PDA

View Full Version : Волейболисти?



Vanchhh
11-17-2013, 20:03
Здравейте. Има ли хора, който се занимават професионално с волейбол?
От колко години тренирате?
На какъв пост играете?
Разкажете интересни случки :)

Illusion772
11-25-2013, 05:30
Здрасти. По принцип аз се занимавам с волейбол , но вече не на това професионално ниво за което говориш. Винаги ми се е искало да бъда в голям отбор , но за съжаление живея в малък град и това винаги ме е дърпало надолу. По принцип до сега съм играл на три позиции - либеро, главен посрещач и посрещач. В началото започнах с посрещач , но бързо се разбра че посрещането ми е доста добро , и ме направиха главен за да не правим нареждане с либеро, след това либеро и в последната година нищо защото отбора ми се разпадна.

Falstad
11-25-2013, 05:51
В училище поради ръстови показатели играех Център до 8-ми клас...След станах малко по-тежък и до ден днешен играя баскетбол за Септември

Vanchhh
11-25-2013, 09:43
Здрасти. По принцип аз се занимавам с волейбол , но вече не на това професионално ниво за което говориш. Винаги ми се е искало да бъда в голям отбор , но за съжаление живея в малък град и това винаги ме е дърпало надолу. По принцип до сега съм играл на три позиции - либеро, главен посрещач и посрещач. В началото започнах с посрещач , но бързо се разбра че посрещането ми е доста добро , и ме направиха главен за да не правим нареждане с либеро, след това либеро и в последната година нищо защото отбора ми се разпадна.

Аха.
Аз играех като разпределител, но отбора се разпадна, а и както теб и аз живея в малък град и няма толкова желаещи, а толкова ми се иска да се занимавам професионално. И сега само в училище тренирам..

Vanchhh
11-25-2013, 09:49
В училище поради ръстови показатели играех Център до 8-ми клас...След станах малко по-тежък и до ден днешен играя баскетбол за Септември

А защо се отказа? То като имаш височината за център не ти трябва толкова отскок :)

Falstad
11-25-2013, 10:07
А защо се отказа? То като имаш височината за център не ти трябва толкова отскок :)

Ам когато на 14 си 1.96 и около 110 кг...Просто треньорите ме пренасочиха към баскета

Illusion772
11-25-2013, 12:16
Аха.
Аз играех като разпределител, но отбора се разпадна, а и както теб и аз живея в малък град и няма толкова желаещи, а толкова ми се иска да се занимавам професионално. И сега само в училище тренирам..

При мен е подобно положението , само че в училището - отбор има ,само на хартия. При мен останаха тренировките с отбора , само че почти всички мой набори се отказаха и вече само за удоволствие. Имал съм някои състезания , ходил съм с училищния отбор на няколко републикански, но за съжаление нямам някакви значими победи :(. Това го казвам , в смисъл че имам опит и за тези 4-5години тренировки и занимаване с волейбол, разбрах че в България волейбола бъдеще няма. В отбора ми с години сме нямали пари за екипи , да не говорим за волейболни маратонки или някаква помощ например от училището , така че в България далавера да се занимаваш с волейбол няма....

Vanchhh
11-25-2013, 12:29
Аз също съм ходил с училищния отбор на състезания, но нищо кой знае какво.. 1 човек не прави отбор.

Illusion772
11-25-2013, 16:22
Аз също съм ходил с училищния отбор на състезания, но нищо кой знае какво.. 1 човек не прави отбор.

Не и в този случай - http://vbox7.com/play:a7ace915c5

Vanchhh
11-25-2013, 16:32
Хаха, да, гледал съм го този клип. Много добър поглед над играта има..

Illusion772
11-25-2013, 16:50
Хаха, да, гледал съм го този клип. Много добър поглед над играта има..

Разбира се , той е преминал и доста тренировки за рефлекси - и разиграване по зоните напр. 4-5-2.

