PDA

View Full Version : Така ли ще стане?



fhdumjij
11-11-2013, 15:18
Ще започна с това, че съм на 14 и от може би година ползвам грим. Черен молив (по- рядко) и пудра всеки ден, защото исках нещо леко да прикрива и да ми матира кожата, че е много мазнаа.. така преди няколко месеца минах на фдт- сравнително лек, колкото така да скрива, но не и да запушва порите ми + пудра + спирала+ и вече от 2 седмици очна линия и коректор. Имам нужда, не си мислете, че от няма какво да правя и започвам да се гримирам.
Майка ми е твърдо против този грим, защото нейна приятелка от същото хлепане на моята възраст била получила някакви петна по лицето, които и с най- покривния фдт не се скривали. Сега тя е на 50. Веднъж мама я видяла без никакъв грим и не я познала.
Имали някакъв шанс и при мен да стане така? Ползвам що- годе качествена козметика(е, не такава от 50 лева, все пак сама си събирам пари за нея), чистя си лицето... Не е толкова тежък грима, но все пак..

lovefaithx
11-11-2013, 15:47
Според мен майка ти е права. Не знам дали след време ще изглеждаш като приятелката й, но възрастта ти не подходяща за ползване на чак толкова грим. Заложи на естествената си красота и ще спечелиш повече. Помня в 8 клас, когато една приятелка ме прегърна (носеше същите продукти като теб, за грим говоря), ръкава на якето ми се изцапа и изглеждаше отвратително не само якето, а и тя, защото сякаш носеше маска и половината я нямаше. Предполагам, няма да ти удобно това да стане при теб, камо ли когато си с момче... :D Аз съм на 16 години и единственото нещо, което нося е спирала, но рядко се случва. Мога да се похваля с хубави дълги и гъсти мисли, за това не мога да се оплача. Заложи на естественото, това е съветът ми :)

fhdumjij
11-11-2013, 16:08
Аз действително имам какво да прикривам, а и далеч не си слагам толкова тонове грим, колкото може би сте прочели, разбрали и приятелката ти е носила.

bibssss69
11-11-2013, 17:47
Аз ползвам BB крем,спирала и фиксатор за вежди.Също съм с мазна кожа,но все още не съм намерила решение.Ако ти е толкова проблемна кожата,използвай нещо леко като пудра или BB крем,далеч по-добре е от фон дьо тена,който ти запушва порите отвсякъде.Очна линия в 7/8 клас всеки ден е прекалено.Коректор слагай само на проблемните места.Не забравяй всяка вечер и сутрин да си почистваш добре лицето,това е най-важното.Колкото до омазняването - матиращи листчета или обикновена суха кърпичка.Не е нужно да носиш толкова грим,за да изглеждаш добре. :)

ArTanDra
11-11-2013, 17:53
Хм.. като имаш какво да прикриваш да разбираме, че имаш проблем с кожата ? Вместо да даваш по 10-15 лв. за пудри и т.н. си спести парички да си купиш козметика да ти се оправи лицето и така хем ще е естествено, хем дълготрайно. КОжата ти ще изглежда свежа, хубава и т.н., както трябва на 14г. момиче. НО все пак си на 14г. нормално е вече да си имаш акне и прочие, не си загрозявай и захабявай кожата с всевъзможни евтини боклуци, защото не знам каква пудра или фон дьо тен ползваш, но качествените започват от 20 лв. нагоре. Заложи на качествената козметика, а не гримове и си оправи лицето е моя съвет ;) И ако лицето ти е наистина мазно по-скоро търси проблема в храненето или не пиеш достатъчно вода, може да има и друг проблем, който няма да го решиш с гримове. Обърни се и към специалист да установи причината за мазната ти кожа (може да ядеш много вредни храни, като пици, чипсове, които да карат кожата ти да се омазнява, съответно и косата и др.).

heartsdesire
11-11-2013, 18:09
Едва ли имаш нужда от толкова много козметика. Използвай измиващ гел за лице и си почиствай грима с тоалетно мляко. Грижи се за кожата си най-вече и няма да станеш като приятелката на майка ти.

