PDA

View Full Version : Изневяра?



Kapi90
11-05-2013, 20:26
Мисля,че приятелката ми ми изневерява.Заедно сме от 3 години,разделяли сме се няколко пъти,но пак се събирахме.Живеем заедно,но мисля,че ми изневерява.Тя е 2ра година студентка в София и просто е като отвързана ,всяка вечер е по дискотеките почти не учи,преди не беше такава.Почти не се виждаме и още по тъпото е ,че не съм сигурен ,че ми пука.Просто я приех за даденост,че е до мен толкова време и спрях да се замислям,че може да потърси друг.Доста съм зает с работа и с учене и не й обръщам достатъчно внимание ,но не знам чувствам се объркан ,не си говорим даже.Когато сме заедно тя постоянно си праща съобщения с някого виждам ,че този някой я кара да се усмихва,звънят и към 11 вечерта за някоя дискотека и тя веднага отива,дори не ме пита дали искам да отида с нея.Аз не ползвам фейсбук и не ползвам такива програмки които са модерни сега ,единственото за което ползвам Iphone-a си е защото ми трябва за работа,постоянно получавам e-mail,защото е такава работата ми работя в HP налага се да съм доста зает,работя от вкъщи ,но просто тя се промени.Започнах да работя повече от вкъщи за да мога да я виждам повече,но когато сме заедно тя не изпуска телефона си и за миг.Онзи ден влезе в банята и остави таблета си включен и знам,че не трябваше да го правя ,но погледнах фейсбук профила й и.. имаше снимки от някакво парти където постоянно е с някакво момче ,прегърнати и изглеждаха доста близки.Не се сдържах и след няколко часа я попитах дали ми изневерява и тя естествено отрече ,тогава аз й казах,че съм видял снимките и че не искам да ме лъже ,започнахме да се караме ,момчето беше някакъв такъв модерен каквито са на мода пред момиченцата сега с модерна прическа и някакви татуси по ръцете,казах й че е точно такава ,че винаги е гледала повърхностно на нещата,че аз не съм на 17 години ,няма да се държа като дете и че гледам бъдещето си ,а не в кой клуб да отида тази вечер.При което тя ми каза "Ами точно заради това се случва всичко това,защото ти се промени" и си тръгна.Да промених се доста пред и аз бях такъв,но нещата се промениха ,аз се промених,вече не виждам смисъл да ходя по чалготеките и да пия менте уиски от там.. Последното събитие на което отидохме двамата беше изложбата на моя близка приятелка и ми беше доста приятно там,но не и на нея ,постоянно се цупеше било й скучно,били сме като пенсионери.. за това реших да направим нещо различно не знам,преди обичаше да ходи с мен на театър взех билети за онзи ден и тя просто не дойде ,имахме среща пред Народния театър и тя не се появи ,1 час след срещата ми се обади и каза,че била с приятелки и забравила.Нещата не вървят и не знам как да постъпя.Тази вечер ми се обади и каза,че няма да се прибира да не я чакам..

heartshapedbox
11-05-2013, 20:31
Не може ли и двамата да правите компромиси, ти да ходиш с нея на дискотека от време на време, а тя от своя страна да ограничи излизанията малко?
Говори с нея, кажи и всичко така, както си го написал и стигнете до решение заедно.

ARTPOP
11-05-2013, 20:38
Ми брат разкарай я. :D И аз преди имах подобна ситуация. С момичето бяхме заедно и си пасвахме,но после тя се промени и стана някаква различна затова се разделихме по собствено желание. Време е и ти да я оставиш твоята. Щом тя не се интересува от това какво мислиш означава, че и тя те е приела за даденост и просто вече е свикнала да живее с теб, но си живее някакъв друг живот, в които ти нямаш място.
Щом и ти вече нямаш чувства към нея или поне си я приел за даденост, ще можеш да я разкараш по - бързо. Така няма да я спираш от това тя да си живее живота и ти ще можеш да живееш твоя. Скъсвате и продължавате по отделни пътища. Това е според мен.
Иначе по темата не мисля, че ти изневерява. Ти си я познаваш като човек, но според мен дори и да не е изневерила физически (секс и други работи) тя се чувства по - добре с другия човек, а не с теб. :/

