PDA

View Full Version : Искам дълга коса до кръста!



krisiss231
11-10-2013, 04:54
Здравейте искам да ви попитам как мога да си удължа косата (сега ми е до закопчалката на сутиена)
Но не ми е равна късо дълго е а аз искам да ми е равна преди две години имах равна и дълга коса до кръста
но майка ми ме заведе на фризиор ме офъка късо дълго на пластове аз изобщо не се харесвах така сега горе долу е равна но отред кичурите са малко по къси от колкото отзад косата ми е да кажем като листо направена!Въпросът ми към вас е:Моля ви дайте ми някакви маски за ръзтеж на косата нещо за да ми ускори ръзтежа :) Благодаря ви предварително :)

C0oKieS
11-10-2013, 07:07
и аз искам да имам коса до кръста и ще следя темата

CoockieMonster
11-10-2013, 07:08
Следете темата- Всичко за косата. Иначе-домашни маски, стимуланта за коса на Икаров, бадемово масло и т.н. Там момичетата са много мили и винаги ще ви обърнат внимание.

.Wonder
11-10-2013, 07:09
рАСтеж*!
Вярвам, че няма маска или магически продукт, който да ускори растежа, но за сметка на това косата ти ще достигне оптималната растежна скорост, ако се храниш добре, пиеш много вода, спортуваш и я поддържаш здрава с външни продукти като маски, балсами, кристали и др.
Не използвай топлина (или поне не често), а ако използваш, задължително инвестирай в хубав продукт за топлинна защита.
Ако си правиш домашни маски си ги прави не по-често от 2-3 пъти седмично, а ако си правиш купени маски, спазвай стриктно указанията на опаковката, за да избегнеш обратен ефект.
Намазвай косата си с масла, който може да закупиш от всяка дрогерия и аптека, може да ползваш и обикновен зехтин, като наблягаш на краищата, за да предотвратиш или поне намалиш накъсването и с малко количество масажирай и скалпа за стимулиране на фоликулите на косъма.
Оставяй косата си да изсъхне естествено и винаги търси безтоплинната алтернатива.
Успех. (:

strawberry88
11-10-2013, 07:12
http://www.teenproblem.net/forum/showthread.php/553319-%D0%92%D1%81%D0%B8%D1%87%D0%BA%D0%BE-%D0%B7%D0%B0-%D0%BA%D0%BE%D1%81%D0%B0%D1%82%D0%B0-vol-7

tori
11-10-2013, 07:42
За ръзтеж на косата може да ползваш хининова вода, домашни маски с масла, стимулант на Икаров, тривитаминол. Освен това храната си казва думата, както каза уондър. Относно подстригването - според мен е най-добре първо да отидеш, да я изравниш и направиш както ти харесва и чак тогава да мацаш с такива неща.
На мен за ръзтеж хининовата вода страшно много ми помогна. С едно шише имаше осезаема разлика от преди.
Само дето за ръзтеж на мозък не знам какво помага.

Blub
11-10-2013, 09:07
Аз ползвах хининова вода и има някакъв ефект..

~LadyCrawley~
11-10-2013, 09:22
Равна коса няма как да имаш, ако си на етажи. Тъй като разбрах, че ти е по-дълга, виж докъде ти стигат най-късите етажи и се подстрижи дотам. Поне ще ти е изравнена. А за бързината на растежа си зависи както от самия организъм, така и от грижите за косата.

ilincheto
11-10-2013, 19:03
Аз бих искала да използвам темата да питам имате ли някви предложения за сухи краища

tori
11-10-2013, 19:04
Пак домашни маски. И си оставяй косата да съхне самичка.

