PDA

View Full Version : Прилив на положителност



BlackEyedPeas
11-01-2013, 09:24
Нямах ни най-малка идея как да нарека темата, но..
Понякога не е ли имало дни, в които просто търсите нещо позитивно, но сякаш всичко около вас е сринато? Не говоря за депресия или подобно, а как за момент ви трябва нещо, което да ви побутне и да се усмихнете отново или да спре да ви пука просто. Пълно е с хора, които са мрачни и гледат на всичко толкова негативно, че сами си създават живота им да е лош.
При всички е имало, но се замислих, че тук няма такава тема (извинявам се ако има), затова реших да направя една. В тази тема всеки може да слага положителни цитати, мисли на хора (дори и вашите собствени), положителни разкази, стихотворения, истории (както и ваши собствени, така и други), мъдри слова и етц. Малко мотивация да има.

„Ако имаш мечта, я пази много добре. Когато хората не могат да направят нещо, те обичат да повтарят на другите как то е невъзможно."

„Или правиш нещо, или не го правиш. Няма такова нещо като да се опитваш да направиш."

“Най-добрият начин да предсказваш бъдещето е да го създаваш.”

“Когато казваш ” Аз Не Мога” и очакваш най-лошото, ставаш слаб и нещастен.”
“Когато казваш “Аз Мога” и очакваш успех, ти се изпълваш с увереност и щастие.”

"Ако можеш да мечтаеш за нещо, можеш и да го направиш!"

"Хората, които правят добро днес, си осигуряват щастието утре."

"Смехът е заразен. Бъди преносител!"

"Не прекалявай с борбата, най-хубавите неща се случват неочаквано."

rosi1617
11-01-2013, 11:08
Ееее много готина темичка ^.^ Намери се някой вечен оптимист като мен :)

BlackEyedPeas
11-01-2013, 11:09
Радвам се, трябваше да има такава тема до сега, но уви :)

~LadyCrawley~
11-01-2013, 13:31
Страхотна идея, sweety! Ето и една песничка от мен, навява доста спомени ^^
Simple plan-Summer paradise

BlackEyedPeas
11-01-2013, 13:41
Живей на ръба, в противен случай заемаш твърде много място.

Орлите летят поотделно,овцете вървят накуп.

Бъди лидер, когато виждаш пътя, който другите са загубили.

Всичко зависи от начина, по който гледаш на нещата.

Когато се изкачваш по стълбата, поздравявай, защото когато слизаш срещаш същите хора.

Предизвикай събитието, преди то да е предизвикало теб!

Страхливите хора умират хиляда пъти, а истинските хора умират само веднъж.

Винаги се подготвяй за най-лошото и никога няма да бъдеш неприятно изненадан.

Радвай се на живота, без да го сравняваш с живота на другите.

Не забравяй да правиш невъзможното, за да правиш възможното.

Аз правя невъзможното, защото възможното го прави всеки.

Да бъдеш напълно честен със себе си е хубаво упражнение.

Изключително важно е да се научим да се смеем над себе си.

Да бъдеш щастлив е нищо; да се смяташ за щастлив – всичко.

Не живей в миналото, не мечтай за бъдещето, концентрирай се върху настоящия момент!

Стани това, което още не си; остани това, което вече си; в това да останеш и да станеш, е всичко красиво тук, на земята.

Много неща изглеждат невъзможни преди да се случат.

Основната разлика между обикновения човек и воина е, че воинът приема всичко като предизвикателство, докато за обикновения човек то е или благословия, или проклятие.”

“По-добре е да си подготвен за някаква възможност и тя да не се появи, вместо да ти се отдаде възможност и ти да не си подготвен за нея.”

“Може би един от най-трудните уроци е да не изпадаш в зависимост от очакваните резултати.”

“Нещата никога не са такива, каквито са; те винаги са това, което човек прави от тях.”

“Мечтата е по-мощна от реалността; тя е душата на битието.”

“Единственото, с което можеш да прекалиш, без да бъде грях, е добротата.”

“ЗА да възникне възможното, винаги трябва да се опитва невъзможното.”

“Мъдростта е дъщеря на опита.”

“Това, което знаем, е капка; това, което не знаем, е океан.”

“Най-голямата ни слабост е, че се предаваме. Най-сигурният начин да успеем е винаги да опитаме поне още веднъж.”

