PDA

View Full Version : Как да имам повече сила?



Gogo-G
11-06-2013, 18:23
Значи,нека започна аз съм момче на 14 години(днес навърших 14 (парти) както и да е,искам да попитам как да имам повече сила,значи аз се записах на джудо и там ми трябва бая сила а едвам правя 1 набиране аз съм 170 сиг висок не знам, и тежа 60 килограма,правя около 20-25 лицеви,за коремни нямам проблем,ама за набиранията имам,ако може да ми кажете какво да правя,режими за хранене (искам и преса да изкарам ) да имам повече сила да почна да правя поне по 10 набирания ,а и 1-то го правя с голям зор :).Така,че благодаря предварително ! :)

П.С.Не ми препоръчвайте фитнес не смятам да почвам аз си дигам само с дъмбели и това е (те са по 5к всяка гира)

Баща Ти
11-06-2013, 18:27
Правенето на голям брой набирания/лицеви не е сила. Това е издръжливост.

Ако искаш сила: тренировки с голям интензитет и малък обем.

redbul2
11-06-2013, 21:09
П.С.Не ми препоръчвайте фитнес не смятам да почвам аз си дигам само с дъмбели и това е (те са по 5к всяка гира)
Да. Малък си за фитнес,но може да тренираш с дъмбелите. Трябва да правиш сгъване за бицепс,гребане с дъмбел за гърба от който зависят и набиранията ти. Щом си записал джудо ще увеличиш силата дори само от тренировките по джудо. Набирането го прави с отскок и отначало с тесен долен хват, подхват. И не се отпускай,ами се стегни като правиш повторенията на лоста. Ако стане само едно тогава опитай пет пъти по едно да направиш. И след някое време ще опиташ вече да направиш поне една двойка. Примерно 2-1-1-1. Сетне опитваш 2-2-1-1 или 3-1-1-1.

Gogo-G
11-07-2013, 13:34
Леле мерси много,отдавна се чудех как да стане,с дъмбелите значи да правя за бицепс ?(сгъване нали?).Мерси много redbul2 :)

redbul2
11-07-2013, 15:50
Да. Набиранията зависят от силата на бицепсите и на гръбните мускули. Тренирай бицепсите и мускулите на гърба с дъмбелите. Ако дъмбелите са разглобяеми,можеш когато ти станат леки да прехвърлиш дисковете от единия на другия дъмбел,тоест да събереш дисковете на двата. За гърба гребане с дъмбел. Подпираш се с единия свит крак и едната ръка (примерно левите) върху легло,пейка или лежанка. Другият крак здраво стъпва на пода,а в ръката от същата страна държиш дъмбела. Навеждаш се почти хоризонтално на пода и "гребеш" с дъмбела. Има клипове в нета как се прави.
Започваш с леки тежести за бицепса и гърба и постепенно увеличаваш килограмите. Тези две мускулни групи ще играят голяма роля и в заниманията ти с джудо. Когато дърпаш противника към себе си. Колкото са по-силни бицепсите и гръбните мускули толкова по-успешно ще бъде това движение.
За още по-бърз и добър ефект може да тренираш и раменете с много леки дъмбели,повдигане с дъмбели напред и встрани и с дъмбели встрани при наклон напред.

tochko
11-22-2013, 15:22
Поздравления за избора на спорт. Аз съм на 15 и от 1 година се занимавам с джудо, бъди постоянен и ще стане. При мен има голям ефект. В момента мога 12 набирания и около 40 лицеви, а започнах от нулата :). Само да предупредя че не очаквай да направиш някакви грамадни ръце, забелязал съм как повечето джудисти са с относително малки и стегнати но изклучително издържливи мусколи на тази възраст. Докъто си нов стани жилав, и се научи да се бориш. Като научиш техниките, тогава се обърни повече към силата. Прави си фитнес, много е хубаво, аз оставам 2 пъти седмично, но е по-важно как си на татамито ;) . Хубаво е да спазваш някакъв режим на хранене. Успех от мене :) .

fire_magic
11-22-2013, 16:49
http://www.youtube.com/watch?v=MtSBkMUTOtQ

Fisherman
11-22-2013, 16:54
сила се прай с много тежест за малко повторения,така се развива и маса

Баща Ти
11-22-2013, 19:47
сила се прай с много тежест за малко повторения,така се развива и маса

общо-взето да

LeagueofShadows
11-22-2013, 19:56
сила се прай с много тежест за малко повторения,така се развива и маса

