PDA

View Full Version : Харесвам едно момиче ...



the_strange_one
11-16-2013, 16:32
Здравейте!Първо малко въведение по темата - момче съм на 17 и разбира се харесвам момиче, което е също на 17.Учим в едно и също училище, но различни класове.Тя има 1-2 приятелки от моя клас, и обикновенно като е при тях винаги ми хвърля по едно около, както и аз я заглеждам.Преди година ме добави към приятели във фейсбук, но тогава не ме грабна като визия.Сега обаче имам чувството, че се влюбих в нея, но проблема е, че аз никога не съм говорил с нея, няма и как от изведнъж да я заговоря, мисля че нямаме някакви сериозно общи харесвания, нямам и приятели от нейния клас, чрез които евентуално "да се запознаем" и реално мисията е невъзможна.Незнам как да постъпя.Не съм голям срамежливец, отдавна го нямам това чувство, по скоро се притеснявам от това как ще реагира тя както и нейните приятели/приятелки, с които учим заедно.Много е объркана ситуацията, но много я харесвам и бих искал да си опитам шанса.

Hidayet
11-16-2013, 16:41
Като искаш да си опиташ шанса се запознай с нея.

tuzaro
11-16-2013, 17:24
Аз пък харесвам много момичета, голям проблем имам.

Баща Ти
11-16-2013, 17:32
Аз пък харесвам много момичета, голям проблем имам.

Ти си бог, майна!

the_strange_one
11-16-2013, 18:07
Последните 2 поста мисля да не ги коментирам
проблема, е че незнам точно как да се запозная, няма да има за какво просто няма нищо общо между нас, чрез което да се запознаем, немога да и пиша в нета и на другия ден да почна да я поздравявам така или иначе на живо голяма разлика няма да има от преди

Starless
11-16-2013, 18:20
Не можеш ли да помолиш твоите съученички, които казваш, че са й приятелки, да те запознаят с нея? Или другия вариант е да й пишеш и от там нататък ще си прецениш как да продължиш и изобщо има ли смисъл, като видиш тя как се държи и изглежда ли да проявява някакъв интерес.

vas4e3to0
11-16-2013, 18:35
Защо пък да не можеш да ѝ пишеш?

the_strange_one
11-16-2013, 18:55
Обмислям варианта да накарам приятелките й да ме запознаят с нея по някакъв начин или просто да спомогнат малко този момент и наистина да видя дали има интерес мацката
немога да й пиша, защото просто няма за какво да й пиша, немога да и пиша в чата "здравей аз съм .... искам да се запознаем" реално ние се познаваме достаъчно добре визуално и поименно, но просто нямам приказка с нея, нито някакви допирни точки

vas4e3to0
11-16-2013, 19:06
Е, всъщност, ако си те е харесала, даже много ще се зарадва, ако ѝ пишеш. :D И щом като се познавате и след като постоянно е във вашата стая, можеш да идеш при тях и да ги заговориш и трите, например.

tuzaro
11-16-2013, 19:07
Пиши и здравей как си тва онва и ше тръгне разговора

the_strange_one
11-16-2013, 19:15
проблема ми е, че ако ме игнорира (имам някакво такова чувство, въпреки че не е кифла) после ще ми е много странно как ще се гледаме нищо, че не сме в един клас :D

the_strange_one
11-16-2013, 19:16
Май ще е най-добре за начало да разпитам приятелката й за нея, дали има някой покрай нея (мисля, че няма и от както я познавам не е имало), а е хубаво момиче, може да е със странен характер, просто не я познавам и не искам да правя изцепки ...

Lilanda
11-16-2013, 19:17
Риск печели, риск губи.

vas4e3to0
11-16-2013, 19:19
Няма смисъл да му мислиш толкова, това е просто едно „Здравей“?!

the_strange_one
11-16-2013, 19:20
просто ми е странно ей така на човек, с когото и дума не съм си казвал да му кажа здравей, сигурен съм че мацката ще остане супер учудена, а ако не ме харесва .. смеха ще е пълен

tuzaro
11-16-2013, 19:26
То няма как всяка която питаш да ти връзва, ще свикнеш и да те режат няма да се притесняваш

the_strange_one
11-16-2013, 19:31
да то е ясно, не съм манекен/сваляч и какъвто и да е свикнал съм, но немога просто така да и кажа здравей, може би там ми е проблема

Lucho
11-16-2013, 21:44
Май ще е най-добре за начало да разпитам приятелката й за нея, дали има някой покрай нея (мисля, че няма и от както я познавам не е имало), а е хубаво момиче, може да е със странен характер, просто не я познавам и не искам да правя изцепки ...

