PDA

View Full Version : Безрадостната кучешка съдба



JustaLittleKid
11-10-2013, 08:46
Безрадостната кучешка съдба
не мога аз на вас да ви опиша –
едничък все да бъдеш на света,
нежелан да скиташ, все така да скиташ…

Да си нямаш дом, а само твърд асфалт
и в горещо лято, и в студена зима.
Уют домашен нивга не познал –
да мечтаеш миг поне такъв да имаш…

А когато в пристъп на безумен глад
корички сухи ти потърсиш при човека…
те посрещат – пратеник от черен ад –
с камък, пръчка и юмрук. Утеха

не откриваш даже в детските очи –
те блестят от злоба притаена.
Уж невинни са, а камъкът лети –
в теб душата по е наранена.

Без дом, без обич – това ти е съдбата,
едничък все да бъдеш на света.
Най-тъжното в нея… самотата…
Безрадостната кучешка съдба.

П.П.: Скъпи приятели, това стихотворение е посветено на всички онези невинни душички, които скитат по улиците гладни и бездомни. Има едни хора, които са посветили живота си на една прекрасна мисия - да спасят и задомят възможно най-много кучета, и тези хора са част от екипа на Animal Rescue Sofia. Приютът, който те стопанисват, е най-големият в България, но...

Винаги има едно "но". И този път то е безкрайно тъжно. Договорът на приюта с общината изтича и има реален риск тези чудесни хора да прекъснат работата си, защото няма къде да продължат да работят. Необходимо е спешно да съберат доста голяма сума пари за закупуването на тяхно собствено стопанство - една удобна ферма недалеч от настоящото им място, за да може Animal Rescue Sofia да остане да работи за бездомничетата на града ни.

Ако обичате животните и не искате 500 кучета да се върнат обратно на улицата, откъдето са положени толкова много усилия да бъдат спасени, а много други да не получат никога шанс за нормален и щастлив кучешки живот, моля ви, помогнете - всеки според възможностите си.

Повече информация ще откриете на следния линк: http://arsofia.com/bg/priut/.

Благодаря...

heartshapedbox
11-10-2013, 14:22
Дано да успеят да съберат желаната сума и да осигурят покрив на сладурите.
Стихотворението е много добро и реално, очите ми се насълзиха.

Violenza
11-10-2013, 17:15
ОГРОМНО БРАВО!!!


Хората от Animal Rescue са едни от малкото, които ми връщат вярата в човешката доброта. Имала съм честта да работим заедно и с цялото си сърце се надявам скоро да съберат нужните пари за новия приют.

Auriss
11-11-2013, 08:14
ОГРОМНО БРАВО!!!


Снощи прекарах близо 2 часа в ровичкане из сайта и не знам какво друго би могло да се каже.
Бях останал с впечатлението, че нищо не се върши по въпроса и само си потъват някъде някакви пари. Действително ми се промени коренно мнението.

Харесах си и едно уникално симпатично кученце, но то милото е болничко и се нуждае от много грижи, пък аз откровено казано себе си не мога да гледам, какво остава животинка ... :cool:
Във всеки случай наистина браво ! Някой ден, да се надяваме в близко бъдеще, като започна сам да си изкарвам парите, определено ще помогна с каквото мога.

xoxi
11-11-2013, 08:34
Браво за стихотворението, трогателно е.
Сърцето ме боли от такива истории.

JustaLittleKid
11-12-2013, 19:49
https://www.facebook.com/events/535392589885206/ Доброволческата организация PTPI организира STREET SHOW с три танцови състава в подкрепа на Animal Rescue Sofia - тази събота в подлеза на СУ! =) Моля ви, разпространете събитието и ако сте от София, заповядайте!

pandabear
11-13-2013, 15:25
евала.

пратих около 7-8 смс-а.
наспамих и приятели да го направят ((:

heartshapedbox
11-13-2013, 16:57
евала.

пратих около 7-8 смс-а.
наспамих и приятели да го направят ((:

Аз съм сляпа явно и не виждам в сайта. :д
Къде е това с смсите, и аз искам да пратя?

