PDA

View Full Version : Да й кажа ли?



Георги
11-07-2013, 22:02
Имах връзка с едно прекрасно момиче 2 години и половина,когато се запознахме просто все едно се познавахме от години и всичко се разви много бързо.Супер бързо се влюбихме ,бяхме наистина много щастливи.Не можех да повярвам,че толкова красиво момиче е с мен,пасвахме си във всяко едно отношение,беше идеалната връзка.Обичахме се ,живеехме заедно ,бяхме щастливи,но всяко нещо има край.Вярвахме си безрезервно ,не е имало изневери ,не е имало лъжи,просто в един момент просто се отдалечихме.Бяхме много заети с университети и работа ,променихме се.Явно си бяхме омръзнали.Разделихме се доста трудно,защото бяхме привързани един към друг ,но го направихме.След това и двамата се променихме коренно,тя стана доста несериозна ,само по дискотеки ходеше,пиеше и т.н.Аз излизах с доста различни жени ,виждахме се понякога ,липсвахме си ,но ни болеше от това ,че не е същото ,че обичаме това което бяхме и което имахме.В крайна сметка ,започнахме да се караме, да се обвиняваме и прекъснахме всякакъв контакт.Минаха страшно много време от тогава,нямахме никаква комуникация,до преди 5 дни разхождах се с приятелката си и с кучето в парка,когато срещу мен беше ТЯ и новият й приятел нещо се смееха и вървяха ,тя ме видя и спря за миг,целият изтръпнах ,не я бях виждал толкова много време,погледнахме се и само си казахме "Здравей" и се разминахме ,погледнах назад,както и тя и се усмихнахме,имах чувството ,че всичко се случваше за часове супер бавно.. сърцето ми щеше да се пръсне.От тогава не спирах да мисля за нея,как е станала още по-красива отпреди..След 2 дни ми писа дали искам да се видим и аз се съгласих и я поканих вкъщи.Когато дойде беше странно,имаше напрежение ,стояхме и си говорехме общи неща,но нещо станах да донеса нещо за пиене,тя тръгна към банята и се сбутахме ,тя стоеше срещу мен толкова красива и прекрасна колкото преди и просто се целунахме,не си казвахме нищо ,не се отделяхме един от друг ии едното доведе до другото.Докато лежах отново до нея се чувствах наистина добре,липсваше ми да е до мен,но тогава се сетих за новата си приятелка,тя не заслужаваше това ,никога не съм бил такъв ,стана ми ужасно кофти за нея и за постъпката ми.ТЯ го усети и се гушна в мен и ми каза,че е много щастлива с приятеля си ,започнахме да говорим за връзките си ,да си разказваме колко сме влюбени в половинките си ,беше страшно иронично и доста глупаво.След това си тръгна и си казахме,че може би след година-две пак ще се видим.Чувствам огромна вина и не знам дали трябва да призная на приятелката си.Да,не трябваше да го правя,но просто все едно бях се върнал назад с 1 година и отново бях с НЕЯ и тотално изключих ,затова че имам приятелка ,на която държа.Много ми е гадно за постъпката ми .. та въпроса ми е да й кажа ли?

Баща Ти
11-07-2013, 22:06
Кое до кое доведе? Едното до другото.

За мен ти си цифра путка.

AKJSDHLX
11-07-2013, 22:11
искал си за малко да си върнеш това, което толкова много си обичал...нормално е..след такива връзки напрежението и искрите остават доста дълго време..и все пак тя е минало.Ако мислиш и искаш да имаш бъдеще с момичето, с което си в момента, тогава и обясни как стоят нещата и какво е станало, все пак не искаш да градиш връзка на основата на изневяра, нали?..