~LadyCrawley~
11-10-2013, 19:35
За сухи краища-серуми, кристали, онези спрейове без измиване на Gliss и Shauma. Общо взето всичко без измиване, както и Heat protector евентуално, но зависи колко от тази химия може да издържи косата ти.

ilincheto
11-11-2013, 06:01
Мерси много ... Сега отивам малко на пазар за козмерика :)

KaTiTyYy..
12-03-2014, 09:02
рАСтеж*!
Вярвам, че няма маска или магически продукт, който да ускори растежа, но за сметка на това косата ти ще достигне оптималната растежна скорост, ако се храниш добре, пиеш много вода, спортуваш и я поддържаш здрава с външни продукти като маски, балсами, кристали и др.
Не използвай топлина (или поне не често), а ако използваш, задължително инвестирай в хубав продукт за топлинна защита.
Ако си правиш домашни маски си ги прави не по-често от 2-3 пъти седмично, а ако си правиш купени маски, спазвай стриктно указанията на опаковката, за да избегнеш обратен ефект.
Намазвай косата си с масла, който може да закупиш от всяка дрогерия и аптека, може да ползваш и обикновен зехтин, като наблягаш на краищата, за да предотвратиш или поне намалиш накъсването и с малко количество масажирай и скалпа за стимулиране на фоликулите на косъма.
Оставяй косата си да изсъхне естествено и винаги търси безтоплинната алтернатива.
Успех.

bambam123
12-03-2014, 11:42
Здравейте , аз мога да ви препоръчам продукт от който наистина има ефект . Чували ли сте за Тривитаминол ? Взима се от зоо магазините струва около 7-8лева . Изключително съм доволна просто не мога да ви опиша за отрицателно време косата ми колко много порасна. Единя вариант за използване е като маска - 2 с.л тривитаминол , 1 с.л алкохол (какъвто и да е ,аз слагам ракия) , 1 с.л кисело мляко , 1 с.л. зехтин и един жълтък от яйце . Нанася се на цялата коса . Става по -мека и по-здрава + забързва разтежа .А другия вариант е да се нанася само тривитаминола в корените - това си е вече само за разтежа. Седи се около 2 часа с него и се измива. По принцип е много мазно и трябва хубаво да се измие след това косата. Препоръча ми го една моя колежка преди около половин година , аз не вярвах разбира се , но четох и други теми за него и реших да пробвам и съм изключително щастлива :) Слага се 1 път на седмица около 1 месец,след това 1 месец се оставя косата да почине и после ако искате пак започвате :) На мен за около месец ми порасна с около 5-6см :) Обещавам ви че ще има ефект и си стоя зад думите :) Успех мацки

sweet__potion
12-03-2014, 13:02
дай снимка преди и след

Hayashi
12-03-2014, 13:34
Според мен е най-лесно да си купиш удължения... Косата след една определена дължина започна да се уврежда много лесно, независимо колко бързо расте.
Аз съм със здрава гъста коса естествено, а и си я поддържам с маски и балсами, но дължината щом стане няколко сантиметра под закопчалката на сутиена нацъфтява доста бързо. А и аз я дърпам много с чанти, търка се в шалове и въобще не я пазя по принцип. На мен освен нацъфтелите връхчета не ми личи по принцип, но аз им се дразня и си я режа. Скоро се подстригах с 4-5 сантиметра, защото не можех да понасям надърпаните оръфани крайчета.
А на тънка и рядка коса стои още по-зле, направо си личи как в краищата косата е оредяла.

Истината е, че познавам изключително малко момичета с хубава добре поддържана коса до кръста.

marilyn
12-03-2014, 15:29
Здравейте , аз мога да ви препоръчам продукт от който наистина има ефект . Чували ли сте за Тривитаминол ? Взима се от зоо магазините струва около 7-8лева . Изключително съм доволна просто не мога да ви опиша за отрицателно време косата ми колко много порасна. Единя вариант за използване е като маска - 2 с.л тривитаминол , 1 с.л алкохол (какъвто и да е ,аз слагам ракия) , 1 с.л кисело мляко , 1 с.л. зехтин и един жълтък от яйце . Нанася се на цялата коса . Става по -мека и по-здрава + забързва разтежа .А другия вариант е да се нанася само тривитаминола в корените - това си е вече само за разтежа. Седи се около 2 часа с него и се измива. По принцип е много мазно и трябва хубаво да се измие след това косата. Препоръча ми го една моя колежка преди около половин година , аз не вярвах разбира се , но четох и други теми за него и реших да пробвам и съм изключително щастлива :) Слага се 1 път на седмица около 1 месец,след това 1 месец се оставя косата да почине и после ако искате пак започвате :) На мен за около месец ми порасна с около 5-6см :) Обещавам ви че ще има ефект и си стоя зад думите :) Успех мацки