“Ако не преследваш мечтата ти, тя ще те преследва до края на живота ти”

“ЧОВЕК може да се провали много пъти, но не се превръща в неудачник, докато не започне да обвинява другите.”

“ЩАСТИЕТО е като здравето – ако не го забелязваш, значи го имаш.”

“АКО искаш да нямаш неприятели, използвай само два израза: “Всичко е възможно” и “Целият свят има право.”

“Първо си кажи какъв ще бъдеш и после направи каквото е необходимо.”

“За да направиш нещо изключително са ти необходими необикновена физика и ум, но за да направиш нещо прекрасно ти е необходимо само голямо сърце.”

“Любовта и свободата са крилата на една и съща птица”

“Първо те игнорират, после ти се присмиват, после се борят срещу теб и после ти побеждаваш.”

“Винаги се стремете към пълна хармония на мисли, думи и действия. Винаги се стремете към изчистване на мислите си и всичко останало ще бъде добре.”

“Трябва да се чувстваш достатъчно сигурен в себе си, за да можеш да следваш мечтите си.”

“Трябва да си готов на жертви, за да успееш.”

“Трябва да си способен да променяш и пренареждаш приоритетите си, за да можеш да постигнеш крайната си цел.”

baby_baby
11-01-2013, 13:50
Много хубава тема браво :)

~LadyCrawley~
11-01-2013, 13:52
You are the light, that guides my way, you are my rainbow after stormy days!
http://wp.patheos.com.s3.amazonaws.com/blogs/standingonmyhead/files/2013/09/two-little-girls-hugging.jpg
Не знам, тъй като за мен най-прекрасното чувство е, когато съм с най-добрата си приятелка, защото мога да й споделя всичко и много си я обичам, ето някои сладурски снимки на приятелчета ^^
http://i272.photobucket.com/albums/jj186/sophiesalbum/sophie/Sophia/Friends_two_little_girls_of_anot-1.jpg
When you have your best friend by your side, you have everything!
http://dollybellespeepshow.typepad.com/photos/uncategorized/2008/02/07/rag_doll1.jpg

BlackEyedPeas
11-01-2013, 13:53
Ух сладур! <3

BlackEyedPeas
11-02-2013, 11:37
Ако искаш да стигнеш до целта си трябва да знаеш къде искаш да отидеш и как да стигнеш там. След това – просто никога не се предавай.

Смисълът на живота не е да се оплакваш от това, което ти се случва, а какви действия предприемаш, когато нещо ти се случи.

Помагай на другите хора да се справят с проблемите си и твоят собствен живот ще стане по-лесен.

Не използвай думата невъзможно. Изхвърли я от речника си.

Увереност и вяра в собствените сили са първият ключ към успеха. Вярвай в себе си.

Изправи се срещу препятствията и ги преодолявай. Ще разбереш, че те не са и на половина толкова лоши и трудни за преминаване, колкото си мислиш.

Щастието се увеличава, когато го споделяш и намалява, когато се опитваш да го запазиш само за себе си. Когато го споделяш и раздаваш ще получаваш в замяна много повече, отколкото си вярвал, че е възможно.

Как гледаш на даден проблем е много по-важно, отколкото самият проблем. За това винаги мисли позитивно и превръщай проблема във възможност.

Не бъди алчен. Минавай през живота като даваш на хората. Животът ще ти върне обратно всичко, че и много повече.

BlackEyedPeas
11-02-2013, 11:46
http://25.media.tumblr.com/aa147b6f810a3fcf239054d0cbaa6afb/tumblr_mvajqqenZk1rkbqbko1_400.png

http://24.media.tumblr.com/7bb00c59c01a7f6eb2d92275da5be796/tumblr_mkod9kp5Na1s9f2yro1_500.jpg

http://24.media.tumblr.com/d8847a4dab18f0e93b0a2d4d76679dfd/tumblr_mutsh4hDVL1rh1wv4o1_500.gif

http://24.media.tumblr.com/9d37ef3b89af6c675004a649e5094f26/tumblr_mug582Nn8c1qjm9bpo1_500.jpg

http://25.media.tumblr.com/9377c55168322ef389ac6a4f11d3dbae/tumblr_mum912n77n1rh1wv4o1_500.jpg

http://25.media.tumblr.com/84674be5411259f89f8121f0ab69227a/tumblr_mulxvmtUes1qjm9bpo1_500.jpg

"books are for people who wish they were somewhere else."

