PDA

View Full Version : ПОМОЩ! Първото бръснене!



Ivan Rusev
11-08-2013, 13:08
Здравейте! Наскоро се загледах в огледалото на силна светлина и открих че са ми поникнали косъмчета над горната устна и по краищата на самата уста. Имам един съученик, който има силно окосмяване, навсякъде. Над горната устна, под мишниците, ръцете, краката, за чатала не знам :D. Седми клас съм, на 13. Та, да ви питам:

1. Има ли значение броят на ножчетата;
2. Някой по-хубав гел, пяна, автършейв;
3. Дали ще е проблем ако се избръсна с един от онези турските сапуни, вместо с пяна, както прави баща ми;
4. По посока на косъма или контра?!;
5. Къде с какви движения трябва;
6. Кои са най-чувствителните места и как да ги "обработя"?

П.С. Мога да питам и баща ми, но ме е малко (не точно малко) срам. Благодаря предварително! ;)

Blub
11-08-2013, 17:29
Най-добре се посъветвай с баща си, така или иначе някой път ще се засечете в банята :D няма от какво да те е срам, даже мисля, че биха се зарадвали за теб, че вече си "пораснал" и започваш да се бръснеш :lol:

noname1948
11-09-2013, 21:00
Моят баща ми е казвал да не се бръсна толкова рано (на 15 съм) защото после ще почва да расте все повече и повече. Според мен изчакай още 3 години нищо че има какво да бръснеш. Но това е мое мнение както си прецениш. :)

Illusion772
11-09-2013, 21:11
1.Мисля че не
2.В това отношение лидер е Gillette
3.Никога не съм пробвал
4. За мен няма значение
5. Къси плавни движения , и ако ти е по-гъста брадата , на всяко движение да измиваш самобръсначката
6. За мен това място е под бакембардите , защото най-често там се порязвам, но за теб тези чуствителни места ще бъдат около пъпките по лицето ти.
Ако се бръснеш без турски сапун или пяна , си мокри лицето с топла вода предварително.

C0oKieS
11-10-2013, 07:14
абе питай баща ти той ще ти каже всичко

MaLkaTa_LaDy
11-10-2013, 09:52
1. Има ли значение броят на ножчетата - да, вземи си самобръсначка с 3-4.
2. Някой по-хубав гел, пяна, автършейв - гледай да е на марка, която си чувал просто. Gillette, Nivea.
3. Дали ще е проблем ако се избръсна с един от онези турските сапуни, вместо с пяна, както прави баща ми - няма да е хубаво.
4. По посока на косъма или контра?! - по посока растежа на косъма.
5. Къде с какви движения трябва - на рекламите не си ли гледал как го правят?
6. Кои са най-чувствителните места и как да ги "обработя"? - предполагам контура на челюстта ти. Просто мини внимателно и това е всичко.
И според мен можеш спокойно да питаш баща си.

nqmaznacheniee
11-10-2013, 12:26
Ти имаш два косъма, няма никакво значение с колко ножчета е :lol: Пък и по принцип не виждам смисъл от 4-5-200 ножчета, важното е да са остри и да ги сменяш често. Бръсни се след баня, а гел или пяна е въпрос на предпочитание, аз лично ползвам гел на Жилет, афтършейв също. И бръсни по посока на косъма. Най-чувствителни места няма, порязването най-често става от бързане.