Георги
11-07-2013, 22:22
Няма ли да я нараня ,ако й призная какво съм направил? .. Искам да бъда с това момиче,но отношенията ни определено не са като с момичето с което изневерих,с нея бяхме луди буквално ,просто любовта ни и това което чувствахме си личеше постоянно ,а със сегашната не е така,да разбираме се идеално,щастливи сме ,има чувства,но не е така както съм бил с бившата..Нормално е сигурно сега съм на 22 ,когато бях с бившата си бяхме на по 18 някъде,но все пак не искам да я нараня,искам да постъпя правилно.. не знам дали не ми липсва бившата,възможно ли е още да я обичам ,, имам хиляди въпроси и не знам отговорите и се побърквам

TheBeliever
11-08-2013, 04:31
не искам да я нараня,искам да постъпя правилно

Тези двете понякога се взаимоизключват.

Правилно би било да кажеш на приятелката си и да я оставиш тя да вземе решение дали иска да продължи отношенията си с човек, готов във всеки момент да скочи в кревата на бившата.

Little Monster
11-08-2013, 06:26
Тези двете понякога се взаимоизключват.

Правилно би било да кажеш на приятелката си и да я оставиш тя да вземе решение дали иска да продължи отношенията си с човек, готов във всеки момент да скочи в кревата на бившата.


+++++++++

Anonys
11-08-2013, 06:31
не искам да я нараня,искам да постъпя правилно

Всъщност има вариант. Не изневеряваш повече и не ѝ казваш. По този начин нараняваш себе си и се поставяш пред изпитание, което виждаш дали ти самия можеш да издържиш. Ако го направиш още веднъж ѝ казваш и искаш да приключиш взаимоотношения с нея.

AKJSDHLX
11-08-2013, 08:23
Искам да бъда с това момиче,но отношенията ни определено не са като с момичето с което изневерих,с нея бяхме луди буквално ,просто любовта ни и това което чувствахме си личеше постоянно ,а със сегашната не е така,да разбираме се идеално,щастливи сме ,има чувства,но не е така както съм бил с бившата..

според мен лично всеки човек има такава луда, необяснима любов в живота си, но тя е само една и за съжаление е много трудно тя да завърши с добър край...има и такива случай, разбира се, но са твърде редки...
Ще нараниш момичето, с което си сега, спор няма, но все пак е по-добре от това да криеш какво си направил.Може и да не ти прости, но според мен ще се чувстваш по-добре, ако съвестта ти е чиста..а и имай в предвид, че нещо такова трудно се признава и колкото и наранена да е, ще види , че ти искаш да си с нея и искаш връзката ви да се гради на доверие и честност ..

mm28
11-08-2013, 17:45
...та въпроса ми е да й кажа ли?Никоя жена не бива да чува, че някога друга жена е била повече обичана от нея...камо ли да разбере, че си и изневерил със същата, това ще я съсипе. Не че ще и кажеш, че си обичал другата повече, но какво друго логично обяснение има, за да изневериш с нея...Не мисля че колкото и силна да е любовта на една жена, би преглътнала това.

vas4e3to0
11-08-2013, 18:27
И аз съм на мнение, че не бива да ѝ казваш и да продължиш връзката си с нея.

TheBeliever
11-08-2013, 18:43
Не че ще и кажеш, че си обичал другата повече, но какво друго логично обяснение има, за да изневериш с нея...

Seriously?

Георги
11-08-2013, 18:46
Е аз сгреших и й казах,естествено тя започна да плаче,скарахме се и тя ми каза ,че не иска да ме вижда повече.Оказа се също,че бившата ми приятелка ,не е толкова щастлива с новия си приятел,всъщност не и бил даже й приятел,тя е знаела за моята връзка.Дошла вкъщи нарочно ,защото знаела,че има влияние над мен и е знаела,че имам съвест и ще си призная.Просто съм замесен в някакви страшни конспирации,мислех че това момиче е било най-хубавото нещо ,което ми се беше случвало ,а тя ми прави тъпи номера и отгоре на всичко загубих приятелката си .. Честито на мен.

vas4e3to0
11-08-2013, 18:48
Честито.

TheBeliever
11-08-2013, 19:01
Да ти е обица на ухото. Следващия път мисли с правилната глава.

mm28
11-08-2013, 21:01
Seriously?Що, кво обяснение би имала ти в тази ситуация? Очевидно стара тръпка. Ако съм с теб 1 година и ти кажа че след толкова време съм правил секс с бившата си приятелка, дали няма да си помислиш че я обичам повече от теб!?

