PDA

View Full Version : Мразя се, че всеки път става така....



OverDrive
10-30-2013, 20:43
Отново, отново, отново и отново.... Хората просто ми писват. Стават ми досадни. Всяка следваща я оприличавам на една по-специална и винаги виждам колко са различни. Опитвам се да накарам ума ми да не губи интерес, но не става. Дали защото съм начетен, дали защото очевидно съм роден психолог, съдя от факта, че доста лесно опознавам хората, но винаги се случва едно и също - получавам момичето, което искам и не след дълго губя всякакъв интерес към нея. Заради подобни истории се разочаровам от способността на хората да бъдат различни. През всичките ми връзки, а те не са били никак малко (не го казвам да се хваля, а за да се опитам да докажа теорията ми), всички момичета са били донякъде еднакви. Винаги съм си избирал хубави момичета, но явно красотата не може да "засити" нищо друго, освен окото ми...е и някои други части. Не казвам, че ги избирам само по красота, защото в обществото, в което се намирам, най-елитната специалност на голям български ВУЗ, не смятам, че са случайни хора. Но явно порокът на не-четенето на литературни произведения ги прави емоционално и морално бедни. Това ме убива. От тук в моето съзнание се пораждат няколко въпроса:
Защо някой би се влюбил в човек, който не може да го обогати по никакъв начин?
Ако изхождаме от горното дали любовта наистина съществува или просто се самозалъгваме, защото искаме да правим секс с даден индивид повече от веднъж?
Според мен обаче, можем да приемем всеки човек като кутийка кибрит. Колкото повече време прекарваме с него, толкова повече кибритени клечки добавяме към кутийката. Всяка кибритена клечица е емоция и на базата на това дали повечето т.н. "клечици" са с положителен или отрицателен знак, ние определяме мнението си и начина, по който се чувстваме спрямо даден човек. Но аз се чудя дали любовта не е погрешно позната привързаност, донякъде примесена с уважение и доверие и разбира се плътско желание.

Целта на темата ми не е да търся съвет, а по-скоро да се опитаме да отговорим на двата въпроса, които аз постоянно си задавам.

Anonys
10-30-2013, 21:05
Отговора е ясен: бори се за момичето, което не можеш да спечелиш. Ще се влюбиш и целия ти мит, че получаваш всички ще бъде разбит :)

Auriss
10-30-2013, 21:18
Защо някой би се влюбил в човек, който не може да го обогати по никакъв начин?

Немалко хора би ги 'обогатил' и разговор с някой мангал на улицата. Съответно не им е и трудно да си намерят подходящ партньор.

NomNomNom
10-30-2013, 21:37
Отново, отново, отново и отново.... Хората просто ми писват. Стават ми досадни. Игнорирай ги. Щом си роден психолог, би трябвало да знаеш как.

Всяка следваща я оприличавам на една по-специална и винаги виждам колко са различни. Опитвам се да накарам ума ми да не губи интерес, но не става. Дали защото съм начетен, И какво ще рече начетен, и на кого му дреме всъщност
дали защото очевидно съм роден психолог, съдя от факта, че доста лесно опознавам хората, В останалата част от текста е описано как в другите е проблемът, което е в противовес на основната идея, че си "роден психолог" - няма как да познаеш другите в дълбочина, докато не познаеш и не признаеш себе си. А цялата драма е, че си повярвал, че си твърде специален и съвсем скоро, като напуснеш ВУЗ-а, ще се пооправиш.

но винаги се случва едно и също - получавам момичето, което искам и не след дълго губя всякакъв интерес към нея.
Заради подобни истории се разочаровам от способността на хората да бъдат различни.йеа, сякаш на някого му дреме, че ти си дълбоко разочарован от това, че част от девойките ти падат в краката и ти хранят високата самооценка, а другите, които те игнорират - те са същите, еднакви.

През всичките ми връзки, а те не са били никак малко (не го казвам да се хваля, а за да се опитам да докажа теорията ми), всички момичета са били донякъде еднакви. Винаги съм си избирал хубави момичета, но явно красотата не може да "засити" нищо друго, освен окото ми...е и някои други части.Колко са били ? 10 ? 20 ? Можем да си говорим за статистика, ако имаш 20+, от които поне с 15 да си спал и поне с 3 да си имал по-дълги взаимоотношения.

Не казвам, че ги избирам само по красота, защото в обществото, в което се намирам, най-елитната специалност на голям български ВУЗ, не смятам, че са случайни хора. И какво ще рече неслучайни хора - хора, които са назубрили за кандидат-студентските изпит. Много специално, много талантливо, много изключително. Реално във ВУЗ-овете подбират чрез изпити, не по талант.

Но явно порокът на не-четенето на литературни произведения ги прави емоционално и морално бедни. Това ме убива. Понеже който не чете художествена литература, не става в живота и е емоционално беден, скучен , bitch plz.