BlackEyedPeas
11-02-2013, 11:59
Did you ever realize how much your body loves you? I mean its always trying to keep you alive. That’s all your body has to live for. Your body is making sure you breathe while you sleep, stopping cuts from bleeding, fixing broken bones, finding ways to beat the illnesses that might get you. Your body literally loves you so much. It’s time you start loving your body back.

http://24.media.tumblr.com/061dddb42208d62cfd29e7ca812dd819/tumblr_mh599xzBfd1qglhc3o1_500.jpg

~LadyCrawley~
11-02-2013, 12:03
"Бих избрала теб отново и отново, ако се наложи"

LocoDice
11-06-2013, 23:54
Ееее много готина темичка ^.^ Намери се някой вечен оптимист като мен :)
Още един :)
Междо другоро позитивизъм трябва винаги да има в хората независимо пред какви ситуаций са изправени , напоследък започнах да чета доста книги за човешката психика и всъщност живота ни се води от това какво си мислим - от нашите мисли , забелязъл съм на много познати - негативни хора не им върви въобще , ако толкова си заинтригуван/на пиши едно лс да ти дам някой заглавия :)

abvd
11-07-2013, 07:00
Хубава тема, ще я следя със удоволствие ! :)

BlackEyedPeas
11-07-2013, 08:23
Радвам се, че темата допада, когато имам малко време ще сложа още нещичко. Останалите също може да добавяте каквото намерите за подходящо :)

Каквото умът на човека може да зачене и повярва, това ще постигне. – Наполеон Хил

Времето ви е ограничено, затова не го губете, живеейки живота на някой друг. – Стив Джобс

Стремете се не да бъдете успешни, а да бъдете ценни. – Алберт Айнщайн

Два пътя се пресичаха в гората и аз избрах този, който беше по-малко отъпкан и това направи всичко толкова различно. – Робърт Фрост

Най-често задаваният въпрос в бизнеса е "Защо?" Това е добър въпрос, но също толкова важен е и "Защо не?" – Джефри Безос

Ти пропусна 100% от изстрелите, които не направи. - Уейн Грецки

Аз съм направил над 9000 пропуска в кариерата си. Загубил съм над 300 мача. 26 пъти отборът ми е разчитал да направя решаващата точка и съм пропускал. Провалял съм се отново, и отново, и отново през живота си. И точно за това успях. – Майкъл Джордън

Всеки удар ме доближава до следващия хоумрън. – Бейб Рут

Определянето на целта е началото на всички постижения. - Клемент Стоун

Животът е това, което ти се случва, когато си зает да правиш други планове. – Джон Ленън

Ние се превръщаме в това, което мислим. - Ърл Найтингейл

След двадесет години повече ще съжалявате за нещата, които не сте направили, отколкото за нещата, които сте направили, така че отвържи въжето, отплавай от сигурното пристанище, хвани попътния вятър с твоите платна. Изследвай, мечтай, откривай. – Марк Твен

Животът е 10% от това, което ми се е случило и 90% как съм реагирал на случващото се. – Джон Максуел

Ако правиш това, което винаги си правил, ще получиш това, което винаги си получавал. – Тони Робинс

Съзнанието ни е всичко. Ние ставаме това, за което мислим. - Буда

Най-доброто време да посадиш дърво беше преди 20 години. Второто най-добро време е сега. – Китайска поговорка

Осемдесет процента от успеха е да се появиш. – Уди Алън

Не чакай. Никога няма да има идеален момент. – Наполеон Хил

Победата не е всичко, но волята да побеждаваш е всичко. – Винс Ломбарди

BlackEyedPeas
11-07-2013, 08:27
И още няколко цитата от Буда :)

Аз никога не виждам какво е направено, виждам само това, което остава да бъде направено.

Ако прекалено натегнеш струната, тя ще се скъса. Ако я оставиш прекалено хлабава, тя няма да свири.

Всичко това, което сме ние, е резултат от мислите, които сме имали.

Здравето е най-големият дар, добротата - най-голямото богатство, честността - най-добрият приятел.

Каната се пълни капка по капка.

За да живее щедър живот, човек трябва да не смята нищо като свое, когато е обграден от изобилие.

Десетки свещи могат да бъдат запалени от една, без да намалят нейния живот. Щастието не намалява, ако се споделя.

Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия, или въобще да не тръгнеш по него.

