PDA

View Full Version : Музика



Marina0123467895
11-10-2013, 17:43
Може би не това е разделът за темата, но не намерих по-подходящ. От малка се увличам по музиката, свирих дълго време на пиано. Винаги съм искала да пея, но никога не се наемах, защото не харесвам как звучи гласът ми, а наистина искам да се занимавам по-сериозно с музика. Ето един запис. Според мен е ужасно, но кажете и вие. http://vocaroo.com/i/s0dEi0x6G7Xy

magneticfields
11-11-2013, 18:52
Еми, ти сама си го каза, ужасно е. Високите ти тонове са под всякаква критика. Но все пак пробвай в X фактор, кат гледам такива просперират там.

Marina0123467895
11-11-2013, 20:04
Приемам критиката. Аз не твърдя и обратното, но последното ти изречение май излиза от границите на добрия тон (no hate). :)

heartsdesire
11-11-2013, 20:08
Според мен пък не е чак ужасно. Не си Адел, но пък има нещо.
И коментара на magneticfields за Х-Фактор е много глупав.

Marina0123467895
11-11-2013, 20:44
Мерси! :) Иначе дори не знам защо избрах тази песен. Може би с някоя друга ще е една идея по-добре положението. :D

didi222
11-13-2013, 13:58
Е, пееш по-добро от мен! :) :D

BloodyDreamer
11-13-2013, 18:24
Супер неточно пееш. Първо седни на пианото и си провери диапазона. Тръгваш от до на първа октава нагоре, виждаш докъде можеш да изпееш, после се връщаш на до и тръгваш надолу. Карай ги на полутонове, ако искаш. После започни да си правиш упражнения за пеене. Хващаш една гама, свириш арпеж на доминантата, после хващаш следващата гама. Но винаги с пианото, за да се научиш да пееш точно. После вече можеш да си изсвирваш само първия тон и да пееш останалите без пианото. Потърси в интернет, има най-различни такива упражнения.
Друго нещо, което можеш да пробваш - хващаш нотите на нещо лесно, което си свирила и ти е в диапазона, и започваш да пееш мелодията. Свириш тона и го изпяваш. Като минеш цялата мелодия няколко пъти (колкото са ти необходими), пробваш без пианото. Където не си сигурна, си изсвирваш тона.

BloodyDreamer
11-13-2013, 18:28
Още нещо - когато пееш някаква песен, я работи на части. Примерно - изпяваш два стиха от първия куплет и повтаряш, докато не го направиш точно. Като направиш целия куплет, свързваш отделните части. И така до края на песента. Или поне куплет по куплет ги пей и едва тогава свързвай цялата песен.