PDA

View Full Version : Масоните.. същност



alex9806
11-11-2013, 14:35
Здравейте преди 1 седмица попаднах на една доста интересна книга за рицари темплиери и масони. За съжаление четох само малка част от нея, и затова реших да попитам вас, какво знаете за масоните каква е същноста на тази организация според вас защото има стотици легенди и предположения, някои от тях дори ужасяващи сами по себе си.

ПП: Мисля че раздела е правилен. :)

an7raks
11-11-2013, 15:21
Това са група корави копелета, работещи в таен съюз с илюминантите с цел унищожаване на Великата Българска Империя. Както виждаме, за сега успяват.

explosion_
11-12-2013, 14:20
Това са група корави копелета, работещи в таен съюз с илюминантите с цел унищожаване на Великата Българска Империя. Както виждаме, за сега успяват.


Явно не си запознат/а, по-добре не коментирай. Били са в съюз с илюминатите.. :D илюминатите са техни подчинени! Мислиш ли че един масон би разкрил истинската си самоличност и би парадирал с това, така както Джей Зи? Известните личности са само пионки, за да може техните фенове по-късно да се превърнат в подчинени на масонската ложа!
Масоните не са таен съюз! Света знае за съществуването им.. Произлизат от тамплиерите които са френски орден създаден пред 1118г. 600г по-късно идват масоните. Целта на масоните в днешно време е съвсем различна от първоначалната. Искали са света да е техен и да унищожат по-долните от тях, били са расисти! С течение на времето приоритетите се променят, както и самите масони! Към днешна дата е известно че масоните се борят за един по-добър свят, но по много извратен начин. Има предположения че болести като СПИН, са създадени от тях.. целта е една - незабележимото премахване на тези, които не са им симпатични! Постепенно масоните искат да провокират Трета Световна Война и така да владеят Света изцяло, искат хората да са равни, да няма корупция и лъжи, да няма републики, а само монархии оглавявани от Масони! Абсурт е да изпиша всичко което знам за тях сега, ако някой се интересува нека ме потърси ще му разкажа. :)

an7raks
11-12-2013, 18:01
Явно не си запознат/а, по-добре не коментирай. Били са в съюз с илюминатите.. :D илюминатите са техни подчинени! Мислиш ли че един масон би разкрил истинската си самоличност и би парадирал с това, така както Джей Зи? Известните личности са само пионки, за да може техните фенове по-късно да се превърнат в подчинени на масонската ложа!
Масоните не са таен съюз! Света знае за съществуването им.. Произлизат от тамплиерите които са френски орден създаден пред 1118г. 600г по-късно идват масоните. Целта на масоните в днешно време е съвсем различна от първоначалната. Искали са света да е техен и да унищожат по-долните от тях, били са расисти! С течение на времето приоритетите се променят, както и самите масони! Към днешна дата е известно че масоните се борят за един по-добър свят, но по много извратен начин. Има предположения че болести като СПИН, са създадени от тях.. целта е една - незабележимото премахване на тези, които не са им симпатични! Постепенно масоните искат да провокират Трета Световна Война и така да владеят Света изцяло, искат хората да са равни, да няма корупция и лъжи, да няма републики, а само монархии оглавявани от Масони! Абсурт е да изпиша всичко което знам за тях сега, ако някой се интересува нека ме потърси ще му разкажа. :)
Докажи! Леля е масон, а чичо - илюминант, ходи им разправяй тея врели-некипели на тях!

tori
11-12-2013, 18:08
Ибах му, те страшни били бе.

Баща Ти
11-12-2013, 19:22
http://bainiki.blog.bg/photos/138813/original/Masoni.gif

Само не разбирам: Щом вярвате на нещата за масони, които знаете, как сте сигурни, че са истини, а не са създадени от масоните, за да си мислите, че е така?