Добре де, ами ако пък има? Тоя вариант мислил ли си го?

Mr.Killer
11-16-2013, 22:45
И аз винаги ,когато си харесам някое момиче нямам никой познат ,който да ме запознае с нея. Единствения вариант беше ФБ. Ама ,когато започваш запознанство с чат ,провала е по-вероятен от успеха(поне при мен). :D

Insane^^
11-17-2013, 12:45
Брат...Нито ще е първата, нито ще е последната ;) Пък и колкото и да търсиш златна П... няма да намериш ;) Затова действай ! Ако искаш остави Skype нещо, за да помагам евентуално ;)

Баща Ти
11-17-2013, 13:03
^Ето го големия сваляч, който дава уроци по скайп как да зарибявате мацки!

Lilanda
11-17-2013, 17:59
:lol:

AnarchyBoy
11-17-2013, 18:06
:D

baby_baby
11-17-2013, 20:34
След като не си говорил с нея от къде знаеш че нямате общи теми за разговор? Като толкова я искаш се запознай с нея щото накрая ще я изпуснеш....

strawberry88
11-17-2013, 20:39
Уж твърдиш, че не си от срамежливите, ама очевидно си от тях. Какво толкова има да се запознаеш? Никога ли не си се запознавал с някой, с който нямате общи познати? :Д

heartsdesire
11-17-2013, 20:45
По фейсбук ще ти е по-лесно, ще имаш време да обмислиш какво да пишеш. Първо ще ти е странно, но после може и да ти е приятно и да изпитваш нужда всеки ден да си пишете. И не забравяй да задаваш въпроси. Ти си момчето. :D
Успех.

gotinkatra
11-24-2013, 18:55
Никакъв фейсбук!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Провал!!!! !!!!После да не можете да си кажете 2 думи на живо и да се стеснявате!Опитвай да се засичаш повече с нея,животът не е филм,но филмът се прави по живота!Не вярвам някой да не е гледал онова сблъскване,о не ка ти помогна да си събереш учедниците,онзи поглед,онази усмивка...не ти казваш да отидеш и да блъснеш момичето засичайте се повече,повече усмивки,погледи,ако забележиш,че и тя проявява интерес към теб,действай,запознайте се!НО НИКАКЪВ ФЕЙСБУК!

the_strange_one
12-05-2013, 17:57
Така да възродя малко темата и да не отварям нова.С момичето в последно време се споглеждахме и до там.Тя пише любовни статуси във фейсбук, аз и ги харесвам :D
Днес обаче се поздравихме и говорихме съвсем малко.Чудя се дали няма да избързам ако и пиша и да и предложа да излезем на кафе да се опознаем?Реално ние не се познаваме, обаче да и кажа, че ми е симпатична (изобщо дали да и пиша подобно нещо) или да и кажа просто, че бих бил радостен да се опознаем?Дали ще избързам много или първо да си попишем, малко из училище да се поздравяваме/поговорим и след това да предлагам срещи?Вие как бихте постъпили?Да се включват момичетата :)

katericArofl
12-06-2013, 13:27
еми зависи.. като говорихте как се държеше? ентусиазирано или само отговаряше с да и не. Хубаво е според мен да не я нападнеш един вид и по всеки възможен начин да показваш интереса си. Говори с нея, поздравявай я, усмихвай и се, но така, че да не се получава на даскало да у заговаряш всяко междучасие, всеки ден да и пишеш по фб или скайп. примерно, ако днес си говорил с нея в даскало дай поне 1-2 дена почивка преди да и пишеш в фб. по този начин ще поддържаш интереса и, ще се чуди „ ще ми пише ли, що не ми пише„, което пък от своя страна може да разпали чувствата от нейна страна. Ако обаче и пишеш всеки ден и постоянно я обикаляш тя ще загуби интерес и ще и писне - така поне е при мен. Иначе поизчакай малко за кафето. Според мен нека мине поне седмица след запознанството ви и и пиши преди това във фб. старай се, както казаха да задаваш въпроси.. като за начало нали не се познавате толкова темите ще са ви свързани с „харесвам еди си кой учител„ , „ а пък тоя не го понасям„, „ контролните по физика са тъпи„ и прочие, защото реално училището е общото между вас.. и така, пиши какво е станало и какво си направил.