PDA

View Full Version : 7 клас---Матури :VV



crazy_wolf_92
11-09-2013, 21:49
Та подсказват ли на мaтурите квесторите или поне на вас подсказваха ли???

heartsdesire
11-09-2013, 22:27
Големите матури, учи по Български и по Математика и всичко ще ти е точно.

crazy_wolf_92
11-09-2013, 22:42
Тва ми е ясно че трябва учене

Hayashi
11-09-2013, 23:01
Вие знаете би изобщо думата "матура" какво е?

crazy_wolf_92
11-09-2013, 23:31
Дъа! :DD

anonymous895156
11-10-2013, 07:04
Тва ми е ясно че трябва учене

Зависи какво разбираш под учене. Не съм седнал да прочета един път урок/план по който и да е предмет за цялата година (разбира се, това не важи за олимпиадите), но слушах в час или поне слушах там, където трябваше, а ненагледни мои приятели с още по-златни взискателни родители така хубаво всеки ден си четяха урочетата и разказваха планчетата, че накрая имаха бал 28,063 :smt008
т.е. такъв е животът, скъпа

anonymous895156
11-10-2013, 07:13
Специалист по математика/бел не може да бъде квестор на ДЗИ/НВО/олимпиада/whatever по своя предмет, т.е. най-много госпожата по немски от съседното квартално соу да ти решава параметричните уравнения, а учителят по химия да ти редактира преразказа. Доста тъпо :-)
"Матурите" ви са за дебили, ако сте такива, значи ще ги вземете. Ако не сте - с бал над 33. Няма смисъл да си подсказвате просто... ако средата ви е тъпа, и отговорите ще ви са грешни. Ако вие сте тъпи, отговорите ще ви са ептен грешни, а ако сте умни, нещата ще са много добре.
Моля, ударете родителите си от мен, ако ви карат да ходите на частни уроци без причина :smt008

C0oKieS
11-10-2013, 12:29
май не подсказват

crazy_wolf_92
11-10-2013, 14:22
Аре хора оживейте и пишете.. повече искам от 99 набор

Hidayet
11-10-2013, 19:02
Както ти казаха по-горе, квесторите не могат да бъдат преподаватели по БЕЛ или математика. А и не знам какви гъски трябва да ви се паднат, че самите те да подсказват. Аз като правих матурите, моите квесторки си затвориха очите за преписващите и всички тъпанари в стаята ми преписаха от мене, защото аз бях най-умната от двата класа в старото ми училище, така че това не ме устройваше особено много.


Аре хора оживейте и пишете.. повече искам от 99 набор

Ти пък си някакъв/а много отракан/а. Даже и заповеди раздаваш.. Седни си на задника и учи и си направи матурите, вместо да се чудиш кой ще ти подскаже и да заповядваш. На нас никой не ни ги е правил. От година на година ставате все по-зле.

vas4e3to0
11-10-2013, 19:10
Матурите с всяка година стават все по-лесни и с все повече двойки. Според мен създателката на тази интересна и ползотворна тема също ще една от тях.
При мен квесторите подсказваха, но грешката на всички бе, че им повярваха. Отговорите, които те ни казаха, след това се оказа, че са грешни.
Добре, че блуждаех нанякъде, когато подсказваха на другите. Така успях да си изкарам 35 бал, иначе кой знае къде щях да спадна с тези грешни отговори. :D

gugenceto2
11-10-2013, 19:12
Ако разчиташ някой да ти подзказва изобщо не се и явявай - няма да има голяма разлика.

crazy_wolf_92
11-10-2013, 20:59
Темата е от любопитство хора успокойте се

OoVasKoO
11-10-2013, 21:18
Дъа! :DD
Нье...

SunT
11-11-2013, 12:23
Матурите с всяка година стават все по-лесни и с все повече двойки. Според мен създателката на тази интересна и ползотворна тема също ще една от тях.
При мен квесторите подсказваха, но грешката на всички бе, че им повярваха. Отговорите, които те ни казаха, след това се оказа, че са грешни.
Добре, че блуждаех нанякъде, когато подсказваха на другите. Така успях да си изкарам 35 бал, иначе кой знае къде щях да спадна с тези грешни отговори. :D

+1 :D И аз не разбрах, защото блях и слава богу!

didi222
11-11-2013, 13:10
Ако се довериш на квестор, значи си паднал в капана. Толкова често диктуват грешни отговори. На мен тази година ми предстои кандидатстване. Запътила съм се към ГПНЕ "Гьоте" (немска, Бургас). Много казват, че НЕ МОЖЕШ ДА ВЛЕЗЕШ В ЕЛИТНО УЧИЛИЩЕ без частни уроци. Според мен зависи. АЗ се спрявам отлично по литература, по математика се появяват проблеми. Ако някой знае хубава школа в Бургас, ще се радвам да ми каже.
ПП: Вярвате ли, че тази година изпитите ще са по-лесни? Миналата година не бяха особено трудни.