Au79
11-12-2013, 19:23
Ибах му, те страшни били бе.
+1 :D


Щом вярвате на нещата за масони, които знаете, как сте сигурни, че са истини, а не са създадени от масоните, за да си мислите, че е така?
+1

an7raks
11-12-2013, 19:38
Само не разбирам: Щом вярвате на нещата за масони, които знаете, как сте сигурни, че са истини, а не са създадени от масоните, за да си мислите, че е така?

Схемата е, че масоните казват истината, за да си помислиш, че те лъжат и да не им повярваш... Лъжат, че лъжат...

Pos7_
11-13-2013, 05:26
Много хора казват, че масоните са измислица. Трябва сами да го разберете, тогава всичко ще ви се свърже.

explosion_
11-13-2013, 15:08
Схемата е, че масоните казват истината, за да си помислиш, че те лъжат и да не им повярваш... Лъжат, че лъжат...

Чак ме забавляваш. :D

tori
11-13-2013, 15:23
Събираме дарения за explosion_, мислим да му купим чисто новичко чувство за хумор.

explosion_
11-13-2013, 15:33
Събираме дарения за explosion_, мислим да му купим чисто новичко чувство за хумор.

Може ли 2?

* Въпрос към tori и an7raks лица, колко книги сте прочели за масонството?

Ще е добре да осъзнаете, че няма как да сте компетентни по всички теми. :)

JoLLiE92
11-13-2013, 15:54
Коя книга си чел? :)

explosion_
11-13-2013, 16:11
Коя книга си чел? :)

Символичното масонство, Масонство: рутуали, символи, организация, името на последната не го помня добре - мисля че беше нещо като Тамплиерство и масонство тайни ордени.

tori
11-13-2013, 16:14
Айде бе, давайте средства. Чакаме.

JoLLiE92
11-13-2013, 16:17
Символичното масонство, Масонство: рутуали, символи, организация, името на последната не го помня добре - мисля че беше нещо като Тамплиерство и масонство тайни ордени.
Аз питах автора по принцип, защото една моя позната ми изнасяше историческа "лекция" по булевардните романчета на Дан Браун. :cool: Хората явно ги приемат за чиста монета.

an7raks
11-13-2013, 19:15
Може ли 2?

* Въпрос към tori и an7raks лица, колко книги сте прочели за масонството?

Ще е добре да осъзнаете, че няма как да сте компетентни по всички теми. :)
Защо ми е да чета книги, като леля и чичо ми обясняват всичко?

explosion_
11-14-2013, 15:42
Защо ми е да чета книги, като леля и чичо ми обясняват всичко?

Умник.

an7raks
11-14-2013, 15:53
Умник.

:)

fire_magic
11-18-2013, 21:40
би ми било интересно да прочета нещо повече, ще се радвам ако explosion_ продължи

Otis_Driftwood
11-19-2013, 06:19
Може ли 2?

* Въпрос към tori и an7raks лица, колко книги сте прочели за масонството?

Ще е добре да осъзнаете, че няма как да сте компетентни по всички теми. :)

Брей, брей, брей.... прочел 3 книги със съмнителнителна достоверност и вече е компетентен.... Приказките за масони и тайни общества са просто поредната търговска ниша - мистичните и конспиративни историйки винаги са се радвали на особен интерес, без значение дали са масони, илюминати, извънземни, рептили или каквото и да е, щом може да се спекулира, значи има златна почва за изникването на всякакви псевдоучени.
Естествено, не отричам съществуването на лобита от бизнесмени, които прокарват закони в свой интерес . Но да приемаш на чиста вяра, че има организирани общества, които имат и властта и целта да завладеят целия свят е просто безумно абсолютизиране. Ако се вникне малко в социалните процеси ще се види колко несъстоятелно е подобно твърдение. Масоните в най-добрия случай са просто различни клубове от богаташи с общи интереси(най-вече финансови). Нищо повече.... Няма зъл план зад всичко, няма дотам просто и лесно обяснение. Но овцете триумфират върху лесни обяснения, тъкмо на тях са нужни. Простите обяснения са предназначени преди всичко за прости хора. За всяко нещо имат готов назубрен отговор и позиция, естествено прекопиран от поредната "жълта" мистична книга, в която поредния мним изследовател си е изсмукал от пръстите половинчати аргументи, а "логически дупки" е попълнил с привидно(!) логични предположения. И в тези прекопирани позиции се вижда желанието на овцете да се изживяват като свободномислещи или борци срещу някакво глобално зло, понеже това сега е модерно, но винаги им липсва какъвто и да е потенциал да осмислят принципите, движещи света. Тяхната позиция удовлетворява вътрешни, а и социални потребности, но не е резултат от целенасочено търсене на истината. Ироничното е, че именно на потребностите разчитат такива лобита, и именно за това мистичната литература се продава като топъл хляб. И докато ти се изживяваш по форумите като компетентен, ония трупат пари....