fhdumjij
11-12-2013, 03:28
Вижте май не се изразих правилно- кожата ми не е чак толкова мазна, явно съм се изразил твърде... ъм рязко
Използвам фдт, за поне леко прикриване на порите(без да ги запушва, с леко до средно покритие), лунички, зачервявания, да ми изравни тена...бб кремовете не ми вършат никаква работа; коректор ползвам за под очите и под брадичката. А пудра слагам заради това, че кожата както при всеки с този тип, се омазнява, лъщи, а и с нея гримът е по- дълготраен.
Иначе от очната линия и спиралата наистина нямам нужда, просто си ги слагам за що годе по- добър вид.
Почиствам си лицето с гел, кремове не ползвам, защото и по думите на майка ми и те са причина тази нейна приятелка да е с такива петна.
И НЯМАМ АКНЕ... НЯМАМ И ЕДНА ПЪПКА...! :D Относно това с пиенето на вода... изобщо не пия(макс 1 л.), не ми се и припива.
А и ползвам казах що- годе качествени- есенс(коректора и пудрата), мейбълнит (фдт)...

Cloud9
11-12-2013, 05:42
Какво се мацате от 13 годишни не ми е ясно.Разбирам да си цялата пъпки и да си със съсухрена кожа,но да си с млада,жизнена,хубава кожа и да се състаряваш така....Поддържай си кожата чиста и забрави за фдт.Аз също имам чисто лице и макар че имам тъмни кръгове през живота си съм ползвала фдт само за големи събития-разбирай моя абитуриентски и абсолвентски бал,една сватба и...това е май.Майка ти е права.

MaLkaTa_LaDy
11-12-2013, 11:02
Само аз ли мисля, че 8ми клас въобще не е малка за грим? Аз на тези години имах доста пораснало мислене и мнение за себе си, че съм достатъчно зряла. Сега като се върна назад и се замисля, не съм грешала особено.

Няма да ти се появят петна от грим, стига да е качествен, а не някой боклук. Мен, например, фонтьотена ми помага да не ми се запушват порите от мръсотията навън. Ако не го сложа, лицето ми се замърсява повече. Това, което правиш според мен е абсолютно в реда на нещата, не се притеснявай.

fhdumjij
11-12-2013, 13:52
Какво се мацате от 13 годишни не ми е ясно.Разбирам да си цялата пъпки и да си със съсухрена кожа,но да си с млада,жизнена,хубава кожа и да се състаряваш така....Поддържай си кожата чиста и забрави за фдт.Аз също имам чисто лице и макар че имам тъмни кръгове през живота си съм ползвала фдт само за големи събития-разбирай моя абитуриентски и абсолвентски бал,една сватба и...това е май.Майка ти е права.
Хора, вие ли не разбирате нещо или аз не схващам.
Аз имам какво да прикривам, нямам чиста кожа, нямам пъпки.

heartshapedbox
11-12-2013, 14:02
Хора, вие ли не разбирате нещо или аз не схващам.
Аз имам какво да прикривам, нямам чиста кожа, нямам пъпки.

Щом нямаш пъпки, какво искаш да прикриваш?

fhdumjij
11-12-2013, 16:27
Използвам фдт, за поне леко прикриване на порите(без да ги запушва, с леко до средно покритие), лунички, зачервявания, да ми изравни тена... бб крема не ми помага

Little Monster
11-12-2013, 16:37
Едва ли имаш нужда от толкова много козметика. Използвай измиващ гел за лице и си почиствай грима с тоалетно мляко. Грижи се за кожата си най-вече и няма да станеш като приятелката на майка ти.

:)

LipSy
11-12-2013, 17:22
Напълно нормално е да имаш какво да прикриваш, та ти те първа навлизаш в пубертета. Въобще не ти трябва толкова много грим ...,че и спирала, и очна линия, и молив...прекалено много е за 14 годишно дете, повярвай ми...Послушай майка си. Не е казано, че ще получиш задължително петна, но кожата ти ще се изтощи твърде бързо, още докато си млада. Тогава ще съжеляваш много повече.

