PDA

View Full Version : Кандидатстване в Холандия



JustaLittleKid
11-06-2013, 10:40
Здравейте,

Реших (евентуално :Д), че ще кандидатствам Management или International Relations/Politics в Холандия. Имате ли сред вас хора, които учат там, къде, какво, какво е мнението ви за страната и живота там като цяло? И когато кандидатствахте, коя фирма използвахте или сами си оправихте документите?

SpiritInBlack
11-07-2013, 15:48
Малко вкъсно се включвам след гора от отговори. Холандия е супер държава. Близка приятелка кандидатства там преди 2 години и независимо от най-добрити ми намерения , някаква информация ми е останала в главата. Около 1000 евро месечно ти са достатъчно за живот , ако нямаш общежитие ( за магистърски програми бройката е крайно ограничена , стипендиите също ). Хубавото на тяхната система е , че по време на самото обучение има програми сандвич - стаж + курс в университета. И много от студентите си намират работа по специалността още докато следват , нещо труднопостижимо тук. Проблем може да ти е , че изискват ( поне Erasmus - унито , което съм си избрал за магистратура ) 100 + на ТОЕФЛ + GMAT > 650 , за специалностите варират. Кандидатстването става обаче зимата ( само дипломата може да я предоставиш през август ) и ще ти трудно да ги вземеш навреме. Ако има нещо неясно , драскай