PDA

View Full Version : асдфг



Ivaaaaa
11-06-2013, 15:50
няма ме от толкова малко време и вече сте наспамили толкова теми без мен о.О

искам да се оплача!
искам математиката да се забрани в училище!
днес беше мега гадния ден
връщаха ни контролни иии..всичко, вси-чко от теорията ми е вярно на едното контролно, но при задачата съм нещата объркала, 'ма объркала значи една много тъпа грешка (забравих да степенувам още един път) ии така сумата не ми излезе, но степенуването беше баш накрая и всичко по-нагоре ми беше вярно :mad:

от другото контролно пак теорията всичко 6, ток и жица, ноо на задачата направих много глупава грешка, която не е от незнание и както и при горната не ми се зачете нищо и имам ужасТна 4-ка
поне за 5,50 имаше
всичко съм си решила - формулите съм написала, смятането...и накрая власите се удавиха...

an7raks
11-06-2013, 17:43
Това само доказва, че зубренето е далеч от ученето и още по-далеч от разбирането...

Ivaaaaa
11-06-2013, 17:45
това пък няма нищо общо със случая :lol:

EinGutesKind
11-06-2013, 17:46
И аз съм ЗА да се забрани - само в първи и втори клас събиране/изваждане, всичко друго е пълна глупост

an7raks
11-06-2013, 17:48
това пък няма нищо общо със случая :lol:

Хич няма общо, че знаеш нещата на теория, ама не можеш да ги приложиш в задача?

Ivaaaaa
11-06-2013, 17:52
всъщност теорията ми беше на съвсем различни неща, практическите задачи бяха лесни
разбирам ги
ти дори не си чувал за тях.. :lol:

просто направих много глупава грешка от бързане и в двете контролни и се ядосах, че не ми се призна труда за поооочти решената задача

tori
11-06-2013, 17:53
Наистина трябва да се забрани, макар че в началото на единадесети клас има бахти лесните неща. Чак 5ца изкарах на тях на изпитване без много-много зор. Такива оценки имах до 4ти клас.

an7raks
11-06-2013, 17:53
:lol: OK, аз не разбирам... пак...

Ivaaaaa
11-06-2013, 17:56
не знам що постоянно се опитваш да се заяждаш и да ми опонираш, но напоследък никак не ти се получава

ще ти пратя на лс примерна задача

an7raks
11-06-2013, 17:59
Не ти се заяждам, доказвам твърдението си от другата тема... По-точно ти го доказваш...

StringTheoryPracticist
11-06-2013, 18:10
И аз съм ЗА да се забрани - само в първи и втори клас събиране/изваждане, всичко друго е пълна глупост
На мен много ми се налага да използвам математика в ежедневието си, ето няколко примера.

За да знам за колко време ще се извършат някои операции трябва да използвам log2 от число. Това се учи в 10ти клас, ако не се лъжа. Понякога се налага за операции, които самия аз съм писал.

Без степенуване и коренуване не мога, това е толкова фундаментално че даже няма да си правя труда да давам примери.

При всяка 2D и 3D апликация се използва геометрията, включително правенето на компютърни игри. Ако искаш да направиш така, че когато задържаш копчето, човечето прави по едно завъртане на секунда, колко бързо въртене е това? Ако гледа на 54 градуса и се придвижва, какви да са новите му x/y координати? Това са най-елементарните неща и бяха само 2D, има и много по-сложни. В 3D се използват матрици вместо вектори. Наскоро един колега-форумник ме помоли да му реша една геометрическа задача, защото прави 3D неща (или май беше 2D).

Комбинаториката се използва при статистиката. Каква е вероятността монета да се падне 40 пъти лице от 100 хвърляния? А ако вземем 100 случайни човека и 40 са мъже, каква е вероятността това да се случи по случайност, ако хората в популацията са 50/50 мъже/жени? А ако са 60/40?

За да извличам знания от данни, един от вариантите е gradient descent - не мога да го опиша без да изписвам много текст. При него се използва интеграция и диференциация, тъй като данните се интерпретират като графа, та областта под кривата представлява важна информация за данните.

