PDA

View Full Version : Пробиване на език



ivetoo_99
11-07-2013, 16:46
Първо искам да се извиня, ако не е точно тук за тая тема .. мисля да си пробия езика, но нашите не ми дават тъй като баща ми е твърдо против тези работи, но аз искам и ще го направя, имам няколко въпроса и моля Ви, ако можете да ми помогнете .. който има такава обица на езика да напише как е минала процедурата, боли ли ? с какво трябва да се маже ? каква обица е най-добре първоначално да се сложи ? и нашите, ако го пробия дали ще разберат знам, че няколко дни няма да мога да говоря, но за колко време ще е това ? какво мога да ям и да пия и колко време трябва да не ям работи ? общо взето каквото знаете от личен опит моля Ви споделете :)

heartshapedbox
11-07-2013, 19:39
Промива се със Сандрин. Най-добре е обицата да ти е титаниева, дълга, за дане се впие в езика ти, когато се подуе. За фъфленето при всеки е индивидуално колко време трае и дали го има изобщо. Не трябва да ядеш твърди храни и млечни продукти, ограничаваш алкохола, цигарите, целувките и оралната любов.
Лично аз нямам обица там, но са ми казвали, че не е болка за умиране. В повечето студиа те питат дали да ти сложат Лидокаин, което съвсем намалява болката.

AKJSDHLX
11-07-2013, 22:34
мм пробивала съм си 2пъти езика...и двата пъти нашите не разбраха..не боли толкова много и честно казано аз на 2рия ден си ядях твърда храна спокойно...малко по-бавно нали, но нямах кой знае какви проблеми.Фъфленето наистина си е за всеки индивидуално, аз лично само 1вата вечер говорих малко странно...ии това е..взимаш си един сандрин(малко е гадничък, но няма как) и това е..

vampire_girl_
11-07-2013, 22:36
Боля много малко.Говорех сравнително нормално веднага след пробиването,макар че ми беше изтръпнала устата.Когато отмина изтръпването /след около 15 минути/ изобщо не съм фъфлила.Храненето беше малко проблемно,но понеже вечеряме заедно вкъщи,а не исках да разбират,че съм се пробила гледах порциите ми да са възможно най-малки и почти не дъвчех първия ден.Бих те посъветвала - никакви ядки! Ходиш си с шишенцето с разтворен Сандрин навсякъде.На мен бързо ми спадна езика,но постоянно почиствах със Сандрина,а то колкото по-често толкова по-добре. Те ти дават едно листче как да се грижиш за пиърсинга...
Не си внушавай,че няма да можеш да говориш и няма да има проблем,нашите така и не разбраха,че имам обеца,а постоянно си говорим и по принцип майка ми е доста наблюдателна :D Титаниева обеца,стандартна... Не се притеснявай,изобщо от болката - изобщо не е страшно :) Но най-важното е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ДА ПОДДЪРЖАШ МНОГО МНОГО ДОБРА ХИГИЕНА !!!!!

sunshine :**
11-08-2013, 17:36
щом баща ти не дава, по-добре нищо не прави : ))

heartshapedbox
11-08-2013, 19:54
щом баща ти не дава, по-добре нищо не прави : ))

Глупости, ако толкова го иска, да се пробива. Не е нещо, което да не може да махне,на езика няма опасност и от грозен белег за в бъдеще.
Баща и ще го преживее.

shadows92
11-10-2013, 19:48
Не ме боля пробиването , но не можех да се храня нормално 4-5 дена и ядях само пюрета. Говорех сравнително добре. За това ,че не искаш да споделяш с родителите си , една приятелка направи същото , но докато говорела с майка си обицата се е видяла и са разбрали. Ако смяташ да я задържиш за повече време ,по-добре кажи поне на майка си . Хубаво е да намериш хубаво студио за пробиването и да си носиш медицинската обица 1 седмица , за другото по-нагоре е писано и човека който ще те пробие ,ще ти обясни всичко точно и ясно . Успех и да кажеш какво си решила :)