бре бре бре 8-) доста ги разбираш , я кажи за тебе кое е много тежест , 20кг от лежанка 5 повторения и грох :smt077 путконасирник :smt023

Fisherman
11-22-2013, 22:24
никога не съм стъпвал във фитнес

LeagueofShadows
11-22-2013, 22:26
е чакай малко , не си стъпвал във фитнес , но даваш акъли :?: ядеш натурално не пиеш протеин и си голям ГОЛЕМ :?:

Fisherman
11-22-2013, 22:41
да,защото така се прави,не ми трябва да съм влизал някъде,за да имам знания за физиологията на мускула

Баща Ти
11-22-2013, 23:13
да,защото така се прави,не ми трябва да съм влизал някъде,за да имам знания за физиологията на мускула

Малка подсказка: Силата не идва от мускула.

LeagueofShadows
11-23-2013, 02:32
да,защото така се прави,не ми трябва да съм влизал някъде,за да имам знания за физиологията на мускула

бухал , а случайно да си чувал че преди тва се правят упражнения за кондиция и издръжливост , с около 40-50% усилие , по малки тежести но повече повторения :?: май си пропуснал тука

fire_magic
11-23-2013, 02:37
бухал , а случайно да си чувал че преди тва се правят упражнения за кондиция и издръжливост , с около 40-50% усилие , по малки тежести но повече повторения :?: май си пропуснал тука

Теб лично, ако те стисна с едната си ръка за врата, ще останеж жив още точно 7 секунди.

LeagueofShadows
11-23-2013, 02:39
ти да не си от школата на брус ли ииии мноо си огромен насрах аи иди стискаи си циреите от кривия нос , кардауш :smt077 цел ден и цяла нощ във форума като тебе не мога да издържа , силен си тука признаам та бахти абоната мри кифоч :smt077

fire_magic
11-23-2013, 02:42
ааххахаха http://www.pic4ever.com/images/4fvfcja.gif

fire_magic
11-23-2013, 04:18
ти да не си от школата на брус ли ииии мноо си огромен насрах аи иди стискаи си циреите от кривия нос , кардауш :smt077 цел ден и цяла нощ във форума като тебе не мога да издържа , силен си тука признаам та бахти абоната мри кифоч :smt077

http://prikachi.com/images/866/6771866I.jpg

реши да напишеш нещо в 05:39 сутринта с надеждата за няколко часа някой да си помисли че не си насран и тъп на квадрат, жалко рус не ти се получи :razz:

trabi_bs
11-23-2013, 04:21
bitch please :lol:

fire_magic
11-23-2013, 04:22
охоохоххоох хвали ми се че убивал кучета с ритник, малииииии я по-добре да се скрия някъде, че тоя е много сериозната насрана путка

trabi_bs
11-23-2013, 04:26
падам си по руси батковции с дулги тунки и гладкии крака с пенис малък и невидимм и голямата кола

fire_magic
11-23-2013, 04:32
Kолко да е руса тая, пълнаната путка с извара, когато стане дума за адреси, путката предпочита да се направи на матка, уж не е прочела.

http://prikachi.com/images/696/6774696h.jpg

trabi_bs
11-23-2013, 04:33
http://vbox7.com/play:368b6bb4 поздрав4е за путката и матката и си4ки йен4овции :П

~LadyCrawley~
11-23-2013, 09:07
Питай на лично Супермен.

Fisherman
11-23-2013, 09:46
бухал , а случайно да си чувал че преди тва се правят упражнения за кондиция и издръжливост , с около 40-50% усилие , по малки тежести но повече повторения :?: май си пропуснал тука

пак си баннат защото си некадърен

TheMercenary
11-23-2013, 11:58
ихаа и кво оттуй карандаш :?:

TheMercenary
11-23-2013, 12:03
що ме изказа на госпожата , путяк :smt077

fire_magic
11-23-2013, 12:14
Защото си некадърен тъп трол, а това, че си п**ка си го доказал многократно. http://www.pic4ever.com/images/25r30wi.gif
Нещо се опита да се подмазваш на модовете ли? :lol:

Доказах ти също, че си пълен малоумник, не се напъвай слабежен си много, рус.

shades
11-23-2013, 12:32
единствено се подмазвам когато съм около майка ти :smt077 Напрао ми потичат лигите и се облизвам путяк :smt077