defender
11-19-2013, 12:51
Д-р "Зная всичко", колко лесно и удобно си обяснява всичко с едни и същи аргументи ................

Също уж човекът живее без етикети, а всъщност на всичко около себе си постоянно лепва етикети (следвайки някаква своя инертна логика за всичко) и после възприема нещата чрез етикетите, които сам им слага.

ПП: това беше лека отбивка, но нека да се върнем към масоните, ............... спирам.

Otis_Driftwood
11-19-2013, 15:34
Д-р "Зная всичко", колко лесно и удобно си обяснява всичко с едни и същи аргументи ................

Също уж човекът живее без етикети, а всъщност на всичко около себе си постоянно лепва етикети (следвайки някаква своя инертна логика за всичко) и после възприема нещата чрез етикетите, които сам им слага.


Етикетите имат реално приложение едва когато се описва нещо твърде общо. В случая описвам феномен, който е доста често срещан и въпреки различията в провленията му, общия принцип се запазва. В случая лепването на етикети съвсем не е "лошо" нещо(с което всички по default се съгласяват). А защо да не обобщавам, предвид че причината за всеки човешки феномен винаги е обща - самата човешка природа. Повечето хора са в етап на развитие в който нуждите и емоциите доминират напълно. Подобно поведение е характерно предимно за децата - оттам и аналогията с тях.... Светът на идеите е поле за игра на много "деца", и зад всяка приета концепция или идеология стои някаква нужда, тук няма нищо случайно. Не са случайни и сугестиите във всяка една концепция, внушенията в повечето случаи си приличат - борба срещу общ враг, защита на ценности, надежда за добро бъдеще и т.н и т.н. А всичките мисловни пълнежи в тези концепции са само на повърхността, рационализации които напасват реалността към общата идея. Но това е логически неправилен подход и именно фактът че го има подсказва че тук има намесен и друг елемент освен търсенето на истина, а именно - емоционалното възприемане на света. Тук се включват едни типично стадни рефлекси, характерни за емоционално ръководения масов човек, а не за самостоятелния мислещ човек. Ето това е именно обединяващия фактор във всички концепции - те са рационализирана колективна емоция, която се захранва от вътрешната енергия на всеки един човек. Оттам нататък излишното интелектуализиране и концептуализиране на всяка една идея е естествен процес, които се обяснява с това, че идеята е необходима и се прави един компромис между реалността и дадената идея. Именно така се появяват и оправданията.... но това е друга тема.

defender
11-20-2013, 15:04
- Щом можеш да слагаш етикети на всичко останало, какво точно ти пречи да слагаш етикети и на себе си. Това "твърде общо нещо" е относително понятие.
- Щом казваш, че можеш да слагаш етикети на всичко останало, то това автоматично означава, че слагаш етикет и на себе си на някакъв авторите.

Не виждаш ли, че философията ти е нагаждаческа?!

fire_magic
11-20-2013, 15:30
а твоята философия каква е?
btw До сега къде написа нещо за масоните?

Otis_Driftwood
11-20-2013, 16:11
- Щом можеш да слагаш етикети на всичко останало, какво точно ти пречи да слагаш етикети и на себе си.

