PDA

View Full Version : Любов или ...



juniorcho0
11-06-2013, 10:20
Здравейте!

От както съм се прибрал в България, се опитвам да си намеря сериозно момиче, с което искам да градя връзка.
Уви попадам на най-различен типаж, които гледа ( по-голямата част ) на материалната ми база, или имат проблеми
от сорта на: "пуша трева, проблем ли ти е"; "мога да се виждам с теб, един път седмично. Надявам се това да не те притеснява", "Бившия ме е ограничавал много, затворена съм в мен, не искам нищо и сама ми е добре!" или подобно като последното с някакви страни обяснения покрай историята.

Не мога да разбера нещо:

- Окей, имате бивши приятели/ки. Разделили сте се, скарани сте, не си говорите, пишете и т.н. Какво ви пречи да си отворите очите и да продължите напред?

- Защо е толкова важно за някой хора какво имаш, употребяваш ли нещо и неща от този ред на мисли?

- Къде изчезна онази "Любов", която ни събираше без лев в джоба и това да сме заедно по цял ден или просто да сме заедно беше най-важното и необходимо?

Това са ми въпросите към Вас! Ще се радвам, някой да помогне да разбера какво се случва и какво толкова иска днешната така да се каже младеж...

Знам, че форума е за тийнс, аз съм на 24г. но все пак не е голяма разликата в сивото вещество....


Поздрави :)

vagarious
11-06-2013, 10:35
- Окей, имате бивши приятели/ки. Разделили сте се, скарани сте, не си говорите, пишете и т.н. Какво ви пречи да си отворите очите и да продължите напред?

---- на този въпрос, бих ти отговорила с един цитат: "Само ограничените духом хора имат нужда от цели години, за да се освободят от дадено чувство. Но оня, който е господар на себе си, може да сложи край на една мъка така лесно, както и да си намери забавление. Не искам да разчитам на благоволението на чувствата си. Искам да ги изживявам, да им се радвам, но да властвам над тях." Оскар Уайлд .. прави си изводи

- Защо е толкова важно за някой хора какво имаш, употребяваш ли нещо и неща от този ред на мисли? - въпрос на гледна точка е.Аз например не поставям на преден план това, какво имаш, пред това което си ти.Всичко останало за мен са принципи.

- Къде изчезна онази "Любов", която ни събираше без лев в джоба и това да сме заедно по цял ден или просто да сме заедно беше най-важното и необходимо? - тя не е изчезвала, просто е по-трудно да се намери.Не губи вяра и не поставяй нещата под общ знаменател. :))))))))))))))))))))))

tori
11-06-2013, 10:43
- Окей, имате бивши приятели/ки. Разделили сте се, скарани сте, не си говорите, пишете и т.н. Какво ви пречи да си отворите очите и да продължите напред? - Може да са имали твърде проблемна връзка и след края и, просто да искат да правят безразборен секс по дискотеките.

- Защо е толкова важно за някой хора какво имаш, употребяваш ли нещо и неща от този ред на мисли? - Пак ли тоя въпрос? Отворете си очите и вижте, че не всяко момиче или жена иска богатия чичко паричко да ги хрантути и да им плаща за маникюр или прическа. Форума е добър пример, че анти-златотърсачките все още съществуваме.

- Къде изчезна онази "Любов", която ни събираше без лев в джоба и това да сме заедно по цял ден или просто да сме заедно беше най-важното и необходимо? - Пак ли тоя въпрос?! х 2 Не е изчезнала. Тук си е, има я.

vas4e3to0
11-06-2013, 11:19
- Окей, имате бивши приятели/ки. Разделили сте се, скарани сте, не си говорите, пишете и т.н. Какво ви пречи да си отворите очите и да продължите напред? Това се чудя и аз. Аз, например, когато приключа нещо, гледам към бъдещето. Гледам да променя своите изисквания, своите надежди и да бъда отворена към нови приключения и най-вече да изпитвам чувства отново. Това да обичаш е нещо, което не е способно да бъде изпитано от всички - да знаеш, че си човек, да чувстваш, че си човек и да не си безразличен. :)

- Защо е толкова важно за някой хора какво имаш, употребяваш ли нещо и неща от този ред на мисли? Защото така са ни научили другите - да търсим само облагата от нещо толкова красиво като любовта.