виж ся тъп аз мога да се регистрирам всеки ден по 50 фалшиви никнеима кой ще ме спре :?: мноо си тъп така поне ми контролираха и виждаха постовете сега ще си сменя стила на писане и ще изливам лайна към теб отново :smt023

fire_magic
11-23-2013, 12:40
Защо не ми дойдеш 1 в 1 да ти перфорирам малкия крив череп, пълен със смегма?

fire_magic
11-23-2013, 13:08
единствено се подмазвам когато съм около майка ти :smt077 Напрао ми потичат лигите и се облизвам путяк :smt077

виж ся тъп аз мога да се регистрирам всеки ден по 50 фалшиви никнеима кой ще ме спре :?: мноо си тъп така поне ми контролираха и виждаха постовете сега ще си сменя стила на писане и ще изливам лайна към теб отново :smt023

:razz:
Ти си толкова куха и жалка, че не можеш да просперираш дори в паралелна вселена.

Illusion772
11-24-2013, 10:17
Значи,нека започна аз съм момче на 14 години(днес навърших 14 (парти) както и да е,искам да попитам как да имам повече сила,значи аз се записах на джудо и там ми трябва бая сила а едвам правя 1 набиране аз съм 170 сиг висок не знам, и тежа 60 килограма,правя около 20-25 лицеви,за коремни нямам проблем,ама за набиранията имам,ако може да ми кажете какво да правя,режими за хранене (искам и преса да изкарам ) да имам повече сила да почна да правя поне по 10 набирания ,а и 1-то го правя с голям зор :).Така,че благодаря предварително ! :)

П.С.Не ми препоръчвайте фитнес не смятам да почвам аз си дигам само с дъмбели и това е (те са по 5к всяка гира)

Значи човек , аз съм по волейбола (посрещач) и няма шанс да направя една 3 часова тренировка , без да спазвам някои правила , не съм сигурен дали на теб ще ти помогнат но на мен помагат. Първото нещо е да не ядеш преди тренировка , ако нещо час-час и половина преди тренировката , ако не си ял или нямаш сила 10-15 мин. преди тренировка един банан. Ако си като мен и непрекъснато ти се спи - 30 мин. полягаш преди всяка тренировка , ако нямаш това време един monster energy. Ако си чак толкова зле - пробвай някакви pre-workout-тове или креатин - чувал съм че дава сила , но за тези неща ми се струваш малък. Също сега се сещам - бившия ми треньор по MMA - казваше да ядем всеки път преди състезание мед и орехи - до колкото си спомням действаше - пробвай.
Успех ! :)

Баща Ти
11-24-2013, 10:21
Абе най-добре изобщо не яж и пий много монсътр енерги. Така ще имаш много сила!

Rakshy
11-29-2013, 20:55
или креатин - чувал съм че дава сила

Не знам аз дали съм изключение, но вече 28 дни креатин и пак не мога да гледам :D Има резултат при упражненията, но иначе не се чувстваш по различен начин, нито си по-бодър, нито ставаш по-лесно сутрин :D

Gogo-G
12-01-2013, 09:53
Питай на лично Супермен.

HAHAHAHA SO FUNNY I FORGOT TO LAUGH ! :o

Gogo-G
12-01-2013, 09:56
Значи човек , аз съм по волейбола (посрещач) и няма шанс да направя една 3 часова тренировка , без да спазвам някои правила , не съм сигурен дали на теб ще ти помогнат но на мен помагат. Първото нещо е да не ядеш преди тренировка , ако нещо час-час и половина преди тренировката , ако не си ял или нямаш сила 10-15 мин. преди тренировка един банан. Ако си като мен и непрекъснато ти се спи - 30 мин. полягаш преди всяка тренировка , ако нямаш това време един monster energy. Ако си чак толкова зле - пробвай някакви pre-workout-тове или креатин - чувал съм че дава сила , но за тези неща ми се струваш малък. Също сега се сещам - бившия ми треньор по MMA - казваше да ядем всеки път преди състезание мед и орехи - до колкото си спомням действаше - пробвай.
Успех ! :)

Мерси много :)

Баща Ти
12-01-2013, 10:00
Не знам аз дали съм изключение, но вече 28 дни креатин и пак не мога да гледам :D Има резултат при упражненията, но иначе не се чувстваш по различен начин, нито си по-бодър, нито ставаш по-лесно сутрин :D

Естествено, че няма да се чувстваш по различен начин или да си по-бодър. Креатина действа на мускулно ниво, ако мога така да се изразя и затова има резултат само при упражненията. За да си по-бодър трябва нещо, което да действа на нервната система.