Нищо не ми пречи, аз също попадам в категории и някои етикети са приложими за мен. Но етикетите на масовата култура са неприложими за мен, понеже се различавам от масовите хора. Просто генезиса на моето мислене е качествено различен, насочен навътре към самия мен, и това не го казвам за да се изкарам нещо повече от другите (даже обратното - саморефлексията води до огромно вътрешно страдание). Такъв тип мислене не се среща в социалните взаимоотношения, той е личен и индивидуален, и всеки го притежава до известна степен, но поради редица обществени предпоставки е неизгоден и неприложим, а това опосредства и неговата непопулярност. А иначе потенциала за саморефлексия съвсем не е само мой.

- Щом казваш, че можеш да слагаш етикети на всичко останало, то това автоматично означава, че слагаш етикет и на себе си на някакъв авторите.
Слагам много етикети на себе си, но етикет на авторитет съвсем не е измежду тях. Не знам как автоматично предположи, че слагането на етикети е привилегия на авторитетите. Да категоризираш и обобщаваш нещата е процес съпътстващ всяко познание. Или за теб да знаеш е въпрос на това да се изживяваш като авторитет?

Не виждаш ли, че философията ти е нагаждаческа?!
Нагаждаческа спрямо кого? Как да нарека едни пошли неаргументирани концепции(в частност - конспирациите), зад които стоят съвсем леснооборими заблуждения? И ако тези концепции се разпространяват от/сред хора, които вечно жадуват за някаква мистична интрига и усилено търсят и вярват, а и се изживяват като борци за правда и свобода, какво друго мога да помисля освен най-логичното, а именно че тези идеи са просто продукт за потребление, просто поредната дъвка в устата на всеки, които желае да си играе на въображаеми врагове(конспираторите) и въображаеми борби.
Още повече, с всичко това съм запознат най-вече защото не малко години и аз вярвах дълбоко във всякакви конспирации, а в последствие имах възможността да анализирам себе си.

explosion_
11-20-2013, 17:54
Брей, брей, брей.... прочел 3 книги със съмнителнителна достоверност и вече е компетентен.... Приказките за масони и тайни общества са просто поредната търговска ниша - мистичните и конспиративни историйки винаги са се радвали на особен интерес, без значение дали са масони, илюминати, извънземни, рептили или каквото и да е, щом може да се спекулира, значи има златна почва за изникването на всякакви псевдоучени.
Естествено, не отричам съществуването на лобита от бизнесмени, които прокарват закони в свой интерес . Но да приемаш на чиста вяра, че има организирани общества, които имат и властта и целта да завладеят целия свят е просто безумно абсолютизиране. Ако се вникне малко в социалните процеси ще се види колко несъстоятелно е подобно твърдение. Масоните в най-добрия случай са просто различни клубове от богаташи с общи интереси(най-вече финансови). Нищо повече.... Няма зъл план зад всичко, няма дотам просто и лесно обяснение. Но овцете триумфират върху лесни обяснения, тъкмо на тях са нужни. Простите обяснения са предназначени преди всичко за прости хора. За всяко нещо имат готов назубрен отговор и позиция, естествено прекопиран от поредната "жълта" мистична книга, в която поредния мним изследовател си е изсмукал от пръстите половинчати аргументи, а "логически дупки" е попълнил с привидно(!) логични предположения. И в тези прекопирани позиции се вижда желанието на овцете да се изживяват като свободномислещи или борци срещу някакво глобално зло, понеже това сега е модерно, но винаги им липсва какъвто и да е потенциал да осмислят принципите, движещи света. Тяхната позиция удовлетворява вътрешни, а и социални потребности, но не е резултат от целенасочено търсене на истината. Ироничното е, че именно на потребностите разчитат такива лобита, и именно за това мистичната литература се продава като топъл хляб. И докато ти се изживяваш по форумите като компетентен, ония трупат пари....

