PDA

View Full Version : Хининова вода-Моля ви дайте съвет!



selenaa56
11-10-2013, 20:03
Здравейте!Исках да се съветвам с тези,които са ползвали хининова вода и са чували добри отзиви за нея.Въпросът ми е може ли да я ползвам всеки ден?Не изтънява ли много косата,когато впръсквам хининова вода всеки ден?Имайте в предвид,че всяка седмица и правя маска с тривитаминол и яйце(това е маска с доста витамини и доста подхранва,преди съм ползвала маската и доста ми сгъсти косата,както и спря косопада).Да уточня,че всеки ден пръскам в продължение на месец и после почивам.Та възможно ли е да изтънее?

bibssss69
11-11-2013, 06:07
Аз ползвах преди известно време,останах много очарована.Къпя се всеки ден и още докато е влажна,впръсквам в корените и масажирам.Изтъняване не съм забелязала,колкото по-бързо омазняване след 2 месеца употреба.Лятото бях в почивка,преди месец пак почнах.Ефект има,пораснала е.Вчера се подстригах,защото беше трагично положение (3-4 см,повече не дадох) и минах на тоника на Билка за косопад,така че ще отсавя хининовата вода за малко.А до маската - ако всяка седмица си правиш една и съща маска,косата ти ще привикне и ще има обратен ефект.Изпробвай и други неща. :)

selenaa56
11-11-2013, 09:38
Бибсс,Много ти благодаря това за маските не го знаех :-* :-* :-*

katalia3
11-11-2013, 10:25
И аз използвам хининова вода, но точно заради това което си написала, че изтънява косата, не я ползвам много често, защото чета противоречиви мнения за това. Нямам оплаквания като цяло, но имам доста дълга коса и не съм сигурна дали дава резултат. Август я подстригах леко и сега доста е пораснала, не знам дали е от водата, но тя и расте бързо. Впръсквам я горе долу всеки път когато си мия косата, което е през два дни. Сякаш не съм на мнение да се ползва всеки ден , но пък всеки ще има различен ефект. А за маските, бибссс е права. Можеш да правиш една и съща маска, но не за дълго. Или прави почивки или сменяй с нещо по-леко или различно. Примерно различни масла, като арганово или бадемово. Наистина правят косата страхотна :)

strawberry88
11-11-2013, 11:25
Не е нужно да я ползваш всеки ден.

tori
11-11-2013, 12:58
Недей всеки ден, аз със едно шише изкарах месец и горница. След баня връскваш във корените и толкова. Тва всеки ден малко не ми звучи добре. Може да сменяш маската и водата със стимулант на Икаров например. Или друг вид домашна маска. До колкото знам бадемовото масло е за растеж.

selenaa56
11-11-2013, 19:01
Katalia,ако ти се къпеш през 2 дни значи хининовата вода я пръскаш някъде 3 пъти на седмица така ли ?Ще разредя и аз ще я ползвам по 3 пъти :) Благодаря за съветите на всички :*

katalia3
11-11-2013, 22:27
Katalia,ако ти се къпеш през 2 дни значи хининовата вода я пръскаш някъде 3 пъти на седмица така ли ?Ще разредя и аз ще я ползвам по 3 пъти :) Благодаря за съветите на всички :*

Ами да, 2 или 3 пъти в седмицта,за мен е достатъчно, а и попринцип е добре да се впръсква във влажна коса. Според мен би могла да я претовариш като впръскваш всеки ден и да получиш обратен ефект. Но все пак си е твое решението :) и гледам да не впръсквам много, а да впръскам на всякъде. :)