PDA

View Full Version : Как да продължа напред?



ARTPOP
11-05-2013, 19:09
Това ще е една от онези теми, в които се говори за тежките ши**ни раздели затова ако си някой пич, дето обича да се подиграва наред - по - добре подмини тази тема.

Преди три години се запознах с един невероятен човек. Бързо станахме приятели и нещата бяха просто перфектни. Всичко беше наистина много яко, но станаха някакви драми и се разделихме завинаги. Но не мога да продължа напред, по дяволите. Има хора, които искат да общуват с мен, но на мен не ми трябват те. Искам точно този човек и просто ми е тъпо. Преди някой да си помисли нещо, тук не става въпрос за романтични връзки, а за едно приятелство, което свърши прекалено бързо. Повтарям си, че не мога да върна хубавите спомени и се залъгвам, че ако се сдобрим ще има по - хубави спомени и така. Като цяло имам нужда от хора, които могат да ми кажат как да продължа напред. Искам да направя нещо с живота си и да продължа напред, но просто не мога. Не и като знам, че най - добрият ми бивш приятел седи три чина зад мен и е един проспериращ човек, докато аз тъпча на едно и също място от година и половина вече.

Всякакви мнения по темата ще бъдат оценени.

draid
11-05-2013, 19:12
Няма универсален отговор на тоя въпрос. Всеки се справя сам и по различен начин. Намери твоя.

Lucho
11-05-2013, 19:16
Не разбирам момче ли си, момиче ли си - уточни моля.

Друго, което не разбирам - "....могат да ми кажат как да продължа напред." от една страна съпоставено с: "най - добрият ми бивш приятел седи три чина зад мен и е един проспериращ човек"

Ако е ученик няма как да е проспериращ човек. Ако някога е седял три чина зад теб - това вече е друга история. Но все пак уточни, от значение е.

И друго - защо реши че той/тя е проспериращ човек*? (мъжа го смятам за човек, но не и жената. Ако искаш помощ не пиши двусмислени постове)

ARTPOP
11-05-2013, 19:45
Ами от мъжки пол съм :D но имах предвид, че преди си бяхме приятели и се справяхме заедно с нещата, а сега като сме скарани всичко е прецакано, защото той успява да се справя, а аз не. хД

antineutral
11-05-2013, 20:58
Има неща наглед дребни, но разделят приятелството на планети, спътници и тем подобни, които продължават да се въртят в съвсем други орбити, в случая орбитата е "проспериращ човек" и няма как да я пренебрегнеш, защото той е и ти не си. Единственият шанс да намериш общ език с този човек е да намериш друго нещо, по която да се движите един вид заедно, и няма да го намериш във вглеждането в тези дребни неща, които са ви разделили - потърси го в това, в което все още не си го загубил - в общите учебни часове, в училището, изобщо където все още сте близки и има смисъл да общувате, но не в старото приятелство, където ви спъват тези прегради, които днес спират отношенията.

seek&destroy
11-05-2013, 21:19
Ако е ученик няма как да е проспериращ човек.

Кво каза?
За разлика от болшинството ученици, единствената цел, на които е да изкарат шест на поредното контролно,матура или някоя селска олимпиада, има деца будни за знание и мотивация. Има деца, които от рано изкарват разни курсове, сертификати, квалификации, бутат се самички насам-натам, пробиват в средите. Тези успяват, другите седим и ревем колко ни е скапана държавата и как не осигурява работа за младите. В най-добрия случай бачкаме за 500лв на месец и обсъждаме колко са напред другите, а ние тъпчем на едно място, с надеждата, че като изучим вишото ще се оправим.

ARTPOP
11-05-2013, 21:25
А не, той не е ЧАК толкова напред. Не исках да кажа, че той е някакъв отличник и че ако не е той аз пропадам. Просто ми липсва неговото присъствие. Ние бяхме другари по всичко. Преписване, глупости, учене, лигавене и т.н. И сега той някак си се справя без мен, а аз отблъсквам хората, защото не мога да приема, че вече не сме приятели. Докато той си продължава напред и както се казва, вече ми е намерил заместник.
Може да звучи жалко, но това е проблема.

ForsakenFreak
11-06-2013, 00:29
Абе я се стегни, момче! Че живота ще те спъне, докато зяпаш по нечий гръб. И ти можеш. Бъди повече от него. Бори се.

draid
11-06-2013, 09:05
А ти хетеросексуален ли си, извинявай за въпроса ?

