PDA

View Full Version : Интересни или тъпи въпроси вие решете



ezraaa
11-15-2013, 19:29
Здравейте! Следващата седмица ще ходя на ски курорт за първи път,но проблема е там,че не знам какво да взема с мен.Като дрехи не знам на пистата с какви обувки и дрехи трябва да съм лесно е да купя ски екипировка ,но нямам бюджет за това и не искам да се излагам .Моля кажете ми някакви идеи.

Hidayet
11-15-2013, 19:56
Моята ски екипировка не помня 200 или 300 лева струваше. Ще се учиш ли да караш ски? Предполагам, че там ще ти дадат скиорските обувки, следователно си слагаш ботуши. Къде точно ще ходиш? Най-лесно е да си купиш една грейка, можеш да си сложиш яке, което не пропуска вятър и вода за - предпочитане е. Иначе грейката и якето не навсякъде са скъпи, но за по-евтини трябва да търсиш. Трябват ти също шапка, шал и скиорски ръкавици. Щом не знаеш как да се облечеш, значи отиваш за първи път? Тогава няма смисъл да се екипираш като скиор професионалист. Скиорските очила са скъпички, щом нямаш пари за най-важното, сигурно ще ги изключиш (аз лично карам ски без очила). Също и под якето е желателно да не си с някакъв пуловер или прекалено дебела блуза, с която да се потиш.

ezraaa
11-15-2013, 20:39
Не мога да карам ски ще пробвам само "понички" какво точно представлява не знам и за това също ли трябва екипировка и примерно с какви обувки трябва да съм задължително със скиорки ли трябва да съм. Може ли да съм с дебел анцунг.

Nakadah
11-16-2013, 09:06
Най ама най-голямата селяния е някой да кара ски/борд и да е по анцуг/дънки/нещо друго освен грейка

an7raks
11-16-2013, 09:32
Може ли да съм с дебел анцунг.
Абсолютно с каквото ти е кеф можеш да идеш, само да не ти е студено. ;)
Не са много "гражданите" като Nakadah, а още по-малко са тези, дето ще им стиска да дойдат да ти кажат нещо.

Hidayet
11-16-2013, 15:52
Най ама най-голямата селяния е някой да кара ски/борд и да е по анцуг/дънки/нещо друго освен грейка

Има ли такива, които на пистата при тези температури, да са с нещо по-различно от грейка? О.о :D

ezraaa
11-16-2013, 17:05
шушляков анцунг селско ли е и с какви обувки трябва да съм

Lucho
11-16-2013, 21:20
Добре, може ли един личен въпрос, като нямаш бюджет, който очевидно ще ти е необходим, чий ще го дириш там?

ezraaa
11-16-2013, 23:56
аз имам бюджет проблема е там,че знам какво трябва да нося примерно какви обувки за първи път ще ми е не искам да се излагам или да си купя ски екипировка път не мога да карам за какво ми е

Nakadah
11-17-2013, 05:13
Не са много "гражданите" като Nakadah, а още по-малко са тези, дето ще им стиска да дойдат да ти кажат нещо.

С този си коментар не само доказа, че никога не си бил на писта което най-вероятно е, че не можеш да си го позволиш съдейки по това, че гледаш 30 годишни бараки и казваш, че имали каквото и да е качество в тях, но и показа твоя манталитет.

Никой няма да дойде и да ти каже, че си селянин в лицето докато караш по дънки, но това не означава, че не си или, че хората не ти се смеят. Още повече, че ние както ни наричаш "гражданите" не си губиме времето с това да коментираме хората пред блока пред който паркираме 30 годишна емблема, че да може съседа да ни види и да ни завиди на емблемата.


Има ли такива, които на пистата при тези температури, да са с нещо по-различно от грейка? О.о :D

Не знам какви са температурите в България, но през годините съм ги виждал ентусиастите с дънки и анцузи дето са се качили на ски и 1 рау не могат да направят камоли нещо друго ама искат да са на черни писти и като им кажеш, че не са за тях те обесняват колко си невеж.

anonymous708973
11-17-2013, 19:16
Начи, аргументът с това какво щели да кажат хората, е чисто и просто тъп. Очаквах повече от човек, отдавна напуснал България.

Друга работа е, че няма да ти е удобно с дънки, да не говорим колко ще ти е студено. Ходила съм на две ски училища като по-малка и понеже бях наясно, че нямам нужда от скъпо скиорско облекло, си купих просто...ох, как се казва... скиорски костюм. Представлява панталони и нагоре горница с ръкави и цип отпред - една цяла част е. Купих го от магазин за втора употреба дори, много шаренко и весело беше, държеше ми топло и е удобно - какво повече ти трябва.
Отдолу слагаш дебел чорапогащник и блуза/пуловер и си готова.
Това ти е бюджетният вариант.

