PDA

View Full Version : Притеснявам се от хемороиди...



elCapitan
11-05-2013, 21:32
Здравейте, от няколко дни се притеснявам да не би да имам хемороиди, като не съм сигурен до колко точно са основателни притесненията ми. Четох малко в интернет за това и симтомите за хемороиди, които съвпадат с моите са единствено сърбежът. Не усещам болка или нещо такова, но понякога сърбежа е адски дразнещ, като през деня сякаш не го усещам, но вечер и особено през нощта понякой път трудно се понася... Притеснявам се доста, но не ми се ходи на доктор... Това не е щега работа и със сигурност ще отида, ако се наложи, но все пак реших да попитам и тук, защото и друг път съм имал проблеми, които са изглеждали доста сериозни, но все пак съм успявал да се отърва без лекарска помощ.
Та, въпросът ми е дали това наистина са хемороиди, ако са или не са, какво да правя за да се отърва от това нещо?

pamito14
11-06-2013, 11:18
няма как да разбера аз по твоето обяснение иди при личния лекар

georgi12
11-06-2013, 12:31
След като се изходиш по голяма се избърши с тоалетна хартия така , че анусът да се почисти от фекалиите. След това вземи шише с хладка вода и измий ануса , като с пръст бръкнеш и около 1 см. навътре - за да се почисти добре . Подсуши с кърпа или тоалетна хартия . Пробвай го няколко пъти и отново пиши.

kristaila
11-13-2013, 02:34
Всеки лекар ще ти каже, че след изхождане трябва да се миеш с хладка вода, а не да се бършеш с тоалетна хартия. Пробвай и да видиш как ще изчезне сърбежът. Колкото до хемороидите - повярвай, това е сериозен проблем, който ако го имаше, нямаше и да се чудиш, а веднага щеше да разбереш, че са ТЕ!

skok
11-13-2013, 15:35
Хемороидите до колкото знам болят и кървят. Сърбенето може да се получи ако не си си измил гъза хубаво или си ял люто и още куп неща

kristaila
11-13-2013, 18:35
А след време можеш и да ги видиш. От напъване се избутват надолу и стават външни и излизат извън ануса. Ей тогава вече е болезнено и със сигурност ще разбереш!