Не вървете след никого, вървете само след себе си.

Не вярвайте на нищо, независимо къде сте го прочели или кой го е казал, дори аз да съм го казал, освен ако то не е в съгласие с вашия собствен здрав разум и ум.

Не живей в миналото, не мечтай за бъдещето, концентрирай се върху настоящия момент!

Нека всеки човек насочи първо себе си към това, което е правилно и едва тогава да учи другите.

Ние сме оформени от нашите мисли, ние сме това, което мислим. Когато умът е чист, радостта го следва като сянка, която никога не го напуска.

Никой не ни спасява, ние самите спасяваме себе си. Никой не може и никой не би трябвало да го прави. Ние трябва да извървим пътя сами.

Победата над собственото "аз" е по-добра от победата над всички други хора. Никой не може да превърне в поражение победата на човека, който е превъзмогнал себе си.

Три неща не могат да бъдат скрити за дълго: слънцето, луната, и истината.

Цялата тайна на съществуването е да нямате страхове. Никога не се страхувайте какво ще стане с вас, не бъдете зависими от никой. Само тогава, когато откажете всяка помощ, ще бъдете свободни.

BlackEyedPeas
11-07-2013, 08:32
Още един :)
Междо другоро позитивизъм трябва винаги да има в хората независимо пред какви ситуаций са изправени , напоследък започнах да чета доста книги за човешката психика и всъщност живота ни се води от това какво си мислим - от нашите мисли , забелязъл съм на много познати - негативни хора не им върви въобще , ако толкова си заинтригуван/на пиши едно лс да ти дам някой заглавия :)

Хм, доскоро четох една такава книга. Описваше се точно същото - как самите ни мисли ни докарват до тук. Трябва да сме силни духом, за да преодолеем всяко едно нещо, но винаги трябва да сме позитивни. Независимо колко гадна е една ситуация, не трябва да се предаваме. Колко хора са се издигали буквално от дъното на "нищото" към "нещото". И всичко това - защото са вярвали, че ще успеят. Хора от улицата са превъзмогвали ситуации и сега живеят щастливо. Имаше и един такъв филм за мисленето ни, който доста се харесва и на възрастните. А книгата беше от един автор, който сам е изследвал различни методи на щастието. Обикалял е света да слуша истории на хора и после ги е записвал, наистина помагат тези книги :) Даже ако знаеш някои можеш да ги напишеш тук, в темата, за да могат и други да ги видят. Дори когато имам повечко време ще добавя и някои заглавия :)

BlackEyedPeas
11-07-2013, 19:10
Когато моята дъщеря (която сега е на 19 години) беше в трети клас, на всички ученици от класа на г-жа Матюс им бяха дадени по няколко бобени зрънца, които да засадят. Зрънцата на зеления боб изглеждат доста издръжливи и са перфектното растение, чийто растеж малките деца могат да изучават. Същото това растение беше и най-неочаквания източник на разбиране и просветление за мен!

След като зеленият фасул покълна и разцъфтя, учителката позволи на децата внимателно да пренесат ценния товар от училище в тях. Когато Шана се прибра с растението, тя разучи внимателно цялата къща, за да избере идеалното местоположение него. Постави го на перваза на южния прозорец и след това гордо обяви: “Скоро ще съм в състояние да нахраня цялото семейство!”

Сестрите на Шана били завистливи и дори котката изглеждаше заинтригувана, което би трябвало да е предупреждение за мен, защото когато се събудих на следващата сутрин видях, че бобеното растение е злонамерено съборено от перваза и изтръгнато от саксията си.


Листенцата му бяха оръфани и с изключение на мекото стебло, което все още свързваше корените с цветовете му, то беше напълно неузнаваемо в сравнение с предишния ден. Растението изглеждаше сякаш си отива…

Страхувах се да съобщя на Шана лошата новина, но докато нежно започнах да обяснявам, че растението трябва да бъде поставено в тор, реакцията й не беше такава, каквато очаквах. Тя каза: “Всичко ще бъде наред Мамо, бобът ще се оправи!”

Без да губи и секунда в мисли, тя отиде до банята и се върна с марли и бинтове, извадени от аптечката там и дълбокото убеждение, че жалко изглеждащото, полу-живо растение ще живее и дори ще даде плодове!

