PDA

View Full Version : Към момичетата



gerincito
11-10-2013, 18:49
Искам да попитам момичетата да ли им се е случвало цикълът им да закъснява с по 2-3 месеца. Моят случай е следният: в началото ми беше редовно, всеки месец както си му е редът. Но след това започна да идва все по-рядко. Ходих на лекар, направиха ми преглед, няма нищо опасно за сега. Изписаха ми лекарства вид хоромални, казват се ясмин. Октомври месец имах, но сега отново ми пропусна. Има ли ли сте такива случаи, пили сте лекарства, това въобще нормално е. Старшно много се притеснявам. Не знам какво да правя. Ако и вие сте се сблъсквали споделете, дайте мнение по въпроса. Благодаря предварително.

vas4e3to0
11-10-2013, 19:03
На една приятелка ѝ идва 2 пъти в годината, на друга ѝ пропуска през месец и нито една не иска да иде на лекар. Не ви разбирам.
А ти, след като си се допитала до лекар, защо се страхуваш? Та, отговорът ми беше, да, не си единствената, на много им се случва, но не мисля, че може да направиш нещо кой знае какво.

gerincito
11-11-2013, 06:15
А на тези момичета, на които им е така, оправили ли са се, станало ли им е редовно. И още един вьпрос, това опасно ли е? Защото не трябва така да прескача. И на колко години са твоите приятелки? Ако можете и да ми дадете сьвет ще сьм ви страшно благодарна.

James_Deen
11-11-2013, 07:14
По принцип това е проблем, който все повече се зачестява сред младите момичета и жени. Ясмин са противозачатъчни, но както и други видове, ги използват, за да регулират хормоните. Един от вариантите е да се дължи на полицистични яйчници, разпитай гинеколожката за какво става въпрос. Друг е - твърде високи нива на тестостерон. Обикновено такива проблеми се решават след раждане, но до тогава....да кажем, че познавам момичета които ако не вземат доста силни противозачатъчни изобщо не им идва.

gerincito
11-11-2013, 07:20
Казаха ми, че нямам кисти. А тези високи нива на тестостерон опасни ли са? И още нещо това, че въобще не им идва носи ли някакъв риск?

vas4e3to0
11-11-2013, 12:58
А на тези момичета, на които им е така, оправили ли са се, станало ли им е редовно. И още един вьпрос, това опасно ли е? Защото не трябва така да прескача. И на колко години са твоите приятелки? Ако можете и да ми дадете сьвет ще сьм ви страшно благодарна.

Не. Както казах по-горе - не искат да отидат на лекар.
На 15 години са.

kristaila
11-13-2013, 02:27
Нормално е дори до 18-годишна възраст да ти е нередовен. Аз имах проблеми с цикъла - липсваше ми по половин година, но това беше заради рязка промяна в диетата. Помисли и при теб да не е така. Нивата на холестерола, трябва да са в нормата, иначе спират да се произвеждат женските хормони. Пих Ясмин и от него се оправих. Само че трябва да се пие поне няколко месеца. Заслужава си, макар и минималното, покачване на теглото от него. По форумите съм чела, че жени с поликистозни яйчници са успели да елиминират кистите с този препарат. Успех все пак!

gerincito
11-13-2013, 06:35
Благодаря, дано се регулира. А това че съм на 21 има ли значение?

kristaila
11-13-2013, 07:35
Даже по-добре. :) Няма да си създадеш излишни грижи с развитието на органите ти.

huba_buba
12-12-2013, 08:48
Не се притеснявай. Горе долу до 22-25 година е нормално да има аномалии аз също се сблъсках със същия проблем но сега вече всичко е наред, няма защо да се притесняваш това поне няколко лекари са ми го казвали че докато се нормализира всичко може да има избързвания или закъснения, също така ранния полов живот също може да донесе обърки при менструацията

baby_baby
12-13-2013, 14:04
Не ми се е случвало да ми закъснява 2-3 месеца

DeniseWallace
12-13-2013, 17:45
Преди 5-6 години, когато се прибрахме от море ми закъсня с 2 месеца. :D

BornToRaiseTheHell
12-20-2013, 08:52
Не сА притеснявай.
Единственото, което може да те стресне, е това, че хормоналните проблеми са същество гадно и упорито, и няма да изчезнат след едно пиене на хапчета.
И аз пих хормони преди няколко години, но ги комбинирах с малко бабина медицина-чайчета от бял равнец-, и не знам дали тя или хормоните помогнаха, но засега нямам проблеми.
Успех с лечението! :)

The Cheetah
12-26-2013, 08:32
Както казаха по- горе до някоя си възраст е съвсем нормално да не ти идва редовно. На мен ми се е случвало няколко пъти.

Starless
12-26-2013, 11:55
На мен почти никога не ми е идвало 2 последователни месеца, все пропуска по 1, по 2..