PDA

View Full Version : Мазна кожа на лицето и недълготраен грим



rumusiclover
11-06-2013, 17:47
Здравейте , съжалявам ако предварително има такава тема , но не видях особено . Ученичка съм и както всички се мацам сутрин :д . Само,че моята кожа е по-мазна , айде бая мазна да си го кажем ... Сутрин и слагам малко крем , защото не ползвам фон дьо тен и след крема си слагам пудра ( ако сложа само пудра , пада още по-бързо самия грим.. ) . След първите 2 часа забелязвам как грима ми започва да пада едва ли не , смисъл пудрата , а като сложа седи супер гадното... Лъщя отново , дори имам чувството ,че почва да ми тъмнее кожата и изглеждам супер гадно... Пудрата ми ее на флормар една розова . Целта ми е тенът на лицето ми да е леко -по светъл , а след няколко часа става по-тъмен и от моя...
Същото е и с косата ми... онзи ден си направих вафли уж са обем докато отидох ми стана супер горещо в буса и след 2 часа косата ми беше сплескана като подметка... много много страшно много цъфти , а много рядко я третирам .. И се измазнява на 2 дни... като баница е ... и на всичкото отгоре е с тънък косъм и ме вбесява супер много .. права е , но обем никакъъъъъъъв , какво ли не пробвах , поседи ли 2-3 часа ушите ми щръкват от косата ..:ДДД

П.с забелязала съм ,че когато изляза навън с приятелки и се моткаме НАВЪН , тенът ми си е равномерен както съм излязла от нас , но на даскало вътре в сградата ми се пре*бава всичко.
Дайте съвети , че не се живее така :Д

Runaway11
11-06-2013, 18:07
Първо си вземи пудра с твоя тен (не по-светъл щото ще изглеждаш комично) на някоя по-хубава марка от фломар (Римел, Лореал, Ревлон)

За косата - тинейджърка си нормално е да ти се омазнява не може да ти помогнем особено - вземи си шампоан против омазняване и един сух шампоан, колкото да замажеш положението или си прави маски за коса с хума само в корените. А за цъфтенето - щом си с тънък косъм предполагам че се решеш прекалено много или гребена/четката ти ти накъсват косата..купи си гребен с по-раздалечени зъбци по възможност дървен.

rumusiclover
11-06-2013, 18:20
ами кожата ми на лицето с тази уж по-светлата , ми стои естествено , пробвах точно с един тон по тъмна..тогава беше комичното , стои ми идеално тази пудра , но само за 2-3 часа... би ли ми препоръчала конкретна пудра? има едни пудри дето са течни мисля , те дали са по -дълготрайни?

BRUNETTE,
11-06-2013, 18:58
http://www.ivis.bg/max-factor-creme-puff-%D0%BA%D0%BE%D0%BC%D0%BF%D0%B0%D0%BA%D1%82%D0%BD%D 0%B0-%D0%BF%D1%83%D0%B4%D1%80%D0%B0-%D0%B7%D0%B0-%D0%BB%D0%B8%D1%86%D0%B5-p7656.html

нещо такова си вземи.. ;д Незнам защо очакваш чудеса от пудра за 2 лв..

BlackMeow
11-06-2013, 19:48
Проблема ти не е в марката пудра. Просто почиствай лицето сутрин и вечер с нещо подходящо за твоята кожа. Пудра по-добре изобщо не използвай, след като имаш проблем с омазняването.

rumusiclover
11-06-2013, 19:59
Без пудра , лицето ми е лой ;дд смисъл без пудра , ми се омазнява бретона супер бързо.. а пудрата изсушава затова я ползвам

stelkastel
11-08-2013, 16:03
Нормално е да си с по-мазна кожа и коса, както ти казаха вече, на тази възраст. Въпреки че аз вече съм я минала и още са ми мазни и двете и няма отърване. Какво да се прави, такъв ни е генът. :D За марка пудра не мога да ти кажа, защото самата аз не ползвам. Имам чувството, че ако си сложа ще ми се наслои на мазното лице и ще стане ужасно. Бих ти препоръчала да идеш на дерматолог, но не знам дали имаш тази възможност, тъй като вероятно ще ти изпишат някои скъпи кремчета, от които дори не е сигурно, че ще ти се оправи кожата. Все пак е добре наистина да я почистваш и ексфолираш честичко (ексфолирането 2-3 пъти в седмицата). И си прави маска с хума, НО НА лицето, НЕ НА косата, защото косата ще ти се сплеска ужасно и няма да може да мине гребен през нея до следващото ти измиване. Аз си купих шампоан на Клоран с коприва за мазна коса, тъй като косата ми се омазняваше за ден, който струва към 12-13 лв. Бях много доволна в началото, държеше по 2-3 дни (рекорд за мен), но сега пак е почнала да се омазнява бързо. Голяма реклама му направих и аз, ама пък на теб може да ти подейства по-добре. О, и още нещо! От голямо значение е и какво ядеш според мен. Едва ли ако имаш лоши хранителни навици и пушиш (тук не съм сигурна дали има общо с омазняването, тъй като не пуша) можеш да очакваш перфектна кожа.

kaRamella
11-14-2013, 11:04
Избери си пудра на по-висок клас козметика и я носи със себе си.
Сухият шампоан ще ти върши страхотна работа.. Дори и да си в даскало и да ти се омазни, отиваш в тоалетната и пръскаш в корените :)

LipSy
11-15-2013, 17:19
След като си в пубертета е нормално кожата ти да се омазнява всекидневно, а косата на 2 дена. Купи си качествена пудра, чиито тон да е като твоя цвят на лицето. Ако не улучиш има 2 варианта - бяла като призрак или тъмна (както сега). Ако не можеш да вземеш правилното решение в магазина, просто се посъветвай с магазинерката. Относно косата - не мисля, че можеш да направиш кой знае какво. Питай някой фризьор за качествени продукти против омазняване, но ако бях аз на теб, нямаше да пръскам пари по кой знае каква козметика. Все пак и аз съм минала оттам и знам, че не е приятно, но минава! :)

Violenza
11-16-2013, 12:24
http://www.farmaciaprincipal.es/sites/default/files/product_images/156140.jpg
Слагаш отдолу и много добре матира. Но е за наистина мазна кожа.