Изпитвах смесени чувства, знаейки че тя просто отлага неизбежния път на растението към саксията с тор, но останах с нея и й помогнах да бинтова бобеното стебло. Няколко дни по-късно, за моя най-голяма изненада, растението стоеше право и изглеждаше живо. Можехме да махнем бинтовете и открихме нещо удивително. Едно единствено бобче беше поникнало, почти изцяло прикривайки белезите от острие, които имаше по стеблото.

Помислих си, че котката може да опита отново да нарани растението, затова изтичах до банята за аптечката. Извадих на свой ред памук, марли и бинт, който беше цветен, с изписана на него думата “ох”. След като свършихме с медицинската намеса, шепнешком отправих и една малка молитва към небето!

Само седмица по-късно можехме вече да свалим превръзките и почти не открихме следите от нападението. За сметка на това се беше появила втора пъпка и втора бобена шушулка разцъфваше. Бях възхитена, докато Шана просто не очакваше нищо друго. Отново върнахме растението на перваза на прозореца, но този път построихме цяла крепост от тежки книги, за да го подсигурим.

Подредих масата красиво, с цялото великолепие на Деня на благодарността. Бобените зрънца бяха внимателно разделени на 5, което правеше точно по 2 малки парченца. Те бяха най-вкусните бобени зрънца, които някога съм опитвала.

Дъщеря ми никога не разбра напълно моята радост над важността на бобените зрънца. В работата ми на млад мотиватор, съм се срещала с деца и тийнейджъри, отчаяно нуждаещи се от някой, който да повярва в тях! Сега, повече от всякога, без значение какво съм казвала за поведението на децата и тийнейджърите, аз виждам всеки без изключение по същия начин, по който моята дъщеря гледаше своето счупено и оръфано бобено растение.

Чудя се дали е случайност, но по-късно същата седмица попаднах на един доста подходящ цитат на италианския поет Данте:

"От малката искра може да избухне много голям пламък!"

Особено ако повярваш!

BlackEyedPeas
11-07-2013, 19:14
Веднъж един рибар стоял близо до брега, под сянката на едно дърво и пушел. Внезапно човек, приличащ на богат бизнесмен, преминаващ наблизо, тръгнал към него и го попитал защо е седнал под дървото да пуши, а не работел. Рибарят му отговорил, че е хванал достатъчно риба за днес и не е нужно да направи повече!

Чувайки това, богатият човек се ядосал и казал:

“Защо не уловиш повече риба, вместо да стоиш под сянката и да си губиш времето?”

Рибарят попитал: “Какво бих направил, ако хвана повече риба?”

Бизнесменът казал: “Можеш да хванеш повече риба, да я продадеш, да изкараш повече пари и да си купиш по-голяма лодка.”



Рибарят: “И какво бих направил след това?”

Бизнесменът: “Би могъл да отидеш да ловиш риба в по-дълбоките води, да уловиш още повече и да изкараш още повече пари!”

Рибарят: “И какво бих направил след това?”

Бизнесменът: “Би могъл да купиш повече лодки, да наемеш хора да работят за теб и да спечелиш наистина много пари.”

Рибарят: “И какво бих направил след това?”

Бизнесменът: “Би могъл да станеш богат бизнесмен, също като мен.”

Рибарят: “И какво бих направил след това?”

Бизнесменът: “Тогава би могъл да се наслаждаваш спокойно на живота!”

Рибарят: “А ти какво си мислиш, че правя аз сега?”

--- Не е нужно да чакате до утре, за да бъдете щастливи и да се наслаждавате на живота. Дори не е нужно да бъдете по-богати или с повече власт! Животът е точно в този момент – насладете му се напълно!
Джоузеф Брадъртън е казал:
Моето богатство се състои не в размера на имуществото ми, а в малкия брой на моите желания!

BlackEyedPeas
11-08-2013, 08:14
Хората рядко забелязват старите дрехи, ако носиш голяма усмивка.

Хората не са съвършени, освен когато се усмихват.

Усмихни се на някой непознат. Това може да се окаже единствената му радост за деня.

Усмихвай се докато имаш зъби!

Усмивките са заразни. Бъди преносител.

Усмихвай се - това кара хората да се чудят какво мислиш.

Усмивката е евтин начин да промените външния си вид.

Преди да се разсърдиш, увери се, че не са ти останали повече усмивки.

Поука вместо омраза, усмивка вместо презрение.

Понякога е достатъчно просто да се усмихнеш искрено.

Не плачи, защото е минало. Усмихни се, защото се е случило.

