PDA

View Full Version : Здравословни проблеми, причинени по време на смяната на часовото време



DanitouWee
11-06-2013, 15:49
Здравейте! Пиша ви, поради факта че съм крайно разтревожена. Причината е още в заглавието. Последните дни се чувствам като в сън, изморена, трудно заспивам, изобщо се чувствам странно. Имам нужда да разбера дали има и други с този проблем и в каква степен е изразен.

Котка.
11-06-2013, 16:37
И на мен постоянно ми се спи и ми е някво много мудно такова :Х .. Като ми говори някой имам чувството, че гласа му е някъде много далеч и на моменти все едно съм си запушила ушите, толкова странно се чува ... все едно да ти се спи хипер много.И някви забавени реакции, мисли ... трудно заспивам.. направо полудявам :Д

Little Monster
11-06-2013, 20:37
И на мен постоянно ми се спи и ми е някво много мудно такова :Х .. Като ми говори някой имам чувството, че гласа му е някъде много далеч и на моменти все едно съм си запушила ушите, толкова странно се чува ... все едно да ти се спи хипер много.И някви забавени реакции, мисли ... трудно заспивам.. направо полудявам :Д

По-добре от това нямаше да мога да го опиша.
Просто времето е толкова отвратително.... Един ден слънчето, на следващия - дъжд. Щв свикнем.

meganet
11-08-2013, 08:41
Русия се отказва от прехода от лятно към зимно часово време, съобщи ИТАР-ТАСС.

В края на март страната за последен път ще премине от зимно към лятно време.

Наесен обаче руснаците няма да връщат стрелките на часовника назад повече.

Взех решение да отменя прехода към зимно часово време от есента на тази година и възлагам тази задача на правителството, обяви официално президентът Дмитрий Медведев на среща с млади учени.

Той изрази увереност, че промяната ще е полезна, като цитира научни изследвания, според които приспособяването към смяната на часа води до стрес и болести.

Друг от аргументите му страната да остане на лятно часово време е, че така денят ще е по-дълъг.

Връщането на стрелките с един час назад всяка есен и изместването им с един час напред напролет бе въведено в много държави по света по време на петролната криза през 70-те години на XX век с цел спестяване на енергия.

Не спират обаче споровете дали тази мярка наистина е полезна.

Много учени смятат, че промяната е напълно неоправдана от гледна точка на човешкото здраве, макар и да има икономически причини.

Установено е, че човек свиква по-трудно с пролетната промяна на времето, когато един час буквално изчезва. Есенното връщане с час назад обаче принуждава тялото да променя своите биоритми, за което е нужно време и то не малко.

Най-отчетливо се проявяват негативните тенденции при онези хора, които стават или започват да работят по-късно.

Русия се отказаха още през 2011 г.

LipSy
11-09-2013, 12:13
Съвсем нормално е да се получават такива аномалии в организма поради смяната на времето. Има даже хора, на които им се отразява много по-зле (вдигане/падане на кръвно налягане, главоболие...). На мен също не ми беше комфортно. Все се събуждах много рано, после ми се доспиваше пък прекалено рано...