Violenza
11-13-2013, 17:03
Аз съм сляпа явно и не виждам в сайта. :д
Къде е това с смсите, и аз искам да пратя?
http://arsofia.com/bg/priut/

Има и ипей, банков и пейпал, а това е за смс:


Mожете да дарите 1 лев като изпратите SMS с текст: DMS DOG на кратък номер: 17 777.
За абонати на Виваком, М-тел и Глобул. Цена: 1 лев (не се начислява ДДС).

heartshapedbox
11-13-2013, 17:27
http://arsofia.com/bg/priut/

Има и ипей, банков и пейпал, а това е за смс:

Благодаря, и аз пратих.

JustaLittleKid
11-13-2013, 19:54
Страшно много ви благодаря! Прекрасни сте... :)

CoNviCt
11-13-2013, 21:02
Добрите поети имат влияние над читателите си. Имат способността да ги заразят с ентусиазъм. Да запалят огън в душите им. Моите стихове не будят такива емоции.
//Всеки ред написан за чиста кауза, е ред магичен, могъщ.

JustaLittleKid
11-15-2013, 08:36
...благодаря ти.

SpiritInBlack
11-20-2013, 19:37
Айде да не ги пускат мастиите навън , че в София си има достатъчно. Да се решава проблемът както едно време се реши и в Пловдив. Има хора , които едвам свързват двата края , ще се грижим за бездомни кучета

anonymous708973
11-20-2013, 19:45
Като им се разбиват главите с бухалки и доказателства за това има разлепени на дърветата на "Иван Вазов"?

Мълчи и не се излагай.

Животинките не са виновни, че някои хора са малоумни и не знаят какво значи "отговорност". Започнали са да се оправят нещата - чип на всяко куче и да те видя как ще го изхвърлиш като те набарат после. Една солена глоба само липсва да се въведе.
Да не говорим, че вече не отварям страниците на Animal Rescue, че всеки път плача като малко дете - кученце, което тежи най-много килограм, с горени лапички? Пес, на който са наливали киселина в устата... Не ми се коментира вече.

SpiritInBlack
11-20-2013, 19:49
Смешна си като тея , които протестират срещу лифта в Банско , ама после реват , че нямат парички.

Не подкрепям безпричинна жестокост , но не ми и пука за мастиите. Да се евтанизират и проблемът е решен.

CoNviCt
11-20-2013, 20:04
Смешна си като тея , които протестират срещу лифта в Банско , ама после реват , че нямат парички.

Не подкрепям безпричинна жестокост , но не ми и пука за мастиите. Да се евтанизират и проблемът е решен.
А ако евтаназират бедните?

SpiritInBlack
11-20-2013, 20:14
Беден човек не ми е скачал да ме хапе. Къде сравняваш кучета с хора. Кой за кого трябва да се грижи ? Аз си пазя кучето и се грижа за него , щото е моят кучо , ама няма да позволя мастии от неопределена порода да хапят беззащитни. 1 човек да пострада сериозно е достатъчна причина да изчезнат всички бездомни кучета , един ! А колко станаха последните години ?

CoNviCt
11-20-2013, 20:25
Ще се учудиш колко малко разлики има между кучето и човека.
Твой приятел наранява човек. Убива го. Избиват/прогонват теб и всички останали негови другари. Как това изобщо може да е решение на този проблем?
//Проблемите не се решават от хора с крайни позиции. Споменатите заличават проблем, създавайки друг.

Violenza
11-20-2013, 20:29
1 човек да пострада сериозно е достатъчна причина да изчезнат всички бездомни кучета , един ! А колко станаха последните години ?
1 убиец да има е достатъчна причина да избием цялото човечество, един! А колко убити от хора има последните години?


Бягай сега да търсиш въже, логико. :D

heartshapedbox
11-20-2013, 21:31
1 човек да пострада сериозно е достатъчна причина да изчезнат всички бездомни кучета , един ! А колко станаха последните години ?

Не го казвай това пред други хора, че много ще се изложиш. Виоленца ти го каза от точно по-точно.

