PDA

View Full Version : Преди да се обрежете, пробвайте това!



mcfe
11-16-2013, 23:34
Такам...откъде да започна? Имам фимоза откакто се помня, минимум 10 години, най-вероятно и повече. Сега съм на 20, разбрах за състоянието си едва, когато се регистрирах тук, та вече 5-6 години.

До преди две седмици никога не се бях пробвал да го излекувам или да се обрежа, диаметъра на отвора ми беше към 1см приблизително, нямаше никаква възможност да се забели. Сега? Дори го заголвам при цяла ерекция. Обрязах ли се? Не!!! И вас ви съветвам преди да слушате болните умове, които ви казват, че няма друг начин, да пробвате под душа с топла/гореща вода да опъвате препуциума така както е показано тук http://www.network54.com/Forum/244184/thread/1384367346/last-1384367346/***HOW+TO+STRETCH*** както и да си закупите мазилото Дипрозон, този с 0.05% бетаметазон. Мазилото не е задължително, и крие някои рискове, можете и без него. Аз дори преди да го ползвам за първи път, отвора ми вече беше 1.5cm в диаметър. Едва миналия понеделник започнах да го ползвам, като нанасях МНОГО МАЛКО там където ме стяга, това след "тренировките" с опъването. И вчера след опъването, реших да пробвам да го заголя докрай, lo and behold успях. Поне на 95% се заголва, другите 5% бяха от мен, има дискомфорт, но не и непоносима болка или разкъсване, капка кръв не съм пуснал. И така, заголването не става така гладко и леко, както трябва да е, но работя над това, и това само след седмица и половина.

При 90% от случаите, това помага. Останалите 10 са хора, при които или проблема им се връща като спрат с опъването/Дипрозона или въобще не им помага. Само внимавайте да не го забелите прекалено рано и да развиете парафимоза.

За жалост при мен май се оказва, че гемчето ми е лееко късичко. И това може да се оправи без хирургическа намеса.



ЛЕЧЕНИЕ

ВСИЧКИ форми на фимоза се лекуват ЕДИНСТВЕНО хирургично! Няма НИКАКЪВ начин вие сами да решите проблем с фимоза! Прави се малка операция за отстраняване на "тясното място". Оперативната интервенция може да се извърши по много и различни методики и с различни техники това ще прецени хирурга на който сте се доверили. Операцията се нарича циркумцизия и дали ще бъде обрязване или надрязване, дали след като всичко приключи главичката ви ще е изцяло оголена в покой или частично ще е покрита с кожичка - зависи от конкретния проблем при вас. Това решава хирурга, но е мн ВАЖНО да разберете, че той е длъжен подробно да ви обясни какво ще се прави, като вашето мнение и желание са решаващи при обсъждането!

Често задавани въпроси за обрязването:

-"боли ли?" - не, не боли! операцията може да се извърши под местна или под обща упойка. По време на манипулацията няма да усещате болка.

Един наистина заблуден индивид, повечето от казаното в темата е вярно, но това изречение там е най-голямата глупост, коствала препуциума на много хора, които са легнали под ножа. Обрязването трябва да е ПОСЛЕДНОТО НЕЩО в списъка ви, последното!! Както казах по-горе, има риск проблема да се завърне, но този индивид е категоричен, че без обрязване нямало как да се реши проблема.

Още нещо, някъде бях чел за едни пъпчици наречени "Перловидни пъпчици на пениса" или "Pearly penile papules", обаче има едно друго състояните наречено "Пъпки на Фордайс" не знам дали така се превежда от "Fordyce Spots"

Състояние, което имам и докато не разбрах как се казва, си мислех, че са тези перловидни пъпки.

Котка.
11-17-2013, 09:18
ти си болен

mcfe
11-17-2013, 09:19
ти си болен

http://forums.data.bg/public/style_emoticons/default/focus.gif

Проблем? Нека жените да си спестят коментарите, защото нямат атрибута ни.

OoVasKoO
11-17-2013, 12:05
http://forums.data.bg/public/style_emoticons/default/focus.gif

Проблем? Нека жените да си спестят коментарите, защото нямат атрибута ни.
от време на време го имат, но за кратко :D

Котка.
11-18-2013, 19:05
http://forums.data.bg/public/style_emoticons/default/focus.gif

Проблем? Нека жените да си спестят коментарите, защото нямат атрибута ни.

и слава богу

mcfe
11-22-2013, 12:48
Е, минаха се още няколко дена и заголването е дори по-свободно от преди при ерекция. Толкова години, а то проблема е можело да бъде решен толкова бързо и лесно и безкръвно.

fire_magic
11-22-2013, 13:03
Браво, полезен си.

baby_baby
11-23-2013, 13:53
ти си болен

+++++

mcfe
11-29-2013, 05:36
+++++

И кое е гнусното? При жените този проблем също съществува, ама те вече се ебат на 12-13 и никога не забелязват :D

betudontbet
11-29-2013, 23:50
Ходи да те резнат бате , никфа болка , мн по-лесна е хигиената, а и ся е доста по-естетично

mcfe
12-01-2013, 10:44
Няма смисъл от рязане, тъй като проблема ми е решен и то безкръвно. Пък и препуциума има нерви допринасящи за усещането при секс.

Ако питаш мен, тези, които са се образяли губят много.

betudontbet
12-01-2013, 23:56
^ нека хаха