PDA

View Full Version : Заменимият



Dimimaro
11-10-2013, 11:25
В малък град ,наречен Уйнстън живеело едно момче ,на име Винсънт Кроу .Средно на ръст ,около 182 см ,със късо подстригана черна коса ,и зелени очи .Леко набито тяло ,на деветнайсет години .То имало сестра ,Ванеса Кроу .Тя била две глави по -ниска от него ,със светла коса ,и кафеви очи ,на шестнайсет години .Семейството било средно заможно .Бащата карал тир .Уйлям Кроу на четиридесет и три ,висок колкото Винсънт ,и малко по -едър ,от него .Майката ,Мия Кроу работела като касиерка в единствения супермаркет в града .Децата учели в местната гимназия .Винсънт почти завършвал ,а Ванеса току - що влязла в гимназията .Тихо ,кротко ,приятелски настроено семейство .Никой не е подозирал какво ще им се случи ,и как за една нощ всичко ще се преобърне .Настъпил първият учебен ден в Уйнстън .Уйлям подарил за рождения ден на Винсънт Понтиак Джи Ти О ,2000 година ,черен на цвят ,със осемнайсет цолови бели на цвят джанти .Мечтаната кола на Винсънт .Алармата на будилника звънва във седем ,и полвина .Винсънт става ,и отива в банята .Измива си лицето ,зъбите ,и слиза доло .Там ,вече настанени на масата стоели Уйлям ,Мия ,и Ванеса .Уйлям си пиел сутрешното кафе ,и четял сутрешният вестник ,коментирайки със Мия политически теми ,а Ванеса си мажеше филия със ягодов комфитюр .
- Добро утро ,сънливко -поздрави Ванеса .
-Добро на всички -отвърна Винсънт .
-Как сте настроени за първият учебен ден ? -запита шеговито Мия .
-Супер ! -извика Ванеса -всички мой приятели ще са в моя клас .Ще сме си заедно цялата компания .Ще е толкова щуро .
-И аз се чувствам добре -рече Винсънт -това ми е последната година в гимназията .
-След време ще искаш да се върнеш в гимназията ,младеж -засмя се Уйлям .
-Не се и съмнявам -намигна му Винсънт .
-Хайде да се приготвяме ,Винсънт -каза Ванеса ,посочвайки часовника .Беше осем без десет .Винсънт кимна съгласно ,изяде набързо филията си ,и двамата се запътиха по стъпалата .
-Какви добри ,и примерни деца сме създали -възхитително каза Мия .
-Ти също имаш пръст в това ,мила -отвърна й Уйлям ,след което стана ,целуна я ,и рече -Хайде тръгвам за работа .Лек ден ,мила .
-Приятна работа ,мили -помаха му Мия .Винсънт облече любимата си тениска на Avenged Sevenfold ,подарена му от Ванеса ,взе си чантата от леглото ,излезе от стаята си ,и забързано насочвайки се към входната врата извика :
-Лек ден ,мамо !
-Лек ден ,скъпи -отвърна му тя .
След малко ,и Ванеса забързано слезе ,и целувайки Мия по бузката рече :
-Лек ден ,мамо !
-Лек ден ,и на теб ,мила -отвърна й тя ,целувайки я по главичката .
Ванеса излезе ,затвори входната врата ,Винсънт я чакаше в колата ,запалил двигателя .Тя се качи ,обърна се към него ,и му се усмихна :
-О ! Тениската ,която аз ти подарих ? Чак сега я облече ? -каза му тя щастливо .
-Ами ,тя ми е подарък от скъп човек ,и я нося само в специални случай -отвърна й той целувайки я по челото ,след което превключи на задна ,потегли бавно ,зави на дясно ,превкючи на първа ,и се запъти към гимназията .След малко спряха пред паркинга на гимназия "Шерууд" ,изгаси двигателя ,изкара ключа ,ванеса слезе от колата ,той също ,и се насочиха на вътре .
-Ванеса ! Винсънт ! -извика зад тях един глас .
Ванеса се обърна .
-О ! Джули ! Здравей -Джули беше висока ,колкото Ванеса ,със черна коса ,на тъмно червени кичури ,и сини очи .Тя прегърна Ванеса ,и подаде ръка на Винсънт с думите : -Здравей ,Винсънт .
- Здравей ! -отвърна й той ,обърна се ,и продължи по пътя си .
Усмивката на Джули се изтри ,а Ванеса я успокои :
-Спокойно ,Джули . Знаеш го . Той си е такъв . Ще разбере ,че го харесваш ,и мисля ,че ще сте страхотна двойка ,но мисля ,че ще трябва да поговорите над този личен въпрос някой път . Аз ще го убедя да те покани да излезете някъде .
- О ! Благодаря ти много ,Ванеса -Джули я прегърна отново .
Първите звънци звъннаха ,всички влязоха по стайте си .Винсънт влезе в стаята ,леко закъснял .
-Извинявам се за закъснението ,госпожо Сайръс -рече той на учителката .Елиза Сайръс беше преподавателка по География .Тя беше висока ,стройна жена ,със дълга руса коса ,сини очи ,и сериозно изражение .Тя му направи знак да седне на мястото си .Повече от момичетата в гимназия "Шерууд" харесваха Винсънт ,с изключение на обвързаните . Винсънт се поогледа за свободно място ,забеляза една маса в левия ъгъл на стаята ,и седна там .Не след дълго вратата се отвори рязко ,и от там се зададе задъхано ,едно момиче със дълга черна ,като ноща коса ,средна на ръст ,и кафеви очи .
-Извинете за закъснението ми ,госпожо Сайръс ! Името ми е Шийла Кейдж . Аз съм нова тук .
Всички започнаха да се смеят ,госпожа Сайръс й се усмихна ,и й направи знак да седне . Момичето се поогледа ,и видя единственото свободно място до Винсънт . Тя отиде до него ,и срамежливо запита :
- Ъ-ъ-ъ-м извинявай ,може ли да седна до теб ?