Каква е тая работа, която работиш от вкъщи. Искам и аз! :D

Kapi90
11-05-2013, 20:49
Ами казах й всичко това,опитах се да говоря с нея,тя се държи коренно различно от момичето,което познавам все едно е друг човек буквално.Начина по който дори се изразява е различен,дори не знам с кого излиза ,момичетата които й бяха приятелки и с които излизаше преди и които познавах,не са вече в живота й.Нямам идея защо,само разбрах ,че са се скарали ,тя ме игнорира от живота си ,нищо не ми казва,преди ми споделяше всичко,звънеше ми по 10000 пъти на ден,да ми каже какво й се е случило.Сега вече не е така,не е същото момиче.Когато се опитах да поговорим за отношенията ни,тя започна да крещи,че съм бил луд ,че съм бил ненормален ,че тя е направила толкова много за връзката ни,а аз съм се държал като ревниво момченце.Което определено не е така,имах й пълно доверие,но не може да получава съобщения и обаждания в 3 сутринта и да излиза от стаята ,когато й звънят.Имам чувството,че не съм й приятел,а баща .. липсва ми моето момиче,а не знам какво да направя,старая се да съм спокоен да не се караме ,но тя всеки път щом искам да поговорим за нас започва да крещи и да ме обвинява за стари неща.

Ами със software systems се занимавам и support-вам ,това работя и мога да го правя и от вкъщи и да ходя 2-3 дни в седмицата в офиса.

ARTPOP
11-05-2013, 20:55
Еми не знам. От такива момичета бягам с пълна сила. Пробвай да се отдръпнеш от нея. Отиди на почивка за няколко дни и виж дали ще те потърси или нещо такова. Може също така да я питаш дали иска да скъсате. Може да `и кажеш, че поведението `и е различно и че ако иска може да си тръгне, ако не да остане и да правите взаимни компромиси. И все пак казвам, че такива момичета са като бомби със закъснител. Поне се радвай, че не ти звъни в 2 през нощта да иска да я взимаш пияна от някъде и после да е неблагодарна.
А и ти щом казваш, че си я приел за даденост, може би тя се е отдръпнала точно заради това. Може да е усетила, че я приемаш за даденост и да търси други начини, по които да се разнообразява и да си запълва времето.

seek&destroy
11-05-2013, 20:56
Просто сте различни, до толкова, че едва ли има място за компромиси. Ти ходиш по изложби, посещаваш театър, един вид артЪ тип, пък тя по чалгата и пошлостта. Два свята ми се виждат.
Другото, което е, че си неква путка, мъж под чехъл. Разбира се, на жената й трябва свобода, трябва и нейното, но не свободия, разпасана история ми се вижда и ти си виновен, не тя. Или си намери свястна жена, или просто не сте един за друг.

Kapi90
11-05-2013, 21:08
Никога преди не е било проблем,това кой съм аз ,какво е семейството ми и нещата които правя.Преди харесвахме точно това,че се различаваме,че харесваме различни неща ,но го правехме заедно, аз ходех с нея по партита ,тя идваше с мен на различни събития.Чак "мъж под чехъл" не мисля така,просто бях доста зает последните месеци,наскоро се дипломирах,имам доста семейни проблеми които трябва да решавам,никога не е имало проблем с тези неща.Естествено ,че е свободна да излиза с когото поиска ,както и аз ,но не се е стигало до там,че да не се прибира.Когато се прибира си личи,че е пила доста,другото което ме притеснява мисля,че взима наркотици ,онзи ден видях ,че е изтеглила 300 лева от банкомата ,а и остават само още 70 ,което е странно,вкарвам доста пари на месец в сметката й,както й родителите й ,никога не ги е харчила.Не мога да разбера какво се случи с нея,просто в един момент стана друга.

leadyflame
11-05-2013, 21:12
Май по-скоро проблемът ти е, че тя се е един вид ненаживяла и търси "забалението" ти си по-улегнал и не можеш на нейното темпо. Така, че прегледай приоритети във връзката ти. Трябва ли любовта ти към някого, да те тласка във води, в които не можеш да вирееш!?