Тоя тривитаминол не знам колко пъти сме го дъвкали из форума. Хубаво е да се знае, че това все пак е продукт за животни, а не за хора. Второ, ползва се 1 месец, после се почива толкова, това е важно, иначе може да навреди. Трето, мазно е, не знам колко е подходящо за бързо омазняващи се коси. Четвърто, няма кой знае какъв ефект, не знам защо се надявате на чудо. По-добре ползвайте професионални продукти за коса, от тях ефект наистина има и то видим.

bambam123
12-03-2014, 16:20
Тоя тривитаминол не знам колко пъти сме го дъвкали из форума. Хубаво е да се знае, че това все пак е продукт за животни, а не за хора. Второ, ползва се 1 месец, после се почива толкова, това е важно, иначе може да навреди. Трето, мазно е, не знам колко е подходящо за бързо омазняващи се коси. Четвърто, няма кой знае какъв ефект, не знам защо се надявате на чудо. По-добре ползвайте професионални продукти за коса, от тях ефект наистина има и то видим.



Да , води се за животни но доста момичета го използват . 2ро - споменах че се използва 1 месец и после се оставя косата да почива :) . 3тото и него го споменах , че трябва да се измие косата хубаво . При мен лично един шампоан и след това балсам измива цялата мазнотия . Не се отмива трудно. А за 4тото лично при мен имаше огромен ефект , естествено че си зависи и от косата на самия човек ,но има доста доволни от него включително мен и го проръчвам с 2 ръце :)

puprleunicorn
12-06-2014, 20:46
Тривитаминол помага!Поне при мен помага .. косата ми порасна доста бързо .. а също така и хининовия шампоан помага :)

Evanescense
12-10-2014, 23:20
Аз имам коса до кръста. Да ти кажа никак не е лесно, макар че аз нищо не я правя ама пак отнема повече време за всичко, и въпреки това си я обичам, но моята ме подлудява (най-хубавото ми нещо е това) Пробвай с хининова вода, доколкото знам - помага.

PrincessJasmine
12-13-2014, 15:22
Не всеки може да има дълга коса до кръста. До ген е. В моя род всички са били с много дълги коси, моята е до дупето. Излиза ми по около... 120 лв. на месец да я поддържам.. шампоани, маски, масла, хапчета за коса, купувам само специални продукти от аптеки. Но пръскам и много пари за качествена храна. Това е най - важното, пия и много течности. Понякога ми писва... но не я режа.

LoadRunner
12-13-2014, 18:58
ето това ти трябва--> http://www.teenproblem.net/forum/showthread.php/447844-%D0%A3%D1%80%D0%B8%D0%BD%D0%B0-%D0%B7%D0%B0-%D0%BA%D0%BE%D1%81%D0%B0?highlight=%D1%83%D1%80%D0 %B8%D0%BD%D0%B0

teenems
12-16-2014, 08:09
Ами то затова ще ви трябва време.Колкото и да се мъчим няма как да накараме косата си да расте с 5см на месец (за жалост).В момента и аз съм решила да си я пускам и изключително много се грижа за нея (както правя цял живот,де).Като за начало гледам да я къпя през 2 дни, за да не се омазнява много.След къпане задължително слагам хининова вода,само в корена (ако някой слага и по дължината на косата,това предизвиква цъфтежи),слагам всякакви подхранващи спрейчета за коса и накрая кристали.Гледам да не я изправям и къдря, чрез преси и маши.Ако искам да го направя ще си я издухам, ще си сложа пяна или ще си направя плитки.

Tedi Vasileva
10-30-2015, 14:59
na men maskite s 4erven piper mn mi pomognaha:

smesete 2 supeni lajici 4erven piper s 1 supena lajica rivinovo maslo ,zehtin ili kisela mloqko zavisi ako nqmate nqkoi protukt . Nanesete po kosata i stoite s maskata 20-30 min. i o6te po golqm efekt e kato prespite s neq.:D

maskata s rozi,hininova voda i drugite babeni recepti sa6to urina ot kon mi pomogna. Da mn mi be gadno no mi svikna.




dano da deistva!Dovijdane do novi sre6ti :*

Tedi Vasileva
10-30-2015, 15:01
poprincip az polzvah fa6kii ot kon i negovata urina no ot 4eren ili bql kon. 6te svikne ;)