PDA

View Full Version : 1000 стипендии - пояснение



пAteNцЕ
11-10-2013, 10:54
Много се извинявам за меко казано тъпата тема. Или безсмислена. Четох сайта и все едно на таджикитайски ми е написано. Имам толкова много въпроси, питах учителите, класната, ама и те не са много наясно с нещата. Да не говорим че за минала година много ме е яд, изтървах срока. А и никоя учителка не си направи труда да ме осведоми, камо ли потикне към това. По междудругото съм 11 клас.

Почвам с въпросите, че да не ми излетят от русата тиква :Д
1- Какви са тия документи и до кога се подават? Така де все гледам някакви срокове ама говоря за ТАЗ година кога се кандидаства.
2- Откъде да гледам темата за есето или тя е по избор?
3- Моят предмет ще е Изобразително изкуство- трябва ли да пиша есе?
4- Мога ли да кандидаствам и за двата вида стипендии?
5- Ако се пробвам за изключителните пак ли ще има зададена тема или тя трябва да е от мене? А рецензия?
6- Така и не разбрах има ли формат за рисунката о.О
7- Четох гадости за интервютата. Наистина ли е по телефона? о.О
8- За автобиографията, понеже имам участия и победи в конкурси, трябва да приложа доказателство, така ли?

И изобщо не разбрах как става работата с изключинтелната и най-вече - с изобразителното.
МОЛЯ ВИ за пояснения, защото ми е пълната каша в главата и нямам към кого да се обърна :(
И дайте някой друг съвет, моля :(

Благодаря ви искрено предварително.

fUcKsMiLe
11-14-2013, 15:51
Знам само за интервюто по телефона.
Една приятелка я бяха питали разни неща и я караха да пее. Не били страшно, само странно.
В крайна сметка и дадоха доста пари + за книги, но каза, че е много шитаво и повече няма да участва.

anonymous895156
11-14-2013, 16:12
1- Какви са тия документи и до кога се подават? Така де все гледам някакви срокове ама говоря за ТАЗ година кога се кандидаства.

Преди две седмици излязоха резултатите от тазгодишното издание на конкурса. Няма информация за следващия, но предполагам, че отново срокът за изпращане на документи ще бъде от февруари до средата на април. Документите, ако участваш за изключителна стипендия с изобразително изкуство, са автобиография (има примерна такава, качена на сайта им, просто трябва да потърсиш), есе, попълнен формуляр за участие, портфолио, разработен проект, Приложение 2 и т.н. Не съм много сигурен, защото не съм участвал за изключителна. Всичко е разяснено на сайта им.


2- Откъде да гледам темата за есето или тя е по избор?
Разгледай това http://1000stipendii.org/userfiles/files/Kampania_2013_2014_Docs/application_form_2013-fillable.pdf Всяка се година се предлагат нови теми, тези от настоящия конкурс можеш да видиш на втора страница в документа.

3- Моят предмет ще е Изобразително изкуство- трябва ли да пиша есе?
Да.

4- Мога ли да кандидаствам и за двата вида стипендии?
Не.

7- Четох гадости за интервютата. Наистина ли е по телефона? о.О
"Гадостите" обикновено се разказват като утешение за киселото грозде, но в голяма част от случаите са породени от синдрома на ядосаната от живота интервюираща лелка :smt008 Ако участваш за изключителна, интервюто така или иначе ще ти бъде на живо. Но няма вариант да си с Изкуства и то да е по телефона, така че при всички положения няма да е като на повечето участници.

8- За автобиографията, понеже имам участия и победи в конкурси, трябва да приложа доказателство, така ли?
Ако под доказателство разбираш копия от грамоти и сертификати, то - не. Но трябва да опишеш всяко постижение в няколко изречения - от кого е издаден документът, удостоверяващ класирането ти, дата на участие и т.н.

Това са въпросите, на които мога да отговоря. Обърни се към фейсбук страницата им, където има хора, които отговарят на въпроси ежедневно https://www.facebook.com/1000stipendii?fref=ts за повече информация.