Започни деня с усмивка и го завърши с нея.

Животът е като огледало, ако му се усмихнеш, ще ти отвърне със същото.

Всяка усмивка те прави с един ден по-млад

Всички се усмихват на един и същи език.

Бръчките просто показват къде са били усмивки.

Illusion772
11-08-2013, 08:57
Принципно съм доста негативен човек , но поради някаква странна причина тази тема ми хареса. Ето една песен със същото послание като темата - http://www.youtube.com/watch?v=lrXIQQ8PeRs

NissaN
11-08-2013, 09:49
Не съм толкова положителен човек.

BlackEyedPeas
11-08-2013, 16:59
Реших да сложа и нещо различно от цитати/истории, както обещах :)

Филми:
Тайната - този филм е идеален за темата ни. Доста хора биха го харесали и биха променили мислите си към живота. Единствения филм, който съм гледала на тази тема, но ми промени до голяма степен мисленето към положително, макар и пак да е правен от "перфектните" американци.
Барака - Не съм го гледала, но сестра ми ми го препоръчва преди доста време и все се каня и каня да го гледам.

Книги:
Книги, които лично съм чела, са тези на Норман Винсънт Пийл. Всичките му книги са именно на тази тема и са доста интересни.

Който се сеща за филми или книги може да ги сподели, за да мога по-нататък да ги сложа в първото мнение, за да се отличават :)

BlackEyedPeas
11-08-2013, 17:17
Illusion772 даде добра идея за песни :)

Ето и няколко надъхващи:

http://www.youtube.com/watch?v=ySjXFjLTagQ
http://www.youtube.com/watch?v=Hb0TQIduLbg
http://www.youtube.com/watch?v=PsO6ZnUZI0g
http://www.youtube.com/watch?v=VDvr08sCPOc
http://www.youtube.com/watch?v=_ovdm2yX4MA
http://www.youtube.com/watch?v=v2AC41dglnM
http://www.youtube.com/watch?v=vimZj8HW0Kg
http://www.youtube.com/watch?v=P3oBZ4_TNys
http://www.youtube.com/watch?v=btPJPFnesV4
http://www.youtube.com/watch?v=YYxzRYMrcVc
http://www.youtube.com/watch?v=PKNOtfqasis
http://www.youtube.com/watch?v=HzeZhCt5PVA
http://www.youtube.com/watch?v=wYRUow7TiDM

BlackEyedPeas
11-10-2013, 12:19
Малко на Салвадор Дали:

Всички мои усилия, всеки ден, от край време, целят едно единствено нещо: да успея да бъда

Животът е суров, но затова той осветява със светлина вечността.

Интелигентност без амбиция е като птица без крила.

Моля, да ми кажете: защо човек трябва да се държи по абсолютно същия начин, както другите хора?

Най-важното нещо е да говорят за тебе, пък било то и да говорят добро.

Не се страхувайте от съвършенството. Не можете да го постигнете. Още повече, че в съвършенството няма нищо хубаво.

Политиката е вицът на историята.

Раят не е горе на небето, а в сърцето на човека.

Тези, които не имитират нищо, те нищо и не правят.

Художник не е онзи, който се вдъхновява, а онзи, който вдъхновява.


На Васил Левски:
Времето е в нас и ние сме във времето, то нас обръща и ние него обръщаме.

Всичките неразбории, зависти, укори, които произлизат, повечето от глупостта, са причина за разделянето на един народ.

Дела трябват, а не думи.

Интригата спира хода на народната работа.

На драго сърце да обичаме оногова, който ни покаже погрешката, инак той не е наш приятел.

Не се полъгвайте, че тези които държат парите държат и бъдещето ви, защото тези пари те са ги взели от вас, а вие им се кланяте и ги въздигате.

Никой да не се повежда сляпо в работата.

Ще имаме едно знаме, на което ще пише: "Свята и чиста република".


На Коко Шанел:
Ако си роден без криле, не им пречи да израснат.

За да бъде незаменим, човек винаги трябва да бъде различен.

Има богати хора, има и хора, които имат пари.

Модата не е нещо, което съществува само в дрехите. Модата е в небето, на улицата, модата е в идеите, в начина на живот, модата е това, което се случва.

Най-хубавият цвят в целия свят е този, който изглежда добре на вас.

Успехът най-често се постига от тези, които не знаят, че провалът е неизбежен.