ARTPOP
11-05-2013, 21:16
Женската психология няма как да я разбереш. Е, добре де, няма да слагаме всички жени под един общ знаменател.
Може би тези нейни приятелки я карат да ги прави тези неща. Единственото нещо, което можеш да избереш е дали да си с нея и да изчакаш тази фаза да отмине или да си тръгнеш. Това е. Тя приятелките си няма как да разкара заради теб.
Иначе ти трябва да си отговориш на въпроса дали искаш да си с нея и какво още правиш с нея?!? Мисля, че този въпрос го избягваш от доста време и е време да седнеш и да помислиш един път завинаги дали искаш да си с нея или не. Трябва да решиш дали ще искаш да почакаш тази фаза да отмине.
В първия момент и аз си помислих, че си под чехъл защото не правиш нищо по въпроса, но ти очевидно правиш. Разкарай се за няколко дни и ще разбереш дали тя те иска. Най - добре я попитай и това е. Сега колкото и да стоим и да си говорим проблемите няма да се решат от само себе си.
Може да опиташ някой път да отидеш с нея или да я изненадаш в дискотеката, в която е. Така ще разбереш дали наистина има нещо. Опитай се да отидеш няколко пъти с нея и да видиш каква е обстановката и ще знаеш със сигурност.
Другото нещо, което можеш да направиш (ако си толкова отчаян) - можеш да започнеш да ходиш по нея и да гледаш какво прави. хД
А ако наистина се е захванала с наркотици нещата ще стават все по - зле и по - зле.

prince
11-05-2013, 21:21
Не може ли и двамата да правите компромиси, ти да ходиш с нея на дискотека от време на време, а тя от своя страна да ограничи излизанията малко?
Говори с нея, кажи и всичко така, както си го написал и стигнете до решение заедно.

++

seek&destroy
11-05-2013, 21:28
Никога преди не е било проблем,това кой съм аз ,какво е семейството ми и нещата които правя.Преди харесвахме точно това,че се различаваме,че харесваме различни неща ,но го правехме заедно, аз ходех с нея по партита ,тя идваше с мен на различни събития.Чак "мъж под чехъл" не мисля така,просто бях доста зает последните месеци,наскоро се дипломирах,имам доста семейни проблеми които трябва да решавам,никога не е имало проблем с тези неща.Естествено ,че е свободна да излиза с когото поиска ,както и аз ,но не се е стигало до там,че да не се прибира.Когато се прибира си личи,че е пила доста,другото което ме притеснява мисля,че взима наркотици ,онзи ден видях ,че е изтеглила 300 лева от банкомата ,а и остават само още 70 ,което е странно,вкарвам доста пари на месец в сметката й,както й родителите й ,никога не ги е харчила.Не мога да разбера какво се случи с нея,просто в един момент стана друга.

Е, тогава приеми, че хората се променят. :)
Относно наркотиците, лесно може да забележиш дали е така.

Kapi90
11-05-2013, 21:28
Мисля,че ако е любов няма да има значение къде сте и колко сте различни стига да бъдете заедно.Така поне бяхме с нея 3 години,аз съм толкова свикнал с нея ,че не знам как ще е без нея,дори не си спомням предишните ми връзки ,не съм се заглеждал по друга ,тя е красива ,умна ,креативна и страшно забавна.Усмивката й .. тя е най-хубавото нещо ,което съм виждал през живота си.Когато дойде и ми каже "Капиии виж какво си купих" или "Капии обичам те" ,когато я гледам как сутрин закъснява за лекции и бърза да се облече и оправи ,как хвърля дрехите си по земята взима едно друго ,облича го съблича го и ме пита постоянно с кое изглежда по-добре ,а аз стоя безмълвен ..когато я виждам такава изпитвам желание да продам всичко,което имам и да си купя още време с нея..да я опозная повече,да я усещам ,,време да я обичам.Когато видя усмивката й и чуя смеха й ,не ми трябва причина да съм весел,защото аз съм щастлива от това ,че усмивката й се съединява с блясъка в очите ми .. Обичам я ,обожавам я ,не искам да бъда без нея,не си се представям без нея .. защото мисля,че веднъж в живота най-много два пъти някой може да се чувства по този начин и аз бих направил всичко за да не загубя това чувство.Наистина не знам как да оправя нещата,не знам къде съм сгрешил,единственото което знам е че ме караше да се чувствам така, сякаш съм единственото нещо, от което има нужда.

ARTPOP
11-05-2013, 21:34
Познато. До болка познато.
Ми не знам. Дано ви се оправят нещата.
Нищо повече не мога да ти кажа. Така или иначе ти ще страдаш. Ако тя не се оправи.
Говорете. Трябва да говориш с нея веднага щом я видиш и е трезва. Кажи `и колко я обичаш и че искаш нещата да са като преди и така...