Винсънт я изгледа сериозно от горе до доло ,и й отвърна :
-Ами опитай !
Момичето въздъхна ,седна на стола ,сложи си чантата на земята ,искара една тетрадка ,молив ,и гума ,и със леко треперещ глас изрече :
-Казвам се Ший ...
-Шийла ,и на мен ми е приятно -рече й Винсънт ,прекъсвайки я .
-Д -да . И на мен .
Шийла трепереше .Преглъщаше нервно .Уйлям забеляза това ,потупа я по рамото ,и й рече :
-Спокойно ! Не ям хора !
Шийла се смути ,но се усмихна ,и се по успокои .
Звънецът за междучасие би .Винсънт стана ,прибра си нешата ,излезе от стаята ,и закрачи по коридора .Мислеше си колко досаден ще е днешния ден .Мислите му бяха прекъснати от гласа на Шийла .
-Винсънт ! Винсънт ! -викаше тя зад него .
Той се обърна .Тя протегна ръка ,в нея беше неговия телефон .
-Забрави си го на масата .с
Той го пое от ръката й ,и отвърна - Мерси ! -след което й се усмихна ,обърна се ,и закрачи отново по коридора .Излезе навън ,имаше толкова много хора . Забеляза една свободна пейка под едно дърво ,по огледа се ,и се запъти към нея . Седна на пейката ,извади си слушалките от джоба ,ем пе тройката от раницата ,пъхна жака на слушалките в дупката на ем пе тройката ,сложи си говорителите на ушите ,и си пусна песента Godsmack - Shine Down . Започна да си тънъника припева на песента ,когато до него седна сестра му ,и го прегърна . Той си свали говорителите , усмихна й се , и я запита :
- Как се чувстваш ? Първи ден в гимназията ?
- О ! Страхотно е ! - отвърна му тя щастливо - всичките ми стари съученици са в моя клас . Върха е -е -е -е ! -извика тя .
Винсънт се усмихна . Шийла обикаляше ,чудейки се къде да седне . Всичко за нея беше толкова непознато . Чувайки гласа на Ванеса ,тя се обърна ,и видя Винсънт . Запъти се към него ,застана пред тях ,и срамежливо запита :
- Ъ -ъ -ъ . Може ли да седна до теб ?
Ванеса изгледа въпросително непознатото момиче ,после Винсънт ,и му се усмихна дяволито .
- Разбира се ! Винсънт няма нищо против ! Аз съм Ванеса - подаде тя ръка към Шийла - сестра съм на Винсънт .
- Приятно ми е ! -отвърна й Шийла ,ръкостискайки се с нея ,след което седна ,и изрече притеснено :
- Тук ми е толкова странно ,непознато .
- Ще свикнеш -успокой я Ванеса - от къде познаваш брат ми ?
- Запознахме се днес . Седя до него .
Винсънт гледаше тъпо ,а Ванеса го ръчкаше с лакът . След малко ,към тях се присъедини и Джули .
- Здравейте ! - извика тя .
- Здравей - отвърнаха Ванеса ,и Шийла в един глас . Винсънт не реагира .
- Как сте ? - запита Джули .
- Страхотно ! -извика Ванеса - да ви запозная . Това е Шийла ,Шийла това е Джули .
- Приятно ми е -казаха двете в един глас ,ръкостискайки се .
- Шийла е от класа на Винсънт ,и седи до него . Нова е тук .
След тези думи Джули пусна моментално ръката на Шийла ,и я изгледа с погнуса ,след което се обърна ,и се запъти на някъде .
- Какво й стана ? - попита Шийла притеснено .
- А ! Тя си е такава . Не и обръщай внимание ! - Ванеса побутна Шийла по рамото .
Звънците биха ,и всички се насочиха към зградата .
- До после ,гълъбчета ! -замаха Ванеса към Винсънт ,и Шийла .
Ванеса влезе ,леко подранила в стаята ,в която се преподаваше математика .Там бяха няколко момичета ,и две момчета . Тя седна на предната маса по средата . Не след дълго в стаята влезе ,и Джули . Тя побърза да се настани до Ванеса . Блъскайки тетрадката ,която изкара от чантата си ,и молива тя изсъска :
- Ама ,че коварно същество !
- Недей ревнува ,Джули - изсмя й се Ванеса - тя просто седи до него .
- Тя е по хубава от мен ! - извика Джули ,след което се огледа назад ,всички гледаха към нея - Какво ме зяпате ,бе ! - изкрещя им тя . Стъписано всички продължиха да си бъбрят на тих тон .
- Успокой се де - Ванеса сложи ръка на рамото й - знаеш ,че Винсънт е като камък . Виж от колко време се познавате ,а той веднъж не е попитал как си . Тя няма абсолютно никакъв шанс .

Dimimaro
11-10-2013, 11:26
- Може би си права - въздъхна Джули - извинявай !
Стаята се напълни с ученици . Не след дълго влезе ,и един висок ,едър мъж ,със коремче ,сива коса ,и кръгли очила .
- Добър ден ,и добре дошли -заговори той със дълбок глас - аз съм Матю Уайт ,и ще ви преподавам по математика . Сега ,който си чуе името ,ще го помоля да стане ,за да ви опозная . Биха последните звънци за излизане . Винсънт излезе от стаята ,в която се преподаваше история . Той закрачи по коридорите ,запътвайки се навън . Излезе ,слезе по стъпалата ,и се насочи към колата си . Седна на капака ,и зачака Ванеса .
- Винсънт !
Той вдигна глава . Беше Шийла .
- Извинявай ! Разбрах ,че живееш близо до нас .Дали ще може да се кача до някъде ? Аз живея две пресечки по -надоло .
- Разбира се ! -кимна й Винсънт . Шийла се усмихна .
- Благодаря ти ! - рече му тя .
Ванеса ,и Джули вървяха към колата на Винсънт .
- Хей ! Виж ! - метна с глава Ванеса към Винсънт ,и Шийла .
- Тя ! Как смее ?! - извика Джули .