От тук в моето съзнание се пораждат няколко въпроса:
Защо някой би се влюбил в човек, който не може да го обогати по никакъв начин?Този кенефен лаф наистина не разбрах от къде дойде


Ако изхождаме от горното дали любовта наистина съществува или просто се самозалъгваме, защото искаме да правим секс с даден индивид повече от веднъж?Ако се запознаеш с понятията идея ( просто идея) , сложна идея, и ги имплементираш в познанието за емоциите ( разделиш емоциите на прости и сложни ), лесно ще получиш няколко сложни типа емоции, които можеш да категоризираш като любов, или по-скоро като различни типове любов - нещо, което отдавна древните гърци са направили.
GL with that, психолозе, пълно клише


Според мен обаче, можем да приемем всеки човек като кутийка кибрит. още един кенефен лаф
Колкото повече време прекарваме с него, толкова повече кибритени клечки добавяме към кутийката. Всяка кибритена клечица е емоция и на базата на това дали повечето т.н. "клечици" са с положителен или отрицателен знак, ние определяме мнението си и начина, по който се чувстваме спрямо даден човек.Аха, я райт, теорията е чудесна, само дето метафората за кибритената кутийка изключва варианта, където имаме отрицателен брой клечки, или твърде голям брой, който не се побира в кутийката. И това, че броиш количеството клечки, а не качеството на клечките също е много показателно. Сякаш сексуалното привличане е равносилно на това дали харесваш майка й, и двете са еднакви кибритени клечки, йеа райт.

Но аз се чудя дали любовта не е погрешно позната привързаност, донякъде примесена с уважение и доверие и разбира се плътско желание.древните гърци добре са го обяснили

Целта на темата ми не е да търся съвет, а по-скоро да се опитаме да отговорим на двата въпроса, които аз постоянно си задавам.Намери си продуктивно и динамично занимание, или си помисли дали предпочиташ майка ти да я блъсне трамвай, или да ти ампутират и двата крака, доста продуктивна тема, целяща на хай левел да си подредиш приоритетите.


Дори не мога да повярвам, че последните два дни си убивам времето тук.

Auriss
10-30-2013, 22:19
Дори не мога да повярвам, че последните два дни си убивам времето тук.
Хихи, тоя роман беше приятен за четене.

// остави момчето да се изживява. Всички сме минали през това.

LadyDi
10-31-2013, 06:21
Аз пък искам да питам какво значи това: дали любовта не е погрешно позната привързаност, донякъде примесена с уважение и доверие и разбира се плътско желание?

NomNomNom
10-31-2013, 07:31
Хихи, тоя роман беше приятен за четене.

// остави момчето да се изживява. Всички сме минали през това.

Верно си е.

Първи левел - изливания
Втори левел - храниш изливащия се
Трети левел - игнорираш го/разбираш ситуацията и игнор.

Дейм, трябва да левелъпна окончателно.

Cloud9
10-31-2013, 08:58
Все едно чета мислите на една приятелка.Никой не е достатъчно достоен да разбере разнородните й интереси и й омръзва всеки, който не е на нейното мнение.Най-много мразя родените психолози,защото няма начин,ама абсолютно никакъв начин да разнищиш човек до основите му дори за години.Е,има хора с една мозъчна клетка,но това не значи че не могат да те изненадат в един момент.Аз,например,съм изградена от противоречия и не мисля че някой може или някога е могъл да ме постави в определена категория или да ме опише с думи много добре.Това че си видял две-три страни на някои мацки не значи че те са двуизмерни и оттук нататък няма как да се обогатят и да се променят.Познавам много хора на изкуството,които са наистина таланти в своята област,които смятат че са роден психолози и само други психолози могат да са им на нивото,но така и не ги намират.Изкарай си главата от задника,поогледай се и прекарай повече време като се забавляваш и си влюбваш в момичета,а не им правиш психопортрет.

Auriss
10-31-2013, 11:14
Права си, но не става въпрос за 'разнищване' на човека отсреща, а за способността да *усетиш* как се чувства в дадена ситуация. Оттам си правиш и изводите. Това всеки го може - въпросът е, че не на всеки му дреме особено. Именно последното е и показателно за емоционалната стабилност / самоувереност / както щеш го наричай на въпросните 'родени' психолози. Намираш проблеми, защото ги търсиш, а ги търсиш, защото си предпазлив/черноглед/несигурен. Нетипично е да обръщаш внимание на тези неща, това ми е мисълта.