JustaLittleKid
11-21-2013, 07:42
Мнооого малко са кучетата (особено уличните), които хапят безпричинно. По-голямата част от тях са толкова наплашени, че само като ги погледнеш, и вече са избягали.
За да няма безпризорни кучета, не трябва да се евтаназират, а трябва 1. да се кастрират, 2. да има по-сериозни санкции за хората, които ги пращат на улицата.
Евала на хора като тези от Animal Rescue Sofia (:

girlwithblueeyes
11-21-2013, 09:17
Рядко чета този раздел но това ме трогна . Прекрасно е !

anonymous708973
11-21-2013, 11:25
1 човек да пострада сериозно е достатъчна причина да изчезнат всички бездомни кучета , един ! А колко станаха последните години ?

Преди месец българин изнасили и удуши 20-годишна латвийка на центъра на Манхайм, Германия. Чист българин, не циганин.

Преди няколко месеца българка наръга и изгори (ако правилно си спомням) трите деца на приятеля си, защото сметнала, че те са причината той да иска да се върне обратно в родната Турция.

А ако германците, латвийците или турците бяха решили всички българи да "изчезнем"? Защо си мислиш, че имаш права над животните, каквито германците/латвийците/турците нямат върху нас? Хем ние уж можем да мислим и сънародниците ни пак сътворяват подобни гнусотии, а животинките с какво са виновни?

Логиката ти е малоумна.

pandabear
11-23-2013, 07:55
жалко, друго мнение си бях изградила за това момче. даже малко се натъжих. спиритче, аз само мога да се надявам, тези, които са с твоето мислене, да не са много, че съвсем ще изгубя вяра в хората.

аз искам да ви споделя, че организирах нещо като кампания в училището ми, в която всички зрелостници, които взимаме стипендия, ще дарим парите си (веднага щом ни ги преведат) за построяването/купуването на този приют.

heartshapedbox
11-23-2013, 14:09
аз искам да ви споделя, че организирах нещо като кампания в училището ми, в която всички зрелостници, които взимаме стипендия, ще дарим парите си (веднага щом ни ги преведат) за построяването/купуването на този приют.

Браво!!!

JustaLittleKid
11-24-2013, 13:05
аз искам да ви споделя, че организирах нещо като кампания в училището ми, в която всички зрелостници, които взимаме стипендия, ще дарим парите си (веднага щом ни ги преведат) за построяването/купуването на този приют.

Освен едно огромно БРАВО... какво друго мога да кажа?

Violenza
12-06-2013, 10:15
http://arsofia.com/bg/priut/?rsource=message

Още около 60к евро и сумата ще е събрана!


До 08-ми декември продължава кампанията за увояването на дарения на 60K International Contact Centres

Дарете 1 лев и 60К ще дари 1 лев от себе си!
Дарете 10 и кучетата ще получат 20!
Дарете 25, в сметката за нов приют ще пристигнат 50!

Приятели, невероятният екип на 60K International Contact Centres прави огромен жест към всички нас - хората, които искат кучетата на града да имат своя приют.:

60К ЩЕ УДВОИ ВСЯКО ВАШЕ ДАРЕНИЕ ПО СМЕТКА:
ProCredit Bank, Бул. Тодор Александров 26
SWIFT: PRCBBGSF
IBAN: BG16PRCB92301033111022
ТИТУЛЯР: А Р София

Молим, дори да е с малко - участвайте, малкото ще стане много.

Прочетете всичко за инициативата тук: http://arsofia.com/bg/41753/stani-angel-hranitel-uchastvay-v-chudoto-na-60k/

Дори да нямате възможност да преведете скромна сума по сметката, която 60U ще удвои, ви молим:
споделете с приятели и онлайн, помогнете на тази прекрасна инициатива да да достигне максимален брой хора!!!

ЗА 60К:
60K е един от водещите контактни центрове в България, който обслужва клиенти на 27 езика по цял свят, компании в секторите: електронна търговия, телекомуникации, IT и софтуер, развлечения, пътуване и свободно време, финанси и застраховане, проучвания и други.
В компанията работят повече от 600 млади и талантливи служители, които се забавляват докато работят. Именно те решиха да ни подкрепят в усилията ни да създадем нов дом за стотици кучета.
Сайтът на компанията: www.60K.bg