PDA

View Full Version : Издръжливост при бягане



WildDog
11-04-2013, 18:28
Здравейте искам да ви помоля за съвет. На 15 съм, а след месец два имам състезание така да се изразя републиканско. Искам да ви попитам можете ли да ми препоръчате нещо за сила и издръжливост. Аз по принцип съм спринтьор до 300 метра, но от време на време се изморявам доста, а и краката ми не са в отлична форма. Та мисълта ми беше какво трябва да пия за да имам повече въздух, сила и издръжливост. Благодаря :)

Illusion772
11-04-2013, 18:39
Здравейте искам да ви помоля за съвет. На 15 съм, а след месец два имам състезание така да се изразя републиканско. Искам да ви попитам можете ли да ми препоръчате нещо за сила и издръжливост. Аз по принцип съм спринтьор до 300 метра, но от време на време се изморявам доста, а и краката ми не са в отлична форма. Та мисълта ми беше какво трябва да пия за да имам повече въздух, сила и издръжливост. Благодаря :)

Според мен , най-добрата ти опция е да си говориш с треньорa ти , защото пазара в момента е залят от какви ли не pre-workout-ве и добавки за сила.

WildDog
11-04-2013, 18:43
Според мен , най-добрата ти опция е да си говориш с треньорa ти , защото пазара в момента е залят от какви ли не pre-workout-ве и добавки за сила.
и това ще направя, но отначало искам съвет от други хора, защото и в форума съм сигурен, че има спортен тип хора и знаят какво трябва да се пие при такава ситуация :)

Mladenoff
11-04-2013, 19:27
NOX

Баща Ти
11-05-2013, 08:23
Клек.

Vanchhh
11-05-2013, 13:33
За да си увеличиш въздуха, може да правиш кросчета по 30-40 мин всеки ден.
Проблема е ако пушиш. Тогава няма как да искаш да си увеличиш въздуха..

WildDog
11-05-2013, 17:57
За да си увеличиш въздуха, може да правиш кросчета по 30-40 мин всеки ден.
Проблема е ако пушиш. Тогава няма как да искаш да си увеличиш въздуха..

не е проблема в това, аз си имам въздух за да издържа спринт-а, но краката ми са прекалено натоварвани до сега и бързо ме заболяват, аз търся нещо за мощ,сила и повече издръжливост, което след приемането да може да полетиш така да се изразя :)

Баща Ти
11-05-2013, 19:52
Тогава няма как да искаш да си увеличиш въздуха..

Грънци.

Illusion772
11-05-2013, 19:58
не е проблема в това, аз си имам въздух за да издържа спринт-а, но краката ми са прекалено натоварвани до сега и бързо ме заболяват, аз търся нещо за мощ,сила и повече издръжливост, което след приемането да може да полетиш така да се изразя :)

За това политане което ми говориш - единственото нещо което мога да се сетя са амфетамини. Иначе си мисля че ще бъде хубаво да вземеш , някакъв pre-workout като например http://www.silabg.com/bg/10253-CELLUCOR-C4-Extreme-360-gr--60-Servs-.html - един мой познат го е взимал , казва че му дава много сила , но той тренира с тежести , а не спринтове - така че ти си решавай.

redbul2
11-07-2013, 07:10
Можеш да вземеш витамини с микроелементи. Нещо подобно на "Спорт актив". Може евентуално и Креатин малат в малка доза с лъжичка за сладолед.

Баща Ти
11-07-2013, 07:51
По-добре монохидрат. И ако ще вземаш креатин - нека да е в нормална доза: 5 грама дневно.

prince
11-07-2013, 08:25
Разделяш си деня на две тренировки, 1-вата тренировка бягаш първата обиколка на 80-90 процента, и след това поддържаш еднакво темпо докато не се измориш и спреш. 2-рата тренировка след като си отпочинал, правиш просто 20-30 минути крос.
А за добавките послушай "@Баща ти". След като направиш 1 месец така, пробвай за 12 минути на максимално допустимо темпо, колко обиколки ще направиш. НО изчисли си темпото, да е равномерно за да можеш да издържиш 12 минути на максимум. Приятелче, което тренира футбол в Финландия е направило 8 обиколки. В Ботев имаше най-добро възтановяване и почти най-добра издържливост.

redbul2
11-07-2013, 12:28
По-добре монохидрат. И ако ще вземаш креатин - нека да е в нормална доза: 5 грама дневно.
От монохидрата ще задържи голямо количество вода, ще натежи и ефектът ще бъде обратен на търсения от него. Защото мускулната му маса ще бъде същата,а ще трябва да придвижва едно много по-тежко тяло (до 5 кг, което не е малко).