Goddess
11-05-2013, 21:57
Предишната ти тема доста се разминава с тази. http://www.teenproblem.net/forum/showthread.php/550686-%D0%9B%D1%8E%D0%B1%D0%BE%D0%B2-%D0%9E%D0%BC%D1%80%D0%B0%D0%B7%D0%B0

Както и да. Следващият път като й се обадят за дискотека или друго излизане, питай я дали може да я придружиш. Ако почне да те убеждава, че сигурно ще ти е скучно или че се събират само по женски, най-вероятно наистина има нещо гнило.
Ако наистина сте се отдалечили толкова, а ти ни в клин ни в ръкав я питаш дали ти изневерява или се опиташ директно да поставиш въпроса "какво става?", само задълбочаваш проблема, тя няма да си признае ако има нещо. Така че опитай се да се сближиш с нея, направи й някаква изненада, която би я зарадвала, останете само двамата, правете приятни и за двамата неща, предразположи я да ти споделя, да говори с теб. Ако и това не помогне, в краен случай - разделете се временно. Или окончателно, ако съмненията ти се потвърдят.

BlackEyedPeas
11-05-2013, 21:59
Във всяка история има 2 версии, това е твоята, но нейната каква е? Трябва да има някаква причина да започне да се променя, дори нещо съвсем дребно да е.

Kapi90
11-05-2013, 22:04
Всъщност мой близък приятел ползва моята регистрация,но не мисля,че това има значение.

Питал съм я и тя все казва,че са само момичета или че ще излиза с колеги от университета.
Опитах се да говоря с нея не веднъж,преди няколко вечери се качихме на Витоша,защото преди правехме така,взимахме си коз разпускахме и просто седяхме в колата и си говорехме ,час два три.Реших и сега да го направим,през цялото време докато ни пусне не си казахме почти нищо.Аз се опитвах да говоря с нея,а тя ми отговаряше много сухо.Все едно не искаше да е там ,дърпаше се от мен,не ми даваше да я докосна,беше дистанцирана,след това ми каза,че имала уговорка и по-добре да се връщаме.Не искам да се разделям с нея,искам да разбера какво се случва ,а не знам как да го направя,без да се скараме и без тя да си тръгва.
Не знам какво я е подтикнало за това отношение нямам идея,какво може да се е случило.Мой близък приятел е също доста близък с нея,казах му да говори с нея,но това което чух беше ужасяващо и не ми се вярва ,да е истина мисля,че тя си го е измислила ,защото е знаела ,че той ще ми каже.Ставаше въпрос за това,че била на дискотека с приятелки после отишли в някаква къща ,била доста пияна и някакъв се опитал да я изнасили и т.н..

psychopath
11-05-2013, 22:32
Изгледа ли поне Сирано/Духът на поета? :Д

Не изнасилвай нещата. Не бъди "готов на всичко за нея", не прави всичко, за да се получат нещата, дръпни се, не я търси, игнорирай я, ако искаш да говориш с нея - бъди по-директен, по-рязък, не й задавай въпроси, не я питай какво да правиш, за да "оправиш нещата". Кажи й, че това няма да продължава така, от достатъчно много време сте заедно, за да трябва да й се доказваш. Кажи ясно и точно какво мислиш и си тръгни, остави й време за размисъл и бъди готов да приемеш и най-лошото, но с високо вдигната глава. Не показвай слабост. Ако не се получи, значи ви е изчерпана връзката (или поне така смята тя) и определено няма за какво да съжаляваш. След като до теб не е човекът, в когото си се влюбил, защо ти е да си с нея?

Kapi90
11-05-2013, 22:52
Всъщност не ,но мисля да го гледам,ставаше въпрос за 1ви Ноември за Дон Жуан,но ми препоръчака Духът на поета.

