PDA

View Full Version : Кандидатстване в университет ???



Barcalevski
11-05-2013, 14:42
Здравейте на всички ! От няколко месеца насам ме мъчи един въпрос... Къде да кандидатствам след 12 клас ? Мечтата ми е да стана актьори съм твърдо решен да го направя. В продължение на доста време се колебах и съм решен да го направя ! Имам сравнително чести участия в малки роли на филми, бях част от едно предаване за няколко седмици и общо взето в последните почти 2 години доста усилено се занимавам в тази сфера .Но вече няколко месеца съм заседнал на 1 место и се чудя откъде да почна за подготовка.. Разгледах университети в България за актьорско майсторство и се спрях на : НАТФИЗ, НБУ и частният Любен Гройс. НАТФИЗ си е име, но за там съм чувал, че без връзки си за никъде, НБУ пък е известен, че плащаш ли си, си ок но аз искам наистина да се науча а Любен Гройс е доста, доста скъпичък. Ако има някой, който учи или е учил в някой от тези университети, много ще съм благодарен, ако изкажат своето мнение. Също така не знам за кандидатстване в такъв университет дали освен моментния изпит се изисква и диплома и по точни, кои предмети са балообразуващи. Също така ми се иска да почна да се подготвям от по - рано и мисля да се запиша в някоя школа по актьорско майсторство, но си нямам на идея към коя мога да се насоча. И за финал леко се притеснявам дали има някаква гаранция, че като завърша едно такова образование, ще имам някакво бъдеще в България за развитие... Много ще съм благодарен на тези, които ми дадат няколко съвета ... :)

IvHristova
11-06-2013, 14:38
Здрасти, супер си се ориентиралJ
За съжаление в България наистина е връзкарска история. НБУ абсолютно бих го изключила като вариант, а за НАТФИЗ според мен важи първото, което казах.
Наскоро една приятелка беше на една презентация в Central Park Hotel за колежи в Англия и се запозна с някакви хора, които се занимават с образование там и и пуснаха някаква много яка оферта точно за актьорско майсторство или драма или каквото там беше. Офертата й изобщо не ми се стори скъпа, предвид че там не е особено евтинко, а и като сложиш, че дават и заеми и някакви такива. Нищо общо с всички глупости и такси дето ти надумкват интеграл като ходиш при тях. Обясняваше ми, че и цяло изложение щели да правят за тези неща някъде края на месеца и май пак там.

Според мен трябва да се пробваш и навън. Кандидатствай си за НАТФИЗ, но определено разгледай и за чужбина. Ако искаш ще питам моята приятелка за повече инфо.;)

Barcalevski
11-06-2013, 19:22
Благодаря за мнението и ще съм ти наистина много, много задължен ако поразпиташ твоята приятелка за какво по - точно става въпрос . :)

IvHristova
11-08-2013, 08:35
Здрасти!Говорих с нея и тя каза,че ако се видите, ще може да ти даде повече инфо и вероятно и други предложения.Та,изложението ще е на 29-30 ноември в Central park,ще има и преставители на университетите,така че може направо да питаш,каквото те интересува :) А и ще има някакви езикови центрове, туристически агенции, много намаления и отстъпки било. Надявам се да се засечем