PDA

View Full Version : Как да заговоря касиерката?



LGIMMvp
11-08-2013, 14:38
Здравейте.
Ситуацията ми е следната-в магазина до нас на касата работи едно момиче на видимо 15-16 години,което много ми харесва,но не знам как да я заговоря.Мислил съм ако е сред щандовете да я попитам "Извинявай,трябва ми еди-си какво" и като ме заведе до него,да и кажа -"Знаех къде е ,продто исках да те заговоря" и оттам да се представя ,да я питам за нейното име и да вмъкна в разговора - "чух,че в новото кафе правят много хубав милкшейк,искаш ли да отидем да го опитаме".Но тя винаги е зад касата,и идея не ми идва какво да и кажа.Дайте съвети,ще съм ви много благодарен.

sneering
11-08-2013, 14:55
Щом е на работа,значи и се говори за това какво изпитва по време на работа. Според мен си измисли,че и ти си работил в подобен магазин (уж сте вървяли по един път),това дали изпитва трудности с връщането на пари и още други подобни въпроси в същата тема.

Ако те пита защо си се закачил да я разпитваш и комуникираш,кажи че чакаш приятел които живее на близо :D
Поне като зацикли лафа или е от онези които отговарят с по една дума и мислене 40 минути,вадиш телефона уж звънкаш на измисления си приятел,и палиш джапанките хахахха

LeagueofShadows
11-08-2013, 14:56
По скоро я питай кой и е любимия сладолет или нещо такова и дали би ти правила компания за по сладолед или пък и кажи да ти препоръча някакви плодове , примерно кажи че обичаш сливи или праскови нещо закачливо :smt023

vampire_girl_
11-08-2013, 15:53
да,това със сладоледа не е лошо.Примерно се чудиш кой точно да си купиш,питаш я кой би ти препоръчала.Оп,щом го харесва,дали не би изяла един с теб след работа и така... Само дето вече е малко студено за сладолед :д

LeagueofShadows
11-08-2013, 16:17
сладолед се яде зимата , все пак сладоЛЕД , не се разтапя заради ниските температури и т.н. ;)

vampire_girl_
11-08-2013, 21:19
не се разтапя,но малко или много позамръзваш,не е като да ти става по-топло,ама то пък тъкмо да има причина да я стопли после :D

LeagueofShadows
11-08-2013, 21:22
именнооо ;)

vampire_girl_
11-08-2013, 21:26
После и греяно вино ще трябва... :D

tireheb
11-08-2013, 22:46
направи сметка за 20 кинта и я плати с жълти стотинки
ше й привлечеш вниманието определено

toad
11-09-2013, 11:31
Направо я питай как е котето и .

tHe_COolEst_GIrl
11-10-2013, 13:02
Кажи и "Ей, мацо, дай 1 кило лук на баровеца" :D :D :D

baby_baby
11-11-2013, 21:49
По скоро я питай кой и е любимия сладолет или нещо такова и дали би ти правила компания за по сладолед или пък и кажи да ти препоръча някакви плодове , примерно кажи че обичаш сливи или праскови нещо закачливо :smt023

Това

LeagueofShadows
11-12-2013, 04:33
пък аз го написах на маитап :smt077 добре , тогава ще знам да ти предложа сладолед :smt023

Tsukuda_Hiroshi
11-12-2013, 05:16
"Според мен си измисли,че и ти си работил в подобен магазин (уж сте вървяли по един път),това дали изпитва трудности с връщането на пари и още други подобни въпроси в същата тема." - Не мисля, че ако ще започваш, трябва да го правиш с лъжа. В случай, че нещата потръгнат, ще се разбере, че си я лъгал. Жените (дори и малките) мразят да ги лъжат. После винаги натякват за това.
Според мен е по-добре от "Добър ден" да преминеш на "Здрасти", когато започнеш да влизаш по-често в магазина и тя запомни, че си редовен клиент. След около седмица "Здрасти", можеш да я попиташ нещо уж непринудено от сорта на "Не ти ли е скучно по цял ден сама в този магазин" - или нещо от сорта. Един вид навлизане в личното пространство и задаване на въпрос за състоянието и емоциите. Виж я как ще реагира. Ако се усмихне и ти отговори приветливо, значи нещата вървят добре. Ако те отреже (това винаги се разбира), значи може да си има приятел. Или може да си и неприятен. Тогава ти трябва да прецениш как да действаш.