Runaway11
11-12-2013, 17:38
Няма как да използваш фдт без да си запушиш порите. Щом нямаш пъпки значи си щастливка и не знам дали единия фдт ще ти се отрази толкова много. Кой по-точно използваш - ако не друго го смени с по-скъп ценови клас, за да си сигурна, че няма да ти създаде допълнителни проблеми.

ПП А петната на тази позната може и да са от акне...ако е имала в миналото се получават нещо като белези в кожата които са кафеникави или червени - поне аз за това се сещам ;д

BaffaLsc
11-12-2013, 18:31
Не знам до колко майка ти не те лъже за тази приятелка, може и нарочно да ти го казва, за да те сплаши. Но определено прекаляваш. Всички сме преминавали /че някои още преминаваме/ през чудото, наречено П У Б Е Р Т Е Т. Всеки е виждал пъпка, да не говорим, че всеки е имал. Дори намирам за безполезно да използваш коректор, тъй като едва ли на 14 години имаш огроомни тъмни кръгове под очите и да имаш нереална нужда да ги прикриваш всяка сутрин. Фон дьо тена и пудрата ти запушват порите страшно много и жестоко се лъжеш, ако мислиш, че това не е така. Можеш леко да си запълваш веждите, ако имаш нужда и леко черен молив, дори спирала не е препоръчително всеки ден да се слага. А коректор можеш да слагаш примерно само на пъпките, за да ги прикриеш. Скоро гледах лентички на Essence против омазняване на кожата, може да ги пробваш.

fhdumjij
11-12-2013, 18:40
Абе хора, на знам на какъв език да обяснявам, че НЯМАМ пъпки... нямам и една.
И като не сте ме видели ми викате, че няма какво да прикривам, нямала съм толкова огромни кръгове под очите...
Добре за спиралата и очната линия съм съгласна... прекалявам.
И пак казвам не ми е толкова мазна кожата, колкото я изкарах.
А и като запушвам толкова много порите, защо нямам пъпки?
П.С. Използвам афинимат

BaffaLsc
11-12-2013, 19:25
След като нямаш пъпки и кожата ти не е толкова мазна, сама се запитай защо излишно си тровиш организма.

fhdumjij
11-13-2013, 11:24
^ явно аз наистина говоря на КИТАЙСКИ....
"Използвам фдт, за поне леко прикриване на порите(без да ги запушва, с леко до средно покритие), лунички, зачервявания, да ми изравни тена... бб крема не ми помага"
Из, малко по- горния ми пост, но както и да е...
все пак благодаря

heartshapedbox
11-13-2013, 11:49
Пусни снимка.
Започни да се грижиш по-добре за кожата си, вместо да се опитваш да прикриеш недостатъците.
Отиди на козметичка за да ти почисти порите и започни да се поддържаш така, използвай някъкъв хубав гел за почистване на лицето.
Храненето също много се отразява на кожата. Яж повече плодове и зеленчуци, избягвай мазното и наблягай на свежите храни. Може дори да започнеш да пиеш някакви витамини за по-чиста кожа и изравняване на тена.

Runaway11
11-13-2013, 16:07
Аз не мисля че има нужда да обясняваме каквото и да е на авторката...нека се маца с химия по лицето всеки ден за едното нищо..

Hayashi
11-13-2013, 16:27
^ То щото хилядите кремове не са химия и те.

Петната по лицето в повечето случаи се получават от слънцето, защото в Европа всички си мислят, че окей да хващаш тен и да се размотаваш с часове навън без капка слънцезащита.
Фон дьо тените на Maybelline са отвратителни!
Това че гримът състарява са пълни глупости, важното е обаче да ползваш качествени продукти, които да ти вредят минимално и винаги да ги почистваш добре вечер.

Аз ползвам BB крем почти всеки ден и имам почти същите проблеми като теб. Освен това той ми дава и слънцезащита, а за мен е недопустимо да изляза за повече от час без нищо на лицето си да го предпази. За щастие открих азиатските BB-та, които нямат нищо общо с еропейските помии и ми предлагат всичко от което имам нужда, и то на съвсем допустима цена. Бих те посъветвала да им хвърлиш един поглед.