- Къде изчезна онази "Любов", която ни събираше без лев в джоба и това да сме заедно по цял ден или просто да сме заедно беше най-важното и необходимо? Остана в детството.


.

paradosou
11-06-2013, 11:23
"мога да се виждам с теб, един път седмично. Надявам се това да не те притеснява", "Бившия ме е ограничавал много, затворена съм, не искам нищо и сама ми е добре!"
Виждане веднъж седмично? Момиче, което истински се интересува от теб, няма да си позволи да заяви нещо подобно, дори да е намесен ужасно натоварен график. В идеалния вариант или няма да чуеш нищо по темата и все пак ще прекарвате достатъчно време заедно, или коментарът най-малкото ще бъде по-премерен. Въпросната просто си е повярвала, че изцяло тя контролира посоката на отношенията ви. Оправданията с бивши пък са чиста проба незаинтересованост. Грешката е основно в теб. Мекушав си, прекалено се съобразяваш и явно ти е проблем да преценяш средата, съответно попадаш на лигли със склонност към елементарен контрол.

Къде изчезна онази "Любов", която ни събираше без лев в джоба и това да сме заедно по цял ден или просто да сме заедно беше най-важното и необходимо?
Супер безполезно клише. Само с един подобен въпрос показваш дефицит на адекватно мислене и значително ти се стопяват шансовете да привлечеш някоя по-земна : ).

juniorcho0
11-07-2013, 08:05
Парадосоу може й да не грешиш.... Но може и да ... :)

calinca13
11-07-2013, 11:39
Пич, със сходни на твоите проблеми се сблъсква всеки, който се е заел да си търси свестен човек, независимо от пола и възрастта. Просто свестните хора са малко на фона на... останалото. Свиквай. И успех.

Lian4ety
11-08-2013, 09:27
- Окей, имате бивши приятели/ки. Разделили сте се, скарани сте, не си говорите, пишете и т.н. Какво ви пречи да си отворите очите и да продължите напред?
Мисля,че всеки може да отговори индивидуално за себе си, няма нещо като общ отговор. Според мен всеки край е начало на нещо ново и няма смисъл да развалим новото със старите негативни останали емоции, просто градим бъдещето и гледаме напред.

- Защо е толкова важно за някой хора какво имаш, употребяваш ли нещо и неща от този ред на мисли?
Не знам, може би хората днес са станали твърде меркантилни и търсят някаква изгода в отсрещния. Нямам идея наистина за мен това е глупаво.

- Къде изчезна онази "Любов", която ни събираше без лев в джоба и това да сме заедно по цял ден или просто да сме заедно беше най-важното и необходимо?
Едва ли е изчезнала просто трябва да намериш подходящия човек, който още вярва,че любовта я има. Всеки търси любов, но като гледам вече е на прага на невъзможното да се намери.

Wednesday666
11-08-2013, 09:42
Здравейте!

От както съм се прибрал в България, се опитвам да си намеря сериозно момиче, с което искам да градя връзка.
Уви попадам на най-различен типаж, които гледа ( по-голямата част ) на материалната ми база, или имат проблеми
от сорта на: "пуша трева, проблем ли ти е"; "мога да се виждам с теб, един път седмично. Надявам се това да не те притеснява", "Бившия ме е ограничавал много, затворена съм в мен, не искам нищо и сама ми е добре!" или подобно като последното с някакви страни обяснения покрай историята. А защо е нужно да си ТЪРСИШ? Не можеш ли просто да си живееш за теб си и да имаш търпение да се случи това, което би трябвало да се случи? Звучиш мега отчаян, пък ме съмнява да е точно това.