- Успокой се ! Без нерви ! - сръчка я ванеса с лакът в кръста .
- Здравейте момичета - поздрави ги Винсънт щастливо - Шийла ще се вози с нас на връщане .
- Удоволствието е мое ! -усмихна се Ванеса ,след което отвори вратата на колата ,и дръпна седалката напред . Джули се намърда първа ,до нея седна Шийла . Ванеса изправи седалката назад ,и се настани . Тя затвори вратата ,Винсънт седна в колата ,запали двигателя ,затвори си вратата ,и потегли . По пътя Ванеса постоянно гледаше в огледалото към Джули ,която намусено гледаше през прозореца на колата ,и Шийла ,която постоянно гледаше към Винсънт . Понтиака спря пред домът на Винсънт ,и Ванеса .
- От тук на татък вие си знаете пътя - рече Винсънт ,и загаси двигателя .
- Да ! Разбира се ! Благодаря ти ,Винсънт - усмихна се Шийла .Ванеса слезе от колата ,измести седалката напред ,както и Винсънт . Шийла слезе ,прегърна Ванеса - До утре - рече тя махайки с ръка . Джули слезе ,заобиколи колата ,прегърна Ванеса - До утре - измърмори тихо ,и сърдито тя ,и се запъти към дома си .Джули живееше две къщи по -нагоре от дома на Кроу . Винсънт ,и Ванеса се спогледаха ,измсестиха седалките назад ,затвориха вратите на колата ,Винсънт я заключи ,и двамата се насочиха към входната врата .Ванеса изведнъж сложи ръка пред него ,той се спря ,и я изгледа учудено .
- Винсънт ,трябва да ти кажа нещо -рече Ванеса тихо .
- Кажи ,малката -застана Винсънт пред нея .
- Джули те харесва . Има чувства към теб . Ти самият си разбрал това от много време насам . Защо поне веднъж не я поканиш да излезете ?
Винсънт се почеса по врата .
- Не съм по тези работи ,малката . Най -много да се опитам да направя нещо ,и да и разбия сърцето -усмихна й се той .
- От опит не се умира ,Винсънт -Ванеса го погледна право в очите .
Винсънт въздъхна .Погледна надоло ,след това към колата си ,после в нейните очи ,усмихна й се ,и й каза : -Добре ! Ще опитам !
- Благодаря ти ,Винсънт -прегърна го тя .
Точно в тоя момент пред дома им спря сив Форд Рейнджър от 2001 година .От него слезе Уйлям .
- Толкова сте ми сладки -търкаше очите си той .
- Здравей ,татко -извика Ванеса ,и го прегърна .
- Как беше днес ? -запита той с усмивка .
- Екстра - рече Винсънт ,отваряйки входната врата .
- Здравейте всички -поздрави ги Мия ,тъкмо сервираше вечерята - какво има ? Защо са ти насълзени очите - запита тя Уйлям . Той извади телефона си ,и показа й показа снимка . На нея бяха Винсънт ,и Ванеса прегърнати - Не са ли сладки ? Хванах ги точно на време ! -усмихна се той .
- Милите ми ! -усмихна се Мия ,и прегърна Винсънт ,и Ванеса -хайде . Качвайте се ,преоблечете се ,и слезте да вечеряме .
- Добре ,мамо ! - изрекоха Винсънт ,и Ванеса в един глас ,и забързано се качиха по стъпалата .
- Направили сме толкова красиви ,и добри деца -рече Уйлям ,гледайки снимката -толкова се радвам ,че държат един на друг .
- И аз ,мили -Мия го целуна по устните .
Винсънт се съблече по боксерки ,включи си лаптопа ,и влезе в скайп ,и в фейсбук . Ванеса също .Преоблякоха се ,и след малко ,и двамата слязоха в кухнята ,и започнаха да се хранят . След вечерята ,те се качиха по стаите си . Винсънт включи ай ем пи плеъра си ,и стартира първата песен на плейлист " Avenged Sevenfold " . Не след дълго той забеляза ,че иконката на скайп ,в екслпорера му мига . Той цъкна на нея ,беше Джули . Тя му беше писала " Здравей Винсънт " ,придружено с усмивка . Той й отвърна " Здрасти " .
- " Как си ?" - запита го тя .
- " Добре . Ти как си ? " - отвърна й той .
- "И аз съм добре ,благодаря .Коя е тази Шийла " -запитя тя .
- "Нова е . Днес се запознахме . Седни до мен " -отвърна й той .
- " Хубава е . Нали ?" -написа му тя с усмивка .
- "Така е . Хубава е " -отвърна й той .
- "Харесваш ли я ? " -написа му тя .
- "Не ." -отвърна й той .
Последва лека тишина ,след което той й написа :
- " Какво ще кажеш да излезем някъде да се поразходим ? "
Джули потръпна от щастие .
- " Сега ли ? " - написа му тя .
- " Защо не ? Имаш осемнайсет . Можем да останем до по - късно . " - написа и той .
- " Разбира се . Приготвям се . След петнайсет минути ще те чакам пред вас . " - Джули изкрещя от радост .
- " Супер ! " написа и той ,като добави слънчице .
" Господи ,това е сън " . " Господи ,това е сън " . " Господи ,това е сън " . " Господи ,това е сън " повтаряше си тя на ум ,докато разхвърляше дрехи наляво ,и надясно ,докато намери какво да облече . Накрая Обу едни светло - сиви дънки ,и черна тениска със розов надпис " Freak " на гърдите й . Скочи пред огледалото ,сложи си черен молив ,и спирала на очите ,светло розов ,почти прозрачен гланц на устните ,напръска се с пърфюм ,и излезе от стаята . Отиде в хола ,обу дълбоки розови кецове ,и излезе . Слънцето почти залязваше . Беше около девет без десет . Тя се доближаваше до дома на Винсънт ,той седеше на капака на колата .Беше облечен в тъмно сини дънки ,черна тениска на Metallica , и черни кецове на matstar . От колата се чуваше песента на Disturbed - Stricken .

