PDA

View Full Version : Препоръчайте ми психолог в София



panda_girl_
11-02-2013, 20:27
От два месеца съм в тежка депресия, първоначално си мислех, че всичко ще се оправи за една-две седмици, но няма никаква разлика. Освен това и приятелите ми, и роднините ми много се притесняват за мен и ме карат да се консултирам със специалист, а и аз се чувствам много объркана, сякаш изгубих себе си. Не знам дали ще стане само с психотерапия, или ще се наложи да приемам и някакви медикаменти, не съм и много запозната. Ако някой има някакъв опит, моля да сподели и да ми препоръча психотерапевт, психолог, психиатър или каквото там би ми помогнало да съм отново щастлива...
Благодаря предварително!

anonymous708973
11-02-2013, 20:48
Душичке, тук едва ли някой ще си признае.
Най-много да ти сипят, че си лигава пикла.

Потърси във форума бгмама :)

panda_girl_
11-02-2013, 21:42
Да, може би си права. Все пак се надявах някой тийн да ми помогне.

vladyman
11-03-2013, 19:51
За последен път ходих на психолог преди почти 10 години, така че не мога да ти препоръчам конкретен човек. Мога обаче да ти кажа следното - недей да очакваш, че психолога има вълшебна пръчица, ще я разклати един-два пъти и проблемите ти ще изчезнат. Просто не става по този начин. Вместо това, психолога (само ако е наистина добър, а повечето не са) ще може евентуално да ти посочи някакво бегло подобие на посока, по която да поемеш, като в замяна ще ти вземе доста пари.

По принцип, (това ми го каза самият психолог който навремето ми помогна) на психолог трябва да се ходи само при наличието на наистина сериозен душевен проблем - загуба на близък човек, лична трагедия или дълго продължаваща депресия. В твоят случай мисля, че е по-уместно просто да седнеш за час-два с най-близките си хора и да обсъдите внимателно ситуацията ти.

Убеден съм, че каквито и проблеми да имаш те не са нерешими.

girlwithblueeyes
11-04-2013, 08:48
Нищо срамно няма да ходиш на психолог . Понякога няма с кого да споделиш и психолога е на среща . Аз започнах да ходя след като ме отвлякоха преди ходех всеки ден а сега 1 път в седмицата . Лекарства не пия но преди пих доста защото бях много зле . Просто ме успокояват разговорите с нея някак лежерно ми е . Говорим си за всякакви неща за приятелят ми за ежедневието .Преди ми беше много трудно но с времето и с много търпение се отпуснах . Може би точно на психоложката ми дължа доста голям процент от възстановяването ми просто един прекрасен човек и специалист . За съжаление няма как да ти дам кординати понеже съм в Германия но съм сигурна че и тук има достатъчно къдърни специалисти .
Влади като цяло си прав но понякога е трудно да се отпуснем пред най-близките си . Дори да отиде само 1-2 пъти просто за да види какво е няма да загуба .

SunT
11-04-2013, 11:36
Писах ти на ЛС :)

panda_girl_
11-04-2013, 17:38
Благодаря ви за отговорите!
Не мога да определя колко е сериозен проблемът ми, но постоянно ме измъчват едни натрапчиви мисли, от които просто няма отърване и някак си не мога да продължа напред, заседнала съм между миналото и бъдещето си и не мога да се откопча. Като цяло, винаги съм имала проблеми с психиката си и приятелите ми ме бъзикат, че съм луда, но като се позамисли човек, не си е много смешно... затова дори и това изобщо да не се бе случвало, пак не би било зле да видя как ще ми се отрази.

Поразрових се в интернет и най-много ми допадна идеята да отида при аналитичен психотерапевт, остава само да избера при кой...

meganet
11-05-2013, 10:23
И аз бях миналата година в много тежка депресия, мислих некви супер глупостите, но знаех че със времето ще отминат, така и се случи.Трябва повече да се разсейваш със нещо за да не мислиш за тези глупости.Гледай някой филм, разходи се малко, спортувай нещо, запиши се на танци, на нещо.Бездействието е едно от главните причини за депресиите, ако цял ден вършиш едно и също няма начин да не изпаднеш във някаква депресия.Разсейвай се, знам че звучи клиширано, но това е изхода.Иначе няма лошо да ходиш при психолог, но който да те слуша не да ти дава хапчета.Късмет :)

girlwithblueeyes
11-05-2013, 10:31
Понякога се налага и приема на хапчета както беше примерно
Но в случая на авторката е едвали се късае за нещо супер фрапиращо. Така че само сеанси и разговори биха били от полза .