PDA

View Full Version : Въпрос по предмета етика и право



girl.
11-12-2013, 21:15
Така, имам да пиша 2 разработки по етика. Не искам да ми ги пишете, не ме разбирайте погрешно. Имам само един въпрос. Значи темите са "Морално-негативното в България" и Проблемът за моралния избор". Господинът каза, че ще проверява дали не сме копирали от интернет и автоматично ще получим 2ки, ако сме. Така и така, нямах намерение да копирам нещо, което всички ще напишат. Имам вече някакви насоки за втората тема, но към разработката, която пишем трябва да се опрем на някакъм текст, но задължително НЕ трябва да е изучаван в училище. Например каза, че не можем да ползваме Бай Ганьо и подобни. По втората тема мисля да сравня пътя към морала, например че е лесно да спечелим нещо с лъжа, но е трудно, ако сме честни. Затова кой път да изберем и как да минем през него. Трудно ми е обаче да се сетя за текст, тоест някаква твобра по тези теми. Трябва да са 2 различни текста и да ги прикрепим към нашата работа, която трябва да е дълга около 4 компютърни страници. Изглежда ми тежко, но няма да се предавам. Моля за помощ, ако се сетите за някоя творба, която да се опира на някоя от темите. Благодаря Ви предварително.

Sirona
11-12-2013, 21:40
А не може ли да е материал, който ще изучавате доста по-късно в училище (по мои спомени етика и право се учеше в 9-ти)...например в 12-ти клас? Защото мисля, че романът Тютюн би ти осигурил материал и по двете теми.

Auriss
11-12-2013, 22:32
Аз пък ти предлагам да не разтягаш локуми, пишейки клиширани и дъвкани милион пъти неща, а да подходиш малко по-така ... интелигентно.

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%93%D0%B5%D0%BE%D1%80%D0%B3%D0%B8_%D0%A1%D1%82% D0%BE%D0%B5%D0%B2_(%D0%BF%D0%B8%D1%81%D0%B0%D1%82% D0%B5%D0%BB)

Можеш върху негово да се опреш по въпрос 2 - Проблемът за моралния избор. Виж и http://www.youtube.com/results?search_query=%D0%B3%D0%B5%D0%BE%D1%80%D0%B 3%D0%B8+%D1%81%D1%82%D0%BE%D0%B5%D0%B2+%D0%B3%D0%B E%D1%80%D0%B5%D1%89%D0%BE&sm=3 - готова ти е темата. Дано ме разбереш какво се опитвам да ти кажа.

girl.
11-13-2013, 15:49
Благодаря и моля за още примери. Трябва да е текст, а не видео. И доколкото разбрах не трябва да се изучи изобщо в училище.