Dimimaro
11-10-2013, 11:27
- Здравей - поздрави я той ,и я прегърна .
Объркана ,но му отвърна ,като го притисна силно ,тя му отвърна :
- Здравей .
След което Винсънт ,й отвори вратата .
- Благодаря ! -рече тя с усмивка .Той също й отвърна с усмивка ,след което заобиколи ,седна в колата ,запали двигателя ,превключи на първа ,и рече :
- Какво ще кажеш първо да минем да си вземем нещо за пиене ,и да отидем на парка ? - предложи той .
- Да ! Точно това щях да предложа ,и аз ! - изненада се тя .
- Добре - вдигна вежди той ,след което потегли .
По време на пътя , Джули не спря да си повтаря " Това е сън ,това е сън ,това е сън " ,когато беше прекъсната от гласа на Винсънт .
- Как се чувстваш ? - запита я той .
- Ами - пое си дъх тя - малко ми е странно , и същевременно се чувствам много добре .
- Радвам се - намигна й той .
След малко спряха пред супермакрета ,в който работеше майката на Винсънт . Влязоха вътре ,огледаха се ,отидоха до хладилниците ,огледаха от горе до доло ,Винсънт си взе Кока Кола ,а Джули минерална вода . Отидоха до касата .
- Здравей ,Винсънт - поздрави го касиерката .
- Здравейте ,госпожо Андерсън .
Той сложи Кока Колата на линията ,издърпа водата от ръката на Джули ,сложи и нея . Госпожа Андерсън ги маркира .
- Четири ,и седемдесет .
Винсънт извади пет долара ,и рече :
- Задръжте рестото - след което се усмихна .
- Благодаря ! - рече госпожа Андерсън .
Винсънт подаде водата на Джули ,тя му се усмихна ,излязоха на вън ,и влязоха в колата . Винсънт отвори колата ,отпи малко от нея . Запали двигателя ,и потегли към градския парк . Не след дълго стигнаха . Винсънт паркира до един тротоар . Винсънт си взе Кока Колата ,излезе от колата ,заобиколи от другата страна ,и отвори вратата на Джули .
- Благодаря - каза тя с усмивка ,след което затвори вратата .
Винсънт я хвана за ръка ,тя потрепна ,двамата огледаха парка ,и се насочиха към средата му . Там имаше един фонтан ,около него пейки .
- Какво мислиш да седмен там ? - посочи той една свободна пейка .
- Добре - кимна тя .
Седнаха те на пейката ,Джули отвори капачката на водата си ,отпи от нея . Последва лека тишина .
- Разбрах ,че по принцип си една година по - малка от мен ? - отвори тема Винсънт .
- Да -отвърна тя .
- Защо тогава си в класа на сестра ми ?
- Ами - тя се закашля - аз ,както знаеш не съм чиста американка . Баща ми е от Италия . Там съм родена . Там учех начлно училище ,но решихме да се преместим тук ,защото бяхме затънали в дългове ,и решихме да продадем къщата . Знаеш традицията . Нова държава . Връщат те с една година на зад ,а и останах една година в същия клас ,защото господина по математика се беше заял с мен . Той си пада педофил . Искаше разни неща от мен ,но аз му отказвах ,и той реши да ме остави в същия клас .
- Вашите знаят ли за това ? - попита я той .
- Истината е ,че само Ванеса знае ,и вече ти - усмихна му се тя - преместихме се тук преди три години . Малко преди вас . Вие дойдохте една година по - късно .
- Така беше - усмихна се той - как се запознахте с Ванеса ?
- Ами аз може да бях от една година тук - започна да разказва тя - но не познавах никой ,никой не ми обръщаше внимание ,седях си сама на вън ,и гледах . Един ден реших да се поразходя ,и едно момиче да стой пред къща ,в която до колкото си спомням не живееше никой . Тя ме погледна ,усмихна ми се ,аз реших да се запозная с нея . Седнах до нея . Запознахме се . Заговорихме се ,и така .
- Ами - той се притесни - от кога имаш чувства към мен ?
Джули се разтрепера ,и замига с очи .
- Аз - замисли се тя дълго време - от както те видях . Просто ми влезе в главата . Същата нощ ,в която те видях ,аз те сънувах . От дълго време имам чувства към теб ,но не знаех как да ти ги покажа . Аз съм срамежливо момиче . Никога до сега не съм изпитвала такива чувства ,и не съм се влюбвала в момче от пръв поглед . Може да ти прозвучи глупаво ,и странно ,но ти казвам самата истина ,Винсънт . Само ,като те гледам как ходиш по коридорите на училището ,всеки ти прави път ,всяка възкликва " еха " . Всяка те желае . Мисълта за това направо ме побърква ,но същевременно съм безсилна . Ти си свободно момче ,толкова хубаво . Погледа ти - като на орел . Свободен ,лети из небесата безкрайни ,дебнещ ,и ловящ плячката си от пръв път . Глас - спокоен ,дълбок ,студен . Начинът на вървене - бавен ,спокоен ,излъчващ грациа ,като на вълк - единак ,и същевременно владетел . Ти си просто уникален .
Винсънт се усмихна ,погледна я в очите , свали поглед ,погледна земята ,почеса се по врата , десният му крак започна да трепери .
- Истината за моето студено държание към теб е - започна той - ,че и аз те харесвам .
В този момент Джули стисна бутилката здраво . Винсънт я погледна в очите ,и продължи :
- Ти може да ме харесваш ,но аз те обичам . Съжалявам за по - ранното ми държание , Джули , но никога не съм имал сериозна връзка . Не знам какво е да си имаш някой , който да ти казва " обичам те " , никога до сега не съм изпитвал това , което изпитвам към теб .
Последва тишина . Винсънт продължаваше да я гледа в очите ,след което сложи ръка на бузата й , и й рече :
- Мисля , че съм готов да опитам всичко това , да го опитам с теб . Ти какво ще кажеш ? Мислиш ли , че ще се чувстваш добре с мен ? Мислиш ли ,че съм подходящия за теб ?