И както по-горе бяхте тръгнали да говорите за центрове , реших да споделя ето този "цвер"

http://youtu.be/Vc2K1gC-JuU

Vanchhh
11-25-2013, 16:56
Голям е!
Аз се кефя повече на Де Чеко кви топки дава :D

Illusion772
11-25-2013, 19:07
http://youtu.be/9uR2I9kt2OE
Предпочитам родното. :)

Vanchhh
11-25-2013, 19:09
Не ми го отваря, но предполагам говориш за Г.Братоев :)

Falstad
11-25-2013, 22:34
Евгени Иванов ми беше нещо като идол при центровете но с този му пилешки сервис при над 90% от случайте, просто...Просто Абе Любо Ганев си е номер 1 :D

Illusion772
11-26-2013, 10:04
Евгени Иванов ми беше нещо като идол при центровете но с този му пилешки сервис при над 90% от случайте, просто...Просто Абе Любо Ганев си е номер 1 :D


http://youtu.be/afcvIKiKUUo
Не знам за вас , но за мен този човек беше нещо като герои в продължение на доста години.

Vanchhh
11-26-2013, 10:44
Аз харесвам двама разпределители: Братоев и Де Чеко. Затова и ходих да ги гледам в София, като играха България-Аржентина.

TrollFaace
11-26-2013, 13:26
Наще момчета са големи е

Illusion772
11-26-2013, 15:47
Аз харесвам двама разпределители: Братоев и Де Чеко. Затова и ходих да ги гледам в София, като играха България-Аржентина.

Аз пропуснах да те попитам , на колко години си ? И като си тренирал в отбор , по какви програми сте тренирали?

Vanchhh
11-26-2013, 15:51
17, какви програми имаш предвид?

Illusion772
11-26-2013, 15:55
Фитнес програма или някакви други програми свързани с отскока или бързината.

Vanchhh
11-26-2013, 15:57
На фитнес не сме ходили, но по стъпала се подскачали на един крак, на два, през едно стъпало. Тва е за отскок.
А иначе за бързина правихме сувалки

Vanchhh
11-26-2013, 16:05
Сега в момента като не тренирам в зала, в училище като се събираме тренирам с тежести. Двете общо са 2.5кг. И има голям ефект с тях.

Illusion772
11-26-2013, 18:58
Сега в момента като не тренирам в зала, в училище като се събираме тренирам с тежести. Двете общо са 2.5кг. И има голям ефект с тях.

И какво по-точно правите? Питам защото съм в нещо като подготвителен период , за едно коледно първенство. Били могъл да споделиш твоята програма и упражнения. Аз вече съм започнал една , но търся нещо допълнително.

Vanchhh
11-26-2013, 19:06
Ами то има много програми, можеш да напишеш в youtube vertical jump и там си има програми.
Аз което правех е стъпала:
1-вата обиколка само тичаш
2-рата почваш подскоци на един крак по всяк стъпало
3-тата сменяш краката(т.е. ако си започнал да подскачаш с десния, сега ще подскачаш с левия)
4-тата подскачаш с двата крака на всяко стъпало
5-тата-поскоци с двата крака, само че през 1 стъпало(можеш и през 2 ако можеш)
6-тата (най-трудното) броиш си стъпалата, т.е. подскачаш на първото стъпало с двата крака, после на второто и вече не скачаш, за да отидеш на третото, ами връщаш едно стъпало назад.(Това не можах да го обесня много добре, надявам се си го разбрал :D)
A иначе от сайтовете можеш да си вземеш тежести за крака и примерно да бягаш с тях или да правиш програми :)

Illusion772
11-26-2013, 19:11
Ами то има много програми, можеш да напишеш в youtube vertical jump и там си има програми.
Аз което правех е стъпала:
1-вата обиколка само тичаш
2-рата почваш подскоци на един крак по всяк стъпало
3-тата сменяш краката(т.е. ако си започнал да подскачаш с десния, сега ще подскачаш с левия)
4-тата подскачаш с двата крака на всяко стъпало
5-тата-поскоци с двата крака, само че през 1 стъпало(можеш и през 2 ако можеш)
6-тата (най-трудното) броиш си стъпалата, т.е. подскачаш на първото стъпало с двата крака, после на второто и вече не скачаш, за да отидеш на третото, ами връщаш едно стъпало назад.(Това не можах да го обесня много добре, надявам се си го разбрал :D)
A иначе от сайтовете можеш да си вземеш тежести за крака и примерно да бягаш с тях или да правиш програми :)

Да благодаря , но ми беше интересно какво правите в залата за отскок. А за тежестите имам по 0,5кг. от около година но за съжаление напоследък започнаха да ми изглеждат твърде леки :( , май ще трябва по-тежки .

Vanchhh
11-26-2013, 19:13
Пич, тази програма е точно за отскок, но не помага толкова бързо, всеки ден по х3 тази програма и може за 3 месеца да има някакъв ефект :)
Лекички са..