Otvraten
11-06-2013, 09:17
Ами от мъжки пол съм :D но имах предвид, че преди си бяхме приятели и се справяхме заедно с нещата, а сега като сме скарани всичко е прецакано, защото той успява да се справя, а аз не. хД

Ми кат' си от мъжки пол се дръж малко на положение и се стегни.

paradosou
11-06-2013, 11:44
Какво толкова е станало, та сте едва ли не на различни планети 8-)? Съмнявам се, че всеки опит да възстановиш предишните ви отношения е обречен.
*antineutral е предложил добра насока.

ARTPOP
11-06-2013, 12:03
Какво общо има това дали съм хетеро или не? Хетеро съм, но това не е въпроса. Я да ви видим вас какво ще правите без най - добрите си приятели, които ги няма да ви дават подкрепа и да са ви като братя. Ние сме израснали заедно. Всичко сме правили заедно и в един момент нещата приключват и ми е кофти.
Много сте ми интересни всички. Това, че съм от мъжки пол и ми е кофти за миналото прекарано с най - добрият ми приятел, веднага ме изкарвате обратен или някакви такива. Горе съм написал на такива, които мислят да пишат подобни неща - просто да се махнат.

Lucho
11-06-2013, 19:55
Така кажи, чоджум! Добре че draid пита, мен това ми се върти в главата още като прочетох темата. Най-добре хвани се стегни, не се прави на кифла. Скарали се били ?!


Кво каза? За разлика от болшинството ученици, единствената цел, на които е да изкарат шест на поредното контролно,матура или някоя селска олимпиада, има деца будни за знание и мотивация. Има деца, които от рано изкарват разни курсове, сертификати, квалификации, бутат се самички насам-натам, пробиват в средите. Тези успяват, другите седим и ревем колко ни е скапана държавата и как не осигурява работа за младите. В най-добрия случай бачкаме за 500лв на месец и обсъждаме колко са напред другите, а ние тъпчем на едно място, с надеждата, че като изучим вишото ще се оправим.

Навлизам в оф-топик, обаче няма как да не се намеся. Болшинството ученици не целят да изкарат шест. Това е фикс идея на зубрачите, нормалните ученици се задоволяват и с по-малко, все пак говорим за болшинството. Тук говорим и за проспериращ "ЧОВЕК". А човекът може да е млад, може да учи висше, може да е завършил, но няма как да бъде ученик. Проспериращ ученик е едно, проспериращ човек - съвсем друго (но както и да го въртим проспериращ до ученик няма как да стои). По-скоро можем да говорим за ученик на който му върви ученето, но той не е "проспериращ". Будните деца са малцина, а разликата от това да се набуташ и да те набутат (както често се случва) е голяма и много често не зависи от конкретното "будно" дете. От успяващите/успелите малцина са истински будни и упорити, останалата голяма част е успяла благодарение на нечие друго събуждане или побутване. Въобще това кой успява и КАК в България е интересна тема, обаче аз спирам до тук.

ARTPOP
11-07-2013, 16:09
Божке, в тоя форум масово хората не се опитват да ти помогнат с проблема,а само ти казват да се стегнеш и да не се правиш на кифла. Аз, че трябва да се стягам си го знам. Че трябва да си търся други приятели също го знам.
Но тоя човек ми помогна през най - тъмните периоди от моя живот. Когато загубих роднини той беше до мен и ме разведряваше и се опитваше да ми помогне. Правили сме си взаимно услуги и някакси беше по - добре да го имам като приятел.
Скарахме се защото той се промени в гимназията и започна да се заяжда на хора и да ги псува. И понеже аз се мотая с него, хората ме мразеха и мен. Затова на няколко пъти му казах да престане, но той не искаше да приеме нищо. След това той спря да се заяжда, но аз реших да се заяждам (абе, децка ни работа. знам, че е дребнаво, но все пак) и той ми каза, че не искал да си петни репутацията като се мотае с мен и ме натопи за една глупост, която направихме двамата.
И в началото аз не исках да му говоря, но после като видях какви глупаци са другите хора в това училище се съгласих да направя компромиси. Да, ама не. Сега той само се прави на интересен. Много популярния и много добрия във всичко. Кара хора да ми се подиграват, а аз не правя нищо по въпроса.
Та да, искам да продължа напред (както се споменава в заглавието на темата) , но просто шибаното минало ме кара да мисля, че няма да успея да намеря хора, които да ме разбират както той ме разбираше. Не виждам какво гейско има в цялата история. Сигурен съм, че всеки от вас си има по един другар от същия пол, без който не може да живее, но щом сте ме хванали мен, ще си избивате шибаните комплекси върху мен.
Аз лично повече теми в тоя форум с мои лични проблеми няма да правя. Започвам и за да съдя. Благодаря за отговорите ви.

TrollFaace
11-07-2013, 20:25
А ти хетеросексуален ли си, извинявай за въпроса ?

тролоолоололол