Неслучайно му препоръчах креатин (или трикреатин) малат. Има приятен вкус,дава леко увеличение на силата,но затова пък не задържа никаква вода. Колкото е тежък преди приема, толкова ще бъде след и нито грам повече. При това тоя креатин се използва в малки дози, на практика безопасни и се натрупва в мускулите. Дава енергия.

Има още 2-3 вида подобни креатини,нови. ОБАЧЕ! Креалкалинът е прекалено скъп и някои смятат,че представлява нещо като креатин със сода бикарбонат,която алкализира и неутрализира стомашния сок. А той може да разруши част от креатина.
Има и креатин етил естер,който е супергорчив и има съмнителен ефект. Не усетих нищо от него.
Монохидратът е много добър за тежки силови спортове, обаче за лекоатлети може и да навреди. Ще загубят бързината си заради излишните килограми от водата.
Креатин малатът се взема по 1 грам,а той може и още по-малко да вземе. По принцип креатин има в месната храна,но при интензивни тренировки не е достатъчен и запасите му в мускулите се изчерпват.
Друг вариант за него е да тренира на малко по-голяма надморска височина (при хубаво време и близка планина) и сетне ще има повече сила заради по-доброто усвояван на кислорода. Освен това в последните 2-3 дни преди състезанието е добре да не прави много тежки тренировки,а да остави мускулите да се заредят с гликоген и полезни вещества.

gignatov
06-04-2014, 14:04
От монохидрата ще задържи голямо количество вода, ще натежи и ефектът ще бъде обратен на търсения от него. Защото мускулната му маса ще бъде същата,а ще трябва да придвижва едно много по-тежко тяло (до 5 кг, което не е малко).

Неслучайно му препоръчах креатин (или трикреатин) малат. Има приятен вкус,дава леко увеличение на силата,но затова пък не задържа никаква вода. Колкото е тежък преди приема, толкова ще бъде след и нито грам повече. При това тоя креатин се използва в малки дози, на практика безопасни и се натрупва в мускулите. Дава енергия.

Има още 2-3 вида подобни креатини,нови. ОБАЧЕ! Креалкалинът е прекалено скъп и някои смятат,че представлява нещо като креатин със сода бикарбонат,която алкализира и неутрализира стомашния сок. А той може да разруши част от креатина.
Има и креатин етил естер,който е супергорчив и има съмнителен ефект. Не усетих нищо от него.
Монохидратът е много добър за тежки силови спортове, обаче за лекоатлети може и да навреди. Ще загубят бързината си заради излишните килограми от водата.
Креатин малатът се взема по 1 грам,а той може и още по-малко да вземе. По принцип креатин има в месната храна,но при интензивни тренировки не е достатъчен и запасите му в мускулите се изчерпват.
Друг вариант за него е да тренира на малко по-голяма надморска височина (при хубаво време и близка планина) и сетне ще има повече сила заради по-доброто усвояван на кислорода. Освен това в последните 2-3 дни преди състезанието е добре да не прави много тежки тренировки,а да остави мускулите да се заредят с гликоген и полезни вещества.

Монохидрата задържал вода.. Монохидрата е най-доброто. Мохохидрат на creapure просто няма с кое да се замени. Чети малко изследвания. Защо всяка година има нов креатин? Защо монохидрата се продава още ако е толкова лош? Защото е най-доброто, новите неща не са по-добри и му търсят кусури. А такива като тебе се хващат. За бягане може да се търси предтенировъчен продукт със енергетици. Трябва да има бета-аланин в него. Аргинин също, за да разшири кръвоносните съдове и да ти подобри представянията. Креатин (ако е предтренировъчен продукт не се занимавай да мислиш предимствата от различните видове).

an7raks
06-04-2014, 16:18
И реши да се регистрираш, за да пишеш в тема на една година?
Удивен съм!

Minwu
06-08-2014, 21:53
:D