PDA

View Full Version : Креатин,Протеин.....?



divakaa_3445
11-02-2013, 14:54
Здравейте съфорумници.Какво ви е мнението за Креатина и Протеина? Мога ли да ги използвам,предвид годините ми(14) придружени с хранителна програма разбира се.Кое от двете ми препоръчвате като по-добро? :)

Баща Ти
11-02-2013, 16:43
Пържоли, яйца и тежки щанги е най-добро.

BonnieandClyde666
11-02-2013, 16:53
На 14, а вече мислят за протеини креатини глутамини, тцтцтцтц. Жалка история!

Fisherman
11-02-2013, 17:27
И двете ги има в различни меса,свинско ,пилешко,телешко.Плюскай и тренирай,толкова ли е трудно.Освен това креатин се синтезира от черния дроб,за какъв чеп го взимате допълнително?

Баща Ти
11-02-2013, 17:33
И двете ги има в различни меса,свинско ,пилешко,телешко.Плюскай и тренирай,толкова ли е трудно.Освен това креатин се синтезира от черния дроб,за какъв чеп го взимате допълнително?

Е как за какъв? Щото по цял ден се гърчи на лоста, яде по 2 вафли и се чуди що изглежда като вейка.

nubster99
11-02-2013, 19:07
Баща ти за каквъ лост говориш за какви 2 лафли бе пич ...
Значи ако искаш ела да ме видиш на кви килограми съм за 14 годишен и ми лафи тогава блъскам в фитнес 3 месеца вече преди това незнам колко време кросфит и лостове има над половин година неактивно обаче :) хранителен режим и тренирам яко като не знаеш за какво иска да го вземем с тоя пич за какво лафиш просто питахме,защото знам че креатина е по-силен и доста по-вреден от протеина ... Не можете ли един отговор като хората да кажете .... Хейт болл

Баща Ти
11-02-2013, 19:23
Не знам като си тренирал толкова време, защо задаваш въпроси в тийн форум?
И никой не е длъжен да ти прави комплименти.

Креатина е по-силен и по-вреден от протеина? По-силен в какво отношение? По-вреден в какво отношение?

nubster99
11-02-2013, 19:27
Абе пич аз си знам всичко за мен си,но този мой приятел иска да се допита :)
по-силен в смисъл,че по бързо ще натрупаш мускулна маса,а по вреден,че вреди на дроба повече,а знам,че вреди и на бъбреците ...

Баща Ти
11-02-2013, 19:34
Креатинът е аминокиселина, която натурално се съдържа в тялото, дали вреди?

Вече, ако вие си купувате разни боклуци не мога да отговарям.

От протеина не се натрупва маса.

nubster99
11-02-2013, 19:37
и протеина,и креатина се съдържат в месата ;) НО това не е естествено набавен а такъв на прах там е разликата,а до черния дроб на него му вредят цигарите,алкохола,пърженот о ....
А това за протейна,че не се качва маса от него къде го видя ако не се качва маса какво се прави ? :)

Баща Ти
11-02-2013, 19:46
Няма всичко да ти обяснявам наготово, сядай и чети. Тялото дали прави разлика между креатинът идващ от месо и такъв разтворен във вода?

nubster99
11-02-2013, 19:49
Така са ми казвали,така знам.... чел съм много по въпроса,но навсякъде различно всеки знае не знае говори ;) щом така смятате,че от протейна не се расте вярвам ви ще видя за креатин :)

Баща Ти
11-02-2013, 20:04
Кой ти ги говори?

Има определени сайтове с медицински изследвания, има стотици публикации от методи на тренировка, през добавки до стероиди.

Fisherman
11-02-2013, 21:22
От протеина не се натрупва маса.

точно мускулната маса са протеиновите нишки в миофибрилите,когато мускула нараства,неговите клетки не се делят,просто броя на съкратителните нишки в тях увеличава

an7raks
11-02-2013, 23:06
И двете ги има в различни меса,свинско ,пилешко,телешко.Плюскай и тренирай,толкова ли е трудно.Освен това креатин се синтезира от черния дроб,за какъв чеп го взимате допълнително?