- Да ! - извика Джули ,и скочи в прегръдките на Винсънт . Той я прегърна , и й прошепна - Обичам те !
- И аз теб , мили - прошепна му тя , и го стисна силно .
Винсънт ,и Джули се спогледаха . "Дали да я целуна ? " - помисли си той . " Дали сега е подходящия момент , за първата ми целувка ? " - помисли си тя . Двамата стояха , и се гледаха .
- Хайде целунете се бе ! Гледам ви от толкова време !
Винсънт ,и Джули се стреснаха ,пред тях стоеше високо момче ,със дълга тъмна коса ,леко набола брада , тениска на Metallica , черни дънки , кубинки , и слънчеви очила тип бъбрек .
- Рей ! - изсъска му Винсънт .
- Еми така де - рече Рей - вижте каква красива двойка сте , а само се прегръщате . Впрочем от кога ходите ?
- Ъ -ъ -ъ -ъ - казаха Винсънт ,и Джули в един глас .
- Оу - Рей вдигна вежди - ясно . Честито ви !
Рей извади телефона си ,насочи го към тях ,и рече :
- Хайде сега ! Една снимка ! Искам ,и да се целунете ! Не се срамувайте !
Винсънт ,и Джули се спогледаха . Джули пусна ръката на Винсънт , и седна в него . Винсънт я прегърна .
- Така добре ли е ?- попита тя .
- Толкова сте сладки ! - Рей се усмихна .
- Хайде сега се целунете ! - Рей вдигна вежди .
Винсънт наведе глава . Джули погледна към Рей , после вдигна брадичката на Винсънт , и го целуна по устните .
- Страхотни сте ! - Рей свали телефона , намери снимките , и ги показа на Джули , и Винсънт . Ще ви ги пратя довечера . Сега трябва да тръгвам .
- Това Рей О ' Конър ли беше ? Мисля , че има банда " Black Paradise " , с която пее - рече Джули , гледайки как Рей се отдалечава от тях .
- Да - кимна Винсънт , както ,и мой много добър приятел . Рей О ' Конър , Емили Дарк , Джоуй Съмърс , Грей Стардъст , Тифа Родригез . Те са от една банда , и са мой много добри приятели . Те са компанията ,с която се мотая най - често .
- Нима ? Те са най - готините ,и известните в училище ! - вдигна вежди сериозно Джули .
- Така е - усмихна й се той .
" Боже господи , не стига ,че си намерих свястно момче ,а е и един от най - хубавите ,и известни личности в училище . Господи ,благодаря ти ,благодаря ти за всичко " помисли си тя , след което се сгуши в него . Той я погали по главата . " Има толкова мека коса , дъхът и е нервен . И аз съм нервен . Дали го разбира ? Господи ,имам си страхотна компания ,а сега си намерих ,и страхотното момиче . Какво повече да искам ? Благодаря ти ! " помисли си той .
Слънцето залезе , лапмите в парка светнаха , Винсънт ,и Джули седяха згушени . Телефонът на Джули звънна .
- Ало ? - отговори тя .
- Джули ! Става късно ! Прибирай се ! - от среща се чу женски глас .
- Добре - Джули натинса червената слушалка , след което погледна към Винсънт .
- Трябва да се прибираме , а - усмихна се той .
- Съжалявам - сведе поглед тя .
- Няма проблем . Хайде - каза й той ,след което я целуна по бузката .
Те се изправиха , потеглиха към колата , хванати за ръце . Качиха се вътре , Винсънт запали двигателя , потегли назад , след което се запъти към дома на Джули . По пътя двамата мълчаха . Джули гледаше през прозореца , и се усмихваше . " Това е най - прекрасният ден в живота ми " - помисли си тя . Винсънт погледна към Джули , погали я , тя се обърна , усмихна му се . " Толкова е хубава , колко ли време ще я задържа моя ? " - помисли си той . Винсънт спря пред дома на Джули , тя отвори вратата , обърна се , целуна го по устните .
- До утре , мили - каза му тя с усмивка .
- До утре , мила - отвърна й той , като я погали по брадичката .
След като паркира пред тях , загаси двигателя , слезе от колата , влезе в дома си , и се качи в стаята си , Винсънт веднага се залепи за лаптопа си . Намери Джули в фейсбук абонатите си , и промени семейното си положение от " необвързан " във " обвързан " сис Джули Монтана . Рей му изпрати снимките , Винсънт ги качи , отбеляза на тях Джули , и написа за информация за снимката " Моето момиче " . Около минута по - късно в неговата стая влезе Ванеса , скочи на леглото , и го прегърна силно подсмърчайки .
- Толкова сте хубави - едва му каза тя .
- Често съм те виждал да плачеш - вдигна й брадичката той - , но за първи път те виждам да плачеш от радост . Хайде успокой се .
Скоро след това , започнаха другите абонати , да харесват ,и коментират статуса на Винсънт . Ванеса се усмихна .
- Чудя се , дали ще се появи конфликт между Джули ,и Шийла ? - запита го тя , избърсвайки сълзите си .
- Не - поклати глава той - аз и обясних , че тя не представлява нищо повече , освен приятел за мен .
- Мисля ,че това момиче Шийла те харесва . Ти какво мислиш ? - запита тя бършейки сълзите си .
- И ти ли ? - сви той вежди .
- Извинявай - усмихна се тя .

Dimimaro
11-10-2013, 11:29
На известията се показа молба за приятелство . Той я кликна . Беше от Шийла Кейдж . Той я прие . Около минута след това тя му хареса снимките , и коментира статуса му " Вие безспорно сте най - сладката , и красива двойка в гимназия " Шерууд " . Пожелавам ви от всичко по много " . Винсънт хареса коментара й , и писа на Джули " Видя ли ? Ние сме просто приятели " . Тя му отвърна " Съжалявам . Вече разбирам ,че няма нужда да те ревнувам . Извинявай " . Той и отвърна " Няма смисъл да се извиняваш на мен , а на нея " , след което добави усмивка . Тя му писа " Добре . Ще и се извиня пред теб . Обещавам " , след което му прати целувка . Ванеса се усмихваше ,докато ги гледаше как си пишат . Мислеше си " Що е това любов ? " , " Гледала съм филми ,в който си казват " Обичам те " ,и други подобни , но никога не съм го казвала ,освен на брат си . Не мога да си представя да го кажа на друг , някой различен , истински , до сега съм била с ... доста момчета , и съм им го казвала , но не съм го мислила наистина . Просто за разнообразие . Даже едно момче плака за мен ?! ха - ха - ха " .
