да е прекрасно? Ти само един цвят ли намираш за хубав? Само едно ли ястие харесваш? Само една ли песен те кара да се чувствам тъжен/щастлив?

Няма незаменими хора. Има неповторими и точно този тип ти описа с примера си за счупената чаша. И всъщност, твоя коментар е наивен. Принципно харесвам мненията ти, но тук се изложи.

CoNviCt
10-30-2013, 19:25
Аз вярвам в това. Излагането не е болезнено, когато застанеш зад вярванията си. Не мога да приема, че има незаменими хора. Това би означавало, че съм заменим. Ти приемаш ли, че си заменима? Аз не съм чаша. Аз съм специален и различен.
//Проблеми в детството.

DisappointedDreamer
10-30-2013, 19:28
Да, приемам, че съм заменима. Нямам проблем с това, защото е нещо естествено и човешко. Да, различни сме. Но това не означава, че лице Х не може да се влюби в лице У и да е щастлив с него, защото преди това е бил щастлив с лице З.

AnarchyBoy
10-30-2013, 19:31
Да, приемам, че съм заменима. Нямам проблем с това, защото е нещо естествено и човешко. Да, различни сме. Но това не означава, че лице Х не може да се влюби в лице У и да е щастлив с него, защото преди това е бил щастлив с лице З.

+1

CoNviCt
10-30-2013, 19:36
Тогава как обичаш? Приемаш, че могат да те заменят. Когато те заменят, приемаш, че това е човешко,любовта - временна. Приемаш, че си чаша?

Lilanda
10-30-2013, 19:42
А ти като не приемаш, че може да те заменят, не преодоляваш ли много по-трудно края? И след като вярваш, че всеки човек е незаменим, не ти ли е неприятно да знаеш, че може да не си ти Незаменимият за нея?

DisappointedDreamer
10-30-2013, 19:48
Обичам силно. Не щадя усмивки, нито мигове. Но не мога да очаквам, че след като се разделя с някого той никога повече няма да погледне друга. Не мога да искам това от някого, защото има толкова много други по-интересни и по-добри личности от мен.

Приемам, че съм чаша, да. Но всички чаши идват в различни размери, цветове; направени от различни материали. Хората избират една, защото харесват чувството, когато я държат в ръката си. Когато тя се счупи, купуват друга, защото я харесват също толкова много, че дори и повече, отколкото предишната. И това е нормално. Защото винаги ще има по-красиви и по-интересни хора от мен. Да, сегашния ми приятел никога няма да изпита същите чувства, които изпитва с мен, с друго момиче, но това не означава, че чувствата, които ще изпита с другиго няма да се прекрасни, защото не са еквивалент на тези, които е вкусвал с мен.

AnarchyBoy
10-30-2013, 19:53
Обичам силно. Не щадя усмивки, нито мигове. Но не мога да очаквам, че след като се разделя с някого той никога повече няма да погледне друга. Не мога да искам това от някого, защото има толкова много други по-интересни и по-добри личности от мен.

Приемам, че съм чаша, да. Но всички чаши идват в различни размери, цветове; направени от различни материали. Хората избират една, защото харесват чувството, когато я държат в ръката си. Когато тя се счупи, купуват друга, защото я харесват също толкова много, че дори и повече, отколкото предишната. И това е нормално. Защото винаги ще има по-красиви и по-интересни хора от мен. Да, сегашния ми приятел никога няма да изпита същите чувства, които изпитва с мен, с друго момиче, но това не означава, че чувствата, които ще изпита с другиго няма да се прекрасни, защото не са еквивалент на тези, които е вкусвал с мен.

Еваларка, че го обясни, че мен ме мързеше, пък и съм нервно.. :D

CoNviCt
10-30-2013, 20:04
Чашата, от която аз си попийвам сутрин, е една единствена. Има други чаши, разбира се. Но аз пия само от нея. Когато е мръсна, мия я и пак пия от нея. Привързал съм се към нея. За мен е незаменима. Ако се наложи да я заменя(счупи се), няма да стане заменима. Нуждата ще ме накара да взема нова. Това не значи, че е заменима. Приемаме уговорката(разбира се), че не наричаме всяка следваща чаша незаменима. Незаменимата е една единствена, счупена или здрава. Просто това звание трябва да се дава само веднъж в живота.
Трудно ми е да разбера света на чашите. Аз не съм чаша.