Не мога да разбера нещо:

- Окей, имате бивши приятели/ки. Разделили сте се, скарани сте, не си говорите, пишете и т.н. Какво ви пречи да си отворите очите и да продължите напред? Защото за повечето бившите, или по-скоро някой точен, е оставил огромен отпечатък. Дали хубав или лош няма голямо значение, важното е, че го има. Какво ни пречи ли? Не мога да ти дам отговор на това, но мога да ти кажа, че е изключително тъпо да се изразяваш по този начин за нещо, което е повлияло много на друг човек. Ние продължаваме напред, но не забравяй, че и спомените продължават. Да,кофти е, нечестно е, неразбираемо е, но не винаги става така. Недей да съдиш за всички ни по 1-2 от кюпа.

- Защо е толкова важно за някой хора какво имаш, употребяваш ли нещо и неща от този ред на мисли? Чак ужасо важно не бих казала, че е, стига да не влияе на връзката. Често пъти взимането на такива вещества или чисто употребяването им (визирам тревата) може да започне да влия негативно върху отношенията. Друг е въпросът, че сигурно си си харесал някоя предубедена кифла, която просто си е търсела извинение да те резне.

- Къде изчезна онази "Любов", която ни събираше без лев в джоба и това да сме заедно по цял ден или просто да сме заедно беше най-важното и необходимо? Наистина е клише. Не е изчезнала, тя си е тука, но трябва да намериш чвека, който е способен да ти я даде. Защото както ти казах отгоре - не съди за всички ни на базата на 1-2-10-20 кифли. Не всички гледат лева, колата, баровете и т.н..

Това са ми въпросите към Вас! Ще се радвам, някой да помогне да разбера какво се случва и какво толкова иска днешната така да се каже младеж...

Знам, че форума е за тийнс, аз съм на 24г. но все пак не е голяма разликата в сивото вещество....


Поздрави :)

Надявам се да съм помогнала :).

NissaN
11-08-2013, 09:54
Рано или късно ще намериш подходящата.

AnzaRe
11-08-2013, 14:11
В 21 век сме и все още ли се задава този въпрос относно за парите ха-ха,всички малко или много са материалисти.

LeagueofShadows
11-08-2013, 15:00
ми на 24 си и пушиш трева ве лек , отстрани като се видиш изглеждаш ли на сериозен :?: сам ще оставя да си отговориш на тоя въпрос :roll:

pandabear
11-08-2013, 21:06
Не мога да разбера нещо:

- Окей, имате бивши приятели/ки. Разделили сте се, скарани сте, не си говорите, пишете и т.н. Какво ви пречи да си отворите очите и да продължите напред? Искаш или не ти продължаваш. Oбаче спомените си оставят и имаш пълната свобода да си се връщаш, когато си искаш към тях. Би било хубаво всеки човек, с когото си бил, да е оставил следа след себе си. Да не съжаляваш за нищо. И все нещо да си научил от него.

- Защо е толкова важно за някой хора какво имаш, употребяваш ли нещо и неща от този ред на мисли? Не ти го разбирам този въпрос. Важно е да имаш поне малко акъл в главата, по възможност и нещо в гащите. (Ха-хе-хи). Портфейла няма да го намесвам, 'щото в тоя форум е възможно от едното изречение да ме изкарат най-голямата материалистка. И употреба на к'во? Уточни се малко. Разбира се, че няма да ми е приятно приятелят ми да e зависим от нещо, различно от мен (Ха-хе-хи).

- Къде изчезна онази "Любов", която ни събираше без лев в джоба и това да сме заедно по цял ден или просто да сме заедно беше най-важното и необходимо? Никъде. Има си я. И винаги ще си я има. Друг е въпросът дали ще се намерите.


(=

juniorcho0
11-28-2013, 09:48
ми на 24 си и пушиш трева ве лек , отстрани като се видиш изглеждаш ли на сериозен :?: сам ще оставя да си отговориш на тоя въпрос :roll:

Отговаряш ми прибързано... и май не си прочел както трябва...