- Стана късно , малката - Винсънт й прекъсна мислите .
- Да . Хайде . Лека нощ от мен - тя го прегърна ,и стисна силно .
- Лека ,и на теб малката - той я погали по главата .
На следващия ден , след като съвършиха училище , и всеки се прибра по дома си , Винсънт реши да запознае Джули със компанията си . Той звънна на Рей , уговориха среща , реши да покани ,и Шийла . Влезе във фейсбук , видя ,че Шийла е на линия ,и и писа " Здравей " ,придружено със усмивка .
- " Здравей " - отвърна му тя .
- " Как си ? " - попита я той .
- " Добре ,благодаря . Ти как си ? " - написа му тя .
- " И аз съм добре , благодаря " - написа й той .
Последва лека пауза , след това той й написа :
- " Аз , Ванеса , и Джули мислим да се видим с моята компания . Бих желал да те запозная с тях . Искаш ли да се присъединиш ? "
- " С удоволствие , Винсънт . Благодаря " - отвърна му тя .
- " Добре . След около половин час ще ти звънна , ще те чакаме пред вас . Може ли да си дадеш номера ? " - написа й той .
Шийла му написа номера си . Той написа на Джули ,че и Шийла ще дойде с тях . Тя му написа ,че тъкмо ще й се извини за по - ранното й държание . Винсънт се преоблече , излезе от стаята си , почука на вратата на Ванеса , тя излезе , слязоха по стъпалата , излязоха на вън , влязоха в колата , спряха пред дома на Джули , тя излезе , качи се в колата , след което спряха пред дома на Шийла , тя излезе , и се качи в колата , поздравявайки всички , и се насочиха към мястото на срещата . Беше дома на Рей . По пътя всички бяха тихи . Чуваше се само песента на Manowar - The Crown and The Ring . Винсънт спря пред дома на Рей . Представляваше двуетажна къща , със добре поддържана морава , и бяла оградка . Пред къщата имаше паркирани Додж Калибър , Шевролет Колорадо , и Крайслер 300 Це .
- Еха , какви скъпи коли - рече Джули .
- Да - усмихна се Винсънт - Шевролета е на Рей . Доджа , и Крайслера са на майка му ,и баща му . Доста са заможнички . Хайде .
Те слязоха от колата , Винсънт отвори вратичката на оградката , момичетата влязоха първи , след това той , затваряйки вратичката след себе си . Застанаха пред входната врата , Винсънт позвъни на звънеца , вратата се отвори , показа се едно момиче , ниско на ръст , тъмна коса ,и кафеви очи . Имаше пиърсинг ,намиращ се под лявата част на долната й устна . Беше облечена във сини дънки , и тениска на Disturbed .
- Здравей , Ви - поздрави тя , прегръщайки Винсънт . имаше леко писклив глас .
Ванеса се намръщи ,и рече :
- Ами прегръдка за мен ?
Момичето подскачайки ,и стискайки я силно завика :
- Как може да кажеш такова нещо , Ванеса ? Знаеш ,че ти си втората ми любов след Рей .
- Знам ,само се пошегувах - едва успя да каже Ванеса .
Момичето изгледа странно Джули ,и Шийла .
- О ! Тифа ,това са Шийла , и Джули - рече Ванеса ,посочвайки ги с ръка .
- Приятно ми е , момичета - усмихна им се Тифа - Джули ? Приятелката на Винсънт ? О ! Толкова си хубава . Виж се ! Истинско бижу , както на снимките .
- Б - Благодаря - рече леко срамежливо Джули .
- Хайде , влизайте - подкани ги Тифа .
Те влязоха , събуха си обувките в хола , след което завиха на ляво , и влязоха в една голяма стая . Там бяха Рей , едно момче , и още две момичета .
- Винсънт ! Братко - завика Рей ,прегръшайки го - заповядайте ! настанявайте се !
Рей седна на едно канапе , Тифа седна в него , Винсънт седна на левия диван , Джули седна в него , Ванеса , и Шийла седнаха до тях .
- Така - започна Рей - всички сме се събрали тази вечер , за да отпразнуваме важно събитие . За пръв път виждаме нашето момче порастнало . Събрали сме се по случай обвързването между Винсънт , и Джули .
Всички запляскаха , Джули усмихвайки се наведе срамежливо глава , Винсънт й вдигна брадичката , и я целуна по устните .
- Нека да се запознаем , Аз съм Рей - той се потупа по гърдите - двойката на дивана са Джоуй ,и приятелката му Емили . - Джоуй кимна , а Емили се усмихна - Момичето ,седящо само на канапето срещу мен е Бианка Уолф - Бианка помаха - чакаме след малко да дойде ,и Грей .
Емили беше със прическа тип " Емо " . Бритонът й прикриваше едното й око , косата й боядисана в черно , а бритонът във тъмно синьо . Емили беше със светло сини очи , тук там имаше зеленикави нюанси . Средна на ръст , с леко широки бедра . Беше облечена със черни дънки ,и бяла тениска с надпис " Live now ,because you can die tomorrow " . Джоуй беше със бръсната глава , кафеви очи , висок колкото Винсънт . Облечен във чисто черен анорак , и черен памучен анцуг . Бианка беше със тъмна коса , на руси кичури ,и кафеви очи . Тя беше облечена във черен потник , и светло - сини дънки .
- Къде е Грей ? - запита Винсънт .
- Пратих го да вземе някой работи - усмихна се Тифа .