Аз досега само срах в темата, но Номката действително добър съвет е дала

.Намери си продуктивно и динамично занимание
Туй то. Като не те кефят хората си работиш върху собственото развитие, пък в даден момент ще спре да ти дреме за нещата, които доскоро са те дразнили.

feikk
11-01-2013, 11:50
Само искам да отбележа, че туко що се опита да обидиш 99% от женското съсловие в България като простачки и по-низши същества само защото не учат в "най-елитната специалност в не-знам-си-кой-ВУЗ" :lol:
Няма да ти отговарям на въпросите, защото като цяло аз си задавх в тийн годините и отговора сам ще стигне до теб след време. Ъм, явно доста след 20, но живи и здрави.
Идеята ми е друга. Вземи слез на земята, иди разходи се някъде, явно ти липсва общуването на по-просто ниво и свали малко летвата. Всички били еднакви. Ми представи си, че хората освен всеки сам по себе си уникален, си и прибичат по много неща. И не мисли, че само на теб ще ти писват момичета. Представям си някой ден, ако някоя мацка ти бие шута и ти каже, че си и омръзнал 8-) Оттук усещам психотравмата. Поработи над себе си и ще видиш промяната и в останалите. : )

Stan4o123
11-01-2013, 15:13
Приятел,избягвай да правиш генерални изводи,понеже винаги ще засягаш хората,научи се да си лицемерен,поне социално.Хората наистина са праволинейни и огромен % са скучни,но не защото нямат какво да предложат,а защото се страхуват от собствените си личностни аспекти,понеже не се нравят на обществото.Другата крайност са тези,които се правят на безкрайно интересни,а всъщност са доста скучни.Ти мислиш,че другите са родени да те забавляват и да са ти интересни ли?А това,което каза за четенето на художествената литература беше колосална простотия,което показа,че всъщност ти си от тия симпатяги,които нямат никаква реална самооценка,а и такава и за останалите - имаш доста сиви схващания за това кое е интересно и кое не е.Суровата истина е,че най-вероятно ти си по-скучен и от тях.Друг е въпросът,че жените наистина са доста скучни,но пак не всички,но да не навлизаме в открити води,че пиратите ще ме нападнат веднага. :)

tireheb
11-01-2013, 15:26
Дали защото съм начетен, дали защото очевидно съм роден психолог

спрях да чета
да го духаш
ебах ви в интелигентните психолози сички

Violenza
11-01-2013, 15:33
спрях да чета
да го духаш
ебах ви в интелигентните психолози сички
Тука улучи в десетката. :cool:


Някой самотник като почне така да се обяснява как бил такъв заради собствената си възвишена личност и вече ми е ясна работата.

psychopath
11-01-2013, 23:02
Прекалено много си си повярвал, пичага. Като изключим въздуха под налягане те разбирам, както каза Auriss, минали сме през това, макар и по по-различен начин. По-добре твърде високо самочувствие, отколкото твърде ниско, макар че си написал доста елементарни твърдения и изводи, които ме карат да си мисля, че май нещо твоята представа и реалността са толкова далечни, колкото принцесата, която търсим всички, ако не и повече...

Anonys
11-02-2013, 06:41
Аз пък си мисля, че тоя пич е яко сбъркан и дори на бар не е излизал. Ако беше толкова начетен, интелигентен, щеше да разбереш, че има една дума, наречена "забава", описвана под много варианти в много книги. Излизаш, спираш да говориш клиширани тъпотии, напиваш се и губиш съзнанието си. Тогава не прави психопортрет на някое момиче, а я заговори и направи портрет на гърдите и задника ѝ. А щом си толкова прословут сваляч, който пише във форум, за да си вдигне самочувствието, отиди и заговори някое момиче, което смяташ за интелигентна "колкото теб", но едва ли ще имаш волята и със сигурност не си толкова печен навън, а си поредния клавиатурен войн, използващ поникналите "мъдрости" върху клавишите на клавиатурата. Защо искаш да си вдигнеш самочувствието ли? Защото нямаш нужда от съвет. Искаш похвала и вид отговор, който би те удовлетворил. Имаш нужда от него. И получи такива отговори, каквито не очакваше. Защото не си задаваш въпроса, щом знаеш толкова много и си добър психолог, защо не опиташ да се влюбиш, като би трябвало да си минал през десети клас и да си прочел какво пише в етиката за любовта, а пишеш по форуми, втълпил си, че имаш 10-20 бройки, от които си спал с 30 и си могъщия Зевс, с чеп 35 санта, без комплекси. :)

baby_baby
11-02-2013, 21:37
Все едно чета мислите на една приятелка.Никой не е достатъчно достоен да разбере разнородните й интереси и й омръзва всеки, който не е на нейното мнение.Най-много мразя родените психолози,защото няма начин,ама абсолютно никакъв начин да разнищиш човек до основите му дори за години.Е,има хора с една мозъчна клетка,но това не значи че не могат да те изненадат в един момент.Аз,например,съм изградена от противоречия и не мисля че някой може или някога е могъл да ме постави в определена категория или да ме опише с думи много добре.Това че си видял две-три страни на някои мацки не значи че те са двуизмерни и оттук нататък няма как да се обогатят и да се променят.Познавам много хора на изкуството,които са наистина таланти в своята област,които смятат че са роден психолози и само други психолози могат да са им на нивото,но така и не ги намират.Изкарай си главата от задника,поогледай се и прекарай повече време като се забавляваш и си влюбваш в момичета,а не им правиш психопортрет.

+++