AnarchyBoy
10-30-2013, 20:05
Чашата, от която аз си попийвам сутрин, е една единствена. Има други чаши, разбира се. Но аз пия само от нея. Когато е мръсна, мия я и пак пия от нея. Привързал съм се към нея. За мен е незаменима. Ако се наложи да я заменя(счупи се), няма да стане заменима. Нуждата ще ме накара да взема нова. Това не значи, че е заменима. Приемаме уговорката(разбира се), че не наричаме всяка следваща чаша незаменима. Незаменимата е една единствена, счупена или здрава. Просто това звание трябва да се дава само веднъж в живота. И все пак - трудно ми е да разбера света на чашите. Аз не съм чаша.

Фейлваш много.. :(

CoNviCt
10-30-2013, 20:07
Добре.

shmatarok
10-30-2013, 20:19
Всъщност не, не фейлва, разбирам го донякъде.

Някои се изказвате доста крайно и категорично, като се има предвид на каква възраст сте(сме) и че никога не знаеш кой накъде ще бъде завъртян в крайна сметка. Любопитно ми е след 10+ години колко от писалите тук ще са на същото мнение.

TheBeliever
10-30-2013, 20:21
Фейлваш много.. :(

Не. Просто вярва в единствената, неповторима И незаменима любов. Това, че неговите/нейните разбирания са различни от моите и твоите, не означава, че "фейлва".


Тази тема съм я дъвкала в стари теми. След всеки човек в живота ти остава по нещо. Заради времето, прекарано заедно, заради спомените. Не е любов. Но е нещо. И това нещо предизвиква емоция, била тя положителна или не.

girlwithblueeyes
10-30-2013, 21:12
Обичам силно. Не щадя усмивки, нито мигове. Но не мога да очаквам, че след като се разделя с някого той никога повече няма да погледне друга. Не мога да искам това от някого, защото има толкова много други по-интересни и по-добри личности от мен.

Приемам, че съм чаша, да. Но всички чаши идват в различни размери, цветове; направени от различни материали. Хората избират една, защото харесват чувството, когато я държат в ръката си. Когато тя се счупи, купуват друга, защото я харесват също толкова много, че дори и повече, отколкото предишната. И това е нормално. Защото винаги ще има по-красиви и по-интересни хора от мен. Да, сегашния ми приятел никога няма да изпита същите чувства, които изпитва с мен, с друго момиче, но това не означава, че чувствата, които ще изпита с другиго няма да се прекрасни, защото не са еквивалент на тези, които е вкусвал с мен.

Няма как да го кажа по хубаво .

AnarchyBoy
10-30-2013, 21:13
Не. Просто вярва в единствената, неповторима И незаменима любов. Това, че неговите/нейните разбирания са различни от моите и твоите, не означава, че "фейлва".


Тази тема съм я дъвкала в стари теми. След всеки човек в живота ти остава по нещо. Заради времето, прекарано заедно, заради спомените. Не е любов. Но е нещо. И това нещо предизвиква емоция, била тя положителна или не.

Наивен е, не очаквах.. that's all..

girlwithblueeyes
10-30-2013, 21:18
Ми всеки гледа различно на нещата . Така както аз твърдя, че никой не незаменим ,и че chovek най-много трябва да обича себе си така, и той вярва в любовта . Въпросът е тази сляпа вяра до колко е ползотворна за него самият . Но нищо не се знае след 10 години може, аз да съм на нegovoto мнение ,а toi на моето . Макарче ,che me съмнява като се знам какъв егоист съм.

102
10-31-2013, 05:55
CoNviCt = приятна изненада. Другите продължавате да сте малоумници.