Това,че пред вас казвам колко я обичам и как бих направил всичко за нея,определено не съм го казвал на нея.Да наистина се чувствам така,но не бих позволил на никого да се възползва от доброто ми държание и от начина по който се чувствам.Горе долу направих тези неща и доколкото разбирам тя излиза с момчето от снимките ,така че май наистина я губя,но съм сигурен,че тя ще съжалява много повече от мен,и заради това се старая да измисля начин да оправя нещата,защото знам ,че след месец,два или три ,тя ще осъзнае грешката си ,през това време ще ме е наранила доста ,ще сме имали доста скандали и за да спестя и на двама ни всичко това искам да оправя нещата от по рано.Да ,не е момичето в което се влюбих ,но не съм сигурен дали ще мога да го направя отново да бъда толкова истински и толкова искрен с някого,да се влюбя толкова много ,да бъда толкова мил и отдаден.Не съм се влюбвал преди нея,просто не вярвах в тези неща,за любов и т.н ,но тя обърна живота ми и какъв ще бъда ако след 3години любов и всичко ,което сме преживяли заедно,се откажа от нея? Откажа се от това да бъдем заедно ,само защото има проблеми ,не трябва ли аз да съм този ,който да я подкрепя ,да бъде до нея когато има нужда от мен.. та аз искам да остарея с това момиче,тя е всичко което съм си представял в една жена,всичко което бих искал да притежава ,тя е най-хубавото нещо ,което ми се е случвало ,а аз да се откажа,защото не знам какво става? ..

psychopath
11-05-2013, 23:10
И аз ти препоръчвам Духът на поета! (и Нощна пеперуда)

Ако си напълно убеден и вярваш, че ще се оправят нещата, пък и да не си - можеш да опиташ, даже по-скоро трябва да опиташ. В предния пост писах от позицията на страничен наблюдател, сега ти го пиша от моята позиция, когато бях в подобно положение като теб. При мен не се получи, но няма значение, отдавна съм го преживял, пък и не съжалявам за абсолютно нищо. И тогава се чувствах длъжен да направя каквото зависи от мен. Можеш междувременно да вмъкнеш нещо по-различно, дали от нещата, които писах преди малко, дали друго... изненадай я!

NomNomNom
11-06-2013, 01:51
защото е такава работата ми работя в HP налага се да съм доста зает
Хахахах, i feel you bro, да не те намеря в комуникатора без да искам :D

anonymous708973
11-06-2013, 08:50
Ако имаш възможност, изнеси се от вас за седмица. Като се обади, й кажи, че имаш нужда от време да помислиш.
Идеята на това е да обърнеш ролите. Момиченцето да усети, че не си й сигурен вече, да трябва да положи усилия да те задържи. Ако просто няма нещо, което да ви обединява, ще си проличи... и е по-добре и за двамата да не си губите времето. По-добре се разделете като добри приятели отколкото със скандали и да се разминавате по улицата после.

takecare
11-06-2013, 09:14
Ако имаш възможност, изнеси се от вас за седмица. Като се обади, й кажи, че имаш нужда от време да помислиш.
Идеята на това е да обърнеш ролите. Момиченцето да усети, че не си й сигурен вече, да трябва да положи усилия да те задържи. Ако просто няма нещо, което да ви обединява, ще си проличи... и е по-добре и за двамата да не си губите времето. По-добре се разделете като добри приятели отколкото със скандали и да се разминавате по улицата после.

Абсолютно. Аз дори се чудя какво ви свързва изобщо. Тя май няма смелост да ти каже как се чувства, а гледа по супер тъпия начин да ти го покаже.

Kapi90
11-06-2013, 10:22
Ами да ,тя се изнесе тази сутрин,събудих се и я видях пак да се оправя,мислех си ,че бърза за лекции ,но .. Каза ми,че й е трудно да ме гледа..да ме докосва,най-трудно й било когато съм й се усмихвал,това разбивало сърцето й ,и просто не можела да го причинява нито на мен нито на нея.. и си тръгна.Попитах я ,защо ,какво се случва ,но тя каза,че е по-добре да се разделим сега отколкото да я намразя и последния й спомен да не бил усмивката ми ,а огорчението ми и разочарованието.Каза ми,че ме обича и съжалява ,че е такава глупачка ,но съм заслужавал повече от нея ..

Stan4o123
11-06-2013, 12:35
Чудесно,вече ти е ясно всичко и сега гледай да не ровиш в лайната повече,изглеждаш трезвомислещ човек.Пожелавам ти повече късмет със следващата мацка!Не,че искам да бъда съдник или задник,но според мен,до колкото чета,ти си доста по-интелигентен и адекватен от нея,нека си се мотае по някакви дискотечки и глупости,изобщо не знам как си издържал толкова дълго,аз бих я разкарал доста по-бързо,какви са тия лигавщини...

anonymous708973
11-06-2013, 15:10
Чти си доста по-интелигентен и адекватен от нея,нека си се мотае по някакви дискотечки и глупости,изобщо не знам как си издържал толкова дълго,аз бих я разкарал доста по-бързо,какви са тия лигавщини...

