PDA

View Full Version : Противозачатъчни + цикъл



moneymaker
11-11-2013, 12:13
Пия противозачатъчни от 2-3 месеца вече и до сега винаги ми е идвало, когато свърша опаковката от 21 хапчета, но днес ми дойде, а имам още 4 хапчета? Това нормално ли е и да продължавам ли да пия хапчетата?

oficialno_chujda
11-11-2013, 12:35
Нормално е поне аз така мисля

Djara
11-11-2013, 14:30
Не е нормално. Може тези противозач. да не са подходящи за теб. Зацапване ли е или цикъл?
Според мен при всички случаи трябва да те видят на ехо, Поне аз бих процедирала така.

moneymaker
11-11-2013, 15:13
Какво може да е станало? В смисъл единственото, което не искам е бременност. През всичките тези 3 месеца съм ги приемала с точност ДО МИНУТА. Единствения път, в който не беше точно в 23.00 беше с 1 час закъснение и това е...

Djara
11-11-2013, 15:58
Не бременност, съвсем нямах това предвид. Като цяло противозачатъчните са един лекарствен продукт и хормонален препарат. Имат изключително много вредни странични действия и показания. Хубаво е да прочетеш, да се поинтересуваш какво слагаш в организма си и как му действа. Прочети мнения на жени, които правят равносметка за себе си след 2-3 годишно приемане, примерно.
Наблюдавай се и ако имаш промяна в количеството, особеностите на цикъла си, дати, болки и вс. др. би трябвало да се насочиш към специализирана консултация. Измененията в лигавицата или функцията на яйчниците, които причиняват извънменструалното кървене, се виждат с интравагинален ехограф.

Не се притеснявай излишно, изчакай и си реши. Бременност, мисля си, твърдо не ;)

baby_baby
11-11-2013, 16:27
Не е бременност

xXxPETYAxXx
11-11-2013, 20:17
Не е нормално, консултирай се с гинеколога си. Нормално е, първия месец да има зацапване, обаче след 2-3 месец не би трябвало да има подобни инцидентни "менструации". И бременността съвсем не е единствения проблем.

ledenakrasota
11-11-2013, 20:38
Може да ти дойде по-късно от отредените 7 дни пауза, което не е стряскащо, но за по-ранен цикъл нищо не мога да ти кажа. Аз редовно забравям да ги пия. Дори имах закъснение с цяла седмица в приемането им, но ми е идвало навреме. Въпреки това се консултирай с лекар и при най-малките съмнения за нещо, и не се притеснявай да задаваш въпроси. :)

scared.girl
04-07-2015, 15:55
Здравейте! Имам един въпрос спрямо противозачатъчните средства след цикъл.
След полов акт с приятелят ми, презервативът се скъса. Спермата му изпада на земята, защото позата, която бяхме направили беше такава, че и той беше прав, а аз леко приведена напред. Никой от нас, за жалост не усети, че се е скъсал. След изкарване на члена, спермата изпада на земята. Измих се, но не съм сигурна дали има шанс да забременея.
Половият акт с случи 1 седмица след като ми свърши цикъла.
Днес си купих противозачатъчни, "Линдинет 20".
Въпросът ми е : мога ли сега да започна да ги пия? И ако не - защо?
Благодаря предварително! :-)

heartshapedbox
04-07-2015, 17:29
Не можеш.
Гинеколлог ли ти ги предписа, или си ги избра на своя глава?

scared.girl
04-07-2015, 17:36
За жалост, на моя глава.. Защото ако отида на гинеколог, родителите ми ще разберат, което не е в мой +..

Girl861
02-24-2019, 10:11
Здравейте започнах приема на противозачатъчни още първия ден като ми дойде взех първото хапче и цикала ми почти спря но на следващия ден цикъла се усили значителни много. Та мисълта ми е това нормално ли е и има ли опасност от забременяване? Благодаря предварително!

9999
02-24-2019, 11:49
Ти консултира ли се с лекар относно започване приема на противозачатъчни?

Иначе това е идеята - да противодейства на оплождането на яйцеклетката или по-точно, доти и да бъде оплодена, да не може да се задържи (някои жени имат такъв проблем попринцип, което и се явява като основен проблем да забременеят).

Дори в този сайт има информация по въпроса, само трябва наистина да се интересуваш по въпроса: https://www.teenproblem.net/a/1-lubov/617-vsichko-za-protivozachatychnite-hapcheta/

Лично според мен противозачатъчните не се започват ей тъй, 'щот така й е скимнало на жената, а трябва да има някакви основателни причини. Затова и те питах дали си се консултирала лекар и той да ти ги е приписал или просто си чувала оттук, оттам и си решила да ги започнеш. Трябва да си наясно, че както могат да служат за превенция в дадени случаи, в други - противозачатъчните могат да навредят. Пак пиша - консултация с лекар и чак тогава. Аз лично винаги съм смятал, че е по-добре да не се започват, ако ще е само за превенция против зачеване, а не за регулиране на цикъла и т.н.

Преди години имах връзка със страшно гадже. Наистина много красива и тяло трепач. Реши да започне с хаповете за регулиране на цикъла. След 3 години ги спря. И за отрицателно време нещата станаха потресаващи. Започна да се изпъпчва, да качва колограми (а тя бе 45 кг. и определено мога да заявя, че е жената с най-бруталното тяло, която съм ч***л. А съм спал с доста маниячки на тема "фигура"). За отрицателно време нещата много се промениха и каквото и да правеше, не можеше да си изчисти кожата и да си върне предишното телосложение. Харчеше луди пари за лекарствена козметика и какво ли още не. Сега й гледам някакви снимки в нета с мъжа си.....еми човекът не може да й се нарадва така, както аз й се нарадвах преди да спре хапчетата. Просто е напълняла с около 30 кг. Ако ще е само заради "антибебе" причина, прави си секс с гумичка и ги карай да "хвърлят" навън. Да не говорим, че ти пишеш, че сега ти е дощло за пръв път. Предполагам, че не си на повече от 12, което и донякъде свежда възможноста да си започнала полов живот. Тогава пак ще те питам - за какво ти е да ги пиеш, ако не правиш секс?

Girl861
02-24-2019, 16:15
Да тези ми ги изписа генеколага преди известно време и тогава ги пих два месеца и нямах проблеми и сега реших пак да ги започна но след първата таблетка цикалът ми спря но на следващия ден отново се появи и то в доста голямо количество и силни болки в корема след като изпих второто хапче болката почти изчезна и цикъла отново спря. Та мисълта ми е има ли Защо да се притеснявам и дали ме предпазват в момента.

HollyGolightly
02-24-2019, 17:08
Има ли причина да се допитваш до група необразовани хора, вместо да говориш с гинеколога, който ти ги е предписал?