Такава реч дръпна, че почти заспах докато чета..
Както вече казах няма как да си компетентен по всички теми, а аз мога да твърдя че тази е една от малкото относно които съм на много по-високо ниво от 99% от потребителите във форума (говоря на само за конкретната тема, не обиждам никой!). Три книги със съмнителна достоверност, аз пък си мисля че ти не си прочел нито 1, освен задължителната литература, която г-жата ти е дала в 10ти клас.. И така с две думи Otis_Driftwood по-добре изказвай своите недоказани предположения някъде другаде. И понеже знам че веднага ще ми опонираш , твърдейки, че моята теория за масони и илюминати също не е доказана, ще ти кажа само 1 - поне това което твърдя аз го знаят и стотици, може би хиляди хора в света, така че не се прави на комп. нинджа и отиди да свършиш нещо в което те бива. ;)

defender
11-20-2013, 19:05
Слагам много етикети на себе си, но етикет на авторитет съвсем не е измежду тях. Не знам как автоматично предположи, че слагането на етикети е привилегия на авторитетите. Да категоризираш и обобщаваш нещата е процес съпътстващ всяко познание. Или за теб да знаеш е въпрос на това да се изживяваш като авторите

човек, който не си слага етикет на авторитет няма как да си позволи да слага етикети на другите.
Отделно това, да слагаш етикети на другите веднага те вкарва в отношение със социума, прави те част от социума, а ти нали казваше, че си извън бариерата, нали си индивидиум, стоящ над социума.

Ти за мен си същия като нас, но просто си баламосваш мозък с мисловни философски въртележки и бариери идоли.


Нагаждаческа спрямо кого?

спрямо вътрешния комфорт и угаждане на азът.

an7raks
11-21-2013, 16:29
Ама на вас вярно ли ви пука и спорите за такива глупости?! :lol:
Аз вярвам в смърфовете и имам няколко филма, които доказват, че съществуват...

tori
11-21-2013, 17:24
Аз вярвам в смърфовете и имам няколко филма, които доказват, че съществуват...
Ето това беше приказка! Айде да ходим на лов за русалки?

an7raks
11-21-2013, 17:34
Ето това беше приказка! Айде да ходим на лов за русалки?

Хайде, ама ти ще се оправяш, ако хванем турска русалка...

tori
11-21-2013, 17:36
Проблеми нямаш. Ама знаеш как да се отплатиш.

an7raks
11-21-2013, 17:38
Проблеми нямаш. Ама знаеш как да се отплатиш.

Е, стига, бе, то по-евтино ше ми излезе да те купя, отколкото да ти се отплащам за всичко!

tori
11-21-2013, 17:45
С тези бона само за сутринта накъде си тръгнал?

an7raks
11-21-2013, 18:19
С тези бона само за сутринта накъде си тръгнал?

Не знам и аз... :(

tori
11-21-2013, 18:29
Не садвай ся, давам жабешко гуш.

an7raks
11-21-2013, 18:33
Не садвай ся, давам жабешко гуш.

Ти първо ма удари в чувствата, ся ми се лигавиш тука... :(

tori
11-21-2013, 18:40
Фраснъх тъ у имоциити. Колку сам зла саму.

an7raks
11-21-2013, 18:47
http://images.wikia.com/dragonball/images/2/2b/Im-watching-you-meme.gif

tori
11-21-2013, 19:04
Мхм, да. През 200 километров макарон.

SHPAIdURmeN
12-02-2013, 20:41
:D ЕЙ explosion_ , я се разпиши като пич, искам да ти видя начина на мислене и гледната ти точка. Напиши ни всичко което знаеш за МАСОНИТЕ !

RagioL
12-03-2013, 14:42
http://www.youtube.com/watch?v=yQgt9x5Chyc

Fisherman
12-03-2013, 14:56
някви масони надупили рагиол брат

RagioL
12-03-2013, 15:03
някви масони надупили рагиол брат

Пак си в гей мод а женчо.

RagioL
12-03-2013, 15:03
http://www.youtube.com/watch?v=QKlheQFtGMA

SHPAIdURmeN
12-03-2013, 18:45
Пак си в гей мод а женчо.

ахахАХХАхаха