Стига.
Не я запомняй с лошо. Имали сте различен начин на живот, това е всичко. Това не я прави по-долен човек от теб, нито пък те прави теб недостатъчен за нея или нещо подобно.

Ще те боли, но ще мине... Ще си намериш мацка, с която да си пасваш по-добре. :)

Kapi90
11-08-2013, 15:36
Естествено,че не я прави по-долен човек от мен.Тя е страхотно момиче във всяко едно отношение,просто има кофти период.А пък й тя е доста по-малка от мен,така че я разбирам живее й се.Иска да излиза с различни мъже явно ,приемам го ,не знам колко ще ме боли ,не съм сигурен дали ме боли.Странно е да заспивам сам,липсата й се усеща навсякъде в апартамента,както и в мен.Липсва ми какви бяхме и това което изпитвахме.
А пък и това е моята гледна точка за отношенията ни,явно тя не се е чувствала по този начин,това което имахме беше наистина красиво,обожавах я.Още по хубавото е ,че тя ме научи да оценявам малките неща,мириса на косата й,начина по който прави странни физиономии докато гледа страшен филм и се е свила в ъгъла на дивана с някоя възглавница,това как играехме Wii и беше толкова ентусиазирана да ме победи,смеха й ... можех да разбера само по-него как се чувства,както и по невероятната й усмивка.. никога преди не съм гледал на тези малки неща,като на нещо важно,но тя ми показа,че точно те ни правят толкова щастливи и влюбени.Ще ми липсва много дълго време това момиче,ни никога не бих съжалявал и за миг от прекараното време с нея.

anonymous708973
11-09-2013, 08:50
Еникога не бих съжалявал и за миг от прекараното време с нея.

Чудесно :)
Радвай се, че си извлякъл ценни неща от връзката си с нея, които те обогатяват като човек :)

James_Deen
11-09-2013, 17:36
Преди да продължа с каквото и да е, виждаме, умен си, имаш глава, пък ако си от някои региони на Украйна може даже и 2 да имаш, обаче аз да си го кажа - гледай да й изтеглиш всичките пари от сметката, преди да ги инвестира в следващата им почивка с онзи с татусите.

Настрана от финансите - класическа история, пичката й се ебе, някой/колко й правят впечатление, пантичката я досърбява и няма спирачка. Не си прави илюзии, че не е същата. Същата си, просто не с теб, а с друг.
Чу ли между другото, че новият галакси 4 ще излиза? Моят стар вече 2, си бачка супер, хваща интернет, имам на какво да гледам филмчета в кенефа или като чакам по летищата, също така батерията му държи доста. Екранът е почти без драскотинка. Пък и вече почнах да свиквам да не го изтървам :) . Даже може и обаждания да прави и приема. Ама НОВИЯТ галакси....той сигурно ще може други неща, нови неща, неща които моят сегашен не може да ми даде. Дисплеят му даже ще е по-голям! Сигурно усещането като гледам кау енд чикен по него ще е по-вълнуващо. Аз обаче няма да си го купя. Даже няма да си направя труда да отида до някой магазин да го погледна как излгежда. Защото знам че от всичките функции на които е способен един такъв телефон, аз нямам нужда от повечето. Но повечето хора нямат тази осъзнатост. Те искат новият айфон, защото е нов, и защото старият вече не им дава същата емоция. От друга страна имам и една нокиа, за 20 кинта, купих си я преди 3+ години, и още работи перфектно, даже я ползвам повече отколкото галаксито. И е здрав! Веднъж смъкнах охраната като го нацелих в едноокия с него. Но да се върнем на тези хора, които биха купили новото. Това са душевно празни хора, които се опитват да запълнят липсата на емоции в живота си с новости. И въпреки, че сега се кефят на новият ай-галакси, ако им отнемеш стария, ще видиш как след 2-3 дена ще запищят от радост, като го видят, и поне за известно време ще ги разсее от новия. До тук за телефоните, че само за толкова реклама ми плащат.