!!!

Баща Ти
11-03-2013, 08:22
точно мускулната маса са протеиновите нишки в миофибрилите,когато мускула нараства,неговите клетки не се делят,просто броя на съкратителните нишки в тях увеличава

Да бе, чуек, ама тука питащите си мислят, че като пият протеин и от това ще качат мускул. Добавките са последното нещо, което ти трябва.

Mladenoff
11-03-2013, 08:32
инжектирай си един шамар интермускулно и емигрирай

Fisherman
11-03-2013, 10:46
Да бе, чуек, ама тука питащите си мислят, че като пият протеин и от това ще качат мускул. Добавките са последното нещо, което ти трябва.

да

Supermassive____
11-03-2013, 15:56
Според мен на тази възраст е крайно не подходящо да се приемат добавки, защото по никакъв начин няма да можеш да ги оползотвориш правилно. За това най-добре наблягай на здравото хапване и трениране. Не бързай, има време за всичко.

Pos7_
11-03-2013, 17:19
Кво се лигавиш с тия креатини и протеини ? Директно параболан и винстрол :)

redbul2
11-04-2013, 15:36
Здравейте съфорумници.Какво ви е мнението за Креатина и Протеина? Мога ли да ги използвам,предвид годините ми(14) придружени с хранителна програма разбира се.Кое от двете ми препоръчвате като по-добро? :)
Още си малък за фитнес!

Баща Ти
11-04-2013, 18:27
Още си малък за фитнес!

Ще се набие от щангите ли?

redbul2
11-04-2013, 21:09
Да.

Mladenoff
11-04-2013, 21:38
И не само, ще почне с малко килограми и ще си е добре. Ама после ще дръпне и като почне с тежкото, ще почнат и травми. Един приятел така почна пó от рано и завърши с шиене на сухожилие към става, щото му се беше откъснало...

Баща Ти
11-05-2013, 08:22
Приятел, чакам изследване, от който сайт за медицински публикации си избереш, че тренирането със щанги може да има някаква връзка с ръста.

Rakshy
11-09-2013, 13:23
Комунистическите мнения играят много в тоя форум хахахах. Късаш сухожилия и правиш травми не от възрастта, а от простотия - неправилна форма, твърде много килограми, неправилна разгрявка, ама няма кой да си го признае... Добавките са личен избор. От креатина и от протеина НЯМА ДА СЕ УВРЕДИШ ТРАЙНО ако ги опиташ. От креатина най-много да те заболят бъбреците от многото вода, ако не си свикнал да пиеш, а от протеина едно разтройство и си като нов, даже с няколко килограма по-лек :D

Fisherman
11-09-2013, 14:29
Щом тук говорим за протеинин,а аз имам въпрос,няма нужда да правя нова тема.

Искам да питам,защо бодибилдърите сменят източниците си на протеин често?В крайна сметка белтъците се разграждат до аминокиселини,а те са универсални.Някак си не ми се връзва.

DownloadVirus
11-09-2013, 15:01
Според тайминга е,различно време за усвояване основно.А реално резултатът от това е нулев.Демек маркетингов ефект,че да може хората да купуват повече и различен по вид протеини.

Mladenoff
11-09-2013, 15:40
за това всичко различно от суроватка е безсмислено...

redbul2
11-10-2013, 06:37
защо бодибилдърите сменят източниците си на протеин често?В крайна сметка белтъците се разграждат до аминокиселини,а те са универсални.Някак си не ми се връзва.