LadyDi
10-31-2013, 06:32
CoNviCt = приятна изненада.
Ditto.

Отказвам да приема, че в очите на половинката си съм заменима. Аз съм единствена, аз съм уникална и аз ще оставя следа там, дори и след като... хм, се счупя (следвайки примера с чашата). Да приема да бъда заменима означава да приема, че ако днес не му е удобно с мен, той може да ме смени с друга. Това е различно от "подмяната", която настъпва, защото е наложителна - защото връзката ни е счупена, защото връщане назад няма. Но не, аз не съм като всяка друга жена и ако ме е избрал, той трябва да ме е избрал именно заради уникалността и незаменимостта ми. И защото иска само мен.
Това по въпроса със заменимите хора.
По въпроса за ръждата - старата любов ръжда не хваща. Но това не означава непременно, че трябва да се върнеш към нея, ако тя е приключила по основателни причини.
Аз самата съм пример за няколко връщания към стари любови. Последното е доста успешно. Но тва е друга тема.
По въпроса със "старата любов се забравя с нова" и "всяка следваща любов е по-голяма". И това пак са глупости. Влагате различни смисли в изреченията и от там ви идва объркването. Старата любов не се забравя. Аз не съм забравила как ме е карало да се чувствам бившето ми гадже, когато съм била влюбена в него. Означава ли това, обаче, че искам да се върна при него?

heartshapedbox
10-31-2013, 07:36
Чашата, от която аз си попийвам сутрин, е една единствена. Има други чаши, разбира се. Но аз пия само от нея. Когато е мръсна, мия я и пак пия от нея. Привързал съм се към нея. За мен е незаменима. Ако се наложи да я заменя(счупи се), няма да стане заменима. Нуждата ще ме накара да взема нова. Това не значи, че е заменима. Приемаме уговорката(разбира се), че не наричаме всяка следваща чаша незаменима. Незаменимата е една единствена, счупена или здрава. Просто това звание трябва да се дава само веднъж в живота.
Трудно ми е да разбера света на чашите. Аз не съм чаша.

Това.

DisappointedDreamer
10-31-2013, 07:38
Лейди, избрал те е, защото си неповторима, т.е. уникална и единствена, а не незаменима. Разбира се, че ще оставиш следа някъде в него. Но това не означава, че друга не би могла да остави дори по-хубава или по-гадна следа на същото място, само защото не е досущ като теб.

Няколко предмета ни карат да се чувстваме щастливи. Всичките тези предмети са различни. Няколко хора оставят следи в нас. И досущ като първия пример, и те са различни. Те са неповторими. Но не са незаменими.

Това се опитвам да обясня през цялото време.

едит:

Ако се наложи да я заменя(счупи се), няма да стане заменима. Нуждата ще ме накара да взема нова. Това не значи, че е заменима. Приемаме уговорката(разбира се), че не наричаме всяка следваща чаша незаменима.

Ето така съм съгласна.

NomNomNom
10-31-2013, 07:46
Харесва ми как част от вас се привързват към неодушевени предмети, а другите спамят тотално някакви недефинирани понятия и си мислят, че на някого му дреме и ги чете.
А, да , има и хора, които ги четат.
Има и смислени писания, но трябва да копам за да ги намеря
Мързи ме.

LadyDi
10-31-2013, 07:57
Лейди, избрал те е, защото си неповторима, т.е. уникална и единствена, а не незаменима.
Ако съм неповторима, уникална и единствена, как ще бъда заменима? Когато ти имаш нещо неповторимо, изпитваш ли нужда да го замениш? Заменяш го по необходимост, не защото е изначално заменимо, не защото е нещо, с което можеш с лекота да се простиш.

cookie78
10-31-2013, 08:00
Чашата, от която аз си попийвам сутрин, е една единствена. Има други чаши, разбира се. Но аз пия само от нея. Когато е мръсна, мия я и пак пия от нея. Привързал съм се към нея. За мен е незаменима. Ако се наложи да я заменя(счупи се), няма да стане заменима. Нуждата ще ме накара да взема нова. Това не значи, че е заменима. Приемаме уговорката(разбира се), че не наричаме всяка следваща чаша незаменима. Незаменимата е една единствена, счупена или здрава. Просто това звание трябва да се дава само веднъж в живота.
Трудно ми е да разбера света на чашите. Аз не съм чаша.

