PDA

View Full Version : Chrome



Wikzinka
11-06-2013, 21:16
Здравейте , искам да попитам два въпроса свързани с Chrome и се надявам някой да помогне :)

1. Как да направя пак да ми се запаметява паролата за фб .... преди я помнеше , но я смених и я изтрих от настройки -> Управление на запазените пароли ..... проверих и фб не е при сайтовете , на които никога да не се запазва паролата .... Ако някой има идея моля да помага :)

2. Как да премахна най - често посещаваните сайтове като отварям начална и нова страница .... в смисъл просто да ги няма 8те полета , а не да махна сайтовете (с Х отгоре) и да стои бяло поле ..... и не искам да отварям конкретна страница , ами както е и в момента , но без 8те полета ...... при проверка на елемента са написани с <div class="mv-row"> и могат да се изтрият , но не знам как да запаметя и като отваря наново пак ги има ..... надявам се да сте ме разбрали :) и все пак , ако по никакъв начин не мога да премахна полетата , как да избера кои сайтове да се показват в тях ?

Мерси предварително :)

npp
11-07-2013, 17:44
паролите се настройват от settings --> show advanced settings(синият надпис най-долу) --> passwords and forms

Wikzinka
11-08-2013, 13:31
да , това е настройки --> показване на разширените настройки --> управление на запазените пароли ..... както казах пробвах от там и фб го няма изобщо запаметен , нито при запазени пароли , нито при тези , които да не се запазват никога

npp
11-11-2013, 08:56
да , това е настройки --> показване на разширените настройки --> управление на запазените пароли ..... както казах пробвах от там и фб го няма изобщо запаметен , нито при запазени пароли , нито при тези , които да не се запазват никога

не можеш ли да запишеш адреса на сайта, потребителското име и паролата директно в настройките?

Wikzinka
11-11-2013, 20:46
не можеш ли да запишеш адреса на сайта, потребителското име и паролата директно в настройките?

Не , пробвала съм :)

npp
11-12-2013, 10:24
а разрешила ли си опциите 'offer to save passwords i enter on the web' и 'enable autofill to fill out web forms in a single click'?!, ако не, направи го, и тогава влез в facebook и виж дали ще ти предложи да запази потребителското име и паролата, ако не стане, тогава виж ако има вече запаметено поле, изтрий го и пак пробвай

Wikzinka
11-28-2013, 13:10
пробвах и така не става :) мерси за предложенията , но като гледам ще се наложи да го преживея и да пиша паролата всеки път :)

npp
11-28-2013, 18:47
наистина странно, би трябвало да има някакъв начин, може би ако деинсталираш google chrome напълно като изтриеш всички остатъчни папки и файлове и почистиш регистъра, ще работи след като го инсталираш наново

JoLLiE92
11-28-2013, 19:11
Не можеш да ги настроиш, то слага най-често посещаваните от теб сайтове. :)

npp
11-28-2013, 19:35
firefox mozilla има по-добри настройки в това отношение, макар че има сайтове, чиито пароли не могат да бъдат запаметени поради това че са с https secure connection

Wikzinka
12-18-2013, 01:53
благодаря ви :)