Налага ми се да уча Discrete optimization - това предлага решения на проблеми като Travelling Salesman Problem, който е изключително често срещан - навсякъде където искаш да свържеш няколко точки по възможно най-кратък начин с една-единствена линия (най-краткия път който минава през всички и се връща в началото). Един от подходите към това discrete optimization е да моделираш проблема като математическо неравенство - дотук добре, това става с елементарна математика. След това обаче прилагаш Gaussian elimination и правиш други неща. Gaussian elimination е относително напреднал субект в линейната алгебра (която е раздел от висшата математика), затова за жалост не мога да продължа, докато не се заема да я уча.

Теория на вероятностите се използва навсякъде, даже при елементарни решения, но най-вече при статистически апликации. Освен това я използвам в ежедневието си, при взимане на решения (особено Теорема на Бейс: http://yudkowsky.net/rational/bayes ).

Математиката е полезна, интересна и е един от малкото предмети в които не се налага да зубриш. И без това назубреното не се запомня.

ОР
11-06-2013, 18:38
На мен много ми се налага да използвам математика в ежедневието си, ето няколко примера.

За да знам за колко време ще се извършат някои операции трябва да използвам log2 от число. Това се учи в 10ти клас, ако не се лъжа. Понякога се налага за операции, които самия аз съм писал.

Без степенуване и коренуване не мога, това е толкова фундаментално че даже няма да си правя труда да давам примери.

При всяка 2D и 3D апликация се използва геометрията, включително правенето на компютърни игри. Ако искаш да направиш така, че когато задържаш копчето, човечето прави по едно завъртане на секунда, колко бързо въртене е това? Ако гледа на 54 градуса и се придвижва, какви да са новите му x/y координати? Това са най-елементарните неща и бяха само 2D, има и много по-сложни. В 3D се използват матрици вместо вектори. Наскоро един колега-форумник ме помоли да му реша една геометрическа задача, защото прави 3D неща (или май беше 2D).

Комбинаториката се използва при статистиката. Каква е вероятността монета да се падне 40 пъти лице от 100 хвърляния? А ако вземем 100 случайни човека и 40 са мъже, каква е вероятността това да се случи по случайност, ако хората в популацията са 50/50 мъже/жени? А ако са 60/40?

За да извличам знания от данни, един от вариантите е gradient descent - не мога да го опиша без да изписвам много текст. При него се използва интеграция и диференциация, тъй като данните се интерпретират като графа, та областта под кривата представлява важна информация за данните.

Налага ми се да уча Discrete optimization - това предлага решения на проблеми като Travelling Salesman Problem, който е изключително често срещан - навсякъде където искаш да свържеш няколко точки по възможно най-кратък начин с една-единствена линия (най-краткия път който минава през всички и се връща в началото). Един от подходите към това discrete optimization е да моделираш проблема като математическо неравенство - дотук добре, това става с елементарна математика. След това обаче прилагаш Gaussian elimination и правиш други неща. Gaussian elimination е относително напреднал субект в линейната алгебра (която е раздел от висшата математика), затова за жалост не мога да продължа, докато не се заема да я уча.

Теория на вероятностите се използва навсякъде, даже при елементарни решения, но най-вече при статистически апликации. Освен това я използвам в ежедневието си, при взимане на решения (особено Теорема на Бейс: http://yudkowsky.net/rational/bayes ).

Математиката е полезна, интересна и е един от малкото предмети в които не се налага да зубриш. И без това назубреното не се запомня.

You = evil
You = math
therefore,
math = evil

Lilanda
11-06-2013, 18:43
И аз съм ЗА да се забрани - само в първи и втори клас събиране/изваждане, всичко друго е пълна глупост
И така автоматично отпадат голяма част от професиите. Всичко свързано с маркетинг, икономика, включваме към това и строителството.

И тъй като сигурно ще кажеш, че който иска да се занимава с нещо свързано с математика ще си я учи сам, ще те попитам-ти във втори клас знаеше ли с какво искаш да се занимаваш? Не говоря за отговора на въпроса "Какъв искаш да станеш като порастнеш?", а за това с какво наистина искаш да се занимаваш, какви са ти целите в тоя скапан животец и т.н. Не ми се вярва...

