PDA

View Full Version : Уролог



Raul4o
11-17-2013, 22:32
Здравейте.

Бих искал да попитам, тъй като досега не ми се е налагало никога да ползвам помощта на уролог, а съм решил да посетя такъв за профилактичен преглед, какво точно представлява прегледът, при положение, че нямам конкретни оплаквания? Знам от разкази на приятелки за същността на прегледа при гинеколог, но по обясними причини тва инфо няма да ми помогне много. Просто искам да съм подготвен и да разбера дали по някакъв начин има неприятна и болезнена част от прегледа.

Благодаря ви предварително! :)

LipSy
11-20-2013, 13:47
Като за начало трябва да ти вземат урина. Ако имаш проблем с нея тогава се тръгва по мъките: Предполагам, че ще ти направят ултразвук на бъбреците и ако видят нещо или предполагат, че имаш проблем може да се стигне до урография. Между 5 и 15 мин. ти вкарват във вената контрастно вещество, което оцветява бъбреците и каналчетата, по които урината се стича. Ако каналчето не се оцвети значи ти е запуснено (ако е така ще имаш болки в бъбреците или в определения бъбрек). И така нататък...Щом нямаш оплаквания няма да те стресирам. Ако имаш други въпроси пиши.