Няколко истории:

Един баща изпратил сина си при най-големия мъдрещ на света, за да му разкрие тайната на щастието. Когато младежът отишъл в двореца, той обяснил на мъдреца за какво е дошъл. А мъдрецът му казал:
- Сега съм зает - използвай времето докато чакаш, за да разгледаш двореца. Но имам едно условие - ще ти отговоря на въпроса само ако обиколиш двореца с тази лъжица в ръка - и му подал една лъжица. Но внимавай, в нея има две капки олио - не трябва да ги разлееш.
Младежът обиколил двореца и след три часа се върнал при мъдреца държейки лъжицата в ръка. Капките олио още били в нея. Мъдрецът го попитал:
- Е, видя ли прекрасните ми персийски килими? Видя ли великолепната ми градина - на градинарят му трябваха 10 години, за да я създаде? Видя ли картините и статуите?
- Не! - отговорил младежът. - Внимавах да не разлея капките олио!
- Обиколи тогава пак двореца, но този път разгледай всичко - казал Мъдрецът.
И младежът наистина този път обиколил двореца и разгледал с удоволствие всичко. Но когато се върнал в залата, Мъдреца видял, че е разлял капките олио в лъжицата и казал:
- Ето в това е смисълът на щастието. Да съумееш хем да се насладиш на прелестите на света край теб, хем да не забравяш и за двете капки олио в лъжицата...


Веднъж един крал отишъл при един мъдрец и седнал да наблюдава събранието на учениците му.
След това, когато започнали вечерята, кралят казал:
- О, учителю на вечността! Забелязах, че по време на занятията учениците ти седят в три полукръга около тебе, точно както и моите придворни.
Мъдрецът отвърнал:
- О, повелителю на света! Кажи ми как седят твоите придворни и аз ще мога да ти отговоря дали моите учениците седят в същия ред.
Кралят отговорил:
- В първия кръг седят най преданите и най-близките за мен хора. По-назад седят важните и могъщите хора на кралството и посланиците. Най-накрая седят най-незначителните.
- В такъв случай – казал Мъдрецът, - ние с теб не делим хората еднакво. Защото тези, които седят най-близо до мен, са най-неуките. Така те могат да чуват всяка моя дума. В средата са невежите, за да могат да се съсредоточат върху Учението. Най-далеч седят най-преданите ми ученици, за които близостта не е толкова важна.


Индийски поговорки:

1 и 1 понякога прави единайсет.

Ако един човек не пее, това не означава, че не може да пее, може просто да не знае думите.

Ако живееш до реката трябва да се сприятелиш с крокодила.

Ако не днес - кога?

Великите умове обсъждат идеи, посредствените умове обсъждат събития, малките умове обсъждат хората.

Всеки пътник отговаря сам за собствения си багаж.

Доволните винаги са щастливи, недоволните са винаги нещастни.

Изкопай кладенеца преди да ожаднееш.

Най-красивите неща във вселената са грейналите звезди над нас и чувството за дълг вътре в нас.

Начинът да победиш гневния е с нежност, злия - с добро, скъперника - с щедрост, а лъжеца - с истина.

Не всеки камък е скъпоценен камък.

Не може да променим посоката на вятъра, но може да настроим платната.

Не обвинявайте Бог, че е създал тигъра, а му благодарете, че не му е дал крила.

Никога не стойте пред съдия и зад магаре.

По-добре е да си сляп, отколкото да виждаш нещата само от една гледна точка.

Усмивката, която изпратите, винаги се връща.

Хората не са раждат приятели или врагове; приятелството и враждата се формират от обстоятелствата.

Честното лице не се нуждае от грим.

Човекът с добри качества е като цвете - независимо дали е сред бурени или го носиш зад ухото си, то пази своя аромат.


Български поговорки:
Ако гониш два заека, няма да хванеш ни един.

Ако младостта знаеше, ако старостта можеше!

Ако не посееш нещо, няма да ожънеш нищо.

Бързата работа - срам за майстора.

Бързият не ходи за вода, а жадният.

Всяка жаба да си знае гьола.

Дават ли ти – вземай, гонят ли те – бягай!

Един камък триста гарги пропъжда.

За всеки влак си има пътници.

И сам войнът е войн.

Кажи ми какви са приятелите ти, за да ти кажа какъв си.

Каквото повикало, такова се и обадило.

Каквото посадиш, такова ще пожънеш.