Иначе очакван развой, но и не виждам какво толкова губиш, при положение че така както го обясни, ти не я обичаш достатъчно и рано или късно щяхте да се разделите.

TheBeliever
11-08-2013, 21:21
Малко хора изневеряват от чувства към човека, с който са изневерили. В повечето случаи е просто нагон и необмисляне на възможните последствия.

mm28
11-08-2013, 21:36
Малко хора изневеряват от чувства към човека, с който са изневерили. В повечето случаи е просто нагон и необмисляне на възможните последствия.В повечето случаи ще е нагон, ако не става дума за бивша приятелка, където са намесени чувства. Сериозно, казвам ти че съм спал с бившата, няма да си помислиш че все още я обичам, и то повече от теб?

Георги
11-08-2013, 22:10
Не я обичам достатъчно,защото за това се изисква време.Ама както и да е,тъпо е че не се опитва да ме разбере и да ми прости,защото сме добре заедно ,всички правим грешки ..

Лято
11-08-2013, 22:24
Не я обичам достатъчно,защото за това се изисква време.Ама както и да е,тъпо е че не се опитва да ме разбере и да ми прости,защото сме добре заедно ,всички правим грешки ..

E ти как очакваш да те разбере? Какво ти е обяснението? Оправданието? От това, че тази, с която си изневерил ти е бивша, подла, подтикнала те и т.н., ще й стане ли по-лесно на сегашната ти /вече бивша/ приятелка? Ако на теб ти изневерят ще те интересуват ли причините, ще проявиш ли разбиране? Колкото повече й се обясняваш, толкова повече ще я боли, щом вече веднъж е решила, че не заслужаваш да ти прости.Изневярата си е изневяра, напълно си си го изпросил.

tireheb
11-08-2013, 22:40
тъпо е че не се опитва да ме разбере и да ми прости

сериозно ли ?
виждаш бившата си приятелка след 4 години, спиш с нея, и сегашната ти е постъпила тъпо, като ти е казала да бегаш ?

feikk
11-08-2013, 22:42
Ми кофти, не трябваше да й казваш. Неразкрита лъжа е половин лъжа. Даже тук не е и лъжа. Премълчаване. И то не с користна цел... Винаги съм била на мнение, че ако обичаш някого, не трябва да знае абсолютно всичко, което си правил. Сам казваш добре сте си били, що трябва да я нараняваш и с това ? Сам установи, че не цени честността ти, а набляга на това, което си свършил. Извода => както казах понякога е по-добре да замълчиш за общото благо. За всички моралисти и абсолютно честни хора, които ще се възмутят... живи и здрави, това с достойните хора, които са биват оценени по думи, а не по постъпки, винаги е било само хубав филм. Кофти а....

Лято
11-09-2013, 06:55
Ми кофти, не трябваше да й казваш. Неразкрита лъжа е половин лъжа. Даже тук не е и лъжа. Премълчаване. И то не с користна цел... Винаги съм била на мнение, че ако обичаш някого, не трябва да знае абсолютно всичко, което си правил. Сам казваш добре сте си били, що трябва да я нараняваш и с това ? Сам установи, че не цени честността ти, а набляга на това, което си свършил. Извода => както казах понякога е по-добре да замълчиш за общото благо. За всички моралисти и абсолютно честни хора, които ще се възмутят... живи и здрави, това с достойните хора, които са биват оценени по думи, а не по постъпки, винаги е било само хубав филм. Кофти а....
Не съм от най-големите моралисти, но ако направя нещо такова и в същото време съм с някой, към който имам чувства, знам, че ще ми тежи постоянно на съвестта и ще трябва да изплюя камъчето. Мисля, че и на автора му беше гузно и не си премълча, което според мен е по-добрият вариант.Затова, преди да се направи нещо се мисли.

heartshapedbox
11-09-2013, 07:09
Малко хора изневеряват от чувства към човека, с който са изневерили. В повечето случаи е просто нагон и необмисляне на възможните последствия.
+

Иначе, правилно си направил, че си и казал.