Сега ме е страх за моята чаша.
:(

AnarchyBoy
10-31-2013, 09:02
^ :lol:

Просто се наслаждавайте на момента и това е.. :)

Cloud9
10-31-2013, 10:21
Хората в тийнеиджърска възраст правят една основна грешка-бъркат любовта с хормона и нуждата да се обичат като по филмите.Не съм много по-голяма от тази възраст и не съм се влюбвала повече от веднъж,но смятам че това,което навремето съм смятала за страст и харесване си е било чисто и просто бушуващите хормони и проклетия пример на Дисни и невероятната и истинска любов на ранна възраст.Не казвам че няма как на 15 да се влюбиш и да се ожениш след 10 години връзка за същия човек,но с времето чувствата ще се променят и от това влюбване ще се превърнат в любов.

LadyDi
10-31-2013, 10:35
проклетия пример на Дисни :cool:
11 лъжи на Дисни:
1. Любовта от пръв поглед е нещо съвсем нормално и се случва непрекъснато.
http://31.media.tumblr.com/tumblr_m8bjbbzSIv1r8wpkco1_500.gif

2. Да не се подчиняваш на родителите си и да се измъкваш от вкъщи, за да се мотаеш с някой, който току що си срещнала, обикновено завършва с хепи-енд и сватба.
http://31.media.tumblr.com/b9d70b36f3aa8ae226b3030caf376b66/tumblr_mpt34p2yXu1sucjego1_500.gif

3. Всяко момиче трябва да мечтае, че целувката на непознат ще я събуди от дълга дрямка (или махмурлук).
http://24.media.tumblr.com/tumblr_m8ivcp8QMc1ra27tbo1_500.gif

4. Жестокостта ще ти помогне да намериш истинската си половинка - и няма да те арестуват.
http://24.media.tumblr.com/1c2c2fe42965b7fff7ce01f1eeff7238/tumblr_mm0c7ucS0F1sofnebo1_500.gif

5. Ще намериш Единствения още в първия, с когото излезеш. И ще заживеете щастливо.
http://giffiles.alphacoders.com/268/2681.gif

6. Пожелаването, когато видиш падаща звезда, сбъдва мечтите - а не упоритата работа.
http://replygif.net/i/319.gifш

7. Ако трябва да се престориш на някой, който не си, за да привлечеш вниманието му/ѝ... направи го.
http://rewd.ca/wp-content/uploads/2013/04/whatever-snl-cinderella-gif.gif

8. Едва когато стигнеш дъното, ще намериш любовта на живота си. И той ще спаси зависимия ти задник и ще ти оправи всичките проблеми.
http://24.media.tumblr.com/125fce1ebd2ef7979a5cdb2192a1f8f6/tumblr_mfjutmyZFD1r7e7sgo1_500.gif

9. Не планирай да живееш вълнуващ или смислен живот, докато Принцът ти не те намери. Не обратното.
http://24.media.tumblr.com/e3addb121fb6995b6c20f6ae58ff86bc/tumblr_mfx4j2l2Do1r9aisho1_500.gif

10. Да се откажеш от онази черта/талант/умение, което те прави специална, в името на някой мъж е напълно нормално. Той не се интересува колко си тъпа, стига да си красива.
http://img.pandawhale.com/42498-little-mermaid-gif-Zzj3.gif

11. Трябва ти една единствена целувка, танц или дует, за да разбереш, че пичът е Единственият.
http://24.media.tumblr.com/69a053aec8c115da3720d0cd4b83cc02/tumblr_miftcpWpAx1rxui9eo1_500.gif