Който копае гроб другиму, сам пада в него.

Който спи с куче, трябва да му търпи и бълхите.

Любов и кашлица не се крият.

На вълка вратът му е дебел, защото си върши работата сам.

Няма риба без кости.

На каквото си постелиш, на това ще легнеш.

Очи пълни, ръце празни.

Рибата още в морето, той приготвил тигана.

С какъвто се събереш, такъв ставаш.

Тежко на умния между будалите.

Тихата вода е най-дълбока.

Утрото е по-мъдро от вечерта.

LocoDice
11-11-2013, 12:23
Хм, доскоро четох една такава книга. Описваше се точно същото - как самите ни мисли ни докарват до тук. Трябва да сме силни духом, за да преодолеем всяко едно нещо, но винаги трябва да сме позитивни. Независимо колко гадна е една ситуация, не трябва да се предаваме. Колко хора са се издигали буквално от дъното на "нищото" към "нещото". И всичко това - защото са вярвали, че ще успеят. Хора от улицата са превъзмогвали ситуации и сега живеят щастливо. Имаше и един такъв филм за мисленето ни, който доста се харесва и на възрастните. А книгата беше от един автор, който сам е изследвал различни методи на щастието. Обикалял е света да слуша истории на хора и после ги е записвал, наистина помагат тези книги :) Даже ако знаеш някои можеш да ги напишеш тук, в темата, за да могат и други да ги видят. Дори когато имам повечко време ще добавя и някои заглавия :)
Сега имам повече време и ще ви разкажа как позитивното мислене помогнало на едно момче което било затънало много.
Момчето Х(така да го наречем) произлязло от бедно семейство , което не могло да му осигури пари за училище , излизане , дрехи и всичко което било необходимо на едно 16 годишно момче.Той започнал да се занимава с наркотици и какви ли не глупости още за да се издържа ( с една дума лесни пари ) , семейството му разбрало , почнали да се карат всеки ден скандали ( по някога и до бой се било стигало ) , заплашвания от самите му родители с полиция и и всички тези глупости в който се бил забъркал му носели постоянно проблеми утях , на улицата и общо взето навсякъде . След като завършил училище на Х му званнали от чужбина и решил да замине с цел да се оттърве от всички тези лайна който бил замазал и да спечели пари за обучение извън България.Заминал той с обещание за сигурна работа , но какво се оказало ... хората го излъгали и Х бил принуден да си изкарва парите по същия начин както в България.Веднъж Х прочел случайно за позитивното мислене (Тайната както други е наричат ) и от тогава живота коренно му се променил , завърнал се в България , започнал работа в от където изкарвал много пари (една нормална европейска заплата , разбирасе за България това са много пари ) , но и си късал гъза от сутрин до вечер.В момента момчето Х чака да замине да учи това което винаги е искал , разбира се чудесно със семейството си , приятелите си и не се занимава повече с никакви глупости.
Та така приятели мисълта ми е , че каквото мислиш каквото правиш (лошо / добро ) всичко ти се връща рано или късно , бъдете позитивни , вярвайте в доброто и ще успеете на 100% и друго да кажа м/у позитивизъм и оптимизъм има голяма разлика , не ги слагайте под общ знаменател.
А сега ето и някой филми и книги от мене
Мел Гил — Метатайната (филм/книга)
Ронда Бърн - Тайната (филм/книга)
Кодове на подсъзнанието - Роман Фад - (книга)
Транссърфинг на реалността - Вадим Зеланд (книга)
Да живееш с ангели - Теолин Кортенс (книга)
The Shawshank Redemption (филм)
The Opus (2008) (филм)
Pay it Forward / Предай нататък (2000) (филм)
Peaceful Warrior /Мирният воин (2006) (филм)
Conversations with God (2006) - Разговори с Бог - по книгата на Нийл Доналд Уолш
The Pursuit of Happyness/Преследване на Щастието (2006)
Meet Joe Black/Да срещнеш Джо Блек (1998)
Belle verte, La/Зелената Планета (1996)
The Last Mimzy/Последната Мимзи (2007)
Do You See What I See?/Виждате ли това, което и аз? (2011)

Illusion772
11-11-2013, 15:46
Реших да публикувам една от най-мотивиращите речи на Ерик Томас

Тайните на Успеха - http://vbox7.com/play:70a6f48b30

Наистина докосва душата на човек....