PDA

View Full Version : Диета



Mariq1234
11-10-2013, 17:38
На 12 съм тежа 75кг. момиче съм .... моля ви дайте ми съвети как да отслабна :)

Rakshy
11-10-2013, 19:03
Без да се обиждаш, но вероятно си огромна и не си се движила много много. Започни да се движиш.. Каквото и да е. Можеш да си танцуваш у вас, и пак ще сваляш, дет се вика. Можеш коремни преси да опитваш на серийки с по малко повторения. Спри да ядеш хляб примерно. Момче от класа ми, само отстранявайки хляба от диетата си свали 6 кг, а той е 120 кг ( хокеист). Ако наистина си предрешена може и с някъв фатбърнър ама си много малка за такива неща. Дано да съм помогнал :)

maldini
11-10-2013, 19:07
На 12 и 75 кг нямам думи просто

Mariq1234
11-10-2013, 20:46
На 12 и 75 кг нямам думи просто

Защо ми се подиграваш ? о,О Аз просто искам да помогна на себе си! ;]

Rakshy
11-11-2013, 16:57
Не е ли малко късно да си помагаш след като си се направила на ходеща буца лой? Мърдай и не яж пържено, не пий газирано, намали леба и да...

Mladenoff
11-11-2013, 19:19
храни се здравословно, избягвай калорични храни след 18 часа, гледай да водиш активен начин на живот с какъвто и да било спорт..

колкото по-бавно отслабнеш - толкова по-добре

П.П. много е хубаво, че си решила да се промениш, щото аз на 17 години бях 75 кила, при ръст 178, а съм момче...прай сметка...

П.П.2 Rakshy, никога не е късно :)

maldini
11-11-2013, 19:30
Бе то не е късно ама прави сметка колко иска да се промени щом не си е направила и най-малкия труд да прочете някоя статия за здравословно хранене и тренировки , ами пита някой да и обясни на готово.

Mladenoff
11-11-2013, 22:07
някой хора толкова си могат, бе :)

Rakshy
11-12-2013, 15:11
Бе то не е късно ама прави сметка колко иска да се промени щом не си е направила и най-малкия труд да прочете някоя статия за здравословно хранене и тренировки , ами пита някой да и обясни на готово.
именно това имах предвид. Човек който търси всичко на готова, няма много шансове за такава колосална промяна, за квато си е мислела, пишейки този пост.

BaffaLsc
11-12-2013, 18:51
Абе, вие не сте нормални да говорите по тоя начин на 12 годишно ДЕТЕ. Мила, започни да се храниш разделно и ограничи някои тежки и мазни храни и нека вашите те запишат на някой спорт.

Rakshy
11-18-2013, 15:16
К'во дете, бе?! С 10 килограма по-лека от мен и т'ва дете ли е?
А и к'во толко съм казал: да се движи и да спре да яде боклуци, и да намали хляба, като т'ва се случва постепенно. А не, днеска съм изял 2 ябълки, утре съм слаб и с язва, гастрит и какво ли още не...

mimi.1234
11-18-2013, 17:05
именно това имах предвид. Човек който търси всичко на готова, няма много шансове за такава колосална промяна, за квато си е мислела, пишейки този пост.

Ама вие какво си мислете, че не съм търсила ли ? Търсила съм! Просто исках да видя дали някой също може да ми препоръча нещо . Но видях, че вие направо започнахте да ми се подигравате. Но всъщност аз исках просто да се посъветвам с някои .

mimi.1234
11-18-2013, 17:08
Не е ли малко късно да си помагаш след като си се направила на ходеща буца лой? Мърдай и не яж пържено, не пий газирано, намали леба и да...

Амм ... извинявай, но според мен не е късно . Не е нужно да ме обиждаш така . - . - Никой не ти е искал мнението!! Задръж си го за себе си ! Аз просто изках съвет! о,О

Rakshy
11-18-2013, 17:34
Еми като искаш съвет ми искаш мнението, не се прави на готина. Като си чела, чий го търсиш тука? Питаш, аз ти отговарям. Не видя т'ва което съм казал, видя как казвам, че си на 12 и си по-тежка от населението на Африка, взети заедно. Препоръчах ти, намали хляба, и тестото, то направо ти скапва шансовете за сваляне на килограми, яж много плодове и зеленчуци. Картофите и ориза са много добри въглехидрати, такива като тях трябва да ядеш, не сандвичи и прочие. Диетата ти трябва да има нещо от рода на 50% протеини(белтъчини - яйца, месо, млечно продукти), 40% въглехидрати ( по-малко хляб, и не бял,а пълнозърнест или черен, ако имаш диабет или нещо такова - типов), и 10% мазнини - много хора нямат идея, че мазнините са ключови в обмена на вещества в организма ни. Купи си рибено масло на капсули - има адски много производители, но в аптеката, тези които пия аз са около 16 таблетки в блистер и блистера май струваше около 4 лева( това е ако не можеш да си позволиш финансово и физически да ядеш риба толкова често). Пърженото и "бързите храни" ги забравяш, защото те само те тровят.
Ако имаш дисциплината да не ядеш боклуци, и ти няма да си боклук ( много мъдри думи)
Ако цялата тази образна диета я съчетаеш с някакъв вид движение - за момичета атлетика, танци-манци, аеробики и т.н.
На 12 си, едва ли разбра к'во написах, така че резюмето:
Ядеш месо,салати и плодове. Спортуваш и примерно не ядеш сладко след 7 часа, а само примерно бадеми или едно кисело мляко :)
И дай малко уважение, че някой ти отговаря на темата, не да се дървиш във форуми.
Успех ти пожелавам!