anonymous708973
11-09-2013, 08:33
Ми кофти, не трябваше да й казваш. Неразкрита лъжа е половин лъжа. Даже тук не е и лъжа. Премълчаване. И то не с користна цел... Винаги съм била на мнение, че ако обичаш някого, не трябва да знае абсолютно всичко, което си правил. Сам казваш добре сте си били, що трябва да я нараняваш и с това ? Сам установи, че не цени честността ти, а набляга на това, което си свършил. Извода => както казах понякога е по-добре да замълчиш за общото благо. За всички моралисти и абсолютно честни хора, които ще се възмутят... живи и здрави, това с достойните хора, които са биват оценени по думи, а не по постъпки, винаги е било само хубав филм. Кофти а....

Всякаква изневяра бих опитала да простя. Освен изневяра на нагла курва.

Не ценяла честността? Значи ако я цени, задължително трябва да му прости? Не може ли да я оцени и да му бие шута?
"Общо благо" ли? Кого лъжеш?!

Не претендирам да съм моралистка, изневерявала съм, не мога да съм 100% сигурна, че няма пак да го направя, нито пък бих признала абсолютно винаги. Обаче... премълчаването може да има милион причини. Тази, която ти изтъкваш, е смешна, недостойна... жалка дори. Не било користна цел? Абсолютно користна цел е да си спасиш задника, да нямаш топки да си понесеш последствията. И в случая топки трябват и на двата пола. Ако толкова не искаш да нараняваш, се мисли преди това, а не след. Заблуждавай се, че имаш връзка.

Повдига ми се от такива като теб.

Авторе, и ти наглееш. Ти няма как да знаеш дали не се е опитала да ти прости. Няма как да знаеш дали в миналото не се е опитвала да прости на някой друг и просто не може. Носи си кръста.

На мен това: мислех че това момиче е било най-хубавото нещо ,което ми се беше случвало ,а тя ми прави тъпи номера и отгоре на всичко загубих приятелката си .. Честито на мен. ми звучи като "ех, майка му стара, не стига, че дивото не хванах, а и питомното изтървах". Гнусно.

В конкретния случай обаче най-добрият вариант за мен е да си признаеш, но в никакъв случай да не разкриваш колко е специално момичето, с което си изневерил. Това е нараняване едновременно на чувства и его, не познавам човек, който може да се справи и с двете.

babity
11-09-2013, 10:27
Всякаква изневяра бих опитала да простя. Освен изневяра на нагла курва.

Дефинирай т'ва последното.

Он топик:
Трай си бе! Ако не го казваш, не се е случило. Т'ва дето не го знае, не може да я нарани.

Violenza
11-09-2013, 10:38
Трай си бе! Ако не го казваш, не се е случило.
Да бе. Докато не намерят трупа не си убиец.


Авторе, ти наистина си нагъл. Кротни се и нека да ти е обеца на ухото.

C0oKieS
11-10-2013, 12:09
е защо се разделихте щом сте с липсвали по нататък

tHe_COolEst_GIrl
11-10-2013, 12:44
Вече станалото станало...Но добре, че си бил честен със приятелката си и си и казал за изневярата, иначе ако сама беше разбрала, щеше много повече да я боли. Постъпил си като един честен човек и си поел последствията, за което ти свалям шапка. Но отсега нататък ако си хванеш приятелка, поне е по-малка вероятността да кривнеш, защото ще знаеш последствията.

anonymous708973
11-10-2013, 13:47
Дефинирай т'ва последното.

Не знам как да го кажа меко, затова ще го кажа направо:
Такива с мнение като твоето и оная, която съм цитирала.

babity
11-10-2013, 16:25
Не знам как да го кажа меко, затова ще го кажа направо:
Такива с мнение като твоето и оная, която съм цитирала.

'Начи ако изчука бившата си в някоя вечер когато сте се скарали, е ок. Ще мислим дори за прошка. Но ако е просто нещо рандом, на пияна глава, без последствия, е непростимо? Това ли беше, което каза?