Всеки чифт по-плътни ръкавици ще ти свърши работа.

За скиорски очила не мога да кажа мнение, но предполагам, че също ще се намерят евтини. Защо не помолиш някой да ти услужи?

ezraaa
11-17-2013, 20:35
добре ами обувки

an7raks
11-17-2013, 20:37
С този си коментар не само доказа, че никога не си бил на писта което най-вероятно е, че не можеш да си го позволиш съдейки по това, че гледаш 30 годишни бараки и казваш, че имали каквото и да е качество в тях, но и показа твоя манталитет.

Никой няма да дойде и да ти каже, че си селянин в лицето докато караш по дънки, но това не означава, че не си или, че хората не ти се смеят. Още повече, че ние както ни наричаш "гражданите" не си губиме времето с това да коментираме хората пред блока пред който паркираме 30 годишна емблема, че да може съседа да ни види и да ни завиди на емблемата.


Само ще ти се изсмея! :lol:

Nakadah
11-18-2013, 09:23
не искам да се излагам

Това е копирано от първия пост на автора. А ти после снасяш коментара от дол. Как си с четенето?


Начи, аргументът с това какво щели да кажат хората, е чисто и просто тъп.

А дори не разбрах от къде намеси това:


Очаквах повече от човек, отдавна напуснал България.

Но ще си замълча за очакванията... Поне за сега...


Само ще ти се изсмея! :lol:

Е то какво друго можеш да направиш?

an7raks
11-18-2013, 12:55
Е то какво друго можеш да направиш?
Нищо, аз съм прост селянин. :cry:


Смешка.

an7raks
11-18-2013, 12:56
губиме

Шопски, как е?

ezraaa
11-18-2013, 17:21
Очакванията ми бяха просто отговори а не да се достига до такива спорове

heartshapedbox
11-18-2013, 17:45
Има ли такива, които на пистата при тези температури, да са с нещо по-различно от грейка? О.о :D

Има ги всякакви ентусиасти. Обаче наистина не си заслужава да си купиш грейка от първото качване на ски - с нея или не, все ще суркаш гъз по пистите :Д Да си купиш хубава грейка е инвестиция и няма смисъл, ако ще пробваш да караш веднъж и ще се откажеш. Може да си вземеш на заем от приятелка.


...и 1 рау не могат да направят...

Рало*


Начи, аргументът с това какво щели да кажат хората, е чисто и просто тъп. Очаквах повече от човек, отдавна напуснал България.



Това, че си "напуснала България" (ти или който и да е) не значи, че си хванала Господ за шлифера. Прекаляваш.

an7raks
11-18-2013, 18:43
Това, че си "напуснала България" (ти или който и да е) не значи, че си хванала Господ за шлифера. Прекаляваш.
Принципно, това баща ти да е от село близо до София и ти да си се родил в София, те прави полубоК... Смятай какво се получава, като напуснеш България!

anonymous708973
11-18-2013, 20:24
Това, че си "напуснала България" (ти или който и да е) не значи, че си хванала Господ за шлифера. Прекаляваш.

Точно същото имах предвид по адрес на Nakadah, защото по принцип се изказва много остро за българските привички и българския манталитет, а в случая показа точно такъв, като вкара аргумента с "Какво ще кажат хората". Имах предвид, че в чужбина доста по-малко гледат в чуждата паничка и са по-толерантни и очаквах да е попил повече от този тип мислене особено като очевидно има доста голяма самочувствие.
Изобщо не визирах себе си, мисли повече следващия път.

Ще дам и пример, въпреки че отклонявам темата малко: Като бях в Англия на гости, тръгваме да излизаме нанякъде с моята приятелка, при което аз съм с бяла рокля и се притеснявам, че белият ми сутиен прозира отдолу. Нямах телесен и се чудех дали да не сменя роклята. И с приятелката ми си говорим затова, баща й ни чу и ме попита в прав текст: "Толкова ли смяташ, че си важна, че хората твоя сутиен ще гледат? Ако ще и гола да тръгнеш, на никого не му пука, това си е твоя работа". Това ми го казва човек, който пета година живее в Англия, а преди това мисля, че около 8 години му се бяха събрали в Америка, та е с доста по-западно мислене в някои аспекти.
Та в този ред на мисли Nakadah, който се изявява като различният, порасналият, големият, западнякът в този форум изцепва, че било смешно да караш ски с дънки, защото какво щели да кажат хората. Не го очаквах. Далеч по-смислено е да изтъкне, че с дънки ще й замръзне дупето на авторката.