- Вие жените сте толкова мързеливи . Все ние мъжете трябва да ви вършим работата - пошегува се Рей .
- Ти да мълчиш , дечко - Тифа го захапа за устните , и двамата започнаха да се целуват .
След малко вратата се чу , и в стаята влезе едно високо момче , със черна поотраснала коса , леко начупена на места , и сини очи . Беше облечено във черно кожено яке , тениска на Megadeth , и тъмно - сини дънки .
- Взе ли това ,което ти казах , Грей ? - запита го Тифа .
- Да ! - усмихна се той - всичко е тук .
Той сложи торбите с покупките на масата . Тива ги взе , отиде в кухнята , и започна да изкарва от торбите пържоли , горчица , няколко пакета чипс , четири бутилки Кока Кола , картофи , малко шишенце сос за скара , и едно шишенце кетчуп . Бианка целуна Грей по устните , и отиде при Тифа .
- Грей , запознайсе със приятелката на Винсънт - Джули , и Шийла - махна с ръка Рей .
- Приятно ми е - здрависа се той с тях - хубава си колкото на снимките . Браво ,Ви . Намерилси си страхотно момиче .
- Благодаря , Грей - усмихна му се Винсънт .
След малко Джули , Емили , и Шийла също се присъединиха към Тифа ,и Бианка .
- Момчета , да отидем да вземем касите бира ? - предложи Грей .
- Хайде - изправи се Рей .
Винсънт , Грей , Рей , и Джоуй излязоха на вън , приближиха се до един Хамър Хаш 2 . Грей отвори вратата на багажника , там имаше три каси бира . Джоуй , Винсънт , и Рей хванаха по една , и ги сложиха в хола , след което отново влязоха в голямата стая . Това беше всекидневната . В нея имаше два големи дивана , две канапета , една голяма плазма , със смарт технология , блу рей система , камина , две библиотеки , пълни със книги . Грей ,и Джоуй хванаха единия диван , и го приближиха към средата на стаята , където имаше една дълга стъклена маса . Винсънт , и Рей хванаха другия диван ,и го преместиха към масата , след което се настаниха по диваните .
- Е , Ви ? - започна Джоуй - какво е чувството да си обвързан ? Добре дошъл в клуба - усмихна се той - да не говорим ,че си хванал най - красивото момиче в гимназия " Шерууд " . Тоест едно от най - красивите .
- Ами - Винсънт се почеса по врата - това е наистина красиво . Искам да си призная ,че от дълго време съм влюбен в нея .
- Кое е новото момиче ? - запита Грей .
- Шийла Кейдж - обърна се Винсънт към него - тя е нова . Седи до мен .
- Охо - засмя се Рей - Джули вече си има конкуренция .
- Стига бе хора - Винсънт поклати глава - знаете ,че съм принципен . Петдесет процента нещо ,са много по - добре от сто процента нищо .
- Браво ,Ви - рече Джоуй - радвам се ,че добро момче , като теб е намерило хубаво , и добро момиче , като Джули . Момчета , да пуснем музика ? - предложи след това .
- Може . Тъкмо след малко всичко ще е готово , усещам вече миризмата на месо - каза му Грей .
- Емили ! - извика Джоуй извика силно .
- Да ! - чу се глас от кухнята .
- Може ли да ми донесеш лаптопа , моля ? - запита той .
- Момент - отвърна му тя .
След малко Емили дойде със матово черен лаптоп Сони Вайо . Джоуй й благодари , целуна я по устните , тя излезе от стаята , той го отвори , включи го , и пусна първата песен във плейлиста му на Dope - Now or never . Докато момчетата слушаха музика , и си говореха , момичетата работеха в кухнята . След няколко минути всичко беше готово . На масата започнаха да се нареждат чиний , и чаши . Всеки беше зает с нещо . Направиха порций , сложиха касите с бира до диваните , и всеки намирайки място го зае .

Dimimaro
11-10-2013, 11:29
- Вдигам тост ,за нашият приятел Винсънт ,и красивата му приятелка Джули . Наздраве - извика Рей .
- Наздраве - казаха другите .
- Аз - изправи се Шийла - макар ,и да не ви познавам ,бих желала да ви кажа , че макар ,и познавайки Винсънт , и Джули от скоро ,те са най - красивата двойка , която съм виждала някога . Пожелавам им дълго време любов , и само щастливи мигове . Бих желала да присъствам на сватбата им след време .
- Благодаря ти , Шийла - каза с усмивка Джули ,след което стана , прегърна я ,хвана й ръцете ,и гледайки я право в очите й каза - бих желала искрено да се извиня за по - ранното си държание . Просто ти си едно от най - хубавите момичета в гимназията , и тъй ,като стоиш до Винсънт ,аз ревнувах ужано много . Прости ми .
Шийла се огледа , всички гледаха право към нея . Тя се притесни ,усмихна се ,и отвърна :
- Аз - леко нервно каза тя - няма проблем ,Джули ,но няма как да се получи нищо ,освен приятелство между мен ,и Винсънт . Не съм си мислела за нищо сериозно с него . Просто нямам никакъв шанс . Истината е ,че аз усетих ,че ти го харесваш ,след като реагира така тогава . Няма проблем .
Джули й се усмихна ,и я прегърна . Всички ръкопляскаха . Цялата нощ премина във музика ,смях ,и забавления . На разсъмване на всички им се доспа .
- Ух - Ванеса потърка очи - вече е събота сутрин ? Да си легнем ? Какво ще кажете ?
- Няма проблем - рече Рей - родителите ми ги няма , има много свободни стаи .
Всички станаха ,и се запътиха към спалните на втория етаж . Легнаха си ,и заспаха . Винсънт не можеше да заспи . Той отвори очи .
- И ти не можеш да заспиш , а ? - каза му Джули ,която си беше сложила главата на гърдите му .
- Не съм се чувствал така ,до сега Джули - той започна да я гали по главата .
- Честно казано ,и аз Винсънт - тя го погледна в очите ,след което го целуна .
