PDA

View Full Version : Сомнамбулизъм



xaxane
11-04-2013, 15:53
Здравейте, понеже незнам къде трябва да публикувам темата, реших тук :? Та искам да споделя какво ми се случи и ако може някой да ми даде някакъв съвет... Приятелят ми е сомнамбул и една вечер е станал да се разхожда докато спим двамата след което аз се събуждам от юмруците му върху мен. Беше много голям шок за мен, добре че беше друг човек да го събуди защото щеше да ме смели от бой... незнам аз ли съм причината за агресията му или друг фактор , но незнам какво да правя...започнах да се държа по-студено с него не спим заедно вече, знам че не е виновен но незнам дали искам да съм с човек който може да ме убие докато спи ... та ако може някакъв съвет ще съм много благодарна и на някой ако му се е случвало подобно нещо моля да сподели ...

sofityoy
11-04-2013, 16:34
Може би приятеля ти трябва да посети специалист,защото това е сериозно ,ъзможно е да те нарани много сериозно някой път.

xaxane
11-04-2013, 16:37
ами той си ме понарани хич да не е доста юмруци изядох, само че няма да се съгласи да посети специалист... приема ги нещата доста по-леко от мен, все едно нищо не се е случило

heartlesandfreaky
11-04-2013, 17:42
Е как така го приема нормално? Той утре ще те убие докато спи и ще го приеме като нещо съвсем нормално?! Трябва му помощ според мен.

xaxane
11-04-2013, 17:50
Затова писах тук защото незнам какво да правя, като му казах че трябва да отиде на психолог ми се изсмя в лицето и ми каза че нищо му няма, накрая почнах да се замислям дали аз да не отида на психолог... :Д

AnarchyBoy
11-04-2013, 18:02
Бий го и ти. :lol:

an7raks
11-04-2013, 18:11
Бий го и ти. :lol:

Да му направи яйцата на омлет докато спи. После по-лесно ще се навие за лекар.

tori
11-04-2013, 18:54
Ръчкай го, викай го по име силно, за да се събуди и такива неща. Възможно е да е било единично и да е сънувал гадория, не бъди сигурна, че е сомнамбул.

xoxi
11-05-2013, 07:01
Що за човек ще налага приятелката си с юмруци и ще го приема нормално?
Повечето сомнамбули не са агресивни, явно нещо наистина става в главата му щом прави такива неща. Накарай го на всяка цена да отидете при специалист, нито ще боли, нито ще сърби.
Остави това, че става на сън, самият факт, че тоя човек не му пука особено, че те е наранил, трябва да ти подсказва нещо.
Аз лично не бих останала с човек, който не вижда проблем в това, че несъзнателно ме налага както му дойде.

пп: една приятелка се разхождаше с нож из тях, тъй че има и по-лоши случаи :D тя обаче потърси помощ и сега просто се разхожда без домакински прибори в ръцете хаха

AnarchyBoy
11-05-2013, 09:21
Що за човек ще налага приятелката си с юмруци и ще го приема нормално?
Повечето сомнамбули не са агресивни, явно нещо наистина става в главата му щом прави такива неща. Накарай го на всяка цена да отидете при специалист, нито ще боли, нито ще сърби.
Остави това, че става на сън, самият факт, че тоя човек не му пука особено, че те е наранил, трябва да ти подсказва нещо.
Аз лично не бих останала с човек, който не вижда проблем в това, че несъзнателно ме налага както му дойде.

пп: една приятелка се разхождаше с нож из тях, тъй че има и по-лоши случаи :D тя обаче потърси помощ и сега просто се разхожда без домакински прибори в ръцете хаха

Е не... :razz:

girlwithblueeyes
11-05-2013, 09:53
Преди време след тежка травма ревях и пищях насън случвало ми се и опити за самоубийство да правя. В момента съм стигнала до там че дори не мога да заспивам . Не е забавно и да пила съм лекарства и на терапия съм ходила но самият страх го има . Воените и хората с подобни професии след постравматичен стрес също могат да получат подобни състояния . Но проблема едва ли е такъв най-добре се консултираите с лекар защото наистина може да е много опасно .

heartshapedbox
11-05-2013, 10:24
Ръчкай го, викай го по име силно, за да се събуди и такива неща. Възможно е да е било единично и да е сънувал гадория, не бъди сигурна, че е сомнамбул.

И на мен това ми беше първата мисъл.
Случвало ли се е и друг път?

AnarchyBoy
11-05-2013, 10:51
С риск да се повторя.. бий го и ти.. това ще реши проблема. :lol:

girlwithblueeyes
11-05-2013, 10:53
Какъв бой бе ?
На мен лекар ми е казвал че не трябва човек да се буди по такъв начин .

AnarchyBoy
11-05-2013, 10:59
Как какъв? Бой като Бой.. кат заспи ляга върху него и почва да го налага докато не изпадне в кома..
Това ще го излекува. :)

mrankoniiii
11-05-2013, 17:48
БОЙ :D

xaxane
11-06-2013, 13:40
Не, не се е случвало преди,но се е случвало да става на сън. Има напредък... каза ми че ще ходи на лекар , но дали ми казва истината незнам...

marianaM
11-06-2013, 15:11
предложи му да отидеш с него уж за подкрепа :)

baby_baby
11-06-2013, 16:30
Боже как може да те бие насън и после да го приема нормално някак си ми се вижда странно просто... Най-добре е да отиде на лекар

nqmaznacheniee
11-06-2013, 19:12
много егоистично от негова страна да не отиде при специалист и да не предприема нищо, ако не му пука за него, то най-малкото за теб да помисли, щото това си е голям стрес.


AnarchyBoy не знам кое ти е толкова смешно, голям шок е да видиш как някой става и с отворени очи почва да се движи, като призрак. Още по-страшно става, като се запъти към прозорец или опасен предмет и да се чудиш да го будиш или да го гледаш.

xaxane
11-07-2013, 14:24
напълно съм съгласна с nqmaznacheniee особено за хора с по-слаба психика като мойта е доста психиращо...

f♥FlY
11-07-2013, 16:53
Идвам да те пазя :D
ПТ : Подкрепям nqmaznaceniee

BlackEyedPeas
11-07-2013, 17:19
Не искам да те плаша, но по Дискавъри веднъж гледах точно за сомнамбулите и по-точно определни случаи. Някакъв в 3 вечерта станал така, изправил се и слезнал в гаража. Запалил колата и карал около 2 км до къщата на тъщата си и я убил с някаква бухалка без да е буден. На сутринта я открили хвърлена в басейна от него и отпечатъци и прочие. Определено му кажи да не си мисли, че е нищо особено, 'щото като нищо да те смели от бой и да има фатален край. Че и сомнамбул никога не трябва да се събужда от друг, а трябва той от само себе си.

fibonacci
11-08-2013, 00:12
Ако приятеля ти не е Майк Тайсън, не мисля, че има причина за притеснение.