Сега разбра ли се?

an7raks
11-18-2013, 20:33
Точно същото имах предвид по адрес на Nakadah, защото по принцип се изказва много остро за българските привички и българския манталитет, а в случая показа точно такъв, като вкара аргумента с "Какво ще кажат хората". Имах предвид, че в чужбина доста по-малко гледат в чуждата паничка и са по-толерантни и очаквах да е попил повече от този тип мислене особено като очевидно има доста голяма самочувствие.
Изобщо не визирах себе си, мисли повече следващия път.

Ще дам и пример, въпреки че отклонявам темата малко: Като бях в Англия на гости, тръгваме да излизаме нанякъде с моята приятелка, при което аз съм с бяла рокля и се притеснявам, че белият ми сутиен прозира отдолу. Нямах телесен и се чудех дали да не сменя роклята. И с приятелката ми си говорим затова, баща й ни чу и ме попита в прав текст: "Толкова ли смяташ, че си важна, че хората твоя сутиен ще гледат? Ако ще и гола да тръгнеш, на никого не му пука, това си е твоя работа". Това ми го казва човек, който пета година живее в Англия, а преди това мисля, че около 8 години му се бяха събрали в Америка, та е с доста по-западно мислене в някои аспекти.
Та в този ред на мисли Nakadah, който се изявява като различният, порасналият, големият, западнякът в този форум изцепва, че било смешно да караш ски с дънки, защото какво щели да кажат хората. Не го очаквах. Далеч по-смислено е да изтъкне, че с дънки ще й замръзне дупето на авторката.

Сега разбра ли се?

Подкрепям!
Много гадна наша черта е да коментираме и да се месим в нещата на другите! Ама е и глупаво да ти пука за това, че някой ще се подсмихва...

Nakadah
11-19-2013, 21:26
Няма смисъл дори да отговарям. Вие сте най-великите и знаете всичко.

Доволни?

Hayashi
11-19-2013, 22:28
Едно ходене на ски, сериозно ли може да предизвика такива полемики?
Просто си купуваш/обличаш достатъчно дебели и топли дрехи, непропускливи обувки и дебели ръкавици. На никой не му пука с какво си се облякла, важното е да ти е топло и удобно. Както и на никой не му пука с какво тичаш в парка.

Violenza
11-20-2013, 07:44
Точно същото имах предвид по адрес на Nakadah, защото по принцип се изказва много остро за българските привички и българския манталитет, а в случая показа точно такъв, като вкара аргумента с "Какво ще кажат хората".
Той пък точно, с изключение на 2-3 свестни коментара, си е типичен български селяндур. :D Ако ще и 100 живота да е живял в чужбинаТА.


Вземи на заем ако трябва от приятелка ски екип, с друго ще се станеш вир вода на 10тата минута.

girlwithblueeyes
11-20-2013, 14:57
Ски пистите не са модно ревю хубаво да имаш екипировка но ако нямаш възможност
На никой не му пука ти дали караш ски с екипировка или с дънки .

heartshapedbox
11-20-2013, 16:03
Точно същото имах предвид по адрес на Nakadah, защото по принцип се изказва много остро за българските привички и българския манталитет, а в случая показа точно такъв, като вкара аргумента с "Какво ще кажат хората". Имах предвид, че в чужбина доста по-малко гледат в чуждата паничка и са по-толерантни и очаквах да е попил повече от този тип мислене особено като очевидно има доста голяма самочувствие.
Изобщо не визирах себе си, мисли повече следващия път.

Ще дам и пример, въпреки че отклонявам темата малко: Като бях в Англия на гости, тръгваме да излизаме нанякъде с моята приятелка, при което аз съм с бяла рокля и се притеснявам, че белият ми сутиен прозира отдолу. Нямах телесен и се чудех дали да не сменя роклята. И с приятелката ми си говорим затова, баща й ни чу и ме попита в прав текст: "Толкова ли смяташ, че си важна, че хората твоя сутиен ще гледат? Ако ще и гола да тръгнеш, на никого не му пука, това си е твоя работа". Това ми го казва човек, който пета година живее в Англия, а преди това мисля, че около 8 години му се бяха събрали в Америка, та е с доста по-западно мислене в някои аспекти.
Та в този ред на мисли Nakadah, който се изявява като различният, порасналият, големият, западнякът в този форум изцепва, че било смешно да караш ски с дънки, защото какво щели да кажат хората. Не го очаквах. Далеч по-смислено е да изтъкне, че с дънки ще й замръзне дупето на авторката.

Сега разбра ли се?

Аа, разбрах ти идеята на мнението и сега добива смисъл. Подкрепям.

ezraaa
11-21-2013, 19:29
Проблема с екипировката е решен, но като обувки какво трябва да купя

ezraaa
11-25-2013, 16:30
Помощ

heartshapedbox
11-26-2013, 20:45
Топли и непропускливи ботуши.