Има няколко групи причини.
Първата са от практични съображения. Някои опитват с яйчен протеин,със суроватъчен,има и телешки, соев също. Избират и според концентрацията на протеин:концентрати, изолати. Едните са с по-ниска,другите с по-висока концентрация на веществото. Отделни трениращи сменят обикновения протеин с такъв, който съдържа казеин. За който се смята, че се усвоява бавно и постепенно през нощта в организма.
Втора група причини са рекламата на все по-нови реномирани марки. И някой може да няма пари за храна обаче иска да се изфука,че пие от най-новия протеин,последен писък на модата. То е като с фитнеса,някои посещават защото стана мода. Преди 2-3 години всички хвалеха Синтракс Нектар и масово го купуваха,а сега дойдоха и други марки.
И накрая някои си вземат чист протеин,а други гейнър съдържащ и въглехидрати. Първият е подходящ за чисто качване на по-атлетичните,а втория а трудно качващите теглото си слаби ектоморфи. Още една причина-някои протеини съдържат допълнително креатин монохидрат по около 1-2 грама на доза.

SummerWave
11-10-2013, 09:50
На 14, а вече мислят за протеини креатини глутамини, тцтцтцтц. Жалка история!

Комплекси

Rakshy
11-10-2013, 09:59
Комплекси
Що па да са комплекси? Като си на 14, отидеш във фитнеса и виждаш ония големи батковци, които като приключат с тренировката, вадат от чантата 3 кутии с някви пудри, слагат в шейкъра и айде. К'во да си помисли момчето?
Ще си помисли, че за да стане такъв трябва да пие тия неща, а не да се разцепи от тренировки, ядене и сън...

Fisherman
11-10-2013, 11:08
ами то чесно казано за да станеш голям точно от пудри,хапчета и инжекциони трябва да се разцепиш

DownloadVirus
11-10-2013, 14:44
Пудрите и хапчетата(добавките) слабо ще помогнат. Инжекциите не знам,зависи от бая неща,като гледам повечето лапета как бодат омнадрени и вземат някакви не знам какви още магически хапчета и тренират от над година,а все едно не са влизали във фитнес зала ми става лошо. И не - не е само един или пък двама.
Трябва да се разцепиш от тренировки и ядене- това е сигурното. Трябва да четеш литература,да практикуваш и да видиш кое най-добре ти действа,постоянно да сменяш нещо,докато не разбереш какво работи. Това означава различни упражнения,различни техники,различен обем,интензивност и прочие и прочие..
За храната зависи от много неща,отразява се различно на всеки ,но пак трябва да се експериментира колкото може. За много зверски и мощен релеф ползваш циклично хранене - за над 90% от хората действа брутално,само да знаеш какво правиш.

Rakshy
11-10-2013, 18:22
Пудрите и хапчетата(добавките) слабо ще помогнат. Инжекциите не знам,зависи от бая неща,като гледам повечето лапета как бодат омнадрени и вземат някакви не знам какви още магически хапчета и тренират от над година,а все едно не са влизали във фитнес зала ми става лошо. И не - не е само един или пък двама.
Трябва да се разцепиш от тренировки и ядене- това е сигурното. Трябва да четеш литература,да практикуваш и да видиш кое най-добре ти действа,постоянно да сменяш нещо,докато не разбереш какво работи. Това означава различни упражнения,различни техники,различен обем,интензивност и прочие и прочие..
За храната зависи от много неща,отразява се различно на всеки ,но пак трябва да се експериментира колкото може. За много зверски и мощен релеф ползваш циклично хранене - за над 90% от хората действа брутално,само да знаеш какво правиш.

"Маса се прави само на маса" - Пичага от фитнеса хахаха

AestheticKunt
11-12-2013, 20:01
Така са ми казвали,така знам.... чел съм много по въпроса,но навсякъде различно всеки знае не знае говори ;) щом така смятате,че от протеина не се расте вярвам ви ще видя за креатин :)
eбахти broscience-а. Седни и прочети няколко статии. Нямаш нужда от хран.добавки ако режимът и диетата са ти точни. Те се наричат добавки за да ти помагат. Без диета нищо няма да направиш. btw креатинът не е вреден