PDA

View Full Version : Малко притеснена ...



Yaiza
11-15-2013, 12:58
Здравейте на всички. Имам един сигурно често срещан въпрос за тази част от форума. Изчетох доста от вашите мнения по въпроса и едва ли щях да направя темата ако всички бяхте на едно мнение ... Става въпрос за Витамин С. Не мога да кажа, че съм предозирала или нещо подобно, но бях болна преди няколко седмици и ми се наложи да го пия. Някои от вас казват, че предизвиква цикъла, други - че го забавя. По-скоро съм склонна да вярвам на второто. Цикълът ми е доста редовен попринцип, но преди известно време се преместих в друга държава, съответно съвсем различен климат, малко повече стрес. Ще излъжа ако кажа, че не ми се е отразило. В момента ми закъснява с 3 дни, въпреки че имам абсолютно всички симптоми и се чудя дали е възможно въпросното Витамин С в комбинация със всички останали фактори да укаже някакво влияние или може да е нещо по-сериозно? (П.С. не съм бременна!)

DisappointedDreamer
11-15-2013, 13:02
На колко си и от колко време имаш цикъл?

3 дни не са нищо. Изчакай си го.

Yaiza
11-15-2013, 13:05
На 18 съм ... от около 4-5 години хаха

tori
11-15-2013, 13:05
Била си болна, нормално е.

Yaiza
11-15-2013, 13:07
Аз от както се преместих един път не ми е дошло на време и вече и с тази болест и всички простотии, които ме накараха да пия тукашните лекари просто ... взех лекичко да се побърквам.

LipSy
11-15-2013, 18:28
3 дни закъснение не са кой знае какво. Все пак има три фактора за закъснението (както сама казваш): местене -> нов климат, стрес, настинка. Не мисля, че имаш подов за притеснение...На мен ми е закъснявало с цял месец поради такива фактори. Ако пък те е страх тооолкова много и не можеш да спиш, отиди на гинеколог, но не мисля, че ще ти кажат нещо по-различно. Най-вероятно да ти го предизвикат с някой друг медикамент. Все пак ще е за твое успокоиение. Всичко е в твоите ръце. :)

Yaiza
11-15-2013, 18:32
Ами не че нещо, но на тези доктори тука въобще вяра нямам вече... Лекуваха ми настинка 2 седмици със 7 различни лекарства и накрая ми казаха да изпия една опаковка Аспирин с Витамин С и щяло да ми мине ....:( Така че не мисля да си правя този експеримент и да се доверявам да ми го предизвикват, просто се чудех дали наистина е нещо нормално, защото ако е по-сериозно си нямам представа къде да отида, за да ми кажат какво е, камо ли да се оставя да ми го лекуват. Оплакваме се от нашата здравна система в България, но уверявам ви лекарите ни са цвете пред това, с което се сблъсках тук!

LipSy
11-15-2013, 18:35
Охоо...щом си пила 7 различни лекарства за 2 седмици,..просто не се чуди. Не мисля, че има друга причина за закъснението. На мен ми е закъснявало заради хомеопатични хапчета, които уж нямаха странични действия. В коя държава си, че се оплакваш така? Защо не смениш лекаря?

Yaiza
11-15-2013, 18:38
В Испания съм, на Канарските острови ако трябва да бъда по точна ... Ии няма да има особена разлика дори да сменя лекаря, тук просто здравната им система е такава. Единствените що годе надеждни са частните лекари. Има доста немски кабинети с практикуващи лекари, но цените им са безбожни... 90 евро за преглед не ми се дават така лесно, ако ме разбираш...

LipSy
11-15-2013, 18:44
Да, така е, цените в този случей са много високи. Дано да се оправиш сега с медикаментите, които са ти дали и не ти изпишат други, но както ми обясняваш, едва ли има друга причина за закъснението. Просто ти се е насъбрало много. Ако не ти дойде скоро може да минеш да вземеш 1 час за гинеколога, но все пак не забравяй, че лекарите НЕ винаги имат право...Първо помисли добре какви медикаменти са ти дали и се информирай относно състава им. И все пак ако нещата не се оправят по-добре дай 90 €, но поне главата ти после да е мирна, защото със здравет шега не бива!

Yaiza
11-15-2013, 18:49
Мне, аз се оправих вече. Настинката ми беше в началото на месеца. Наистина се надявам това да е причината, но ако не ми дойде до няколко дни със сигурност ще си направя един преглед, защото не е шега работа и страха в мен се обажда като нещо не е наред, особено сега когато съм "на майната си" ...

LipSy
11-15-2013, 18:55
Понякога наистина страхът е по-голям от проблема/болката, но все пак се прегледай като искаш. Само гледай този път да се разминеш в възможно най-малко медикаменти (ако се наложат такива). И сега се сетих за нещо друго - попринцип действието на едно лекарство не си проличава за 1-2 дена (дори и при хремата). Лекарите толкова ли са некадърни да ти ги сменят толкова често..?! :X

HollyGolightly
11-15-2013, 18:59
Не мисля, че има защо да се притесняваш, била си на лекарства и то толкова много си сменила, освен това си се местила. Притесненията ти до нищо хубаво няма да доведат.
Не казвам, че е нормално, но преди 5 години, когато аз се преместих в продължение на 5-6 месеца не ми дойде и толкова доктори смених, никой не разбра какво точно ми е. Даже MRI ми правиха, да не би да имам тумор в мозъка и в крайна сметка си дойде. Накрая решиха, че е от промяната на климата и от стрес. Ако толкова се притесняваш, прегледай се.

Yaiza
11-15-2013, 19:00
Сега убеди ли се, че наистина за нищо не стават....Очевидно са наистина толкова некадърни. За съжаление тук имената на всички медикаменти са странно извъртяни, но аз ще си намеря парацетамола и фервекс и няма да ме видят повече ...

HollyGolightly
11-15-2013, 19:10
Ако имаш близки в България, кажи има да ти пратят, при мен до сега не е имало проблем с пощите. Пък и при теб ще дойдат по-бързо, тъй като си много по-близо до България, отколкото аз.

Yaiza
11-15-2013, 19:18
Относително е това "близо"... Все още ми е трудно да възприема, че съм само на около 4000км. от България. Малко е затруднено положението с пощите, но пък всичко до острова пристига с куриерски услуги по един или друг начин, така че мога да кажа, че са надеждни :) Обмислях го този вариант, но не след дълго ми се налага да се прибера за малко, тъй че предпочитам да си ги взема директно с мен на връщане. Само се надявам да не се разболея пак през това време ...

baby_baby
11-15-2013, 20:23
Няма от какво да се притесняваш все пак си била на хапчета

fire_magic
11-16-2013, 00:05
за тия 5 години друг път никога ли не ти е закъснявало ?

Little Monster
11-16-2013, 09:41
Ще ти дойде! Нямаш от какво да се притесняваш. Щом си била болна, сменила си климата и т.н., нормално е да ти закъснее..