DownloadVirus
11-18-2013, 18:14
Rashky много broscience изпиза братле..Сигурно половината митове ги събра на едно.

anonymous708973
11-18-2013, 18:40
Не ви е срам. Лайна с лайната.

Миличка, не прави грешката да отслабваш, като ядеш по две ябълки на ден или като опитваш някакви лимонови/ананасови и т.н. диети. Истината е в спорта, ЛЕКОТО ограничаване на порциите, по-често хранене и избора. Избирай да ядеш полезни неща вместо глупости. Ако знаеш, че ще прекараш деня навън и вероятно ще се отбиеш в някой Макдоналдс, по-добре си направи сандвич от вкъщи... ако може с черен хляб. Или си свари две яйчица, или хапни 30-40 грама сурови ядки.
Измисли си някакви елементарни правила от сорта на: "Ще ям сладко само уикенда.", "Ще ям сладко само до 15ч.", "Няма да ям десерт на вечеря." Нищо прекалено ограничаващо, защото може да нямаш волята да го спазиш.

Някакъв спорт започни. На плуване вероятно ще те е срам, но на танци... каквото и да е движение ще даде големи резултати.

Сигурно ти е много гадно, но с воля ще успееш да се промениш.

Как е ситуацията в семейството ти? Майка ти готви ли мазно, настоява ли да ядеш от нейните неща? Често ли хапвате пица, спагети, пържени картофки? Имате ли финансовата възможност да те запишат на спорт или да ти купуват някаква по-различна храна? Как гледат на желанието ти да отслабнеш? С насмешка или те подкрепят?

Ако не искаш да отговаряш тук, пиши ми на лично :)

DownloadVirus
11-19-2013, 13:29
Няма голямо значение дали техните имат огромни финанси и дали ще ходи на не знам си какво да дава по 40-50 лева за карта плуване басейн или каквото и да е(примерно). При нея почти всичко би дало резултат.Едно ходене само да прави малко напред назад да се раздвижва из града(особено ако има наклон и прочие) ще даде резултат. Останалото от храната за сурови ядки,черен и хляб и прочие и прочие глупости няма да ги коментирам.Calories in vs calories out. Но няма да затормозявам 12 годишно дете с такива неща.

BonnieandClyde666
11-20-2013, 07:49
Забелязала съм, че повечето от 12 години нагоре заприличват все повече на тюлени, което е плашещо и ужасяващо! Дете, запиши се на някакъв спорт. Аз като бях колкото теб тренирах лека атлетика-мога да ти препоръчам. Много хубав спорт и изразходваш доста енергия+съчетано с малко фитнес. Опитай, няма да останеш разочарована! ;)

girlwithblueeyes
11-20-2013, 14:53
Спортувай освен че ще ти се отрази добре на тялото ще създадеш и нови контакти . И оправдания от сорта имам да уча или студено ми е не трябва да има . Избери си спорт които да ти допада и да се чустваш добре . Ако ти се ходи на фитнес нека е фитнес ако ти се ходи на плуване ходи на плуване . Никой в залата или в басейна не го вълнува дали ти си 75 или 45 кила хората ходят там заради себе си и личните си резултати а не да се гледат един друг. Относно храненето не се храни с боклуци но не пази и някакви строги диети .

Rakshy
11-20-2013, 15:33
Няма голямо значение дали техните имат огромни финанси и дали ще ходи на не знам си какво да дава по 40-50 лева за карта плуване басейн или каквото и да е(примерно). При нея почти всичко би дало резултат.Едно ходене само да прави малко напред назад да се раздвижва из града(особено ако има наклон и прочие) ще даде резултат. Останалото от храната за сурови ядки,черен и хляб и прочие и прочие глупости няма да ги коментирам.Calories in vs calories out. Но няма да затормозявам 12 годишно дете с такива неща.

Именно за т'ва написах нещата с хляба, като най-малко. И да има много broscience, ама тя иска нещо конкретно, вярно- невярно пак ще ѝ помогне ?

Mariq1234
11-26-2013, 19:45
Не ви е срам. Лайна с лайната.

