PDA

View Full Version : И аз не знам..



changedthewayukissme
11-17-2013, 21:25
Здравейте,
искам да споделя моята ситуация и да ми дадете някакъв съвет.
Преди 3 години се преместих в друг град и се записах в друго училище,запознах се с всички,допаднаха ми,но най-много се сприятелих с момичето И. .През тези 3 години приятелството ни беше идеално,но това лято изведнъж тя се промени изключително много като се сприятели с момичето Р. от нашия клас,която беше интригантката на класа,винаги ни забъркваше в нещо и много пъти се опитваше да ни скара с И.,но не успяваше.Това лято и двете излизаха заедно,а И. започна да ме пренебрегва заради нея така,че и аз бях принудена да се оправя с Р..Започнахме да излизаме с нея,докато един ден тя излъга И.,че съм говорила за нея какви ли не глупости,които естествено не бяха верни.Скарахме се с И. защото тя повярва на Р.и 3-4 дена не се търсехме,но след тези дни излязохме и поговорихме и разбрахме,че Р. се опитва отново да ни скара и спряхме на контактуваме с нея.
Започнахме училище,всичко беше перфектно отново докато след месец не започнах да забелязвам приятелски отношения между И. и Р..Мълчах си,нищо не казвах,но започнах да я питам почти всеки ден като вида,че си говорят дали са се оправили,а тя ми казваше "Не,няма да го направя отново",приех го,вярвах и,докато една вечер И. ми написа роман във facebook,че сестра и я е накарала да се оправи с Р. , приех го отново,нямам нищо против да са приятелки,но ме заболя от един израз,който написа тя-"Не ме интересува дали ще си с мен,ако искаш ме зарежи,но искам да се оправя с нея,не искам да съм скарана с никой".Нямах думи,не знаех какво да кажа просто.На другия ден тя не ми говореше,а седим заедно,никакво внимание не ми обръщаше освен на Р. и така мина почти целия ден,докато не влязох в класната стая и чух викове.Момичето И. и друго момиче от класа се карат,а И. говореше за мен,застанах пред нея и тя започна да крещи на мен,че цял ден съм я отбягвала и съм и говорила зад гърба и от там започнахме да се караме.Тогава я попитах "Вчера ли се оправи с Р. или си ме лъгала цял месец",а тя ми каза,че е било вчера.Стана тя каквато стана , една голяма караница в която се намесиха няколко момичета от класа.След това И. си тръгна и извика сестра си,не знайно защо,нямаше никаква причина,но както и да е. Дойде сестра и и ме пита "Какво е това държание от теб към И." ,а аз седнах и и обясних всичко.Аз през този цял ден знаех,че И. ме е лъгала цял месец,разбрах го в същия ден от други хора.Сестра и каза "Леле аз не знам за какво става въпрос,И. ми каза съвсем други неща" и си тръгна..от срам.. С момичето И. останахме двете и си поговорихме,казах и,че най-много мразя лъжата,не ми пука,че се е оправила с някаква пикла,но не мога да простя лъжа и то повече от месец.Толкова време ме е гледала в очите и ме е лъгала.. Тя ми каза,че съжалява,било я е страх да не ме загуби,но уви това стана. И така приключи всичко.Цялото ни приятелство.
Не съм готова да простя лъжа,не мога да го направя,знам,че всеки прави грешки,но не и тази.Проблема е,че ми е много гадно и не мога да го преживея толкова лесно.През тези 3 години тя ми беше най-близката,нямаше друга като нея.Първият ни спомен беше,когато щеше да ни блъсне кола.Колата спря на някакви сантиметри от краката ни.От тогава бяхме неразделни и изведнъж всичко рухна и ми е много трудно.Все още не мога да свикна без нея. В момента тя си няма никой,освен приятеля и.Сега искам да отида и да я гушна и да я успокоя,защото знам,че и е много гадно,знам,че съжалява,знам го,чувствам го,но просто не мога..имам си достойнство и не мога да и го простя.
Имам си и други приятели,но никой не може да я замени.С нея се чувствах по съвсем различен начин и с никой не е същото.Всеки ще ми каже,че не трябва да ми пука за такъв човек,но проблема е,че ми пука..искам да ми кажете нещо различно от това..