:cool:

takecare
10-31-2013, 11:20
10! Ще я изям! Любимото ми детско! Loveeee

urlittlelady
10-31-2013, 12:31
той много добре го знае... но това никога не е било проблем... защото когато видя въпросният човек, винаги има нещо, което ме кара да се чувствам едновременно супер глупаво и супер щастливо и усмихнато. Сегашният ми приятел е страхотен човек, знам, че мога да разчитам на него, както и той на мен, обичаме се. Но някои хора просто те карат да се чувстваш по един неповторим начин и никой друг не е способен да го направи по същия начин. Да, може да е нещо по-добро, но всъщност онова чувство си остава неповторимо, точно както примера с чашата. Много правилно, това, че я заменяш по принуда, не е причина да забравиш другата любима чаша.

AnarchyBoy
10-31-2013, 12:36
той много добре го знае... но това никога не е било проблем... защото когато видя въпросният човек, винаги има нещо, което ме кара да се чувствам едновременно супер глупаво и супер щастливо и усмихнато. Сегашният ми приятел е страхотен човек, знам, че мога да разчитам на него, както и той на мен, обичаме се. Но някои хора просто те карат да се чувстваш по един неповторим начин и никой друг не е способен да го направи по същия начин. Да, може да е нещо по-добро, но всъщност онова чувство си остава неповторимо, точно както примера с чашата. Много правилно, това, че я заменяш по принуда, не е причина да забравиш другата любима чаша.

Имам перфектния пример за да те опровергая, но ще ми отнеме около 3 дълги поста време и трябва да разкажа историята на живота ми, е.. поне последните 5 години, но както и да е.. вярвай си, че си права, а може и да си сама за себе си, ноо общо взето.. пълни глупости.. :lol:

urlittlelady
10-31-2013, 13:10
да, вярвам си! И никой не може да ме убеди в противното.

anonymous708973
10-31-2013, 13:39
"fool me once shame on you fool me twice shame on me".

Обратното е. Мисля.


Ако съм неповторима, уникална и единствена, как ще бъда заменима? Когато ти имаш нещо неповторимо, изпитваш ли нужда да го замениш? Заменяш го по необходимост, не защото е изначално заменимо, не защото е нещо, с което можеш с лекота да се простиш.

Ако един човек е неповторим, значи, че е незаменим. Съгласна съм с теб.
Обаче... ако изхождаме от идеята, че всеки е неповторим, то тогава никой не е заменим, което е смешно, щото просто няма толкова много уникални и заслужаващи си хора.
Та... смятам, че за мен като личност, като момиче, има "повторими" момчета, тоест отделни личности, които обаче са еднакво (не)подходящи за мен, следователно заменими един с друг. В случая... просто грабвам друга чаша от етажерката, щото ме мързи да измия старата.

И двамата ми бивши опровергават теорията, че "старата любов ръжда не хваща".
С мъжо обаче май си сложих таралеж в гащите. Не знам дали ще сме заедно след 5-10 години, обаче... ще ми държи влага цял живот това момче. Като го видя на улицата, ще ме свива коремът. Просто е вътрешно усещане.

AnarchyBoy, стига си вярва, че с примери от ТВОЯ живот можеш да опровергаеш живота на някой друг. Наивно е.

LadyDi
10-31-2013, 13:59
Ако един човек е неповторим, значи, че е незаменим. Съгласна съм с теб.
Обаче... ако изхождаме от идеята, че всеки е неповторим, то тогава никой не е заменим, което е смешно, щото просто няма толкова много уникални и заслужаващи си хора.

Не, достатъчно е да си незаменима за един човек.
Днес много ми куца словото. Не съм сигурна, че ще успея да обясня тва, което ми се върти в главата, щот не мога да му хвана края :lol:

102
11-01-2013, 06:42
Днес много ми куца словото.

Възможно е да си пипнала някой пресантиман....

LadyDi
11-01-2013, 07:55
Възможно е да си пипнала някой пресантиман....

Възможно е.
Никога повече няма да разговарям с теб.