Миличка, не прави грешката да отслабваш, като ядеш по две ябълки на ден или като опитваш някакви лимонови/ананасови и т.н. диети. Истината е в спорта, ЛЕКОТО ограничаване на порциите, по-често хранене и избора. Избирай да ядеш полезни неща вместо глупости. Ако знаеш, че ще прекараш деня навън и вероятно ще се отбиеш в някой Макдоналдс, по-добре си направи сандвич от вкъщи... ако може с черен хляб. Или си свари две яйчица, или хапни 30-40 грама сурови ядки.
Измисли си някакви елементарни правила от сорта на: "Ще ям сладко само уикенда.", "Ще ям сладко само до 15ч.", "Няма да ям десерт на вечеря." Нищо прекалено ограничаващо, защото може да нямаш волята да го спазиш.

Някакъв спорт започни. На плуване вероятно ще те е срам, но на танци... каквото и да е движение ще даде големи резултати.

Сигурно ти е много гадно, но с воля ще успееш да се промениш.

Как е ситуацията в семейството ти? Майка ти готви ли мазно, настоява ли да ядеш от нейните неща? Често ли хапвате пица, спагети, пържени картофки? Имате ли финансовата възможност да те запишат на спорт или да ти купуват някаква по-различна храна? Как гледат на желанието ти да отслабнеш? С насмешка или те подкрепят?

Ако не искаш да отговаряш тук, пиши ми на лично :)

Благодаря ти много за съветите ! И за въпросите ....Ами майка ми не готви майка ми се прибира за 1-2 часа у нас след това се прибира към 22:00 и веднага ляга...така, че не и остава да готви...ние с сестра ми си готвим като цяло, но много рядко се случва да правим нещо пържено, но преди си правихме доста често спагети и т.н. Говорила съм с майка ми за спорт, но така и не сме решили на какъв да е точно. Ами някои хора не вярват в мен ... от 3 седмици съм на строга диета и мога да кажа, че има голям ефект не съм яла нищо друго освен плодове, зелнчуци (вкл. и салати ) :)

Mariq1234
11-26-2013, 19:47
Т

Mariq1234
11-26-2013, 19:51
Еми като искаш съвет ми искаш мнението, не се прави на готина. Като си чела, чий го търсиш тука? Питаш, аз ти отговарям. Не видя т'ва което съм казал, видя как казвам, че си на 12 и си по-тежка от населението на Африка, взети заедно. Препоръчах ти, намали хляба, и тестото, то направо ти скапва шансовете за сваляне на килограми, яж много плодове и зеленчуци. Картофите и ориза са много добри въглехидрати, такива като тях трябва да ядеш, не сандвичи и прочие. Диетата ти трябва да има нещо от рода на 50% протеини(белтъчини - яйца, месо, млечно продукти), 40% въглехидрати ( по-малко хляб, и не бял,а пълнозърнест или черен, ако имаш диабет или нещо такова - типов), и 10% мазнини - много хора нямат идея, че мазнините са ключови в обмена на вещества в организма ни. Купи си рибено масло на капсули - има адски много производители, но в аптеката, тези които пия аз са около 16 таблетки в блистер и блистера май струваше около 4 лева( това е ако не можеш да си позволиш финансово и физически да ядеш риба толкова често). Пърженото и "бързите храни" ги забравяш, защото те само те тровят.
Ако имаш дисциплината да не ядеш боклуци, и ти няма да си боклук ( много мъдри думи)
Ако цялата тази образна диета я съчетаеш с някакъв вид движение - за момичета атлетика, танци-манци, аеробики и т.н.
На 12 си, едва ли разбра к'во написах, така че резюмето:
Ядеш месо,салати и плодове. Спортуваш и примерно не ядеш сладко след 7 часа, а само примерно бадеми или едно кисело мляко :)
И дай малко уважение, че някой ти отговаря на темата, не да се дървиш във форуми.
Успех ти пожелавам!

Не се правя на "готина" . Не, не ти искам мнението драги . Запази го за себе си . Аз просто исках съвет . Все пак ти благодаря за съветите .

tochko
12-15-2013, 21:31
Ами аз преди 3 години започнах да свалям също като теб, сега съм на 15. Няма да те хайтвам, ама яко си се отпуснала. За мен най-лесния начин беше това http://www.vegatest.bg/ . Не е непосилно, не гладуваш зверски. Аз свалих 9 кг за около година, а поддържах режима 2г. Сега съм добре оформен, вече се зарибявам по спортовете и имам 4 плочки и още 2 се показват. Та по-добре се хващай с vega test-a и като стигнеш 1 ниво на отслабване започни да спортуваш и всичко ще ти се върне. Да знаеш, на всеки етап от развитието всичко зависи от самия човек и колко е жилав!

betudontbet
12-17-2013, 00:30
На 12 съм тежа 75кг. момиче съм .... моля ви дайте ми съвети как да отслабна :)


стромба , в ниски дози и нвд