PDA

View Full Version : Бална рокля.



caisytoo
11-02-2013, 18:01
Потърсих в много форуми информация, относно Романтика Фешън, но всичката информация е от 2006-2009 година. Бих била много благодарна, ако някой ми каже от колко до колко варират цените там. Обиколих повечето магазини, освен Романтиката, защото точно там се намира роклята на мечтите ми, но ме е страх, че ще бъде много скъпа и затова не съм отишла да проверя лично. Знам, че за някои ще им се стори рано, защото баловете са чак през Май, но сега роклите са по евтини, има време да си поръчам и има време да се поправи, ако нещо не ми хареса.
Много ще съм благодарна, ако някой ми помогне !

anonymous708973
11-02-2013, 18:54
Скъпи са, да. 1000 лв трудно ти мърдат.
По мое мнение не си струва, защото плащаш повече за марката, отколкото за качеството. Материите им не са впечатляващи.

baby_baby
11-02-2013, 19:56
Мойта беше от там 1000 лева само роклята беше и даже не ми я направиха цвета който аз исках исках да е розова а те ми я бяха направили лилава

Ivaaaaa
11-02-2013, 20:34
Скъпи са, да. 1000 лв трудно ти мърдат.
По мое мнение не си струва, защото плащаш повече за марката, отколкото за качеството. Материите им не са впечатляващи.

това

дори не съм ги чувала
изглеждат доста евтини
за 1000 лева можеш да си вземеш нещо много по-добро ;]

anonymous708973
11-02-2013, 20:42
Ба. За 500 може да си вземе нещо по-добро.

Моята рокля само я давам за пример, сигурно досадна станах, но вярвам, че абсолютно може да бъде описана като стилна.
За изработката на 2 рокли ми взеха 300 лв и малко отгоре. Вярно, шивачката беше позната, но иначе да беше взела 400-450. Материалите отделно ги купихме, но всичко накуп стана около 500 лв, мисля. За две рокли... и все си мисля, че бяха по-добри от повечето неща на въпросната фирма.

caisytoo
11-03-2013, 06:12
Ми то и аз искам да си шия попринцип, но реших, че ще е по-добре готова за да видя как ми стои. Защото може да ми ушият, пък да не ми хареса как ми стои и пак трябва да дам парите. А за Романтиката, явно не си струва.

heartshapedbox
11-03-2013, 10:17
Точно това е предимството на ушитата пък, ч я правят точно по твоето тяло и ще ти стои добре.
И на мен шивачката+материалите ми излязоха някъде към 450 лв.

anonymous708973
11-03-2013, 10:39
Ми то и аз искам да си шия попринцип, но реших, че ще е по-добре готова за да видя как ми стои. Защото може да ми ушият, пък да не ми хареса как ми стои и пак трябва да дам парите. А за Романтиката, явно не си струва.

Е, ти да не си мислиш, че отиваш, казваш какво искаш, викат те на първа проба и роклята е готова и нищо не може да се промени, после я зашиват и готово?
Аз на пробите обикновено бях обгърната от парцали, хванати с игли, всяко нещо се доизкусуряваше по 10 пъти. Всичко може да се оправи.

takecare
11-03-2013, 12:21
Само на мен ли ми се струва 450лв. много? Мен дори 300лв. ми идва много, а съм абитуриентка и аз. Харесах си уникалните рокли от Германия за 110 евро, даваш им мерките и ти пращат, ама не ми се рискува, защото не може да я върнеш. Шивачка абсурд се отказах, много скъпо излиза и за една вечер не си заслужава. Знам, че балът е един път и всичко трябва да е приказно, да си красива, да хвърлиш, колкото пари е нужно, и все пак повече от 250лв. сигурно не бих дала за рокля. Знам какво искам, дано успея да си намеря тук във Варна, ако не ще поръчвам сигурно.

anonymous708973
11-03-2013, 12:45
110 евро за дълга рокля и с хубав материал? Дано.
Що бе, поръчай си я, ако нещо ти е голяма-малка или искаш подобрение, ще я занесеш на шивачка. Елементарно е, всяка по-кадърна може да се справи с това, все пак не "проектира" цяла рокля.

Hayashi
11-03-2013, 12:58
Аз редовно си носех дрехите купувани по интернет за смаляване. Но пак не ми излизаше кой знае колко скъпо.
Моята рокля си я избрах и ми я преправиха за един ден. Ако не се лъжа около 300 лева беше. Но тя беше с корсет, а те са доста versatile. Само на дължина ми взеха малко.
И аз мислех да ходя на шивач, но не си струваше за една рокля, която най-много за някоя фотосесия да я облека пак. А и имай предвид, че не винаги се получава това, което искаш, а понякога е твърде късно за преправяне. Имах съученички, които едно искаха, но накрая друго облякоха.