- От колко време ме харесваш , Винсънт ? - запита го тя .
- От колко време се познаваме , Джули ? - той й докосна носа с показалеца си .
- Ами - позамисли се тя - някъде две години вече .
- Влюбих се в теб ,още откакто те видях ,очите ти ,усмивката ти . Просто са - той млъкна за малко - уникални . Ти самата си уникална .
- Такава ли съм ? - запита го тя , след което седна върху него ,наведе се ,и започна да го целува .
Той започна да я гали по бедрата . Тя му съблече тениската ,и нежно му драскаше тялото . Той й съблече тениската ,тя остана по черен сутиен ,след което започна да я целува по врата . Тя впи нокти в гърба му ,и го притисна силно до тялото си . " Боже мой . Какво правя ? " - помисли си той . " Чудя се ,дали той е подходящият за това ?" - помисли си тя .Винсънт изведнъж се спря . Джули се изправи ,и притеснено запита :
- Нещо не е на ред ли ?
- Ами - той наведе глава .
- Какво има ? - вдигна му тя брадичката .
- Осъзнаваш ли ,какво сме на път да направим ? - запита я той притеснено - сигурна ли си ,че го искаш ? Сигурна ли си ,че си готова ? Сигурна ли си ,че аз съм подходящият човек ,за тая работа ?
Джули въздъхна ,прехапа устни ,погледна го в очите ,погали го по бузата ,и му каза :
- Аз мисля ,че си съвършеният ,но не мога да кажа същото за себе си . Какво ми има ? Не съм достатъчно хубава ? Тялото ми не те ли привлича ? Не те ли привличам ? Какво ми има ,Винсънт ? - тя заплака .
- Не ! Нищо от това ,което каза не е истина ,не си въобразявай глупости . Просто това е важна крачка за едно момиче ,и много зависи с кого ще го направи за пръв път . Ти си уникална ,но аз се притеснявам . Това е истината . Притеснявам се за теб . Не искам да ти причиня болка . Не искам да се чувстваш некомфортно . Прекалено скъпа си за мен ,а и сме заедно... от вече два дни . Помисли си добре ,дали го искаш от мен това .
- Искам го . Сигурна съм . Готова съм за това . Познаваме се от толкова отдавна . Имам ти доверие . Обичам те - тя слезе от него ,легна ,обрърна му гръб ,и продължи да плаче .
" Къде збърках ? " - помисли си той . " Дали пък не го привличам достатъчно ? " - помисли си тя ,затвори очи ,и заспа . Винсънт се обърна към нея ,и започна да я гали ,след което започна бавно да се унася ,и заспа . Ванеса лежеше ,на леглото . Мислеше си над нещата ,който се случиха на скоро ,и се чудеше ,какво ли още предстои да се случи .Мислеше си ,кога ли и тя ще намери някой по - специален за нея ,някой който да й покаже какво е любов ,да я накара да го почувства . Шийла беше до нея ,тя се събуди .
- Добро утро - поздрави тя .
- Утро ? Часът е два ,и половина след обяд - засмя се тя .
- Ще отида да направя кафе . Идваш ли ? - предложи й Шийла .
Ванеса кимна . Двете излязоха от стаята ,и слязоха в кухнята . Не след дълго се показа ,и Рей .
- Здравейте ,дами - с усмивка ги поздрави той .
- Здравей ,поспаланко - отвърна му Ванеса .
Той я сръчка по бъбреците .
- Ау ! - извика тя ,след което напълни една чаша вода ,и му я изля на главата .
- Благодаря ,че ми изми лицето - засмя се той .
Един по един всички започнаха да слизат ,поздравяват ,и насочват към всекидневната .
- Ох ,главата ми ще се пръсне - Грей се държеше за главата .
- Пиянде - бъзикна го Емили .
- Къде са Винсънт ,и Джули ? - запита Бианка .
- Сигурно работят върху следващото поколение - избъзика се Джоуй .
- Аз ще ги събудя . Стига са спали - каза тифа ,и направи дяволска физиономия . Тя се качи горе ,влезе тихо в стаята на Винсънт ,и Джули поогледа се ,те спяха . Излезе от стаята ,отиде до хладилника ,отвори го ,взе едно шишенце студена вода ,затвори вратата ,качи се по стъпалата ,влезе отново в стаята на Винсънт ,и Джули ,развъртя капачката ,и изля всичката вода върху тях .
Джули се развика ,а Винсънт само се изправи ,и взе да търка очи . Джули погледна към Тифа със ококорени очи ,Тифа й се смееше . Джули хвана възглавницата ,на която Винсънт спеше ,и уцели Тифа по главата .
- Добре дошла в нашата компания - Винсънт се усмихваше ,и си търкаше очите .
- Ти пък на чия страна си ,бе - Джули го уцели с другата възглавница ,след което стана ,и го целуна .
- А -а -а -а -завика Тифа ,и излезе бегом от стаята ,слезе доло ,и завика - Винсънт ,и Джули са правили секс ! Видях Джули само по сутиен .
- О -о -о -о -извикаха момчетата в един глас .
Всички се качиха горе ,в тяхната стая ,и започнаха да ги освиркват .
- Стига ,бе хора - Винсънт вдигна ръце - нищо не сме правили .
- Така ще кажеш - бъзикна го Рей ,и започна да го бута с лакът .
Винсънт си проправи път през заобиколилата го тълпа ,и влезе в банята . След него влезе ,и Джули . Той си уми лицето ,и излезе . Слезе доло ,и седна на единия диван . Сипа си кола .Другите дойдоха ,и насядаха . Не след дълго дойде Джули ,и седна до него ,беше облякла неговата тениска . Всички ги гледаха със усмивки ,в очакване да разберат истината .
- Какво сте зяпнали ? - усмихна се тя - нищо не сме парвили наистина .
- Сега не ,но след някой друг ден ,да - избъзика се Джоуй .

Dimimaro
11-10-2013, 11:30
П.П. Скоро ще добавя ,и продължението . Надявам се да ви хареса :)