И тъй като едва ли си единствения, който не е знаел, това автоматично води до заличаването на гореспоменатите професии. Изчезнат ли тези професии ще настъпи катаклизъм, нали се сещаш?

Вярно е, че има много неща, които не би използвал, ако не се занимаваш с нещо свързано с математиката, но това не значи, че трябва да я подценяваш като учебен предмет.

EinGutesKind
11-06-2013, 20:20
Като малък исках да стана метач, за да не ходя на училище, после стоматолог, накрая станах учител ... може много неща да искаш, но животът си е решил :lol:

Ivaaaaa
11-07-2013, 03:39
лол, много насериозно сте се взели
много добре знам, че светът без математика е нищо

Lilanda
11-07-2013, 06:25
Като малък исках да стана метач, за да не ходя на училище, после стоматолог, накрая станах учител ... може много неща да искаш, но животът си е решил :lol:
Разбра ли въобще за какво говорех? :D

IWannaBeSedated
11-07-2013, 12:28
На мен много ми се налага да използвам математика в ежедневието си, ето няколко примера.

За да знам за колко време ще се извършат някои операции трябва да използвам log2 от число. Това се учи в 10ти клас, ако не се лъжа. Понякога се налага за операции, които самия аз съм писал.

Без степенуване и коренуване не мога, това е толкова фундаментално че даже няма да си правя труда да давам примери.

При всяка 2D и 3D апликация се използва геометрията, включително правенето на компютърни игри. Ако искаш да направиш така, че когато задържаш копчето, човечето прави по едно завъртане на секунда, колко бързо въртене е това? Ако гледа на 54 градуса и се придвижва, какви да са новите му x/y координати? Това са най-елементарните неща и бяха само 2D, има и много по-сложни. В 3D се използват матрици вместо вектори. Наскоро един колега-форумник ме помоли да му реша една геометрическа задача, защото прави 3D неща (или май беше 2D).

Комбинаториката се използва при статистиката. Каква е вероятността монета да се падне 40 пъти лице от 100 хвърляния? А ако вземем 100 случайни човека и 40 са мъже, каква е вероятността това да се случи по случайност, ако хората в популацията са 50/50 мъже/жени? А ако са 60/40?

За да извличам знания от данни, един от вариантите е gradient descent - не мога да го опиша без да изписвам много текст. При него се използва интеграция и диференциация, тъй като данните се интерпретират като графа, та областта под кривата представлява важна информация за данните.

Налага ми се да уча Discrete optimization - това предлага решения на проблеми като Travelling Salesman Problem, който е изключително често срещан - навсякъде където искаш да свържеш няколко точки по възможно най-кратък начин с една-единствена линия (най-краткия път който минава през всички и се връща в началото). Един от подходите към това discrete optimization е да моделираш проблема като математическо неравенство - дотук добре, това става с елементарна математика. След това обаче прилагаш Gaussian elimination и правиш други неща. Gaussian elimination е относително напреднал субект в линейната алгебра (която е раздел от висшата математика), затова за жалост не мога да продължа, докато не се заема да я уча.

Теория на вероятностите се използва навсякъде, даже при елементарни решения, но най-вече при статистически апликации. Освен това я използвам в ежедневието си, при взимане на решения (особено Теорема на Бейс: http://yudkowsky.net/rational/bayes ).

Математиката е полезна, интересна и е един от малкото предмети в които не се налага да зубриш. И без това назубреното не се запомня.
Новият ми идол.

an7raks
11-07-2013, 13:55
лол, много насериозно сте се взели
много добре знам, че светът без математика е нищо

Видя ли т'ва дето ти го пратих?

Ivaaaaa
11-07-2013, 16:29
дъа

Fisherman
11-07-2013, 16:31
И аз съм ЗА да се забрани - само в първи и втори клас събиране/изваждане, всичко друго е пълна глупост

ти въобще не си нормален обаче