takecare
11-03-2013, 13:03
Ами то варианти има. Аз отсега ще търся, че да не стане от двата стола накрая на земята. Иначе аз искам съвсем обикновено дълга рокля, с гол гръб, шифон и точно такава намерих за 110 евро, цвят, всичко окей. По принцип, не да се хваля, но на мене всичко би ми стояло, и особено както искам рокля, която свободно да пада, не мисля, че ще имам проблем в намирането и корекциите, ако ще трябва да се правят. Просто искам все пак да меря на живо, и после ако тук излизат скъпи или нещо друго, ще поръчам.

anonymous708973
11-03-2013, 14:00
Малко рано ми се вижда да я поръчваш, току-виж видиш нещо в списание и се влюбиш... Не знам.
Ама не си губи времето на ходиш в Асеновград. Един читав магазин има и роклите струват майка си и баща си.
Всичко останало е пълен потрес. Чалгаджийките не са се обличали толкова кофти през 90-те.

Не че нещо, ама това, че си слаба и висока (примерно), далеч не означава, че всичко ще ти стои добре.

Баща Ти
11-03-2013, 14:07
Зависи какъв ви е шивача.

takecare
11-03-2013, 14:25
Ами мислех си и варианта за Асеновград, но сигурно ще е краен вариант. Просто не ми се дават луди пари, изключено. А при положение, че не съм претенциозна, не виждам смисъл да давам и луди пари за шивач.

anonymous708973
11-03-2013, 17:02
Ти и да искаш да дадеш луди пари, в Асеновград няма за какво да ги дадеш. Пълни парцали са, точно за 2 часа обиколих 5 магазина и седнах да пия кафе, след което си тръгнах.

Bukuuu
11-03-2013, 20:48
Според мен по-добрия вариант е да си харесаш готова рокля, а вече след това да ти я преправят. Моята ми я шиха по поръчка, но когато отидох на проба, нямаше абсолютно нищо общо с това, което исках. Накарах ги да ми ушият нова и втория опит се оказа по-сполучлив, но пак не беше това, което исках. :)
До 500лв. според мен е приемлива цена за бална рокля, дори 500 мисля, че са много. Просто не си струва за една вечер да хвърляш толкова пари.

bloodyF
11-03-2013, 21:42
личен съвет от човек, който е имал възможност да даде пари за скъпа рокля, но не го е направил.
роклята ми беше от зара, 80 лева от намаление, не ме е срам от това
от мненията на познати и непознати съм изглеждала по-добре в сравнение с момичета, чиито рокли бяха по поръчка и за по над 300 лева
още мога да си я нося роклята, т.к. е коктейлна повече отколкото бална.
не съжалявам, че не съм дала толкова пари, т.к. в момента мои познати с парцали за по 500 лева и отгоре ги виждам колко съжаляват за цялата хамалогия с мерки, шиене, платове, преправяния, огромни суми и т.н.
аз роклята си я взех края на декември, обувките, бельото, чантата края на февруари
за роклята не ме е яд , че я взех от рано, но за обувките да, т.к. после си харесах и други, но не ми се купуваха, т.к. по принцип рядко нося токчета ии да.

caisytoo
11-04-2013, 18:41
Според мен по-добрия вариант е да си харесаш готова рокля, а вече след това да ти я преправят. Моята ми я шиха по поръчка, но когато отидох на проба, нямаше абсолютно нищо общо с това, което исках. Накарах ги да ми ушият нова и втория опит се оказа по-сполучлив, но пак не беше това, което исках. :)
До 500лв. според мен е приемлива цена за бална рокля, дори 500 мисля, че са много. Просто не си струва за една вечер да хвърляш толкова пари.
Това имах предвид и аз ! И аз смятам, че не трябва да се дават много пари за рокля.

vampire_girl_
11-04-2013, 18:56
личен съвет от човек, който е имал възможност да даде пари за скъпа рокля, но не го е направил.
роклята ми беше от зара, 80 лева от намаление, не ме е срам от това
от мненията на познати и непознати съм изглеждала по-добре в сравнение с момичета, чиито рокли бяха по поръчка и за по над 300 лева
още мога да си я нося роклята, т.к. е коктейлна повече отколкото бална.
не съжалявам, че не съм дала толкова пари, т.к. в момента мои познати с парцали за по 500 лева и отгоре ги виждам колко съжаляват за цялата хамалогия с мерки, шиене, платове, преправяния, огромни суми и т.н.
аз роклята си я взех края на декември, обувките, бельото, чантата края на февруари
за роклята не ме е яд , че я взех от рано, но за обувките да, т.к. после си харесах и други, но не ми се купуваха, т.к. по принцип рядко нося токчета ии да.

Може ли снимка? ^^

bloodyF
11-05-2013, 10:36
Може ли снимка? ^^

разбира се
https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/969472_10200803695527128_759587165_n.jpg
https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/1005147_10200934969728901_1682942467_n.jpg

kaRamella
11-06-2013, 14:21
Цените им са космически за сметка на материалите и някои цигански модели.
Имат и сполучливи, но като че ли не бих си взела рокля за бал от тях..по-скоро сватбена.