Дай да сметнем, с твоята принцеса сте тръгнали като тя е била на....17? До тогава е ходила с по-големи предимно, ако не и единствено, защото са й носели силни емоции, и са могли да й предоставят нови изживявания. И си се появил ти....умен, целеустремен, трудолюбив, решила е, че може би е време за нещо по-сериозно, "наживяла" се е вече, така че защо не с теб? Все пак си новият ай-коч, интересен си. Обаче след дълга пауза, майкро-коч, пускат новият си продукт по заведенията, тя го вижда, и си дава сметка, че старият й, с вече не толкова държаща батерия, с все същите стари снимки на него, без нова информация, си стои вкъщи, събира прах, че даже и пари й внася в сметката, които да може да похарчи за новия (ай-коч). Доста добра сделка. Обаче има малък проблем, такива емоционални вампири, не само създават приятни емоции, те не само търсят силни изживявания, за да не полудеят, но и самите те, вътрешно изпитват силни усещания, проявяващи се като съвест. При което, тъй като осъзнават колко са гнусни, предпочитат просто да избягат от ситуацията, тъй като иначе рискуват твърде силни НЕПРИЯТНИ емоции. Същите тези хора са като деца. Ако едно дете има играчка, тя ще му омръзне в даден момент, и ще я остави настрани, но няма да я изхвърли, докато не намери нова, че даже няколко за всеки случай. Но ако в този момент дойде някое друго дете, и му вземе старата играчка, първото лапе ще зареве за нея. Защото е в ръцете на чужд човек, защото друг се забавлява с нея. Но какво ще стане ако играчката има своя воля? И понеже не я кефи, че вече не си играят с нея, сама отиде при други деца, да си играе с тях? Ефектът от това ще е, че играчката няма да се чувства изоставена и първото дете ще иска да си я върне. Ако играчката не се поставя никога в позиция, където трябва да разчита на едно дете да си играе с нея, тогава тя винаги ще е на мода и търсена, а не стои вкъщи, и да чака да й обърнат внимание. И да...играчката може би трябва да се позамисли за социални контакти, излизания, нови преживявания, а може пък даже да се поиграе и с други играчки, все пак на опаковката й пише, че работи отлично поне 50-60 години, а не че става за игране 3 години, и след това е добра подпора за печката, понеже кабелът й не стига контакта. Такава играчка кой би искал?

Kapi90
11-09-2013, 20:32
Доста интересно всъщност и наистина са така нещата и всеки един от нас ги знае,че са така,но не си правим труда да се замисляме за тези неща.Аз съм доволен от преживяното с това момиче,сега тя ми прави циркове и панаири някакви скандали,не ми е за парите ,които съм й дал в никакъв случай това е най-малкото от всичко,което съм дал за това момиче,както и тя на мен.Имахме чудесна връзка ,но явно сме променили приоритетите си и спираме до тук.Тя тръгва в една посока,а аз в друга.Ще ми липсва в дадени моменти нормално е,но аз имам свои ценности и цели в живота си,едни от тях са взаимоотношенията ми с другите,от нея явно всичко се е изчерпало ,но съм доста млад и живота продължава.Наистина ми беше изключително приятно да поговоря с вас ,харесва им различните гледни точки и мисленето на другите. :) Благодаря ви.

slimbo
11-10-2013, 09:43
Донякъде и ти си виновен , защото я приемаш за даденост , ако един човек се чувства обичан , не търси на друго място .. Апък от друга страна тя не се съобразява ... Не знам дали да бързаш да я оставяш , но като за начало ѝ направи подарък и прекарайте ден заедно , опитай се да си поговорите по тази тема ..... Не знам , но 3 години са много за прибързани решения ... :)

James_Deen
11-10-2013, 15:43
Донякъде и ти си виновен , защото я приемаш за даденост , ако един човек се чувства обичан , не търси на друго място .. Апък от друга страна тя не се съобразява ... Не знам дали да бързаш да я оставяш , но като за начало ѝ направи подарък и прекарайте ден заедно , опитай се да си поговорите по тази тема ..... Не знам , но 3 години са много за прибързани решения ... :)
Ти в час ли си изобщо със съдържанието на темата? Какъв подарък? Тя ходи да лапа пишки на разни всяка вечер, тотално го отебава, а ти - подарък и да говорят. Когато момиче ти каже "направих нещо, и ме е страх да не се отвратиш от мен, по-добре си бий камшика по най-бързия начин, за да не разбереш какво наистина е направила, и разни картинки да ти излизат в главата идните 2-3++ години.