PDA

View Full Version : закъсняващ цикъл...



PerfectStranger98
11-01-2013, 16:00
Здравейте, на 15 години съм, девствена и от 3 години имам цикъл..обикновено цикълът ми е редовен и не прескача, но този месец ми закъснява вече втора седмица..освен това имам бяло течение и постоянно се чувствам уморена и много раздразнена..На някой случвало ли му се е, от какво може да не ми идва и според вас трябва ли да се притеснявам..Благодаря предварително :)))

justahappygirl
11-01-2013, 16:41
Хей, няма за какво да се притесняваш. Закъснението на менструацията ти може да е причинено от много неща - стрес, умора, смяна на климата и сезоните (особено по това време). Не се изключва и фактът, че си на 15 и цикълът ти не е напълно регулиран.
Симптомите които описваш, са доста характерни за ПМС (предменструален синдром) и може просто да е въпрос на време, докато ти дойде. На мен ми се е случвало напълно същото, както и на много мои приятелки, особено през студените сезони. При мен лично се дължеше на недостатъчно хранене, и едни медикаменти, които приемах по това време.
Но ако продължаваш да имаш определени притеснения, най-добре се консултирай с гинеколог, така или иначе профилактичните прегледи са препоръчителни, а и с нищо няма да ти навредят.
Бъди спокойна и направи каквото е нужно, пожелавам ти всичко да е наред ;)

PerfectStranger98
11-01-2013, 16:44
Благодаря ти за изчерпателния отговор :)

justahappygirl
11-01-2013, 16:55
Няма проблеми, когато аз бях в тази ситуация, страшно много се притесних. Пробвай да пиеш чай от бял равнец, или витамин ц, много топли напитки. Отпуска гладката мускулатура и може да забърза нещата.

LipSy
11-02-2013, 18:28
Не се притеснявай. Напълно нормално е да ти закъснява. Както казаха по-горе е съвсем нормално да ти закъснява, подранява и т.н. Все пак си на 15. Ще мине време докато ти се нормализира изцяло. Не се притеснявай!