nilesev
11-11-2013, 17:16
Според мен няма друг начин. Учиш, учиш и това е. Запомняш нещата със свои думи и така. Защото няма друг начин, после ще се биете по главите и ще си казвате: „Ех, защо преди не учих…“. Ще ти разкажа една история, която се случи преди много години:

Бях трети клас , тоест в началното училище. Не обичах да уча , защото имаше РСР-та , телефони и бях направо превземен от тези игри. . Не учих тогава, мързелувах, по цял ден бях пред компютъра и телевизора. Едвам издрапах трети клас с тройка. Нашите ме караха да уча, но аз така и не учих. Баба ми по цял ден се ядосваше с мен (даже сега я съжалявам) защо не уча. Завърших трети клас с 3.22… Но не ми пукаше особено , нашите естествено не се зарадваха и ме бяха наказали, но пак си останах същия… Четвърти клас мина що-годе добре, но и тогава не изкарах много добър успех, ако не се лъжа беше 3.68, и така де… Сега съм шести клас и догодина и аз ще кандидатствам и още не съм свикнал да уча , защото началият курс го проспах ,а ако се бях стегнал , сега нямаше да ми е толкова трудно .… Но снощи, като си подреждах бюрото случайно открих бележика ми от трети клас и самият аз се уплаших от оценките, с които съм завършил о и ме хвана адски много яд, както казах. Дано следващата година бъде успешна и вляза в хубаво училище… Сега ми е адски кофти и си мисля дали ще имам слаба оценка или не… Затова — учете докато е време, защото после ще си блъскате главите и ще се питате това, което се питах и аз снощи, а именно защо не съм учил като е било време, а сега гледам моите приятели с хубави оценки, а аз като последният селянин драпам за някакви кирливи тройки… Е, дано сте запомнили нещичко от моята история, защото наистина сега по цял ден си мисля какво ще стане, дали ще си вземи изпитите след 7-ми клас и т.н., а вместо това можех да се напъна малко, когато бях трети клас, да си завърша годината с долу-горе добър успех и сега щеще да ми е добре , защото щях да съм свикнал. Е, това беше от мен. Поздрави на всички —
П.С.: Бях съвсем искрен в този мой пост и това, което разказах, не е лъжа. Казвам го за всеки случай, защото някой може да си помисли, че се майтапя.

anonymous895156
11-11-2013, 17:23
Много казват, че НЕ МОЖЕШ ДА ВЛЕЗЕШ В ЕЛИТНО УЧИЛИЩЕ без частни уроци.

Дори не ми се говори по тази тема... толкова е изчерпана. От стария ми клас на такива ходеха само слабите ученици и тук-таме някой със затруднения. Другите просто оставаха на консултации, когато им трябваше. През живота си не съм стъпил при частен учител, няма и да го направя (освен в краен случай), а имах бал над 35. Как става това? Модата с частните уроци е добре дошла за всички учители, сега познайте кой я дирижира.

anonymous895156
11-11-2013, 17:26
история, която се случи преди много години

ехей

crazy_wolf_92
11-11-2013, 21:39
Ако се довериш на квестор, значи си паднал в капана. Толкова често диктуват грешни отговори. На мен тази година ми предстои кандидатстване. Запътила съм се към ГПНЕ "Гьоте" (немска, Бургас). Много казват, че НЕ МОЖЕШ ДА ВЛЕЗЕШ В ЕЛИТНО УЧИЛИЩЕ без частни уроци. Според мен зависи. АЗ се спрявам отлично по литература, по математика се появяват проблеми. Ако някой знае хубава школа в Бургас, ще се радвам да ми каже.
ПП: Вярвате ли, че тази година изпитите ще са по-лесни? Миналата година не бяха особено трудни.Аз мисля в английска ама трябва си извадя хубави оценки на матурите апък не е лесно :(

didi222
11-12-2013, 12:03
Да, и там е с висок бал. На мен ми е второ желание. Немската я пишат "по-елитна". А за матурите - по БЕЛ не се притеснявам, по МТ срещам затруднения. Все пак данов лезем так, където искаме. Щом искаш в английската, в английската.

didi222
11-12-2013, 12:06
Дори не ми се говори по тази тема... толкова е изчерпана. От стария ми клас на такива ходеха само слабите ученици и тук-таме някой със затруднения. Другите просто оставаха на консултации, когато им трябваше. През живота си не съм стъпил при частен учител, няма и да го направя (освен в краен случай), а имах бал над 35. Как става това? Модата с частните уроци е добре дошла за всички учители, сега познайте кой я дирижира.

"Другите просто оставаха на консултации". Да, но учителката няма време да обърне специално внимание на всички. А аз не питам дали "тъпите ходят на частни уроци", а дали някой знае хубава школа в Бургас. Браво, щом си приет с такъв висок бал!

fhdumjij
11-12-2013, 17:13
Тази година имахме матури... квесторите не подсказват, не позволяваха да преписваме... бяха много строги.
По- добре учи, защото и без това този материал по БЕЛ и математика в 7 клас ще ти трябва и за по- нататък.