Георги
11-10-2013, 16:52
Има ли значение въобще изневерил съм ,защото в този момент я исках толкова много ,че не мислех,след това мисля,че постъпих правилно и си признах,тя е преценила,че не ме иска в живота си и това е.Аз съм окей с това,защото сгреших и нищо не мога да направя.

leadyflame
11-10-2013, 17:25
Ок си, щото не си я взимал насериозно. Т'вай

baby_baby
11-10-2013, 19:31
Ако беше толкова влюбен в притятелката си колкото казваш нямаше да преспиш с бившата много тъпо си постъпил

Mr.Killer
11-10-2013, 22:34
Доста кофти са протекли нещата..

psychopath
11-11-2013, 03:56
Преебал си се! Трай си до последно и нема ядове. :Д

urlittlelady
11-11-2013, 11:23
според мен лично всеки човек има такава луда, необяснима любов в живота си, но тя е само една и за съжаление е много трудно тя да завърши с добър край...


<<< именно!!!!

по темата: не знам какво да ти кажа. Може би е по-добре да оставиш сегашната. Ако чак толкова държеше на нея, нямаше да "изключиш"..

Hilary_
11-11-2013, 11:33
Жалко за теб, за потърпевшата .. и най - вече искрени съжаления за госпожицата, която си е постигнала замисъла.

anonymous708973
11-11-2013, 12:55
'Начи ако изчука бившата си в някоя вечер когато сте се скарали, е ок. Ще мислим дори за прошка. Но ако е просто нещо рандом, на пияна глава, без последствия, е непростимо? Това ли беше, което каза?

Не, това, което казвам, е, че ако бях мъж и ми изневерят и после чуя някакво производно на "Трай си бе, ако не си признаеш, не се е случило", госпожицата ще хвърчи с шутове през вратата.
Ненавиждам нагли хора. Като си изневерил, правилната постъпка е да си по-нисък от тревата и да събираш небето и земята, за да ти повярва половинката ти отново, ако изобщо реши да се опитва да ти прости.

В случая на теб ти е "простено" (макар че коя съм аз да ти "прощавам"), защото от постовете ти съм останала с впечатлението, че не си имала сериозна връзка, не желаеш такава и ти се живее в момента. Като попаднеш на човек, който да си заслужава, доста от вижданията ти ще се ошлайфат.

Ама на оная горе... дето твърди, че има връзка... смях.

babity
11-11-2013, 13:41
Знам, че възгледите ми някой ден могат да претърпят някакъв коренен обрат, това е вероятност, която е налична за всички, но не мога да разбера как с лекота предпочитате това, което "е правилно", вместо това което е добре за вас. Нали уж всички се борим/си търсим щастието...

anonymous708973
11-11-2013, 19:26
Знам, че възгледите ми някой ден могат да претърпят някакъв коренен обрат, това е вероятност, която е налична за всички, но не мога да разбера как с лекота предпочитате това, което "е правилно", вместо това което е добре за вас. Нали уж всички се борим/си търсим щастието...

Отговорът е доста прозаичен.
Когато съм във връзка, има човече, чието щастие понякога е преди моето. Вярно, няма да му е много готино да чуе такова нещо, но в дългосрочен план ще ми е благодарен, че го знае.

Да не говорим как е "добре" за мен съзнанието ми да свиква с тази мисъл? С мисълта, че мога да причиня всичко на най-близкия си човек, щото... докато не го знае, всичко е наред? Не е здравословно и за самата мен. Няма да навлизам в темата как в определени случаи признанието е чисто и просто егоизъм, защото е освобождаване на собствената съвест.

И още нещо - с кви очи ще вдигна скандал на тоя същия човек следващия път, когато ме издразни с нещо? С кви очи ще му отворя уста?

fenkaaa
11-26-2013, 21:22
При мен се случва същото.Възка почти 3 години, след това ново момче и след месеци пак се появява бившия ми.Само че при мен стана друго, аз осъзнах, че както казаха по нагоре " искам да си върна за малко това, което обичах " и го направих, но признах всичко на момчето с което бях и се разделихме.Сега има отново нещо между мен и бившия ми приятел, но не знам дали има смисъл отново, времето ще покаже :)