PDA

View Full Version : Неявна античалга тема



M488
11-07-2013, 23:33
Поп-фолк и чалга стилът на заведенията обаче бързо ги накарали да потърсят място с различна музика. "Има нещо ориенталско в музиката ви. А знаем, че българите сте християни. Тази музика е като за ислямския ориент", недоумяват американците.

http://www.blitz.bg/news/article/232203

EinGutesKind
11-07-2013, 23:35
Напоследък забелязвам масова тенденция простия народ да се прави на умен, като твърди, че не слуша чалга ... :lol:

M488
11-08-2013, 00:54
Може пък да са се осъзнали.

http://vbox7.com/play:7359281c
http://vbox7.com/play:2528d109

http://vbox7.com/play:010109d4

heartshapedbox
11-08-2013, 09:36
Напоследък забелязвам масова тенденция простия народ да се прави на умен, като твърди, че не слуша чалга ... :lol:

Не това което слушаш те прави умен/тъп. По-скоро ми е странно как умни хора могат да слушат толкова елементарни текстове, мелодията вече е до вкус и няма да я коментирам.

EinGutesKind
11-08-2013, 10:30
Не това което слушаш те прави умен/тъп. По-скоро ми е странно как умни хора могат да слушат толкова елементарни текстове, мелодията вече е до вкус и няма да я коментирам.

Реално погледнато текстовете са еднакви по целия свят - любов, любов, любов ...

NaOH
11-08-2013, 11:21
Не това което слушаш те прави умен/тъп. По-скоро ми е странно как умни хора могат да слушат толкова елементарни текстове, мелодията вече е до вкус и няма да я коментирам.

Щото шафрантиите като Мадона, Тейлър Суифт, Майли Сайръс, Лейди Гага, Ники Минаж и останалите шафрантии не правят по-смислени песни, нали? Разликата е единствено ритъма, който ни е по-близък по звучене отколкото американския поп.

fUcKsMiLe
11-08-2013, 11:30
Не това което слушаш те прави умен/тъп. По-скоро ми е странно как умни хора могат да слушат толкова елементарни текстове, мелодията вече е до вкус и няма да я коментирам.

По принцип голяма част от текстовете са с елементарни текстове.
Което е доста жалко, трябва да има повече смислени песни. :/

То и аз не искам да слушам текстове от сорта на "ïf you're ready come and get it", "i just had sex"
или "Удоволствие доставяш ми, мила малко гордост нямаш ли?(цитирам рандъм песен о.о)", но...
Не, че мелодиите са зле (за последната нз, не съм я слушала), но много от текстовете ми бъркат не знам къде.

*Всеки си има различни предпочитания, но понякога самите песни не могат да се търпят.. независимо от жанра.

M488
11-08-2013, 11:50
Щото шафрантиите като Мадона, Тейлър Суифт, Майли Сайръс, Лейди Гага, Ники Минаж и останалите шафрантии не правят по-смислени песни, нали? Разликата е единствено ритъма, който ни е по-близък по звучене отколкото американския поп.

И аз това казвам, че проблема с чалгата са не толкова текстовете, колкото извивките, инструментите и ритъма, които общо я правят селско-мангалско-ориенталска.

На теб ти е по-близък по звучене, защото си от село и си расъл сред такива простотии и фекалии, на мен защо не ми е никак близък по звучене.

heartshapedbox
11-08-2013, 13:28
Щото шафрантиите като Мадона, Тейлър Суифт, Майли Сайръс, Лейди Гага, Ники Минаж и останалите шафрантии не правят по-смислени песни, нали? Разликата е единствено ритъма, който ни е по-близък по звучене отколкото американския поп.

Те за мен са си американска чалга, слагам ги на едно ниво с родните "звезди".

M488
11-08-2013, 14:12
Колко пъти да ви се обяснява, че американска чалга няма, както няма американски цървули, американски дворни кенефи, дудуци, ориенталщина, балканщина, гайди, селски извивки и ритми, и др. простотии в музиката им.

heartshapedbox
11-08-2013, 14:32
Добре, американски поп, който за мен е като българската ни чалга.
Ок?

M488
11-08-2013, 15:00
Значи не схващаш основната разлика и това, което е проблема на чалгата.
Все едно да не правиш разлика между кафява торта с какао и фекалии, и да казваш, че е еднакво.

ОР
11-08-2013, 15:16
http://vbox7.com/play:89e9cdef45
Тва не го знаех :o

heartshapedbox
11-08-2013, 15:31
Значи не схващаш основната разлика и това, което е проблема на чалгата.
Все едно да не правиш разлика между кафява торта с какао, и фекалии, и да казваш, че е еднакво.

За мен основният проблем на чалгата не е музиката, а текста и поведението на чалга певиците.
Мелодията само ми е неприятна.

ranieri
11-08-2013, 15:37
Тя Мадона е като чалгата какво се обясняваш

Hayashi
11-08-2013, 15:38
Щото шафрантиите като Мадона, Тейлър Суифт, Майли Сайръс, Лейди Гага, Ники Минаж и останалите шафрантии не правят по-смислени песни, нали? Разликата е единствено ритъма, който ни е по-близък по звучене отколкото американския поп.

Не не правят. То и тях ги слушат също толкова нискоинтелигентни индивиди. Изключение от тези е може би само Тейлър Суифт, която въпреки липсата на каквито и да е гласови заложби поне в клиповете си не прилича на магистрална работничка. Другите са същите като нашите, само че могат да си позволят по-способни пластични хирурзи.

Mary_Jane_69
11-08-2013, 16:03
Хубавец, хубавец, със тяло на боец.

M488
11-08-2013, 16:08
За мен основният проблем на чалгата не е музиката, а текста и поведението на чалга певиците.
Мелодията само ми е неприятна.
Поведението на чалга певиците е като на поп певиците.

И в това няма нищо лошо.

Текстовете са малко по-изпростели, щото и населението е, но пак нищо фатално и много проблемно.

Това значи, че на теб и попа ти е проблем, което значи, че нищо не разбираш.

EinGutesKind
11-08-2013, 16:27
Като сте заговорили за текстове - да не би българските народни песни, "стойностни и вечни", да са с някви смислени текстове? :lol: мари моме, малка моме, либето ти иде отдалеко, леле моме, либето ти иде ... :lol:

heartshapedbox
11-08-2013, 21:18
Има и народни песни със смислени текстове. :)

Hayashi
11-08-2013, 21:22
Като сте заговорили за текстове - да не би българските народни песни, "стойностни и вечни", да са с някви смислени текстове? :lol: мари моме, малка моме, либето ти иде отдалеко, леле моме, либето ти иде ... :lol:

Има разлика не особено смислен текст и чисти вулгаризми. Въпреки че не съм особено съгласна, че повечето са безсмислени.

Разликата между "Пустоно лудо и младо
Ище ми майчо, армаган
Чьорни си очи да му дам"
и

"Малка черна рокля на голо
и горещо тяло от долу
заблуждава, че обещава
с теб да правим секс" май всеки може да я напраави без много усилия.

M488
11-09-2013, 13:17
И какво вулгарно има в този текст? Аз не виждам нито една нецензурна дума. Става и за поп. За мен няма проблем нито с текста, нито с подрусването на цици. Проблемът е само един - в т.нар. музика.

Баща Ти
11-09-2013, 13:42
Реално погледнато текстовете са еднакви по целия свят - любов, любов, любов ...

This.