mari93
11-28-2013, 14:49
Здравей, не знам от къде да започна, защото съм отчаяна напоследък попадам точно на такива хора и се чудя какво им става. Така първо разбирам имали сте отчайваща връзка и чувства към даден човек и един вид той ви е предал и вече нямате доверие на никой и дрън, дрън и представете си като срещнете някой друг, който има чувства към вас не е нужно да го отблъсквате, заради предишната ви връзка, защото така може и да нараните този човек, защото не всеки има достатъчно търпение да угажда на някакви капризи. Относно второто, да важно е какво имаш, не говоря за материалното, защото наистина ми писна от хора, които го поставят на първо място. Важно е какъв е дадения човек дали е интелигентен, излънчване и още много други фактори, определено са важни. А последния ти въпрос не мога да го коментирам, защото много ми се иска да има такава "Любов", но за съжаление хората които съм срещала до сега определено не съм усещала такова чувство, май и аз вече не вървам в любовта, но ти пожелавам да ти се случи :)

gerincito
11-28-2013, 15:28
Ето и моето мнение. Аз НЕ съм за материалното поради факта, че то е до един момент, т.е. каквото и да имаш като предмети, техники и т.н. това е временно днес го имаш утре не. Това, което е най-важното за един човек е какъв е по харакетр, по душа, по държание и по сърце. Аз също наблюдавайки виждам как хората се използват взаимно, като чувствата вместо да са напреден план те остават страшно назад. Това че си на 24 не е проблем аз съм на 21 и смятам, че възрастта няма значение за да споделиш някакво мнение или да зададеш някакъв въпрос. И да вярвам, че има такава любов - чиста, невинна, красива....

DarkTemplar
11-28-2013, 15:30
Здравей, не знам от къде да започна, защото съм отчаяна напоследък попадам точно на такива хора и се чудя какво им става. Така първо разбирам имали сте отчайваща връзка и чувства към даден човек и един вид той ви е предал и вече нямате доверие на никой и дрън, дрън и представете си като срещнете някой друг, който има чувства към вас не е нужно да го отблъсквате, заради предишната ви връзка, защото така може и да нараните този човек, защото не всеки има достатъчно търпение да угажда на някакви капризи. Относно второто, да важно е какво имаш, не говоря за материалното, защото наистина ми писна от хора, които го поставят на първо място. Важно е какъв е дадения човек дали е интелигентен, излънчване и още много други фактори, определено са важни. А последния ти въпрос не мога да го коментирам, защото много ми се иска да има такава "Любов", но за съжаление хората които съм срещала до сега определено не съм усещала такова чувство, май и аз вече не вървам в любовта, но ти пожелавам да ти се случи :)
Това, което си описала е нормална защитна реакция на някой, който е бил наранен. Обикновено тогава човек си поставя психологически бариери и трудно се доверява на новата си половинка. Самият процес на сближаване между двама души е колкото естествен, толкова и сложен и зависи от обстоятелствата и емоционалната нагласа на всеки от тях.


май и аз вече не вярвам в любовта
Преди години една позната психоложка чу подобнa реплика и отговорът й беше "аз пък не вярвам в тостера си".

mari93
11-28-2013, 15:48
Виж сигурно ти е смешно за това, което казах, че не вярвам в любовта, нормално е защото досега мисля, че донякъде не ми се случвало да изпитам това чувство и аз за себе си не вярвам, че може да ми се случи, но вярвам, че го има това чувство, защото се случва на хора около мен и си личи, че е истинско има една прекрасна двойка, които толкова се обичат, че не мога да го опиша и искрено им се радвам

DarkTemplar
11-28-2013, 15:54
Схванах ти мисълта. Просто съм го чувал доста често, самият аз, макар и преди доста години, също съм го твърдял и знам, че това са някакви моментни меланхолии/апатии/депресивни нагласи, през които всички преминаваме. Няма да ти изнасям лекцията за любовта, щото никой не може да предвиди кога и как ще се срещнеш с нея, но е сигурно, че няма да те подмине.

mari93
11-28-2013, 16:04
Е не знам вече, но ще е добре да не ме подминава и да побърза, че ми избяга музата :D

DarkTemplar
11-28-2013, 16:05
Като се срещнете, с нея идва и музата. Неразделни са. ;) 8-)

AnarchyBoy
11-28-2013, 16:08
Няма да ти изнасям лекцията за любовта, щото никой не може да предвиди кога и как ще се срещнеш с нея, но е сигурно, че няма да те подмине.

Много вярно!