PDA

View Full Version : Училища във Варна



vicky96
11-08-2013, 09:37
Здравейте, аз съм момиче на 17 години от София в 11 клас. Втория срок (около март месец) ми предстои преместване във Варна. Тук уча в СОУ с профил "Технологичен - туризъм". Никога не съм била редовна и добра ученичка. Успеха ми е около 4 (малко над) през последните 2-3 години. Просто от 14 годишна, предпочитам да работя, пред това да уча. Та, както написах ми предстои преместване във Варна, следователно трябва да си намеря училище там, но проблема е, че нямам познати там и не мога да избера училище. Ще се радвам някой от вас да ми помогне с това. Като цяло търся училище с не толкова сериозни изисквания, смятам да работя и там като отида. Може да бъде с моя профил или подобен, а може и без специалност, нямам претенции, но не ми се държат приравнителни изпити или поне да не са по повече от 1-2 предмета. Ще се радвам да ми помогнете и благодаря предварително.

П.П. Ако някой има отзиви за тези училища, моля да сподели - СОУ Гео Милев, 1 СОУ и 2 СОУ.

takecare
11-08-2013, 10:00
Съжалявам, че го казвам, но това говори лошо за теб. Може би го казвам, защото за мен образованието е много, много важно нещо. Но по темата: Технологичен туризъм нищо не ми говори. Тук във Варна има също СОУ училища. Най - добрите са "Климент Охридски" и "Найден Геров". Влез в сайтовете им и разгледай специалностите. Но не мога да ти гарантирам, че там не се учи. Друго СОУ, където по принцип влизат слабите ученици, това е "Васил Друмев". Там със сигурност ще те приемат. Ако все пак искаш да излезеш с що годе някаква професия, училището, което препоръчвам, и не се учи много това е Механото. За момиче звучи смешно, но ако съумееш да влезеш в Компютърните специалности, ще е добре. Изключвам мизерните училища като Дървото, Строителният и Електро. Мисля, че дори едно СОУ ще е по - добър вариант. Надявам се след време да не съжаляваш за избора си. Избора да предпочетеш работата пред образованието. Може би имаш основателни причини. Успех!

vicky96
11-08-2013, 10:17
Благодаря много за изчерпателния отговор. "Васил Друмев" по-скоро отпада, защото би ми било много далеч, но ще проуча за Механото. С компютърна специалност би било добре, защото в моето училище се изучава интензивно ИТ и дори мисля, че се справям добре там, както и оценките са ок, по този предмет.

vampire_girl_
11-08-2013, 10:44
Бозвели е това което търсиш и ще те приемат.

vicky96
11-08-2013, 11:09
Мерси, честно казано точно на това се надявах, но пък прочетох, че най - вероятно щели да го местят, а ако го преместят става неугодно за мен.

ameli
11-08-2013, 18:45
В "Климент" има технологични специалности.. иначе ТОХА - ако държиш да е туризъм.

takecare
11-08-2013, 18:58
О, не, моля ти се, не ТОХА!

vampire_girl_
11-08-2013, 21:11
В Климент съм била и определено не е това,което търси авторката.Ако искаш да ходиш буквално,когато ти хрумне и никой да не ти държи сметка - казах.

VampireLover3
11-10-2013, 15:36
Димчо Дебелянов е същата помия като останалите споменати училища. Лесно ще си намериш такова училище, друг е проблемът, че във Варна е пълен абсурд да работиш, ако си под 18 год. ;)

takecare
11-10-2013, 15:56
Абе не е баш пълен абсурд. Ако има връзки, се урежда.

ameli
11-10-2013, 16:10
^След като казва, че няма познати едва ли гъмжи от връзки, които биха и предложили работа с отворени обятия .. особено пък зимата.

VampireLover3
11-10-2013, 17:02
Дори и с връзки е трудно, опитах това лято на 17 съм, на никого не му се рискува, ако мине една проверка, солено ще им излезе, при положение, че има и други кандидати.

takecare
11-10-2013, 17:09
Абе, намира се пак. Друг е въпроса каква ще е работата и как ще се заплаща.

vicky96
11-11-2013, 10:50
Аз ще ги направя януари месец, а във Варна се местя през март, така че няма да имам проблеми относно годините.

Иначе наистина мисля да е 2-ро, щом е това, което търся, а и ми е доста близко, а аз това искам, понеже не мога да си позволя да ми е далеч и да губя време в път. Надявам се да не го преместят, както прочетох, че може да стане.