PDA

View Full Version : Паркиране



chistineee
11-14-2013, 17:48
Здравейте,колеги кандидат-шофьори или шофьори! Искам да задам един въпрос на всички минали изпит практика (външен). Не знам дали е нормално,но минах 20-я час и не съм паркирала и ужасно много се страхувам от това паркиране. На изпит на колко маневри имаш право,на затънтени паркинги ли ви карат да паркирате. Всякакви мнения ще са ми от полза. Ако може да ми кажете как протича изобщо самия изпит. Ако има хора от Варна,информацията ще ми е по-полезна. Благодаря много.

an7raks
11-14-2013, 19:14
Говори му на инструктора да те учи да паркираш!

iziskanmladej88
11-15-2013, 20:33
колегата е прав, най-добре говори с инструктора си. само да знаеш. че 95% от инструкторите въобще не си правят труда да учат на правилно паркиране, защото е свързано с малко повече нерви от това да научиш някого да тръгва и спира, например...затова взимаш някой с кола (майка, баща, приятел т.н.), 4 конуса, и отивате на някой полигон или по-широко свободно пространство и започваш - паркиране назад, напред, паралелно, перпендикулярно...
имай предвид, че в паркирането, особено в паралелното, има някой тънкости, които е хубаво да знаеш,а не да ги учиш на място, в процес на паркиране на някой оживен булевард, например
на изпита доколкото знам не те карат специално да паркираш (без да броим отбивки тук-таме...на моя изпит спирах няколко пъти за да си взима изпитващият кафе, да тегли от банкомат и т.н. ...)

an7raks
11-16-2013, 10:53
на изпита доколкото знам не те карат специално да паркираш (без да броим отбивки тук-таме...на моя изпит спирах няколко пъти за да си взима изпитващият кафе, да тегли от банкомат и т.н. ...)
Карат те. Паркирането е задължителна част от изпита, както и /мился/ 6 леви завоя и някои други гадорийки. Трябва, обаче, да си талантлив, за да те скъсат на паркиране, щото имаш право на 5 маневри.

chistineee
11-17-2013, 13:28
Ами аз не съм се пробвала,мисля че ще успея,но за всеки случай има нужда от практика,не искам да се излагам. А изпита до колкото знам правиш 3 леви,3 десни завоя един обратен и паркираш.

baby_baby
11-17-2013, 19:28
Е кажи на инструктора че не можеш да пракираш и да те научи

Bukuuu
11-17-2013, 19:38
Паркирането мисля, че се оставя за последните няколко часа, или поне така направи моя инструктор. Както те посъвестваха останалите, най-добре говори с твоя човек, той би трябвало да ти обясни всичко. Всъщност не е чак толкова трудно колкото изглежда. :) Успех ти пожелавам.

an7raks
11-18-2013, 20:03
Ами аз не съм се пробвала,мисля че ще успея,но за всеки случай има нужда от практика,не искам да се излагам. А изпита до колкото знам правиш 3 леви,3 десни завоя един обратен и паркираш.

Не, първия, втория път няма да успееш... Или поне не както трябва. Не е сложно, просто си трябва практика. Кажи му, че се притесняваш за това и той ще ти обясни как ще процедирате.
За завоите, може и така да е, не съм се интересувал.